Reklama

čtvrtek 26. října 2017

Panuje strach z Ruska a Čarnogurský doporučuje Slovensku vystoupit z NATO

35 komentářů :

 1. Protestoval Čarnogurský, když Chruščov daroval Krym Ukrajině? Vadilo to západu tehdy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ty jsi protestoval? :):):) podle toho jak se vyjadrujes jsi byl urcite v nejakem polytbyru...cha cha cha

   Smazat
  2. Ten byl ještě v prdeli.

   Smazat
  3. Vy svatá prostoto v r.1954 bylo Černogurskému deset let.Kolik bylo vám...

   Smazat
  4. Tak vida, Černogurský se konečně dopracoval k dospělosti. Před 27 roky to byl takovej černoprdelnickej pravicovej magor a hle, jak nám dorostl.

   Smazat
 2. Ján Černogurský, jeden ze šmejdů, kteří rozbili v roce 1992 Československo, obrátil nyní kabát ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čarnogurský společný stát nerozbil. Máte špatnou paměť. On jenom chtěl, aby při vstupu do EU tam Slovensko mělo svoji hvězdičku. Takže neurážet. A navíc, Čarnogurský měl tenhle názor vždy. kritizoval rozbití Jugoslávie, byl proti odtržení Kosova od Srbska, kritizuje NATO a EU pořád. Ale vy se o slovenskou politiku moc nezajímáte a jen chcete nadávat a prskat.

   Smazat
  2. Další chytrolín, který ještě nemá dostudovanou základku. Aby nedošlo k omylu, to patří tomu dutohlavovi 8:39

   Smazat
  3. 8:57 Samozřejmě, nebyl sám, kdo se podílel na rozbití Československa a v důsledku toho zničení jeho hospodářství, obranyschopnosti, apod..
   Byl jen jeden z dlouhé řady lidí, kteří se na tom v Českých zemích i na Slovensku, na pokyn jejich "páníčků" v zahraničí, více či méně, podíleli. Teď naprostá většina z nich se k tomu nehlásí, neboť se bojí odpovědnosti a někteří se za to i stydí.

   Není na škodu si, k osvěžení paměti, např. připomenout :
   http://www.teraz.sk/publicistika/figel-klaus-ceskoslovenska-kovac-carnogu/271900-clanok.html

   Smazat
  4. Nebyl to Čarnogurský, kdo stál v první lajně při "rozbití" Česko-Slovenska. Vzpomeňte i na jiná jména po obou stranách dnešní hranice (všech těch slotů, mináriků či miklošků, jakož našich neoliberálních klausoidů) ...
   Ano, Čarnogurský byl a je slovenským vlastencem, který usiloval o jejich národní emancipaci a který věřil, že pro Slováky bude lépe, když si svou zem budou spravovat sami. Vývoj mu dal za pravdu, i když v době rozdělení republiky bylo na rozpacích i mnoho Slováků. Nejen Čechů a Moraváků.

   Smazat
  5. Nemělo by se také zapomenout na podíl na zničení Československa na tehdejšího prezidenta Václava Havla.

   Smazat
  6. Poznámečka k tvrzení páně Opluštila. Vývoj Čarnogurskému za pravdu nedal. Podívejte se jen na písničkovou a televizní tvorbu, jak se slovenská scéna s českou prolíná. Máme k sobě blíž, než všechny ostatní národy Evropy. Proč musel být zničen společný trh? Proč musely být zničeny společné korporace? Proč musel být zničen společný zbrojní průmysl? I sám Čarnogurský měl jinou představu, než boxer Mečiar. Chtěl držet Československo až do vstupu do EU!

   Smazat
  7. Ano,dovolim si tvrdit ze Carnogursky svym postojem,konanim a zalezenim do prdele vyrazne napomoh tomu co se stalo po ty pojebany "revoluci" v roku 98.
   Nevyvlikne se z toho srabu protoze je to jeden prolhanej,skrvenej zmrd. Nese velkou zodpovednost za to co se tehdy stalo a nemelo se stat.Jedine jeho smrt zabrani tomu aby mu byl predlozen ucet za jeho podil na tom v jaky prdeli ted jsme.
   A kdyz k tomu dojde.bude litovat toho ze zije.
   Neospravedlni ho vymluva ze to nepredpokladal,je dost vzdelanej a dost chytrej aby ten proces moh v te dobe predvidat a zachovat se podle toho. ZMRD!

   Smazat
  8. Předek dnešního Čarnogurského Pavol Č. rozbíjel První a Druhou republiku ... byl v mocenské věrchušce klérofašistického státu.

   Smazat
  9. Zkurvenej, sprostej a nevychovanej ZMRD je anonym 12.33. Jestli se neumíš vyjadřovat slušně a neobejdeš se bez urážek a sprostých nadávek, nelez na žádné diskuze. Podebatuj si někde v hospodě naživo a neschovávej svojí sprostotu a nevychovanost za anonym. V hospodě dostaneš na tlamu rovnou. V prdeli jsme jen díky lidem, jako jsou sprostí anonymové - zbytečný lidi, kteří dřepí od rána do večera u počítače každej den, a neumí nic jiného, než sprostě nadávat a urážet.

   Smazat
  10. Podľa môjho názoru bol Čarnogurský v tej dobe v prvom rade posera. Bál sa rozdelenia. Nakoniec k tomu bola potrebná značná dôvera vo vlastné sily - viď "boxer". Som zároveň presvedčený, že pokiaľ by nedošlo k rozdeleniu iniciovanému u nás navzájom, bolo by nám rozdelenie naordinované. Usudzujem to v kontexte trieštenia Sojuzu a Juhoslávie s cieľom oslabenia a podmanenia.

   Smazat
  11. I já si to myslím, že by nás k tomu vyhecovali. Bylo nápadné jak jezdili emigranti ze zámoří na Slovensko radit, že mu bude samostatnému lépe.
   Bylo nutné pro západ nás rozdělit. Menší se líp ovládá a má menší váhu. A Československo váhu mělo. Škoda.

   Smazat
 3. Ján Čarnogurský správně chápe, že Rusko pro nás nepředstavuje hrozbu! Naopak, že ta hrozba je lidu obecnému na Západě cíleně vštěpována západními politickými "elitami" a lživou propagandou. A zejména(!) cíleným zvyšováním pravděpodobnosti otevřené konfrontace s Ruskem, které se (samosebou) bude bránit, pokud bude Západem napadeno. Toto je scénář, kterému musí lidi na Západě čelit, nikoliv lživě podsouvanému scénáři o agresivitě Ruska a jím napadených západních zemích.
  Postoj Čarnogurského oceňuji, protože poté, co jsem jej na naší posametové polit. scéně v 90. letech poznal, bych u něj nikdy nepomyslel až na takový osobní názorový posun.
  Čímž se dnes výrazně liší od mnoha slovenských i českých politiků. Ba i těch, kteří se svou formální levicovou orientací verbálně "hlásí" k levicové politice, aby však dělali politiku "levicovou" ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovensko např.,
   na rozdíl od proamerických poskoků v ČR,
   neuznalo suverenitu Kosova.

   17.února 2008 prohlásili kosovští Albánci svůj nezávislý stát, jako první ho uznal Afghánistán. Pak ho uznaly USA, Británie, Německo, Francie, Itálie, většina zemí Evropské unie i světa, kromě Kypru, Rumunska, Řecka, Slovenska, Španělska, Kosovo dosud neuznaly Brazílie, Čína, Indie, Rusko a řada dalších států. Česká vláda, její ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, na svém výjezdním zasedání v Teplicích, uznali 21.května 2008 Kosovo, za samostatný stát, bez souhlasu parlamentu, bez souhlasu prezidenta republiky V.Klause, bez souhlasu s tím většiny obyvatel Republiky (udával se nesouhlas 60%). Karel Schwarzenberg pošpinil staré bratrské vztahy mezi českým a srbským národem, pošpinil tím naši diplomacii...

   Ale to přece už voliči TOPenářů svému idolu dávno prominuli, že ano.


   Smazat
 4. Za Chruščova bylo srdečně jedno zdali byl Krym spravován z Ruska nebo z Ukrajiny, když na obou územích žijí Rusové a nikdo nepředpokládal, že generální tajemník KSSS bude agent CIA a zničí SSSR bez referenda a protiústavně !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (08:54):
   ... stejně jako by nikoho v SSSR v dobách Chruščova ani ve snu nenapadlo, že by Ukrajina kdy mohla sklouznout až k úrovni banderistánu, a dokonce vést proti svým ruskojazyčným otevřenou válku! Teroristickou, nikoliv anti-teroristickou.
   Správně říkáte, že Krym byl z Kyjeva pouze spravován. Protože jinak se stále a kontinuálně jednalo o autonomní republiku.
   Přičemž si jeho obyvatelé posledním referendem onu autonomnost svobodně a s rozumem povýšili na samostatnost. Dál už to známe ...

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvoraku, doufam, ze budes v prvni utocne linii v teto valce proti Rusku. Ne aby jsi se schovaval za bukem a cekal jak to dopadne. Pochlap se prece ne?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. No pleteš si pojmy s dojmy, ale nato,že máš prázdnou řepu .tak cílíš dobře,ale vedle.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 9:48 Rusku v historii málokdy "ruplo v kouli" a začalo válku. V naprosté většině případů to bylo naopak, ukončilo ji.

   Smazat
 6. rád by som povedal že je to hlúposť nekonečne dookola omieľaná s Chruščovom, ýiadnu Ukrainu nikomu nedaroval, bol to Stalin,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ukrajinec nebo gruzinec. Ale tenkrát to mělo jiný význam. O konci sssr nikdo neuvažoval. V této záležitosti je důležitější carské Rusko.

   Smazat
  2. http://www.mundo.cz/krym/historie Tady píšou, že to bylo v 1954 při příležitostí 200 let výročí, takže Chruščov je správně.

   Smazat
 7. Inu - není snad líp Švýcarům a Rakušanům?

  OdpovědětSmazat
 8. Jo strašeni Ruskem je hloupost asi jim to na západě žerou.

  OdpovědětSmazat
 9. V podobě Čarnoguského je vidět, že i křesťanský pravičák může mít rozum, na rozdíl od těch našich hloupých lidovců.

  OdpovědětSmazat
 10. A nebolo by lepšie keby USA vystúpilo z NATO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratislavčan (Blavak)27. října 2017 3:19

   21:56 - Jednoduchšie by bolo, aby Slovensko vystúpilo z NATO. Ale Slovensko nemá na vystúpenie z NATO čas do 10 rokov, ako je uvedené v tomto článku (viď mnohomilionové nezákonné emigrácie muslimákov...).

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.