Reklama

úterý 17. října 2017

Pátek nešťastný je den, aneb česká volba

Stanislav Novotný:
17. 10. 2017       AC24
V pátek 13. října r. 1307 zabušili královi služebníci na templářské dveře po celé Francii. A bylo jim otevřeno. A proč se taky bát? Přišli přece bratři – křesťané, přišli vlastní. Nezvaní hosté sice ten den přinutili více než 5000 templářských rytířů vyměnit svobodu za vězení, ale kdo by věřil, že nejde o nedorozumění. I templáři věřili, že se vše vysvětlí. Leč nic se nevysvětlilo.


Ti, kteří téměř 200 let hájili zájmy evropského křesťanstva na Blízkém východě, byli postupně obviňováni z vykonstruovaných zločinů, mučeni, odsuzováni, upalováni. A jejich řád - Řád Chudých rytířů Krista a Šalamounova chrámu - byl zrušen a jeho majetek zabaven.

Templáři byli zničeni poté, co byli vytlačeni muslimy ze Svaté země a ztratili tak na popularitě. Dráždilo však také jejich bohatství, přílišná samostatnost, ambicióznost a nákladnost jejich existence. Ale bez ohledu na mocenské a fiskální důvody, jež tehdy francouzského krále a papeže vedly k likvidaci nejlépe fungující vojenské síly v Evropě, vyděsila především tehdejší veřejnost míra použité brutality a podlosti. A to natolik, že se až po dnešní časy udržela pověra o nešťastném pátku třináctého.

Ze dne na den se tehdy z legendárních hrdinů středověku a z obránců víry pravé stali sodomité, heretici či služebníci Satana. Přitom velkou roli zde sehrály pomluvy, vědomé lži, křivá svědectví a mediální masáž. Ano, doslova masáž. Král si dal záležet, aby mučením vynucená přiznání byla řádně distribuována do všech konců země. Protivníka bylo třeba znectít a zbavit jej věrohodnosti. Pak se mu také dalo „legálně“ sáhnout i na majetek.

Od této události uplynulo 710 let a shodou okolností připadlo letos výročí opět na pátek 13. října. A pouze o týden tak předešlo volebnímu pátku. Jsme dnes opravdu tak vzdáleni praktikám Filipa IV.?

Dějiny 20. století nám jasně říkají, že nikoli. A protože jsou dnes opět mediálně diskriminováni a dehonestováni kritici jediného správného pohybu mávátkem, dospějeme do těch starých dobrých časů coby dup. Vratíme-li však do veřejného prostoru také odpůrce Evropské unie, sorosovsky řízené migrace, mezinárodních agresí vůči suverénním státům, genderových experimentů, inkluze ve školství, vlády nadnárodních korporací, podpory islámského terorismu či naopak obhájce národního státu, českých národních zájmů a skutečných evropských hodnot… máme šanci.

Volme vlastním rozumem, a nebo si jej raději půjčme u sedláka.

12 komentářů :

 1. Tak podobně jako v Rusku po roce 1920 a i ve východní Evropě po roce 1948. Závist je hrozná vlastnost a,když se přidá třídní boj,tak je blbosti na tuny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Idiocie může být vrozená, za což její nositel nemůže. Blbost je výsledkem kritické nedostatečnosti, což je zřejmě váš případ.

   Smazat
  2. Re (11:36):
   Ještě jednou si zkuste přečíst úplný závěr autora Novotného!
   I o vás totiž psal, když nabádal zajít si za sedlákem. Pro rozum, ne řezanku! Té zřejmě máte ve své hlavě i tak dost ...

   Smazat
 2. "hájili zájmy evropského křesťanstva na Blízkém východě"? Co to je za blábol? Byli to obyčejní okupanti, teroristi, vrazi, interventi a náboženští fanatici! A to bohatství rozhodně nevzniklo nějakou bohumilnou prací. Ale díky vraždění, loupení, lichvářství, šmelině apod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chytrému napověz, hloupého trkni ... co ale s Vámi? Asi pořádně nakopnout. Ten článek není o templářích, ale o lžích, manipulacích, nesnášenlivosti, lhaní, podvádění ... o tom, co jsme (ne)jednou zažili a zažijeme zas a zas, dokud se nepoučíme.

   Smazat
  2. 11.48 ma pravdu.Byli to predchudci USA .Ti taky siri demokracii ohnem a mecem ..do vsech koutu sveta .Hlavne tam ,kde maji pod nohama uzitecne suroviny

   Smazat
 3. Je zajímavé číst různá podobenství, v historických příbězích. Avšak, nakolik jsou výstižná? Říká se, že se historie opakuje v kruzích, nebo ve spirále. Ten kruh se mi vůbec nelíbí, ta spirála mi je bližší. Je v ní zahrnut nějaký vzestup. Co je na vzestupu? Cena života občana, jeho životní úroveň, jeho práva, souhrn majetku na planetě? Toto všechno tak nějak kolísavě stoupá.
  Ovšem co je tím, civilizačně určujícím vzestupem? Podle mého názoru, to je cena života občana. Bohužel, současné mezikontinentální Sorošoviny, ceny našich životů snižují. Proto bych se přidal k autorovi článku, volme vlastním rozumem, volme to, co je určující a podstatné. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Sobota, black sabbath 21. října 2017 je to satanské podobenství, které přichází a zvěstuje peklo pro všechny lupiče naší polit. scény naší novinářské žumpy, naší "umělecké"stoky.
  Je to znamení po kterém přichází inferno všeho a pro všechny, kteří se podílejí na zotročení Českého národa.
  To nejsladší na celé věci je, že si to ti, co se začnou smažit podle scénáře, který přichystali nám, si vůbec nepřipouští, že příští roky stráví v kriminále a na nucených pracích.
  hezký den

  OdpovědětSmazat
 5. Vyhraněná doba přímočarých deklarací stejně jako Vždy postihne podstatu lidského bytí, a budou se lidé bíti za prázdné ideály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a co dělali doposud?
   jsa zmanipulováni lidskými hovady, bili se třicet roků za ideály svých úhlavních nepřátel

   Smazat
 6. Jo tak o tomhle mám knížku a s článkem souhlasím.

  OdpovědětSmazat
 7. Jsem nucen volit proti kapitalismu, když kapitál drží politickou moc a nazývá to demokracii. Volím KSČM

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.