Reklama

sobota 28. října 2017

Parlamentní volby 2017 a media


Radim Hreha
28. 10. 2017
Výsledky parlamentních voleb naznačily neobvykle vysokou úroveň velké části našich voličů. Ti se nenechali zmást domácími elitami, které skrze média hlavního proudu nastavují parametry virtuálního veřejného mínění. Volební výsledky tak potvrdily dlouhodobý trend růstu mediální gramotnosti naší veřejnosti, která je nejlepší obranou vůči manipulacím médií v čele s veřejnoprávní televizí a rozhlasem, zejména stanicí Český rozhlas Plus.
Důkazem jsou výsledky hnutí Ano, Okamurovy SPD i pirátů. Piráti sice nebyli mediálně ostrakizováni jako ANO a SPD, avšak jejich přehlížení veřejnoprávními médii jim mezi zorientovanými voliči evidentně pomohlo.


Průběh předvolební kampaně a výsledky voleb dokazují, že mediální domy jsou v době svobodného internetu pro své majitele už jen neefektivní černou dírou. Jsou stejně neefektivní, jako veřejnoprávní média, jejichž mediální přízeň téměř jistě znamená polibek smrti protežovanému subjektu, či jednotlivci.

Establishmentu proto nezbývá než prostřednictvím svých loutek v parlamentu přijmout zákony k legitimizaci cenzury internetových nezávislých webů pod rouškou ochrany bezpečnosti země skrze „demokratické“ omezení svobody slova. Sobotkova ČSSD pověřila úřednici Romancovovou přípravou takových kroků. Zatím neměla oporu v zákonech, nicméně KDU-ČSL a TOP 09 přes své specialisty pro „bezpečnost“ (Ivan Gabal a Helena Langšádlová) už ve sněmovně pro takový postup lobovaly. Jejich společenskou „odpovědnost“ i obavy o bezpečnost a mysl občanů republiky nepochybně sdílejí i reprezentanti STANu.

Zvrácenou logikou takto postižených poslanců je pochopitelné, že někteří z nich se o něco podobného pokusí i v nadcházejícím volebním období. Mezi otevřenými, či skrytými havlisty všech druhů, kteří jsou rozptýleni ve všech parlamentních stranách, médiích, uměleckých či akademických kruzích včetně politicky otevřeně, či skrytě orientovaných neziskovek, jistě najdou podporu. Tu mají i v Bruselu, protože tamní nepostkomunističtí demokraté, či nepopulisté považují jakýkoliv oponentní názor za důsledek, či přímý výstup ruské propagandy.

Nelze se proto divit Mirku Kalouskovi, že svůj „volejbalový“ tým ve sněmovně stylizuje do role reprezentanta jediné opravdové prozápadní a proevropské strany. Jeho unikátnímu intelektu zřejmě ušlo, že podpora ignorace evidence tržeb za účelem neplacení daní, připomíná spíš mráz z Kremlu, než západní (speciálně německou) účetní a daňovou disciplínu. Z tohoto úhlu pohledu je ANO prozápadnější stranou, než TOP 09 včetně svého knížecího maskota.

Na tom nic nemění ani fakt, že okázalé tanečky kolem EET si krom Bakalových manipulátorů osvojili i žurnalisté České televize i stanice Český rozhlas Plus. Jejich aktivismus však stejně jako v jiných případech, zorientované voliče pro pseudoproevropské strany nezískal. Pravda krom podnikatelů, podporujících nestejné podmínky k podnikání byzantského typu.

Buď jak buď, v panoptiku mediální virtuální reality na hony vzdálené skutečnosti, jsou hlavním vítězem voleb občané, kteří chtějí změnu nejen v narovnání podnikatelského prostředí, tudíž placení adekvátních daní, ale aj zastavení megakorupce při nakládání s veřejnými zdroji a jejich odpovědné investování ke společenskému prospěchu.

Nicméně, veřejnoprávní média bych i nadále ponechal v rukou havlistů všech druhů. Jejich nenávistní kampaň vůči zbytku veřejnosti, zákonitě urychlí demokratizaci společnosti, tedy demokracii pro všechny a nejenom pro vyvolené.

Radim Hreha je český mediální analytik, od 11. prosince 2006 do 11. prosince 2007 byl ředitelem Slovenské televize

10 komentářů :

 1. Jo jo něco je shnilého ve státě dánském, vlastně v práglu a jejich bažině.

  OdpovědětSmazat
 2. Režimní média, která možná opomíjela před volbami piráty, to nyní dohání. Poslední dny Piráty intenzivně popularizují v ČT. Dnes se mohli rozplynout nadšením, že tato strana naroste z celých 500 členů na možná pohádkových 1700!! Úprava vlasů je pro českou politickou scénu zásadní. Po Kárlově číru fascinují česká média nyní Bartošovy dredy.

  OdpovědětSmazat
 3. takže člen mafiie ???něco jako naš medialni milaček a analitik všeho mira z čete sladki moravec

  OdpovědětSmazat
 4. Martin Hreha je český mediální analytik a soudí na „neobvykle vysokou úroveň velké části našich voličů.“, potom se motá kolem EET, s tvrzením o vyrovnání podmínek, když vůbec nic netuší o rozvrstvení mezi právnickými osobami, OSVČ a OSVČ vedlejšími, zaměstnavateli a individuálně podnikajícími, nic netuší o evidenci tržeb v podnicích, kde kasírují zaměstnanci a kde tržby přebírá výhradně podnikající osoba. Takoví jsou ti naši „analytici“, kterých je nadúroda. Vysoká úroveň našich voličů se promítá do jediného, když si část nespokojenosti nechávají vyprovokovat ať už oprávněnými nebo ne impulzy politiků, vlastními problémy nebo problémy státu, reagují tak, že volí jiné, než dosavadní. Podle dojmu, kdo jaký dokáže vyvolat. Toť vše, pane Hreha, s Vašim, hlavně na závist, s vylhanými přínosy fungující EET.

  OdpovědětSmazat
 5. Snad nám NR nezavřou a i kdyby tak jejich slinty číst nebudu a volit budu proti nim.

  OdpovědětSmazat
 6. Hreha je evidentně praštěnej kulem po palici. Jak může psát takové hovadiny, že se zvyšuje mediální gramotnost českých lidí! Vždyť je úplně jedno, jestli ve v Parlamentu ANO nebo ODS nebo TOP nebo ČSSD nebo i SPD. Vždyť mají všichni skoro stejný program!!!! Tak jakej je v tom proboha rozdíl?! Strany, které měly opravdu jiný program nebyly v médiích ani omylem! O jaké mediální gramotnosti je tady teda řeč? Hreha by si měl jít radit na Slovensko, o ČR ví evidentně kulový!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:35 Ty jsi normalni hloupe veminko !!!! Co to tu placas za nesmysly ????

   Smazat
 7. Má pravdu chlapec. Všechno musí řádně dozrát. Jenže jen málokdo vydrží ten smrad.

  OdpovědětSmazat
 8. Piráti jsou "systémové kurvítko" Bruselu a globalistů. Je to celoevropská strana, zrovna jako Zelení. Po dlouholetém neúspěchu projektu Zelených, byl vygenerován nový projekt se stejnými cíli. Pro zvýšení šance úspěchu byla použita osvědčená metoda generačních rozporů a podchycení perspektivní věkové kategorie. Proto byla vytvořena image mladých rebelů proti zavedenému systému. Ovšem jsou to stejní vítači jako zelení jedoucí na vlně kulturního neomarxismu 30.let 20.století, pocházejícího z tzv. Frankfurtské školy a vizí von Kalergiho. Po nástupu fašismu se Frankf.škola etablovala na Kolumbijské universitě, která je do dnes propagátorem a tvůrcem nositelů těchto idejí. Už samotný název stěžejního díla z r.1965 od Herberta Marcuse " Represivní tolerance " hovoří za vše. Teoretickým předpokladem přeformátování společnosti, potvrzovaným minimálně 28.letou realitou je upřednostňování práva menšin, na úkor platící většiny ve jménu rozmanitosti a obohacování z vlivů této rozmanitosti. To je v naprostém souladu s Havlistickou pozitivní diskriminací a následným sluníčkářským nadšením pro jakoukoliv jinakost až úchylku ruku v ruce s masivním působením lidskoprávních neziskovek a stejně cíleným tlakem mainstreemu a jeho poskoků. Zde vidím průsečík celoevropských a globálních, ne náhodných, společenských jevů (byť jsou za takové mainstreemem vydávány) a programu Pirátů. Úzká vazba Bruselu na lidskoprávní filantropii nejenom Sorose a identická lidskoprávní agenda svědčí jen o různých nástrojích k prosazení stejného cíle. Z tohoto úhlu pohledu se mi volba nad-národní strany do parlamentu jeví jako ztráta pudu sebezáchovy a nejlepší cesta stát se legitimní kolonií cizích světovládných zájmů.

  OdpovědětSmazat
 9. Itálie: Noví chudí, důchodci ,,nakupují " mezi odpadky. Migranti jídlo vyhazují ...

  https://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630952

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.