Reklama

středa 25. října 2017

P.C.Roberts: Odpočívej v pokoji americká levice

25. 10. 2017      PaulCraigRoberts
Kdysi za onoho času bojovala americká levice za prosazování zájmů dělnické třídy a za její ochranu před politickým i ekonomickým tlakem majitelů výrobních prostředků. Díky tomu měla svou sílu, která vyvrcholila v době, kdy si F.D. Roosevelt pro své třetí prezidentské období vybral za viceprezidenta Henryho Wallace. Třebaže byl Wallace bohatým podnikatelem, proslul jako politik, který se vždy bral za prosazování zájmů farmářů a dělníků.


Nejspíš i proto výkonní makléři demokratické strany Wallacovu kandidaturu pro toto třetí období , odmítali – a to až do okamžiku, kdy jim Roosevelt sdělil, že bez Wallace odstoupí z kandidatury i on. Teprve pak ustoupili.

Wallace si Roosevelt vybral za svého zástupce i pro své čtvrté prezidentské období. Avšak Wallacovy pokrokové názory jej partajním bossům, bankéřům Wall Streetu i britským a francouzským spojencům Ameriky mezitím odcizily už natolik, že když k dosavadním svým požadavkům přidal Wallace i zrovnoprávnění polokoloniálních zemí a spolupráci se Sovětským Svazem, rozhodli se Wallace zbavit. A tak se stalo, že na konferenci Demokratické strany v červenci 1944, kdy se dle údaje Gallupova ústavu veřejného mínění vyslovilo pro další setrvání Wallace v úřadu viceprezidenta 65 % amerických voličů a vyslovil se pro ně i prezident Roosevelt, zařídili straničtí bossové věci jinak, a viceprezidentem byl s pouhou dvouprocentní voličskou podporou lidí zvolen Harry Truman.

(Clintonský korupční systém, kterého tehdy makléří demokratů k zastavení Wallaceova viceprezidenství použili, popisují ve svém bestsellerové filmu Utajená historie Spojených států Oliver Stone a Peter Kuznick).

To byl bod obratu nejen v americké politice, ale i ve světové historii. Kdyby tehdy vůle lidí převážila nad vůlí bossů Demokratické strany, stal by se po smrti Roosevelta prvním poválečným prezidentem USA nikoliv Truman, ale Wallace. A nejpravděpodobněji díky tomuto faktu by nebyla žádná Studená válka, nebylo by NATO a nebylo by ani desetiletí trvající nedůvěry mezi USA a Ruskem, ohrožující dnes život na planetě Zemi. A namísto dnešního nespravedlivého rozdělování bohatství země jeho přídělováním jen jednomu procentu, i namísto dnešního úpadku reálných příjmů a zadlužování, ohrožujících ekonomický růst, měli bychom zde rozdělování vyrovnané, podporující silný spotřebitelský trh.

Ten silný trh a všechno ostatní shora uvedené jsme tedy v onom červenci 1944 ztratili. Moc zájmových skupin převážila nad demokracií, což se prokázalo jako nejzávažnější hřích, za který dodnes tvrdě platíme.

A kdysi tak mocná americká levice? Jako kouzelným proutkem ji proměnili v cosi téměř opačného. Dříve se stavěla za mír a chléb, dnes se staví za politiku identity a za válku. A dělnická třída byla předefinována na Trumpovy otrapy a otravy.

A tak se ani nelze divit tomu, že Rusko na agresi Washingtonu odpovídá stále jen diplomaticky. Není třeba reagovat jinak – nepřítel ničí sám sebe.

Vybral a přeložil Lubomír Man

11 komentářů :

 1. Jednu věc autor nezmiňuje: Wallace by sotva dal rozkaz ke svržení atomové bomby na Hirošimu.

  OdpovědětSmazat
 2. No ono to je aktuální i v Česku kéž by se KSČM zbavila dolejše a filipa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím vám dát za pravdu. KSČM to podělala když vystrnadili Grebeníčka, tehdy měli bez pár desetin 20%. Od tý doby to s nimi jde od 10 k 5. A aby ne, když se snaží dělat socdem politiku.

   Smazat
  2. Bezpartajní komunista26. října 2017 3:07

   22:54 - Souhlas! Byl jsem členem KSČ a KSČM téměř 41 let! Z KSČM jsem vystoupil, protože jsem nechtěl být v partaji, která má ve svých řadech oportunisty a politické rentiéry Filipa a Dolejše. Tyto jsou už po dlouhou dobu v parlamentu v pohodlné opozici.
   Vzhledem na chudé volební výsledky KSČM mě zajímalo, jak bude na to reagovat Filip. A on nic, žádní sebereflexe a sebekritika nebo nabídnutí své stranické funkce k dispozici.

   Smazat
  3. Také to vidím stejně. Filip je typ člověka, který se nepostaví zásadně za žádnou věc. Klasický oportunista. Podobně jako Sobotka, který dovedl stranu k 7 %, měl by i Filip dát k dispozici své místo předsedy KSČM. Sociálně demokratická politika zjevně levici nesvědčí, je třeba jít radikálnějším směrem.

   Smazat
 3. Pan Roberts mluvi nesmysly. Za prve by mel rici kdo predstavuje Americkou levici. Umirnenou levici mozna predstavuje Bernie Sanders.
  Trump nikdy nerekl ze povazuje delnickou tridu za otrapy.... Trump rekl doslova cituji "muj otec mne ucil si vazit kazde prace". Pripada mi , ze Trumpuv pomer k pracovni( manualni) vrstve je dobry, neb velke mnozstvi jich volilo pro Trumpa ve volbach. Pan Craig musi byt na hlavu, neb Trump je jejich hlavni podpora , kdyz chce opet privest pracovni prilezitosti z Ciny do USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Shlédni video na YouTube zvané YOU'VE BEEN TRUMPED a uvidíš jakej je Trump šmejd kterej pohrdá obyčejnými lidmi.
   Zajímavé, ještě pred pár mesíci jsi opěvoval PCR když se stavěl za Trumpa, teď když mu došlo co je Trump za šmejda, tak je podle tebe na hlavu?
   Každý kdo kritizuje Trumpa je podle honolulu debil a na hlavu.......

   Smazat
  2. V Americe zvítězí ten prezidentský kandidát, který předvede průměrnému občanovi větší šou. Nevím,že by kdy byla v Americe nějaká výrazná opravdová levice(odbory by měli být taky levicové a kdo je tam řídil a řídí?). Ale dřív byl Americký občan inteligentnější než nyní, měl větší přehled než dnes byl vzdělanější. Uvědomoval si spoustu věcí, které se ho dotýkali, měl zájem o dění kolem sebe. Vzpomeńme na masivní odpor proti válce ve Vietnamu. Stalo by se to dnes? Dnes je americký, propagandou zpracovaný občan tvárné těsto, se kterým si vládnoucí garnitura může dělat co chce. Jen pro Honolula, udělej test mezi americkými,portorikánskými, mexickými... občany ať ti vyjmenují všechny státy Unie. Já, když tam byl a zeptal se na to jen tak ze srandy ve svém okolí, tak mi z deseti správně odpověděl jeden.A z těchto lidí uvědomělou levici neuděláte. V Americe je dle mého názoru debilizace národa(no národa!?)téměř u konce. U nás tento proces začíná a zdárně se rozvíjí. M.R.

   Smazat
  3. Zkus si to přečíst ještě jednou, když ti to tak pomalu myslí. Onu větu - A dělnická třída byla předefinována na Trumpovy otrapy a otravy.

   Smazat
  4. Anonymni 26 12:07,

   Mas pravdu, spatne jsem to prcetl. Diky za korekci!!! Roberts ma pravdu, Trumpova delnicka trida byla prejmenovana NE TRUMPEM, ale Hillary na otrapy a povalece!!!

   Me omluvy!!!

   Smazat
 4. 8:14:
  Amerikanizmus má kořene v neokonzervativní ideologií USA jako samozvaného světového hegemona. Podle neokonzervativců zhroucení komunizmu a socializmu dalo světu znamení, že dějiny si jako svou budoucnost vybraly „demokratický kapitalizmus“, který ovšem ve skutečnosti není ani demokratický, ani kapitalistický. Je to světový socioekonomický a politický systém, který by se dal nazvat amerikanizmem. A tento „amerikanizmus“ se nyní Washington coby svou světovou nadvládu chystá nasadit na celý svět.
  Rusko, Čína, Sýrie a Irán, které tuto nadvládu nad sebou odmítají, musí být destabilizovány a zničeny, protože americkému „amerikanizmu“ prostě stojí v cestě. Býv. prez. USA Obama to výstižně nazval "zkroucení rukou".
  USA svojí politikou destabilizují světový mír. Americká demokracie je podvod, který slouží komukoliv a kdekoliv.
  USA je nejškodlivější stát na Zemi, který nelegálně bombarduje a zabíjí civilisty v několika zemích současně, tajně vyzbrojuje teroristy na Středním východě a podvratně zasahuje do voleb v zemích po celém světě. Poučuje ostatní suverenní státy o čestnosti, čímž se vysmívá mezinárodnímu právu a pravidlům obchodu.
  Evropa se nechala vtáhnout do amerického protiruského tažení a nyní sklízí shnilé ovoce. „Humanitární intervence“ a „barevné revoluce“, sankce EU, vojenské provokace NATO, transatlantický „Drang nach Osten“, a nyní neví, jak z toho. Evropa se pod praporem EU stala nástupním územím Spojených států, které se podle potřeby ekonomicky i vojensky obětuje na oltář americké hegemonie.
  • http://aeronet.cz/news/video-statni-senator-z-virginie-natvrdo-odhalil-jakou-moc-drzi-nad-kongresem-deep-state-oligarchove-george-soros-a-zbrojari-trump-je-ztracen-tandemove-rizeni-svazkove-moci-v-usa-a-jeho-kopie

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.