Reklama

.

.

čtvrtek 5. října 2017

Pokuta 900 tisíc denně – další „dar“ od byrokratické EU !

Josef Nožička
5.10. 2017   Rukojmí
Evropská komise se rozhodla žalovat Českou republiku kvůli tomu, že nepomáhá pracovníkům z Evropské unie tak, jak to vyžaduje její směrnice.Evropská unie stanovila všem členským zemím, aby do května loňského roku zapracovaly do své legislativy vnitrostátní předpisy, které by na jejich území zajišťovaly všem pracovníkům ze zemí EU příslušná práva. Tento příkaz z „Velkého Bruselu“ splnily všechny země vyjma České republiky a Lucemburska. Proto Evropská komise nyní navrhuje, aby obě země platily pokutu až do doby, než požadavky Bruselu splní (viz odkaz zde).
Její výše má v případě České republiky činit zhruba 900 000 korun denně. České republice je konkrétně vytýkáno, že zatím neurčila subjekt, který by pracovníkům z jiných zemí EU poskytoval „podporu a pomoc při prosazování jejich práv.“ Základní unijní smlouvy totiž zajišťují všem občanům EU nejenom právo v kterékoliv zemi pracovat, ale také právo nebýt diskriminován na základě státní příslušnosti pokud jde o zaměstnávání, odměnu za práci a další pracovní podmínky.
Je samozřejmě pravdou, že když tuto podmínku stihlo do požadované lhůty splnit 26 z celkového počtu 28 zemí Evropské unie, tak ji mohla, či spíše měla splnit i Česká republika. Zvlášť když v přímých televizních přenosech často vidíme, kolik nesmyslného žvanění se především v Poslanecké sněmovně odehrává a kolik jiných nesmyslných zákonů či předpisů naši zákonodárci vymýšlejí i bez příkazů z Bruselu.
Ovšem na druhou stranu, požadavek Evropské komise na povinné přijetí legislativy ohledně práv pracovníků z jiných zemí EU mi přijde jako byrokratický nesmysl. Naše země (tak jako i jiné státy EU) je přece právní stát, kde platí právní předpisy včetně Zákoníku práce, a v případě jejich porušování je možno se obrátit na soud. A především by mě pak zajímalo, jak bude nově vzniklý úřad ověřovat, když si zde přijde občan z Polska, Rumunska či Slovenska stěžovat, že dostal od svého šéfa menší odměny než některý český pracovník a je tím pádem přesvědčený o diskriminaci kvůli své národnosti? Nebo když nedej Bože bude při výběru uchazečů o pracovní místo před ním upřednostněn český adept?
Na příkaz Bruselu tak pouze vznikne zbytečný úřad, který bude nepochybně zaměstnávat velké množství dobře placených úředníků. Jen by mě v této souvislosti zajímalo, zda se v Bruselu například někdo zastane i zaměstnanců automobilky Škoda, pokud se opravdu část její výroby přesune do Německa a řada českých zaměstnanců tak přijde o práci.

23 komentářů :

 1. je jasné, že to spěchá, protože k nám budou ze západu fedrovat svoji přebytečnou inteligenci původem z Arábie nebo Afriky,

  OdpovědětVymazat
 2. Zbytečný úřad, zbytečný jako celý Brusel a jeho aparátčíci. jediná možnost - nic neplatit a vypsat referendum o setrvání v EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trochu bych poopravil, referendum o nesetrvání v eu

   Vymazat
 3. Zlatá Moskva! Pos....ý Brusel, vlastně Berlín. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 4. Tak za chvilku jsou volby volme SPD a vystupme z eu.

  OdpovědětVymazat
 5. PRYČ Z EU A TO CO NEJDŘÍVE !VOLME STRANY,KTERÉ MAJÍ V PROGRAMU NEKOMPROMISNÍ VYSTOUPENÍ Z TOHOTO AGRESORSKÉHO A LUPIČSKÉHO SPOLKU A HNÁT K ZODPOVĚDNOSTI TAKOVÉ,JAKO JE SOBOTKA,TELIČKA,JOUROVÁ A OSTATNÍ ZMRDI.

  OdpovědětVymazat
 6. Setrvání v EU je pro nás životně důležité. Pokud z EU teď vystoupíme, tak jsme v pr..deli. Jednotná Evropa je jedinou možností jak se v budoucnu postavit USA, které si hrají na světovládce a hodlají všem poroučet, což se již začíná nelíbit i jejich současným spojencům. Je ale třeba, aby se naši, ale nejen naši, slavní europoslanci více starali o to co Brusel vymýšlí za ptákoviny. Vlastně by se o to měli starat všichni europoslanci, především ti, z bývalé střední a vžchodní evropy. Platy na to dostávají dost vbysoké aby si mohli, když to sami nezvládají, najmout slušného a rozumně uvažujícího poradce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.21
   twenty one naive:-))))))))))))))))) Sledujete, jak hlasují čeští europoslanci?????

   Vymazat
  2. 14.21
   Uvědomujete si, že podíl na agresích Nato a Eu nebude beztrestný věčně?

   Vymazat
  3. EU jde USA na ruku, v případě národních států by tak tomu nebylo.USA by měly velké problémy vnutit a prosadit 27 státům s pronárodními vládami, své panovačné, válečnické a drancovací zájmy.

   Vymazat
  4. 14:21 Setrvání v eu je cesta do multikulturního pekla a zlikvidování ČR děkuji nemám zájem.

   Vymazat
  5. Kdo te plati steine?

   Vymazat
 7. 14:21... To chteji sorosovi globaliste, tu vasi jednotnou Evropu. (Pan 14:21 spadl z visne !)
  Trumpova America chce vase narodni staty.

  To co je napsano v clanku znamena jmenovani mistodrzicich z cizi zeme. To znamena okupaci !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropané nestojí o to, aby USA eskalovalo napětí s Ruskem, který máme za humnem a už vůbec ne jeho napadení pro americké zájmy!USA je okupant a rozvraceč Evropy a nemá Rusku v tomhle ohledu co vyčítat.Evropanů je 500 milionů a dovedou si vládnout a existovat bez cenných rad a okupace USA!

   Vymazat
 8. Provest v Bruselu dratizaci vsemi dostupnymi prostredky,treba Kumatoxem,AK 47, AR 15 a podobnymi pripravky. Zacit by to chtelo rovnou v nejvetsim brlohu protoze tam je tech krys nejvice a nejvetsich.
  Rozumni normalni obcan prece nemuze souhlasit a trpet stav veci kterej prosazuje kreten a ozrala Junkers 88 nebo takova kreatura napulchlap-napulzena Chcaldorini ci Makrela Ubermenschova!
  Jednou uz je treba to skoncit radikalnim zpusobem a tak aby to nejblizsich 10 generaci melo v zive pameti a vyhybalo se podobnimu smetisti jako je Bruxelles stejne jako cert krizi.
  Aby vatikanskej nacelnik nemusel hlusit ty antikristy dubovym krizem po hlavach ta deratizace by byla velice dobrym skutkem a panbicek by si jenom spokojene mnul ruce a pil kaficko :-).

  OdpovědětVymazat
 9. Co vlastně naši zákonodárci nesplnili? A neměla by se pokuta strhávat z plátů členů zákonodárného sboru?

  OdpovědětVymazat
 10. Kriste pane, proč je ČR ještě v tomto fašistickém spolku nadblbců, jestliže se EU co nejdříve nerozpadne, bude ještě hůř a to doslova.potom ná čeká jen totální ztráta suverenity a zkroucení rukou takovým způsobem, že ti vlastizrádní politici odevzdají naši zemi 4.říši, Bruselu a USA do totalitního područí.Brblat se bude moci maximálně v hospodě a doma a to mám obavu, že i jiným jazykem.

  OdpovědětVymazat
 11. NASRAT neustoupit před naprostou dehonestací národa.
  Vyhlasit občanskou neposlušnost!

  OdpovědětVymazat
 12. 4:33 Jo to nebyla jen garaz !
  Cekam podekovani, za muj prichod !

  OdpovědětVymazat
 13. Český pracovník si musí zaplatit, v případě sporu právníka, ostatní mají extra úřad zadarmo. Jak znám rektální politiku úředníků a politiků, tak cizinec bude mít před Čechem přednost a budou obsazovat ty nejlepší místa. Pro jistotu se bude všude psát, což se píše, že Čech je líný. Na Západě si ale naše pracovníky nemohou vynachválit.

  OdpovědětVymazat
 14. Ať jde celá EU a její pomahači z ČR do zadele.
  Československo bylo rozděleno protiústavně, takže neplatně. Tím pádem vše, co bylo od té doby učiněno, je neplatné. Takže nejsme v EU, nejsme v NATO, všechny ty kecy, kterými nás častují, jak naši, tak zahraniční politici, jsou jen bzučením much kolem našich uší.

  OdpovědětVymazat
 15. sama evropska sebranka ma na svych vypatlanych makovicich diškriminacie plny valniky kdo dnes vzpomene že pracoviti češi nesměli sedm let do merkel landu což někteři dokazali obejit nejen tim že museli spat každy den jinde za vydatne pomoci skopčacke stavebni mafiie a stalo jim to za namahu a za pětinasobny plat oproti šlohperovemu utahovani opasku za vydatne podpory šmiraka venci chrli

  OdpovědětVymazat
 16. Stačilo jen Brusel informovat, že ostatní Evropané tu mají stejná práva jako ostatní a bylo by splněno. Žádný nový úřad netřeba.

  OdpovědětVymazat