Reklama

sobota 28. října 2017

Pojďme ke kořenům!


Luděk Prokop
28. 10. 2017
Tak nevím, když sleduji povolební jednání, zda politikové nepřezvali způsoby sdělování a dorozumívání od zaměstnanců z médií, včetně ČT, a sice v plném rozsahu absurdit. Takovou kakofonii nesmyslných souvětí a protismyslných názorů bylo by možné nalézt při diskuzích psychicky nemocných. Skupiny vybraných pacientů se mezi sebou dohadují za podmínek daných neporušitelnými pravidly. Ta pravidla v daném případě pro (ustavování vlády)sdělují, že to a to lze pouze za určitých okolností, jinak to nelze uznat.


Například gól z ofsajdu. Nelze – gól neplatí.

Za dané situace vyjednávání (ustavování vlády) při daných pravidlech je zde úporná snaha o porušení pravidel podobná hádkám kluků o to, zda byl ofsajd nebo nebyl. Bez rozhodčího se kluci nedohodnou, možná jedině na pěsti. A Babiš pod vlivem 75 mandátů (a možná nějakého příslibu od potentátů z EU) jakoby nabyl pevné přesvědčení, že na ty pěsti to musí vyhrát. A nejen to, svým jednáním vehementně a zarputile trvá na tom, že bez rvačky bez pravidel, bez rvačky, která poruší všechna pravidla, to rozhodnout prostě nepůjde ani zdaleka, ani náhodou. Pikantní je, že nikdo z ostatních v roli rozhodčích ne a ne uznat, že Babiš v ofsajdu není. ZATÍM, zatím ani za úplatek. To ještě uvidíme, kam až jsou ochotni zajít. Jsou zde ale, rozhodčí s ochotou, bez úplatku při dodržování pravidel s pravomocí rozhodnout, že ofsajd není. (V daném případě jsou to poslanci za SPD a za KSČM).

Světe div se a nepadej při tom na držku, ale ten Babiš tvrdohlavě zásah těchto rozhodčích odmítá, jakoby si ten ofsajd z nám neznámých důvodů nade všechno, z celého srdce přál. ANO postrádá to veškerou logiku, ale nějakou to mít musí. Zásluhou příměru k fotbalu mne napadá  j e d i n á. Babiš sám vystaví do ofsajdu jediné poslance ochotné bezúplatně splnit roli rozhodčích a podřídit hru pravidlům. Protože hodlá prokázat i dokázat, že fotbal u nás nelze hrát. Nelze hrát, protože diváci neudrží kázeň a rozhodčí nedokáží ani usměrnit hru, ani vymáhat dodržování pravidel. Hodlá dokázat, že v téhle republice se fotbal hrát prostě nedá. Hrát nejde. Na to, co jej k tomu nutí, bude nejspíš odpovědí více a hodně závažných. Možná na některé přijdeme, až bude dokonáno, až se u nás fotbal nebude smět hrát. Doufejme aspoň, že volit prezidenta ještě bude možné.

35 komentářů :

 1. Pokud jsou havloidi v opozici tak to je jedině dobře. Už nebudou mít premiéra co by je podporoval. Že babiš nechce vládnout s SPD+KSČM je jeho chyba havloidi udělají vše pro to aby ho zničily.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Troufám si tvrdit, že ani zkorumpované vedení KSČM ve složení Filip, Dolejš a Kováčik si netroufnou se spojit se symbolem mafiánského kapitalismu, kterým oligarcha Babiš rozhodně je !! To, že mafiána a oligarchu volili nevzdělané vrstvy z nižších sociálních skupin rozhodně nedokládá "levicovost" oligarchy, ale je to důkazem cenzury a působení presstitů v celé mediální sféře !!

   Smazat
  2. Nejde o havloidy, ale o pochopení situace. Vždycky si říkám pane Prokope zda jste opravdu tak naivní. Babiš přece podvedl vždycky všechny, nejprve živnostníky, teď zase socky. On přece lze a manipuluje s každým, všechno co říká tak jenom napůl. On nemůže být proti EU a proti migrantů protože by přišel o ty evropské dotace, kterých je u nás největším příjemcem. S Okamurou a komunisty by se přece úplně v očích EU znemožnil. Je to jenom vycurany zloděj a grazl a ne žádný státník jak si pane pane Prokopa naivně myslíte.

   Smazat
  3. Vážený pane Heroute, vysoce vzdělaný a z vyšší sociální skupiny, nebyl by tam nějaký skutečný argument než plácání o oligarchovi ? Pokud jste nekradl a nekradete dál, tak Babiš bojuje i za Vás, bohužel to vám nedochází.Každý syustém pokud má přežít a něco vytvořit musí být řízen a mít pravidla, které nebudou překračovány. Chaos, který tady byl dosud je dobrý tak leda pro blbce a zloděje. A nakonec jedno fungující pravidlo: I méně dobrý systém, ale dodržovaný, nechaotický je prospěšnější než nestabilní skvělý a vychvalovaný.

   Smazat
  4. to 13:14
   To, že chce Babiš aby platily pravidla pro všechny je podvod ?
   To, že není pro odchod z EU, ale pro její reformu, je jeho velkou zásluhou. Jak bychom dopadli se můžete dívat téměř v přímém přenosu ve Španělsku- Tatalánsku, uvrhnout zemi do chaosu a občanské války není žádné hrdinství a pokud umíte počítat do deseti tak si lehce spočítáte jak bychom dopadli, ale je docela možné, že vy si to přejete.

   Smazat
  5. Kozino, přesně tak. S nevzdělanými, či nově vzdělanými, s nekritickým myšlením, se dnes pracuje velmi dobře. Hlavně s doblblou mládeží, střední generaci, která neprožila válku, ba ani jejich rodiče, kteří věří že se bude stále žít v blahobytu na úvěr a půjčkami na vše.

   Smazat
  6. 13:20 Ty jsi ale dobrej matroš ! No pokud miliardová kobliha pracuje na tebe, tak jsi přímo z jeho "rodiny", nebo opravdový magor.

   Smazat
  7. 13:26 Ano, pravidla pro všechny jen ne pro sebe, chce Babiš. Vy pane se na něj budete dívat jak na svatej obrázek i když vás nakopne do zadku s rozběhem. A když tak je to Katalánsko vy rozumbrado připos...

   Smazat
  8. Naopak. Ten článek je o tom, že Babiš jakákoli pravidla striktně zavrhuje a vyhýbá se úvahám proč to dělá, protože to domýšlet raději nechce. Mrzí mne, že to není napsáno jasněji, vzdor přirovnání k fotbalovým pravidlům. Babiš dokazuje a prokazuje každým krokem, že jakoby chtěl ukázat, že tento stát není schopen mít svou vládu a být samostatný.Proč asi??? L.P.

   Smazat
  9. Kozino, Kozino, do roka a do dne, nic jsi ze života nepochopil stejně jako tvůj kámoš 14:06. Babiš tady byl a bude a žádný Kozina to nezmění. Je ale možné, že ty se chystáš pomalu převlíkat do tepláků a bojíš se tak proto štěkáš.

   Smazat
  10. Proč nesmazete příspěvek 19:39 tohoto novodobého fanatika-milicionare, který tady po vzoru StBackych mlaticek vyhrožuje.

   Smazat
  11. Pane Kozino já jsem živnostník a rozhodně se Babišem necítím být podveden. Melete nenávist a hlouposti.

   Smazat
 2. Nezdá se mi přirovnání k fotbalu případné, protože nejde zde o hru, ale o střet několika vlivových uskupení, které z nich bude mít lepší přístup k nasměrování finančních toků (jak ze zdrojů státních, regionálních, evropských a částečně i soukromých). Jde o hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To přirovnání je pro notorickou známost,jak to ve fotbale chodíjak co se korupce týká, tak v porušování pravidel, kdy porušení pravidla již obvykle nelze vzít zpět.

   Smazat
 3. No ještě je brzy, dejme tomu čas a nepodléhejme výkřikům ani poražených, ani jejich mediálních podporovatelů. Zdá se ale, že kromě SPD se není nikdo ochoten smířit s výsledkem voleb, a to ani Babiš. SPD a komunisty opovrhuje, ten zbytek zase opovrhuje jím. Škoda, že místo kontroverzního Babiše, globalisty a nulového reformátora, nevolili lidé více Okamuru. Zatím jak před volbami, tak po volbách, pracuje nejlépe. Přijde den, že se mu i největší škarohlídi přestanou posmívat.

  OdpovědětSmazat
 4. Nic se přátelé nebojte, oni se domluví. Vždyť jde o nemalé peníze a na to slyší každý poslanec. Do 20.11.2017 je nutné dát dohromady sněmovnu a pak teprve budou dohadovat vládu, no a Babiš řekl, že do vánoc by ji chtěl mít sestavenou. Takže o co jde, vždyť je habaděj času. Až půjde do tuhého, tak každý kousek couvne ze svých nároků a velice rychle se všichni domluví.

  OdpovědětSmazat
 5. Babiš učinil skvělý krok marketingovou kampaní "Chceme lepší Česko". Tohle žádná partaj neměla ani náznakem ve své koncepci, natož aby tak učinila. Babiš nyní ví, co si myslí (a co pravděpodobně i dobře ví) ta číst populace, která na dotazník kampaně odpověděla a která mu ve většině také dala hlas. Babiš s živnostníky živnostníky naložil jako kdysi Baťa - "...u nás je práce dost a když se osvědčíš, budeš se mít lépe než dnes." Oligarchu poznáte podle toho, že hrabe pouze pod sebe a občas se ukáže v médiích jako sponzor "chlebu a her". Babiš je divný oligarcha - Čapí hnízdo je ukázková rekonstrukce zchátralého statku, peníze z politiky plní charitativní účty (nikoli ty, které slouží ke zviditelnění darujících chlup z norkového kožichu). Navíc je informován o globální politice, takže ví, že proti tupcům z bývelé politické elity zaprodané parazitům z USA a EU nelze bojovat s otevřeným hledím a čelním útokem. Pokud mu EU dotačními podmínkami, v nichž nebylo ani slovo o zákazu sloučení příjemce s jinou firmou v budoucnosti (jsem zvědav na argumenty před soudem a výroky soudu), poslalo oněch 50 milionů (srovnejte, laskavě, s miliardovými malými domů skutečných oligarchů), pak je to pouze chyba těch, co dávají peníze, aniž by si ohlídali podmínky jejich účelového užití. takže bych do Babiše prvoplánově nekopal, protože on dobře ví, že s marxisty a s globalisty se těžko spolupracuje, protože jde o dvě odnože téhož druhu socioekonomického systému. S něčím jako s národními socialisty má od globalistů přísný zákaz spolupráce, takže může činit pouze drobné neveřejné kroky a navenek Okamuru odmítnout. Jeho pozice není pozice Trumpa, kterého podpořila většina populace, natož Putina, kterého podporuje 80 % populace. Pokud získá silnější pozici, rozhodně je schopen alespoň potichu a skrytě akceptovat leccos z národně sociálních idejí, pokud se trend oslabení pozice globální elity stane stabilním a nezvratným. Pak nastane doba národního socilismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omluva za překlepy a výpadky písmen. Klávesnice jsou čím dál tím méně přesné...

   Smazat
  2. Vždyť to říkám, Babiš není žádný trouba. On jen zatím zjišťuje co a jak si ta která strana myslí a jak daleko a z čeho by byla ochotna ustoupit. Jak bude hotová sněmovna, tak sed vše pohne kupředu a vláda bude co nevidět. ONI SE DOMLUVÍ, vždyť sočasné tanečky okolo korýtka jsou jen divadýlko pro lidi.

   Smazat
 6. 12:26 Vašek
  Pane Heroute, nevím, kdo by uvedené poslancer KSČM korumpval. A váš názor o tom že volili nižší třídy obyvatel je velmi zvláštní, asi jste příslušníkem pražské kavárny, která si myslí, že je pupkem světa a nad ní že není. Pokud jste si nepovšiml, tak naše zákony říkají, že jsou si všichni občané rovni. Pamatujte, že pýcha předchází pád a to pěkně rovnou na držku.

  OdpovědětSmazat
 7. Ukázkou jeho podrazáctví je případ lithium: MINISTR ZA ANO Brabec vydá (prodlouží) australské společnosti povolení k průzkumu. Tedy vlastně i k těžbě - nebo snad někdo vrazí miliony do průzkumu a nebude těžit? Přesto těsně před volbami kvůli tomu Babiš útočil na ČSSD, kvůli memorandu, které spíš zachraňovalo průšvih způsobený koblihářem. Získalo to ANO tisíce hlasů neinformovaných a dále spíš těch s mdlejším rozumem. Na druhé straně to zcela zazdilo Babišovy koaliční možnosti! Nebo valorizace penzí: stařečky přesvědčil, že ministerstvo financí přidalo stařečkům, i když o téhle věci rozhoduje hlasování ve vládě a v parlamentu. Prostě - NIKDO už se nespojí s křivákem! Výsledkem celkem dobrého působení vlády byl vzrůst preferencí ANO, ale díky neustálému působení Babišonovin a Babišovu tváření se jako opozice, když šlo o nepopulární věci a vlády když šlo třeba o valorizaci penzí byla naprostá likvidace ČSSD. Nikdo nikdy už s ním spolupracovat nebude. Jedině sebevrah....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brabec vydal povolení asi šesti firmám, každé, která o to požádala a nebyly důvody, aby nevyhověl. To je povinnost ministerstva, pokud nemá závažné důvody, tak musí povolení k průzkumu vydat. Na tom je smutné to, že tu slavnou schůzi vyvolali komunisti a nic jim to nepřineslo, kdežto socdem to potopilo. A vyhrál jako vždy Babiš, no co se dá dělat. A to, že s ním nikdo spolupracovat nebude, to ještě uvidíme. Nikdo nechce předčasné volby, protože každý chápe, že by v nich dostal Babiš už k těm 50% a drobotina by zůstala doma.

   Smazat
  2. 14:30 Ale nedostal pane, možná 35. Paroubek jako státník a frajer radši rezignoval, ale co udělá tahle svine, to nevím. Asi bude chtít někoho koupit a ten případný zrádce si podepíše ortel smrti.

   Smazat
  3. Křiváci se s křivákem spojí v pohodě kdykoli.

   Smazat
  4. Kozino, Kozino, představ si, že někdo bude o tobě hlásat, že jsi svině. Nebude se ti to jistě líbit, tak to nedělej jiným, protože pak opravdu ta svině budeš.

   Smazat
 8. Zajímavé je, že každý se ohání tím, že před volbami sliboval, že s Babišem nepůjde, ale nikdo se neohání tím, že chce splnit sliby voličům a proto to s Babišem prubne. Vyjma Okamury, že. Takže všichni voliči ODS by měli zpozornět, protože pro jimi vybranou stranu platí, že se bojí Babiše a nechtějí zkusit, co by pro svoje voliče mohli s těmi 10% vybojovat. To je dobré vědět, jaké zbabělce má strana ve vedení. Babiš ještě nevstoupil do dveří, aby je odvedl k brodu a oni už sundali kalhoty. Pro voliče jasná zpráva: jediný, kdo tu má koule je Babiš, ostatní je slepičí hejno, které umí dobře kdákat, ale nic nesnese. A o nic se nepokusí. To je vidět, jak jsou sebevědomí a jistí si svými schopnostmi. Jediný program: Babiš, bojím, bojím, příště bych se už nedostal do sněmovny, raději zůstanu za bukem a nebudu ani nahlas dýchat. Udženija se tváří jako mistryně světa v lukostřelbě, ale proč? Jediné co dokážou, je opakovat, že nepůjdou s Babišem do vlády a dál? Dál nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A dobře dělají. Byl by to jejich konec.

   Smazat
 9. Jiří Jírovec28. října 2017 14:56

  Pane Prokope,

  napsal jste nesmysl. Nikdo z nás nebyl u jednání Babiše s ostatními stranami, ale kromě Okamury s ním nikdo nechce spolupracovat. SPD nemá program, na kterém by se dalo cokoli rozumného stavět.

  Jakého rozhodčího podle Vás Babiš odmítl?

  Šejdíři z ODS a ČSSD lžou, když tvrdí, že si Babiš plní přání vládnout sám. On je jen trochu předskočil tím, že řekl, že se pokusí o menšinovou vládu. Měl se snad s nimi bavit o ničem o dva týdny déle?

  Vždyť to je pořád dokola: kdyby nebyla překotná reorganizace policie, kdyby nebyla snaha dostat ANO z koalice (porušením koaliční smlouvy o odvolání ministrů), kdyby nebyla snaha srazit dvě hlavy ANO jedním policistou, kdyby nebylo memorandum o lithiu, nemohl Babiš nic zpolitizovat a nemohl dělat kampaň v době, kdy se ČSSD snažilo odstraňovat následky svých rozhodnutí.

  Antibabišové říkali ať se ANO ukáže, když má tolik poslanců, jenže když to dělá, je to zase špatně.

  Pro 13:51

  Lithium je záležitost celé vlády. Tedy vlád, které věděly, že stačí založit a prodat malou firmu a surovina je v čudu.

  Pokud jde o media, opravdová propaganda se line z těch, která patří Bakalovi. Možná jste se přepsal.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Jírovec z ukázek a záznamů je zcela evidentní, že žádná strana se nechce podílet na vládnutí S Babišem pod záminkou, že je estébákem Burešem.Jedinou je SPD PRO snazší programu, který je napsán dostatečně srozumitelně a ti kdo tomu rozumět nechtějí v něm vidí nerozumnosti na rozdíl od mnoha jiných lidí.Také si nemyslím, že si Babiš chce vládnout sám, Obávám se, že chce aby u nás nebyla žádná vláda a tudíž chaos na kterém lze profitovat. Nechci zabíhat do vysvětlování mých myšlenek, nebylo by to k ničemu. S přátelským, slušným pozdravem, Luděk Prokop.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Prokope jestli někdo chce aby tady byl chaos tak to jsou ty tradiční strany a v pozadí jejich řídící mafiáni. Dokazují nám to 28 let nepřetržitě, to vám nestačí ? Asi nestačí, Bohužel chybí normální selský rozum jinak si to nedovedu vysvětlit.

   Smazat
  2. Ne - pod záminkou, že byl "obviněn". To je ten přežvýkávaný důvod. Ale že si v minulosti přitáhli do parlamentu člověka "odsouzeného" za korupci, aby jim odhlasoval církevní restituce, o tom se jaksi nežvaní a nežvatlá. A - proč se na toto a právě na toto žádný moderátor těch užvaněnců nezeptá přímo? Co by asi tak blekotali?

   Smazat
  3. 19:52 Když už tak strana která se nabízí prio snazší plnění programu, který svým voličům slíbila je nekompromisně zarputile odmítána Babišem a to za situace, kdy ostatní komplet též nekompromisně a zarputile odmítají Babiše s jeho stranou jakkoli podpořit Takže když už tak o ten chaos se ucházejí nejen mafiáni ale i dotyčný Babiš.
   20:08 - psáno je nikoli pod záminkou, že byl obviněn ale pod záminkou, že je estébákem Burešem.

   Smazat
 11. tak to je přesný, že nikdo těm šmejdům nepřipomene ono přitáhnutí odsouzeného do parlamentu a bylo by po vrcholně trapných výmluvách. Nehledě k faktu, že Babiš ještě odsouzen. Mimochodem jejich výmluvy o slibu před volbami, že s SPD do koalice nepůjdou, jsou neméně lživě trapné.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.