Reklama

pátek 20. října 2017

P.C.Roberts: Washington ničí americkou moc


21. 10. 2017      PaulCraigRoberts
Čtenáři doma i ve světě se mě ptají, jak mají rozumět oznámení, že od nynějška bude Čína provádět nákupy i prodeje ropy v čínské měně kryté zlatem? A nejčastější jejich otázky jsou: Jde o útok Ruska a Číny na americký dolar? Oslabí to dolar? A oslabí jej to natolik, že jej vyřadí z role měny, ve které se s ropou obchoduje? Můj názor je následující: hodnota amerického dolaru závisí na tom, zda centrální banky, korporace a jednotlivci jsou s držbou svých aktiv v dolarech spokojeni. Jestliže spokojeni jsou, nezáleží na tom, jaké měny se k obchodování s ropou používá. A jestliže spokojeni nejsou, nebude na tom záležet taktéž.

Proč tomu tak je?

Jestliže totiž nechtěji držet dolary, budou se jich zbavovat, a v okamžiku, kdy bude obchodování dokončeno, převedou svá aktiva do jiných měn, nebo do zlata. Takže to, co Čína dnes dělá, není nic jiného, než že vytváří měnu, která bude pro držitele aktiv přitažlivější.

Je možné, že zlatem krytá čínská měna je tažením proti americké moci, ale já to vidím jinak. VIDÍM TO JAKO OBRANU PROTI AMERICKÉ MOCI.

Čína a Rusko se vyčleňují z dolarového systému, protože Washington využívá platební dolarový mechanizmus tak, aby mohl na jiné země uvalovat sankce a hrozit jim vyloučením z clearingového platebního systému.

Řečeno jinak: Washington namísto férového jednání používá svou světovou měnovou roli k tomu, aby jiné země ovládal. Rusko a Čína jsou však příliš silné na to, aby se nechaly ovládat – a tak se od dolarového systému oddělují. A jestliže je budou následovat i další země, přestane být dolar nástrojem amerického ovládání zbytku světa.

Bretton Woods vložil na Washington odpovědnost za světový finanční systém. Washington však tuto svoji moc zneužil tím, že použil dolarový systém k destabilizaci jiných zemí, nejčerstvěji např. Venezuely.

Toto zneužití světové měňové role v zájmu prosazení amerických finančních a obchodních zájmů na úkor zemí jiných, uvedlo do pohybu síly, které roli dolarů coby světové rezervní měny, vyřadí.

Pýcha a arogance Washingtonu tak americkou moc kus po kuse likvidují.

Překlad: Lubomír Man

21 komentářů :

 1. I když nic nového, je ale dobré vzít toto vysvětlení víc než jen na vědomí.

  OdpovědětSmazat
 2. Patlani moc veci dohromady
  Fakta jsou ze dollar sili a zlato nesili, tedy se zadny effektivni utok na dollar nekona

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi zdá, že v poslední době dollar posiluje. Z 25,00 Kč před nedávnem je už celých 21,74. Máš pravdu jako vždy, jojo.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. pocuj anonym 6:54 dolar moze aj plachtit nad usa . aku rusko a cina prestanu obchodovat v dolaroch , tak uvidis ako bude silit az sa budu hory cervenat ...

   Smazat
  4. sorry 6:54 to patri samozrejme 3:55

   Smazat
  5. proti vymazavani clanku:

   Ja bych chtel pozadat velikana HONOLULA aby se naucil pouzivat jednoduchy EDITOR na pocitaci!!!! jak notepad ci podobny!!

   aby vse psal prispevky na editoru (je to lehci nez primo na NR ci jinych a lehceji se opravuji chyby) a bezpecne clanek ulozil!!! dlouhodobe do pameti to je na disk.

   pak aby clanek (prispevek) okopiroval a vlozil(paste) do otevreneho window pro prispevek !!! na Nove Republice NR ci jinych.

   Pak aby pockal jestli to vyhodi a vymazou NR a podobni ven!!!

   Jestli vyhodi vymazou takat HONOLULU a podobni poslou clanek do Svobodnerepubliky s jmenem kdo ho vymazal jako NR a podobni.

   Ja budu delat s potesenim statistiky a publikovat s jmenem
   NR a podobnych portalu kolik % bylo publikovano a kolik procent vymazano cimz se bude vedet zhruba co se deje na nasem internetu.

   A lidi budou moci cist VYMAZANE CLANKY!!!

   TOTO MOZNA POCHOPI I velikan HONOLULU i kdyz pochybuji.

   Je to zajimave sledovat prispevky !! v obdobi voleb!!!

   Muzeme delat vlastni politicke polly a statisticke odhady a docela poctive!! delat predpovedi!

   Brtnik Obecny

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Cesi, valejte se v hnoji a neserte se do Ameriky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bravo. Nesmírně inteligentní příspěvek, který okamžitě vzbudí ve spoustě Čechů lásku a obdiv k té úžasné vznešené Américe.
   Styďte se, hulváte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 5. Tady to je jako na diskusi intelektual a basniku ...
  Jeste ze soucasne pocitace neumeji prenaset smrad ...

  OdpovědětSmazat
 6. Skvělý článek Rusko a Čína vědí co dělat.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201710186150681-rusko-pujcka-usa-dolary/

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Craig bohuzel je v kapse bankeru i kdyz se snazi vypadat nezavisly. Dobre asi plati!! Kazda velka zeme zneuziva bankovnictvi k dosazeni svych obcas prilis politickych cilu . Cina uz to dela dneska ,a to je proc Vietnam a Filipiny a Kamboza Cinu nenavidi. Cina je v podstate v kapse bankeru a predstira , ze jsou komunisti (zmatnuti davu) , ale co se deje je diktovano bankeri , kteri jsou v podstate velkym prediktorem !!!!!! vyvoje lidstva aspon se snazi byt.

  Co dela USA dneska Venezuele!!! , bude delat Cina v budoucnu kazdemu , kdo nebude!!! se chovat podle jejich metru!! bo buo je jak bankeri operovali , operuji a budou operovat. Budes poslouchat nebo budes mit hlad. Otazka je jestli to je dobry ci spatny??
  Mozna , ze velky prediktor ma pravdu , ze lidstvo v teto etape vyvoje potrbuje silnou ruku neb nuklearni valka je strasna moznost budouci politiky a na druhe strane se necha tvrdit , ze jsme v situaci ,kam nas velky prediktor zatahl svou snahou udrzet moc ve svych rukach za kazdou cenu . Otazka je jestli se lidi probudi , a zvoli jiny smer zivota , ci jejich zivotni draha diktovana Televizi a lidmi co pisi nesmysly jako pan Craig.

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brouk Pytlik 19:26 opět vyprodukoval několik zmatených odstavců, které potvrzují dávné pořekadlo, že i slepý holub zrno najde. To by mu ale nemělo dodávat takovou sebejistotu, aby to co píše PCR označoval za nesmysly. Pytliku, Patliku, stále neschopen interpunkce?

   Smazat
 8. Tento komentář byl prvděpodobně omylem, beze stop smazán. V pokusu o nápravu komentář vkládám znuvu:
  Anonymní21. října 2017 14:04
  Panstvo ze svobodnarepublika.blogspot.com – to, že je diskuze na NR editovaná není nic zvláštního, při úrovni některých diskutujících to sice nerad, uznám za nutnost. Stěžujete si nesmyslně, když na vysvětlenou existence portálu máte k přečtení preambuli NR, navíc upozornění, proč a jaké příspěvky budou mazány. Jediné co mohu mít portálu NR za zlé je, že některé diskuzní příspěvky byly a možná některé nadále jsou smazány bez označení této skutečnosti příslušnou hláškou. Na takové případy vždy a důrazně, opakovaně a vytrvale upozorněte, protože je takové jednání nefér, nehodné slušných lidí. Návštěvou vaší „svobodné republiky“ jsem nabyl dojmu, že jde o pokus přerostlých adolescentů. Snad se z toho dostanete. Přeju vám úspěch.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.