Reklama

čtvrtek 12. října 2017

Pohodlné vymírání

Jaroslav Loudil
12. 10. 2017
Domnívám se, že systém hodnot , které používá kapitalistický konzumní systém, bude mít ve svém dlouhodobém důsledku větší devastující účinky  na národy, jak 70 let socialismu v Evropě. A to říkám s plnou vážností ! Aby měl národ či stát nějakou budoucnost,  potřebuje mladé lidi, potřebuje  demograficky růst. Jak to bylo za časů socialismu ?? Třeba v SSSR ? I přes ztrátu 20 milionů obyvatel díky Hitlerovi , případně hladomory a Stalinův Gulag,  stoupl počet obyvatel SSSR ze 150 na  280 mil. obyvatel v období 1920 -1990.  Počet obyvatel ČSR stoupl v období 1948 - 1990 ze 12 na 15 milionů. Dnes roste počet obyvatel ČSR  kosmeticky  už jen díky cizím imigrantům. My Češi vymíráme.

Příčinou je katastrofální nastavení hodnot ve společnosti měřítky konzumního systému. Hovoří se dnes  a je dávána v médiích za příklad česká matka, která dobře vychovala třeba tři nebo čtyři děti , opustila kvůli nim na 15 let zaměstnání , obětovala kariéru, na tuto dobu si - "ukrojila z konzumních slastí " = dovolené, auta, luxusní oblékání, ...atd ???? Nikoli ! Tato obětavá žena  ,která dala společnosti to pravé co všichni potřebujeme, je naopak terčem kritiky ! Ona 15 let maximálně nekozumovala nejrůznější zhovadilosti a věnovala se jen rodině !  Ona obětovala rodině svou profesní kariéru ! To vůbec nesedí se současnými trendy ! Tedy - "maximalizovat konzumní požitky, maximalizovat výši svých příjmů, maximalizovat firemní pozici za každou cenu,  ... dítě mít jedno  a v roce ho dát do jeslí k výchově cizím lidem. Pak už jen honit osobní kariéru, peníze a pohodlí spojené s požitky. To je ideál dneška, který na nás útočí ve společnosti a v médiích  ze všech stran. Pokud je dnes v médiích dávána za vzor firemní managerka s jedním dítětem případně bezdětná, která se "cele obětovala" vydělávání peněz a honění kariéry , pak  to samé bude vyznávat velké část populace. Lidé se většinou chovají stádně.

Dotáhli jsme to tedy už tak daleko, že pohodlí brání lidem mít děti. Slyšíme jen samé výmluvy typu : Máme málo peněz na druhé dítě ,máme malý byt , kdo by na to vydělával. Letos si ještě zaletíme ne dovolenou do Thajska no  a pak uvidíme. Moje dvě tety se narodily  v červenci 1941  v Protektorátu Bohmen und Mahren v době realizace Holocaustu a v době útoku Hitlera na SSSR. Naši předkové měli o  "vážných překážkách" v početí potomků  zcela jiná měřítka ! Dnes zabrání narození dítěte i nutná rekonstrukce koupelny či výměna televize.

Další zoufalou věcí , která je dnes realizována je systém sociálních dávek. V minulosti , aby se mohl muž oženit , musel doložit majetek či slušné povolání, kterým  uživí svou ženu i potomky.  Poté se mohl oženit  a mít děti. Dnes je systém nastaven tak, že děti mají lidé neschopní se uživit vlastní prací  a dokonce rodí děti, aby se díky sociálním dávkám zvedala jejich životní úroveň. Kdysi v minulosti nebyla atikoncepce a tak se v manželství rodilo běžně 8 až 12 dětí za život. Když se tyto děti narodily v rodině schopného muže, který rodinu materiálně zajistil, třeba mlynáře  nebo obchodníka, pak se dospělosti dožilo  a dále se  "rozmnožilo"  třeba   6 dětí z deseti. V rodině nuzného  baráčníka, který dřel bídu se z 10 dětí dožily dospělosti dvě. Tak byl realizován "přírodní výběr"  a ve společneoti se držely geny schopných pracovitých lidí  se slušným IQ. Dnes postupuje degenerace  díky sociálním dávkám pro neschopné , kteří by se  v minulosti nerozmnožovali - nikdo by jim rozmnožování "nesponzoroval" z našich daní. Dosáhli jsme tak stavu, kdy dnes mají více dětí  neschopní jak schopní. Oproti středověku i oproti všem zádadaám "přírodního výběru"  jsme tak dosáhli přesně opačného stavu.

P.S. Jak žalostné je nastavení systému sociálních dávek ukazuje moje vlastní zkušenost. Jeden můj známý mi kdysi oznámil, že se bude nejspíše rozvádět . Vytřeštil jsem na něj oči , protože jsem znal jeho manželství jako harmonické. Pak mi řekl důvod :" No když budeme rozvedení, tak manželka jako samoživitelka bude dostávat velké sociální dávky , alimenty, které jí budu platit stejně sami spotřebujeme a budeme spolu dále žít, jako předtím. Jenom budeme mít o dost více peněz".

Naše konzumní společnost degeneruje zevnitř. Naše počty stoupají díky imigraci z jiných kontinentů. A nebo se jen Evropané přelévají  z Východu (Ukrajina, Pobaltí, Rusko, Polsko,...) směrem na Západ. Těžko tak mít radost  z vylidňování těchto regionů.

Nastává krize v myšlení, neboť nové generace lidí na Západě už vidí, že se nebudou mít  automaticky lépe nežjejich otcové  a matky. Budou žít ve společnosti penzistů, imigrantů a  stále většího počtu lidí s "mentálním obzorem bezdomovců". Na rozdíl od časů socialismu, kdy ještě stačil průběžný penzijný systém ke slušnému žití penzistů si nynější mladí lidé budou muset na stáří usilovně spořit navíc, tedy ukrajovat si ze současaných výdajů.

Neobdivuji islám, ovšem jeho přístup k rodině, dětem,  mu dává velkou šanci nás skutečně převálcovat. Dojde k tomu, pokud my budeme i v budoucnu lpět na devastujícím konzumním kapitalismu. Mnoho času na změnu už nám tak nezbývá.

27 komentářů :

 1. Plus ještě trend opouštět matku svých dětí po čtyřicítce. trend, adorovaný televizními seriály, trend, který tuto praxi ani v nejmenším neodsuzuje a záhy bude, nebo už i je společností úplně akceptován.Viz naši úspěšní politici "napříč spektrem"!Takže: Poroď děti, děvče, zůstaň s nimi sedm let v domácnosti a vychovej je a pak už můžeš očekávat vynoření se milenky, která má přece také práva na štěstí! A mnohem víc chápe tvého muže! Následuje pokus o návrat k nějaké kariéře. je ti 39 - 49 let a co s tebou? Často vede cesta na pracák, často k blbé práci za malé peníze. Ale přivedlas na svět další lidi, společnost se ti ještě odvděčí malým důchodem a ty si čteš v tramvaji horoskop svého znamení a jen se usmíváš...pozor, uskoč z cesty, tady se řítí BMW tvého bývalého, ať tě nepocáká blátem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si vzala takového kreténa, poctivec ji asi nevoněl, hold nemá tolik prachů jako parazit. Každý svého štěstí strůjce, záleží vždy na morálce a prachy až na posledním místě.

   Smazat
  2. 12. října 2017 13:51
   Ono to v dnešní době emancipace není zase tak jednostrané. A mimo to toho frajera to příjede na docela hodně peněz. Problém je pouze u nemakačenků kteří vydělávají peníze ne zrovna čistým způsobem a ani je nezdaňují. Potom má asi dotyčná smůlu.
   Václav

   Smazat
  3. Plně souhlasím ! Ti, kteří by měli jít národu vzorem = nejvyšší politici, nám ukazují, jak se to nemá dělat. Poslední premiéři : Topolánek = rozvedl se ve funkci. Paroubek - to samé, honil mladou blondýnu. Nečas = to samé, Sobotka = to samé. Topolánek navíc byl jako premiér zachycen paparazzi v Itálii, jak se v Berlusconiho vile jako ženatý muž prochází na zahradě sám nahý mezi polehávajícími nahými "náctkami" = Berlusconiho děvkami. Nahý ženatý český premiér procházející se s naběhlým údem mezi cizími děvkami na zahradě v Itálii = silný úder všebecné morálce národa. Blb, kterého si nikdo nemůže vážit ani minutu ! A přitom - PREMIÉR !!

   Smazat
  4. Autor se zase ukaji na tom jak MY Cesi a zase MY cesi jak jsme spatni a zase spatni a musime byt chytre kritizovani ...A TYHLE UKAJENI NEBEROU KONCU.
   Coz takhle si vsimnout tech zakernych vlad ktere pomoci zakonu POVOLUJI MILIONY VRAZD ROCNE NA POTRATECH.
   Ale proc tohle , kdyz ti cesi jsou tak spatni a spatni a nenapravitelne !!Tak do nich !!

   Smazat
 2. Jsme poražená země, kořist studené války. Z původně rozvinuté, suverénní slovanské země se stala servisní zóna plná bezprizorních otroků, žijících v cizím nepřirozeném prostředí. Tato bezperspektivnost má na kolektivní psychiku devastující vliv. V podstatě se jedná o plíživou genocidu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže lidé tady si toho, co měli, nevážili, kašlali na soběstačnost potravin a svrchovanost, toužili po tom západním lživém pozlátku a konzumu. Dnes jich spousta lituje, že kdy ty klíče vzali do ruky a šli na Václavák (já bohužel taky, nevěděli jsme nic a chtěli jsme se mít jako oni - neměli jsme tušení, co to bude stát nás jako zemi a nás jako národ. Dnes by podle mne na ten Václavák nešel skoro nikdo. Ale za chyby se platí.
   Na druhou stranu - každý má právo dostat druhou šanci, je jen otázka, zda si jako národ budeme schopni a ochotni o tu šanci říct a něco pro to udělat či obětovat. Protože např. rozchod s těžce totalitní EU bude bolet ekonomicky, což mnozí neunesou, jenže to přebolí!! Zůstat v EU a dokonat zničení země, nacpat sem líné, agresivní, tupé a nikdy neitegrovatelné migranty, vzít si euro a zkrachovat v neustálé snaze sanovat dluhy nenažraných bank a nechat se zotročovat západním kapitálem - to je přátelé už NAVĚKY!!!!!! Teď jde o to, co si vybereme.

   Smazat
  2. Co si vybereme? A co to má vlastně být? Odpověď je vlastně jednoduchá. Socialismus! To znamená, že nejsilnějším ekonomickým hráčem je stát,do jehož čela se musí volit ti nejlepší z nejlepších! Soukromý majetek musí mít svůj strop! Musí být určeny oblasti, kam nepatří kšeft a spekulace (tedy trh). Jako je zdravotnictví, školství, energetika, bezpečnost.

   Smazat
 3. Je velmi zajímavé,
  jak uvádí autor ..." dnes roste počet obyvatel ČR
  kosmeticky..."

  ALE REALITA je ta, že počet státních úředníků neroste také jen kosmeticky, nýbrž přímo epidemicky, jako např. chřipka v určitých obdobích roku.

  Na rozdíl od chřipky se však každý další byrokrat zabydlí na své židli doživotně,
  chráněn zákonem, coby státní úředník.
  V současné ČR je MINIMÁLNĚ o jednu třetinu více úředníků, než je skutečná potřeba,
  ale přes tento fakt nemá ani jediná politická strana
  ve svém programu něco s tím udělat.
  Chápu,
  jsou to přece také voliči.
  Pokud chce šéf ANOfertu řídit stát jako firmu,
  musel by minimálně tu uváděnou třetinu poslat na pomoc do výroby, jak to tehdy udělal Tonda Zápotocký.
  A to bylo poprvé a naposledy,
  od té doby se tady byrokrati rozmnožují jako určitý druh hlodavců, zvlášť po vstupu do EU...
  Poslední statistika uvádí,
  že na 10 obyvatel už připadá jeden byrokrat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SVATÁ PRAVDA!

   Smazat
  2. Jó, za Antonína Zápotockého, zvaného Tonda Práca naše republika jen vzkvétala.

   Smazat
 4. Nechápu, že stát dává dávky párům co žijí ve společném bytě. Dítě má příjmení po otci, žijí spolu jako rodina, ale nejsou na papíře manželé. Stát matce platí jako samoživitelce. Nikdo to neověřuje. Nechápu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ověřuje! Ale dokažte to, že tatínek není zrovna jen na návštěvě! Jenže to má další rozměr, než jen tyto páry odsoudit! V hodně případech už jde totiž o běžné, slušné rodiny, které se jen snaží přežít alespoň na nějaké existenčně slušné úrovni, s možností maminky starající se doma o děti!

   Smazat
 5. Téma z článku považuji za nejhorší důsledek dnešního systému. Systém, ve kterém se lidé nerozmnožují nejenže nemá právo na existenci, on sám sebe zničí! Bez lidí není ani společenský systém! ......pak už jen přichází v úvahu zmíněná migrace. Takže pokud chce někdo říci, že migrace není řízená, tak omyl, to jen systémoví vůdci zachraňují nemocný systém, ze kterého tyjí!

  OdpovědětSmazat
 6. Velmi pravdivý článek. Vymírání národa je zásadní problém. Myslel jsem si, že po sametu, když už budou flanďáci ve vládě, budou aspoň sociálně podporovat rodiny s více dětmi. Nikoliv. Ruku v ruce s nižším počtem dětí jde i nechuť mladých k řemeslům - obecně ztráta radosti z podařeného díla a prostě manuální práce. Je tedy spíš společným jmenovatelem obou problémů výchova a vzdělání, které se mláďatům vštěpuje do hlav. Je tedy co napravovat. Vzděláním počínaje a podporou rodin k rodičovství konče. Rodič dvou Husákových dětí.
  P.S.: Okamura má v programu podporu dětí s více dětmi, pokud rodiče pracují a mají čistý trestní rejstřík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně, děti mají mít slušní a pracující lidé, ne nemakačenkové a lehkoživky!!! Přídavky na děti by se měli zrušit a zavést odpočty na daních - tzn by na ně dosáhl ten, kdo pracuje nebo před mateřskou pracoval. Ostatní ať si demokraticky poradí - pracovat a starat se, nebo druhá varianta. Dřív to šlo, šlo by to zas.
   Sociální stát v současné podobě je největší zlo, odnaučí lidi pracovat a vychovává povaleče a parazity.

   Smazat
 7. On je trošku problém ve výchově našich dívek. Jaksi jsou doslova nemrdky a k ničemu. Jo takhle fintit se, koketovat, chlastat, hulit, fetovat, vysedávat po barech a kavárničkách, bavit se nebo dělat karieru óper to jó, ale chtít obyčejně založit normální rodinu, mít děti a hlavně se o ně starat, no to né. Představa dnešních mladých je, že chlap ji má učinit šťastnou a vůbec ji zajišťovat servis a prachy. Co nabídne ona je záhadou. Kdo jim to asi vtloukl do hlav. Dnešní dívky neumí nic potřebného k rodinnému životu. Neumí vařit (vaří muži), neumí prát, neumí žehlit, neumí se postarat o dítě, neumí ani pořádně uklidit. Jo občas umí lecos jiného a titulů mají jako středověké kontesy. Jenže žít se s tím nedá, pro život je to k ničenuž. Kdepak jsou ty hospodinky co přes plot skočí pro pírko? Dnešní mladé se tak válet v pelechu u PC nebo u televize, případne žvanit s kámoškama. Starost o rodinu jim jaksi smrdí, protože se numí postarat ani o sebe minimálně do 30 let!

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, demografický problém, problém vymírání národa a co na to politici? Jim to nevadí, prý mají aspoň vyšší platy, které by jim cizí fagani ubíraly.
  Nemyslím, že nutně žena, která přivede na svět více dětí, musí "pustit" kariéru. Tradiční rodina ještě před 130 roky u nás byla mnohočetná, u sousedů zleva i zprava bylo dětí stejně hodně, stejně tak o patro výše a níže, to byly přirozené dětské kolektivy, které byly otužilé na těle i duchu. Když přišel socík, tak nepřišlo mnohým vůbec divné, že jsou takové kolektivy dětí - jesle a školky - ve velkém budovány státem - a to ani netušili, jak dětem kolektivy prospěly třeba jen na jejich imunitě! Proč by i dnes ženy nemohly mít k dispozici jesle a proč by školky nemohly být pro všechny, třeba proto, aby žena mohla v kariéře pokračovat nebo si i odpočinout k nabrání sil. Stát neskutečně rozhazuje peníze, kde co stojí miliony a miliardy, až má člověk pocit, že koruna je snad jen dřívější halíř. Co takhle věnovat nejen kecy podpoře porodnosti a rodiny. Ošklíbáme se nad "Husákovými" dětmi, nesprávně, jsou zdravější, než ty dnešní a pro náš svět otužilejší. I za Husáka žili lidé a nebyli blbci. Stejné je to jistě i dnes, asi ale mimo politiku, tam se scukli zřejmě ještě větší hlupáci než za socíku a kdo hlupákem z nich není, tak je gauner, který svoji blbost hraje.
  Podporujme manželské pára, podporujme rodiny a jejich děti. Neglorifikujme rodiče rozvedené a sexuálně bezprizorné. To spíše jejich nemanželské děti, které by si zasloužili oba rodiče, ale nemohou si vybrat.

  OdpovědětSmazat
 9. Téma z článku považuji za nejhorší důsledek dnešního systému. Systém, ve kterém se lidé nerozmnožují nejenže nemá právo na existenci, on sám sebe zničí! Bez lidí není ani společenský systém! ......pak už jen přichází v úvahu zmíněná migrace. Takže pokud chce někdo říci, že migrace není řízená, tak omyl, to jen systémoví vůdci zachraňují nemocný systém, ze kterého tyjí!

  OdpovědětSmazat
 10. Aby narod nevymrel musela by byt porodnost 2,1. Penize asi nebudou tim nejvetsim problemem, protoze byla skutecna bida a deti se rodili. Dekadence. Zapadni zkazenost, to je problem. Nevaz se odvaz se. Buzici jsou in, hetero jsou aut. Media vtloukaji neprimo mladym, ze dulezite je si v mladi uzivat a ne delat deti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17,16
   Ser na politiky. Ti tu byli jsou a budou. Ale my tu byt nemusime.

   Smazat
  2. Ano, to je pravá příčina věci. Jak píšete, děti se rodily i do bídy, ale dneska mladí čekají, až "budou připraveni" mít dítě.Chacháá!

   Smazat
 11. Nejhorší je předražené bydlení špatná výchova ve školách antisociální stát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto, mladá generace je nucena své základní životní poslání oddálit nebo vůbec neuskutečnit.

   Smazat
 12. Loudile, článek začíná perfektně. Tak 70 let socialismu v Evropě že mělo devastující účinky na národy? Ano? Tak třeba jaké? Takovou jedovatou slinu hned na začátku, to jsi si mohl odpustit. Myslím, že možným důsledkem islamizace EU bude likvidace té západní kapitalistické dekadence. To teda socík nepodporoval. Spíše nás ale převálcují i s tou dekadencí. TES

  OdpovědětSmazat
 13. Jeden z nevětších současných mýtů je, že se dá žít pohodlně ze sociálních dávek, potažmo z plození dětí. Autor by si měl opatřit relevantní fakta.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.