Reklama

středa 18. října 2017

Poslední slovo Václava Moravce

Erik Best
18. 10. 2017    EB
Politické debaty jsou vždy výsledkem vyjednávání. Čím silnější má politik nebo strana pozici, tím více si může diktovat podmínky. Čím je pozice slabší, tím více jsou podmínky stanoveny protistranou nebo organizátorem. Nikdo nemá nezpochybnitelné právo debatu pořádat nebo na ni být pozván. Vždy je vše třeba dojednat. V období před parlamentními volbami v ČR vypukla debatní epidemie. Nakazila se takřka všechna média a výsledkem jsou více než tři desítky debat. Jen Česká televize si ale myslí, že má nezpochybnitelné právo hostit poslední debatu a nařídit, že pokud se zítra nějaký pozvaný celostátní lídr pořadu nezúčastní, jeho místo zůstane prázdné. V liberální demokracii by takové autoritativní jednání nebylo tolerováno. Andrej Babiš se bude muset rozhodnout, jestli chce toto chování schvalovat a podvolit se vydírání Václava Moravce, nebo jestli si postaví hlavu a vydá prohlášení vysvětlující, proč toho prázdné místo říká mnohem více o České televizi než o něm.

17 komentářů :

 1. Jo víme bureš by hlásal jen tu svoji pravdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy si mykáte? Proč? Navíc jste nepochopil podstatu článku. Smutné, moc smutné.

   Smazat
  2. Anonymní18. října 2017 11:36
   Neberte lidem právo na názor:-)))

   Smazat
  3. 13:34 co to pořád máte za blbost? Vyslovením jiného názoru přec nikomu neberu právo na názor! Nebo chcete tvrdit, že platí vždy jen první vyslovený názor?

   Smazat
  4. Bohužel u buzerantů včetně Moravce to tak je.

   Smazat
  5. 11:36 Onikáme! Páč my jsme Vysokoblahorodí a on jen jakési hovado čechomužické! Rozuměl?

   Smazat
 2. Pane Beste, vystupování pana Moravce v debatách má hodně daleko k objektivitě, už měl být dávno vyhozen. Avšak tím jeho jednáním, jsou poškozovány téměř všechny strany. Nevím, proč zde vypichujete AB, jako by on byl jediným poškozeným.
  Lídři stran se měli domluvit a debatu s Moravcem odmítnout a třeba dát přednost i jiné televizi. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Vřele souhlasím, lídři by se v žádném případě nemělina tuto sešlost dostavit. Kdo se nedostaví - má moje uznání! A sympatie!

  OdpovědětSmazat
 4. Jen Kalousek a ratlík Fiala jsou vděční za pozvání od Moravce.On už na něho stejně skoro nikdo nekouká.

  OdpovědětSmazat
 5. Ono je fuk, jak to dopadne, prostě Moravec je ponížen a to je dobře. Za špatnou práci špatná reputace. Mimochodem, všiml jsem si, že už asi 3 roky neslyším to šílené: Hezký den, pěkný den, krásný den, přeji nádherný den, užijte si den.... v tom vynikalo především veřejnoprávní rádio, to v počátcích této mánie pořádalo vysloveně soutěže ve zprzněných pozdravech. Redaktorky se trumfovaly, jakou blbost zase vymyslí a čím zaujmou. A najednou jako když sluníčkům odpojí elektřinu. Nic. Občas tam nějaký hezký den zaslechnu, ale spíše od retardovaných respondentů, kteří ještě nepochopili, že doba je jinde. Takže všem hezký den a pevnou ruku u volební urny.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem znechucen Moravcem i většinou pakážistických novinářů. Dnešní novináři mi připomínají modrokošilaté svazáky , které chodili po večerech a nedělích přesvědčovat mého tátu do JZD. Přinejmenším jejich rétorika je shodná pouze s opačným znaménkem.

  OdpovědětSmazat
 7. máme snad světový rekord.existuje na světě jediný člověk,který je tolik let na obrazovce jako moravec?

  OdpovědětSmazat
 8. Vládne nám židohomosexuální mafie.Všechno přeorat .At žije nová revoluce

  OdpovědětSmazat
 9. Moravce by měli vyhodit na hodinu, něco tak odporného, slizkého a sebestředného se málokdy vidí. Ten člověk je zcela nesoudný a moderování očividně neumí a nezvládá.
  vykopnout a poslat do fabriky na směny!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Moravec je krysa.

  OdpovědětSmazat
 11. Doufám, že to je jen do voleb a potom budou vykopání všichni podobní na smetiště dějin, vlastně na hnojiště kam patří.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.