Reklama

.

.

sobota 7. října 2017

Pentagon zneklidněl zájmem spojenců USA o koupi ruských S-400

7. 10. 2017     zdroj
Washington je znepokojen, že řada spojenců USA má zájem o koupi ruských protiletadlových raketových systémů S-400, sdělila agentuře TASS mluvčí Pentagonu podplukovnice Michelle Baldanzová. "Nejednou jsme zdůraznili důležitost zachování interoperability se zbrojními systémy USA a dalších zemí v regionu při realizaci významných nákupů pro armádu. Tato kompatibilita je nezbytná pro potlačení obecného ohrožení", prohlásila Baldanzová.


V předvečer oznámil list Kommersant, že Saúdská Arábie má zájem o koupi protiletadlových raketových systémů S-400 Triumf. List s odvoláním se na své informační zdroje poukázal na to, že ruská strana připravila balík smluv na dodávky zbraní a techniky Saúdům téměř za 3 miliardy dolarů. Později televizní kanál Sky News Arábie oznámil, že Rijád a Moskva se dohodly, že zemi budou dodány raketové systémy.

V září vešlo ve známost podepsání smlouvy mezi Ruskem a Tureckem o dodávkách S-400. 12.září prezident republiky Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že Turecko již složilo první splátku. Ruská Federální služba pro vojensko-technickou spolupráci (FSVTS) poznamenala, že dodávka tohoto systému turecké straně "odpovídá geopolitickým zájmům Ruské federace".

USA reagovaly negativně na Ankarou uzavřenou smlouvou na dodávku ruských systémů protivzdušné obrany. Podle Erdogana "byli někteří hněvem bez sebe" kvůli této smlouvě. Přitom turecký vůdce poznamenal, že země přijímá a bude i nadále přijímat nezbytná opatření pro zajištění své bezpečnosti.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Prodej obranných systémů ze strany Ruské federace je důkazem, že RF není agresorem..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně vystiženo!Agrese USA v Evropě postupně tlačí své "spojence" k napadení RF.Ekonomicky USA Evropu brzdí a sankce nejvíc uškodily evropským firmám a nadnárodním společnostem.Další zasahování a ovlivňování povede k hrůzným koncům!

   Vymazat
  2. Anonymní 15:32
   Správně.
   Právě že je to pro ochranu,proti USA raketám a letadlům a to je překvapení pro USA.

   Vymazat
 2. Já si stejně myslím, že to Turci nedostanou v "plný palbě", ale jakousi "ořízlou" exportní verzi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Pjakin řekl, že v technologiích které užívají VKS a technologiích určených pro vývoz jsou rozdíly.

   Vymazat
  2. jistěže je to jako s kalibrama vývozní verze je taky ořezaná

   Vymazat
  3. Je zřejmé, že Rusko nabízí k prodeji zbraně, které jsou pro ně v podstatě už "zastaralé" a má proti nim obranu.

   Vymazat
  4. Všechny verze na vývoz jsou oříznuté, třeba i rakety mají menší dolet apod. než originální určené pro svoji místní potřebu. Předpokládám, že to tak dělají i v USA. Možná by mohli všichni řvát teď když řveme v EU že chceme stejnou kvalitu potravin :-) Tak že i u zbraní.. -)

   Vymazat
  5. Ano, Turci nedostanou verzi v plné palbě, ale jako vždy s omezenými možnostmi elektroniky. rakety budou stejné. Ale pro Turky je důležité, že nebudou rukojmími USA. A o to jim především jde. protože USA ke svým systémům dodávají přístupová hesla, která jim kdykoliv mohou zaměnit, anebo prostě ty systémy jejich výroby proti svým letadlům prostě dálkově vyřadí z činnosti a proti letadlům USA Patrioty i jiné typy prostě útočit nebudou. Švýcaři už na to také přišli.

   Vymazat
 3. Na vaši kontabilitu sere pes. Chcete prodávat a oni ty šmejdi kupují od Rusů, co? Postupem času zůstanete sami proti celému světu, možná společně s řiťolízaly z UK. Pak třeba dostanete konečně po rypáku, vy "nadlidi" pojebaní ulhaní nesmyslně namistrovaní!!!!!!!!!:o))

  OdpovědětVymazat
 4. Jediné, co jsou z USA schopni exportovat jsou zbraně... a safra, co si teď počnou?

  OdpovědětVymazat
 5. "Nejednou jsme zdůraznili důležitost zachování interoperability se zbrojními systémy USA a ...."- a to je asi ten hlavny problem. Bez povolenia USA je ten system nepouzitelny

  OdpovědětVymazat
 6. To je dobře že usa ztrácí vliv ve světě.

  OdpovědětVymazat
 7. S-400 v sobě nebudou mít vrátka, která by umožnila státům NATO snadno tuto obranu překonat. To samé je, že Rusové nemohou účině vyřadit americké systémy. Ideální je mít více různých systémů najednou. Např S-400 a Patriot. Pamatuji, jak při útoku na Irák spojenci snadno vyřadili francouzské radary, ale pekelné problémy jim dělaly hloupé samohybné kanóny ZSU 23-4 Šlika. Naštěstí pro spojence jich Saddám moc neměl. Ale jak prbíhalo vyšetřování, zda Saddám se náhodou nedostak k Českým Tamarám - to bylo strachu, že by jeho obrana byla netknutá a spojenci si natloukli .... Je lepší mít více na sobě nezávislých systémů, které se sice mohou dublovat ale aby to nenastalo, tak to dokáže vyfiltrovat řídící středisko, než mít jeden systém, který může útočník vyřadit jelikož zná jeho slabiny nebo má autodestrukční kódy.

  OdpovědětVymazat
 8. nam by se take ty S- 400 hodily,ale originaly....

  OdpovědětVymazat