Reklama

.

.

čtvrtek 5. října 2017

Pentagon Evropě: dejte nám do správy vaši suverenitu. Názor

Alexandr Chrolenko
5. 10. 2017      zdroj
Efektivní „projekce síly“ vyžaduje náležitou logistiku a dopracovaný systém dopravních komunikací, jinak se může pára Pentagonu rozfoukat ve větru: vojska nedojedou (nedoletí) do protivníka. Proto velitel vojsk USA v Evropě generál Ben Hodges nepřestává hovícím si Evropanům říkat o rostoucí ruské agresi a nezbytnosti vytvoření „vojenského schengenu". Tanky a letouny USA se musejí cítit svobodně na území od Lisabonu po (nejlépe) Vladivostok. Americký náčelník si myslí, že „aliance musí mít možnost přemísťovat se stejně rychle či ještě rychleji než síly Ruska, pokud chceme, aby náš potenciál zadržování byl efektivní".


Podle všeho vyjadřuje nedůvěru vůči spojencům (na nějakou dobu) a navrhuje zemím a parlamentům Evropy vzdát se suverenity a dát ji do odpovědných rukou Pentagonu. Jak je ještě možné traktovat „speciální pravidla pro dopravu zbraní a nákladů přes hranice"?

Je možné, že bleskový plán Barbarossa USA v Evropě bude někomu připadat jako fantasie, přesto ale Pentagon má v Evropě polovinu svých zahraničních základen — 350. Více než 40 z nich je majetkem USA. V těchto objektech slouží desítky tisíc vojáků, ve skladech jsou ohromné zásoby zbraní a techniky. Pokud těmto „aktivům" budou překážet národní hranice či nedokonalé dopravní cesty EU, Američané s nimi „pohnou". Zatím ale generál Hogdes navrhuje evropským spojencům dobrovolně a bez omezení zapnout zelenou na semaforech pro americká vojska — kolonialismus v odlehčené verzi.

Učební scénáře

V Evropě se nachází okolo 60 tisíc příslušníků amerických vojsk všech druhů. Jsou umístěni v 13 garnizonech pěti evropských zemí (Nizozemsko, Belgie, Lucembursko, Německo a Itálie). Pro chápání pozice Pentagonu si projdeme jeden konkrétní příklad.

Letecká základna Rammstein v Německu je hlavním stanem amerického letectva v Evropě a velitelské centrum sjednocené protivzdušné obrany zemí NATO, hlavní překladiště nákladů dopravovaných pro americká vojska na evropském kontinentu. Nachází se zde 150 jaderných bomb, 16 eskader dopravního letectva, pracuje zde okolo 40 tisíc lidí. V případě možného vojenského konfliktu Ruska a USA se základna Rammstein stane hlavním logistickým bodem pro příjem vojska a techniky zpoza oceánu pro jejich odeslání na bojové pozice na východ. Nebo hlavním evakuačním bodem, podle situace. Na cestě z Německa do Ruska se nachází několik státních hranic, které je lepší překračovat bez formalit, bez demokracie a byrokracie EU. Je potřeba vzít na vědomí, že východní Evropa není dostatečně osvojena a po cestě mladí evropští spojenci příležitostně „kradou" cenné vojenské vybavení. Nyní vynásobíme logistické bolení hlavy Pentagonu na 350 objektů v Evropě a přicházíme k chápání, nakolik je pro Američany radikální zelená nezbytná.

Na apokalyptické scénáře je možné věřit i nevěřit, ale Západ reálně analyzuje varianty války s Ruskem. V Německu otevřeně hledají rusky mluvící statisty pro cvičení americké armády pro nejlepší možnou přípravu amerických vojáků k zahraničním misím. Charakter cvičení svědčí o tom, že Pentagon má starosti o psychologickou stabilitu vojáků ve „stoleté válce" s Rusy. V Polsku byla umístěna americká obrněná brigáda a pobaltské země se cítí jako další tři „koně apokalypsy".

Současně s tím se Pentagon zakopává v Moldavsku, navádí Kyjev na společná cvičení Ukrajinské armády se silami zemí aliance k roku 2020. Přecházet hranice je možné různými způsoby. První vytváří dojem, že Západ si nechává zdát o silové konfrontaci a všemi prostředky se snaží zatáhnout Rusko do války.

Alea jacta est
Rusko nikoho neohrožuje ne proto, že je slabé, ale proto, že sebe chápe jako část multipolárního světa. Na rozdíl od USA, které jsou schopny nanést bezdůvodně „globální úder" na jakoukoli zemi, Rusko připouští použití vojenské síly (i použití jaderných zbraní) jen jako odpověď na agresi proti sobě či svým spojencům. A jen v tom případě, že jsou vyčerpány mírové prostředky řešení konfliktu.

Ruská federace nesoutěží se Spojenými státy, drží se principu rozumného dostatku. Může vytvářet svůj systém rychlého globálního útoku, vychází ovšem z obranné doktríny. I tak ale v případě vnější agrese bude ruská obranná strategie aktivní a útočná.


V Moskvě analyzují možnosti války s USA a NATO střízlivě. Zkušenosti z vojenských konfliktů posledních let ukazují, že jen se bránit není dostatečné. Prioritou se stane zadušení center bojového řízení protivníka, ať už se nacházejí kdekoli, likvidace systému řízení letectva a „snížení efektivity použití orbitální skupiny kosmických aparátů protivníka".

Je možné, že moderní technologie a nové druhy zbraní stlačí aktivní bojové činnosti do řádu několika dní. A Pentagon nadále vidí perspektivu ve vlastní technologické výhodě, v „kombinačních manévrech" a „mnohadoménových operacích". Ovšem za roky lokálních operací na Blízkém východě Američané přišli o umění bojovat s rovnocenným nepřítelem (jestli to vůbec kdy uměli).

Pentagon už nevlastní monopol na vysocetechnologické zbraně v velkým dostřelem. Rusko je schopné úspěšně „omezit přístup" do mnohých oblastí planety, vyvíjí výborné systémy radioelektronického boje, neviditelné stíhačky páté generace, nejlepší systémy protivzdušné obrany na světě s obrovským dostřelem, protilodní střely s dostřelem větším než 1500 kilometrů. Mnozí v Pentagonu byli v šoku z toho, jakou rychlostí dokázali ruští vojáci rozvinout svá vojska v Sýrii v roce 2015 a dosáhnout citelných výsledků. Možná by bylo lepší zatím dát zelenou pro americká vojska pro cestu domů, do USA. Myslím si, že většina spojenců by je vyprovodila s květinami a orchestrem a s velkou úlevou.

14 komentářů :

 1. "Zatím ale generál Ben Hogdes navrhuje evropským spojencům dobrovolně a bez omezení zapnout zelenou na semaforech pro americká vojska — kolonialismus v odlehčené verzi".
  -------------------------------------------------
  A toto je přesně to o co Američanům jde. Dostat Evropu do područí bez boje a pak vyrukovat na Rusko. Doufám, že Evropští vládcové nejsou úplně hloupí a vše zůstane při starém a beze změn. To by se jim líbilo vyvolat válku při které by byla zničena celá Evropa a možná i Rusko. Rusko je jediná protiváha Americe a jediný spojenec Evropy. Pokud Evropa přistoupí na požadavky Ameriky, jak je navrhuje Pentagon a generál Ben Hodges, tak bez Ruska v budoucnu Evropa nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA je to jedno, že v Evropě budeme chcípat po milionech, chtějí totální světovládu a volný přístup k ruským nerostným zdrojům.

   Vymazat
  2. ano, je to tak. Pokud si vzomenete, o to se pokoušeli už v jugoslávii. V Rainbulet vfe Francii požadovali po Miloševičovi, aby mělo NATO v Jugoslávii volný, neomezený pohyb Když to bylo odmítnuto, přišlo bombardování.To byl též jeden z důvodů, proč byl Miloševič v Haggu zavražděn, Všechny EDvropské státy by se měli stydět!

   Vymazat
 2. Takoví hňupové se můžou rodit jenom v americe.

  OdpovědětVymazat
 3. Doufejme ze nase novlada ktea vzejde z voleb nebude s tim spinavym a odpornym planem USA souhlasit a USA nedostanou na nasem uzemi zelenou pro libovolne jizdy a prelety svy techniky . Zadost USA dokazuje ze USA chystaji valku proti Rusku, vzhledem k tomu ze Rusko neni nasim nepritelem , USA nesmi dostat povoleni aby si smeli pres nas jezdit jak se jim zlibi V zadnem pripade se nezreknem sve suvereniti ani na vterinu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že zelenou od vlastizrádných politiků, viz. Lithium, dostanou a Brusel bude ještě tleskat!

   Vymazat
 4. Ussáci, tady máte navždy červenou, pakujte se z Evropy, nikdo o vás nestojí.jestliže chcete válčit, můžete, ale jen na svém území!!!PAKUJTE SE!!!Vaše základny jsou jistě zaměřeny ruskými raketami a Ramstein by byl za několik minut vymazán z mapy, že by vám ani ta německá kapela s Tillem Lindemanem ani nestačila zahrát na rozloučenou.USSA připravují válku s Ruskem, za použití evropských "spojenců" k vymazání Evropy a tzv. krachujícího "Západu"pod islámskou invazí, z povrchu zemského!

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud chce někdo vědět jak to ve skutečnosti je, stačí si každý týden pustit video V. V. Pjakina "Otázky a odpovědi" tam je jasně vysvětleno o co jde. Kdo ani tohle nepochopí tak sorry, není co řešit. Jseš člověk který chce něco vědět, nebo ten co si bude tvrdit své bláboly, i když fakta hovoří jasně. Když budu tvrdit že metr má 95 centimetrů, budu za blba a bohužel toto všichni rusobobové tvrdí ale myslí si že blbí nejsou. A o tom to je.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava ne rusobobové ale rusofobové.

   Vymazat
 6. Musíme dobře volit aby tu nebyly usa váleční štváči.

  OdpovědětVymazat
 7. V případě válečného útoku SS na Rusko, to v první řadě odnese Evropa odkud také prvotní útok bude veden. Ato v těsné součinnosti s útoky ze vzduchu, z moře a ze základen SS, které již zcela Rusko obklíčily. Základny a jejich okolí budou muset být zničeny jako první, oddělit vojska od jejich základen byl v každé válce úkol č.1. Úkol č.2 je ničení vzdušných sil, podporujících pozemní "mravence" a ničících obranu státu. Pozemní mravenci pak samotní bez "královen" rychle hynou. EU ve své dekadenci a bez skutečných lídrů, tedy bez jakéhokoliv vedení i v případě zničující války, je naprosto zralá a připravená na svůj konec. Ostatně těm současným bezdětným "vládcům" EU je to už viditelně jedno. Karl z Plzně

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Mrazí mě, jak se všechno stupňuje! A to nejen pohyby vojsk. Ještě tak před pěti lety by klevetění v diskuzi o válce, v souvislosti s naším územím, bylo bráno jako nemyslitelné, až nemístné. Za to dneska to tady probíráme, jak nákup rohlíků poránu! To je fakt varující!

  OdpovědětVymazat