Reklama

.

.

pátek 6. října 2017

Právník Hrádela si přečetl memorandum o těžbě lithia a ztuhl. Může to být průšvih, proti kterému budou miliardy za Diag Human drobné

rozhovor
6.10.2017  ParlamentníListy

Advokát a publicista Karol Hrádela napsal pár řádek k těžbě lithia v Česku. Rozepsal se o kolonii, která podepisuje memorandum v cizím jazyce jako za času kolonistů, a o tom, co nás možná čeká za trampoty. Hrádela v této souvislosti zmiňuje i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a server ParlamentníListy.cz 

 

Ministr průmyslu za ČSSD Jiří Havlíček předstoupil před veřejnost a pokusil se vyvrátit několik mýtů, které kolují Českem v souvislosti s možnou těžbou lithia v naší zemi. V Česku se nalézají největší zásoby tohoto kovu v Evropě, asi 3 procenta všech světových zásob. Jde o kov, který dokáže dobře uchovávat energii.

Práva na průzkum ložisek získala australská společnost European Metals Holdings, se kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu podepsalo memorandum o spolupráci. Na toto memorandum zřejmě naráží Karol Hrádela, který na sociální síti Facebook napsal, že ministr Havlíček podepsal text stvořený v jazyce firmy, ale už ne přeložený do češtiny.

„V tomto memorandu podepsaném nikoliv v českém jazyce, ale v úředním jazyce země této firmy, podobně jako kolonie podepisovaly smlouvy s kolonialisty, místo podpisu textu ve dvou rovnoprávných jazykových mutacích, se samozřejmě již zmiňuje mezinárodní ochrana investic. Vytváří se předpoklady pro případné mezinárodní arbitráže o částky výrazně větší, než se řeší ve sporu o relativně „drobné“ s Diag Human. Jde o podobné jednání, jaké jsme pozorovali u představitelů ČSSD při přípravě tzv. konkordátu mezi státem Vatikán a Českou republikou poté, co došlo ke schválení tzv. církevních restitucí,“ napsal advokát.

Na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu se lze přesvědčit, že překlad memoranda do češtiny existuje. Je to pracovní překlad.

Memorandum v češtině naleznete zde

Ministr Havlíček na tiskové konferenci oznámil, že  ... (celý text článku najdete zde)

48 komentářů :

 1. Je to hnusná loupež ana čssd top09 kdu ods. To je tak když vládnou západní poskoci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché. Novej parlament jim to všem dá k úhradě a třeba i speciálním zákonem. A strany tím pádem de fakto skončí. A ze členů budou bezdomovci. Stejnej metr jako mají oni na národ......

   Vymazat
  2. Anonymní 7. října 2017 11:04 - a v ten moment jsi se probudil s rukou v nočníku.

   Vymazat
  3. Ministrant Havlíček to určitě podepsal v " dobré víře". Teď už jej jenom odprásknout v " dobré víře" s tím, že už nebude nadále škodit této republice

   Vymazat
  4. Kandelábry po ulicích se ježí...

   Vymazat
 2. Všichni křičí zlodějina, zlodějina...a ono to na zlodějinu opravdu vypadá. Ale zaráží mě, že se v této podělané a už tak rozkradené zemi nenajde jeden jediný právnicky vzdělaný člověk, který by podal žalobu na všechny, kteří s tím mají něco společného, minimálně na ministra průmyslu pana Havlíčka.
  Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 6. října 2017 23:32 - jestli máš hlavně odvahu to trestní oznámení podat, tak proč to neuděláš??? Na to nepotřebuješ mít ani právnické vzdělání. Já tu odvahu nemám, protože bych chtěl v klidu dožít. Mafie je všemocná a nikde se před ní neschováš.

   Vymazat
  2. Re (11:16):
   A tak to zůstalo na komunistech, kteří k tématu svolávají mimořádné jednání PS.
   Podpoří je však kdo?

   Vymazat
 3. Toz ten Bohos je Bordelmamá v tem Lidovém bordelkondomínijo toz potreboje jedno proklepnot kostro hajzl jeden nedobrá.....toz aspon bode antisocialná demogracije vemazana z politické mape......slonce v srdci....howk

  OdpovědětVymazat
 4. Zname Americke prislovi:

  Jestli mne Okrades ..hanba na tebe!
  jestli mne Okrdeas po druhe ..hanba na tebe!

  JESTLI MNE OKRADES!! PO TRETI HANBA NA MNE!!!!!

  A tak Cesi se nechavaji okradat od kazdeho a pak placi u stolu a padaji na kolena jako stare podelane baby!!!

  Kdo by takove lidi neokradl!!! Svet nema sympatie se srackama..to by jsi Cesi meli uvedomit a jednat podle toho.
  Vzdyt vy ani nevite koho ta Australska firma kryje. Je to jako piratska lod plachtici pod cizi vlajkou!!!

  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Jenže ať je to jak je to, 9.18 - teď má ten "chcípák" pravdu. My se opravdu - ale opravdu necháváme okrádat od každého, a je nasnadě, že nás taky každý klidně okrade. Kdo by neokradl pitomce, který se nechá? Správně - svět nemá pochopení pro pokorné a pokořené pitomce. Zatímco jiný národ už by byl na nohou, lidi by stáli sešikovaní před parlamentem, a mlátili by do oken, našim občanům je to za a) úplně jedno, hlavně těm mladejm, kteří jsou blbí jak facka a je jim fuk všechno, b) trochu je to sere, ale už si na kradení zvykli - proč se vztekat ve státě, kde už je rozkradeno všechno? a za c) děsně je to sere, ale namísto mlácení do oken parlamentu dřepí doma na prdeli a mlátí zuřivě do kláves fůůůj, hanbááá .... no a to je tak všechno. A naše politická verbež to všechno moc dobře ví, tak proč by za dobré peníze nevyprodávali všechno, co jde? Každej z nich ví, že dříve nebo později bude stejně muset z politiky odprejsknout a nahradí do další šmejd, tak si alespoň nahrabou dokud jsou ve funkci. Tím rychleji kradou. Když byla vláda jedné strany, a nevyhazovaly se blbě peníze pro hafo dalších stran, a za úplně blbé kampaně ( takovejch milionů za ksichty na plakátech - a to není zlodějna?) politici nemuseli krást, a už vůbec ne tak rychle, když věděli, že to mají až do důchodu. A NAPROSTOU PRAVDU má ten pytlík v tom, že víme hovno, koho ta australská firma kryje - jakou svini! Ano, tyto firmy jsou jak pirátské lodě plující pod jakousi vlajkou.

   Vymazat
  3. To je pravda 10:20
   že na to mladí serou, neznám mladý lidi co by je zajímala politika, rovněž je jim jedno, jak tato země dopadne. Jenže toto je výsledek té havlistické zlodějské bandy. Toto je býsledek působení zlodějů za 28 let ve vládě. Nakonec bude mít ten ORTEL přece jen pravdu, nic jiného nám nezbude. Nevím zda lidi spí, ale myslím si, že už je to taková beznaděj, zmar a sklamání. Přitom kdejaká knihovnice si pochvaluje, jak se jí v dnešní době žije.
   Vždyť bojovala proti komunismu, když kradla rohlíky nebo ne? Možná ji ty zlodějské zvyky nepřešli, když nechala svého syna brát poh. hmoty, financované ze státní pokladny. Ale to je jen taková
   kapka v moři.
   Jsem zvědavý, jak to dopadne s tím lithiem, ale mám za to, že zloděj na zloděje práskat nebude.Možná to výjde po volbách najevo, kdo uhradil dluh Altnerovým potomkům.
   Bohužel ale musím přiznat, že zatím se ukazuje, že je tento národ, jedno velké stádu ovcí, které čekaji ve frontě na jatka. Jsme národ volů, že si to necháme líbyt.

   Vymazat
 5. dám pár typů - GEOMET, ing. Richard Pavlík (OKD), prodej OKD, Lidový dům, Altner, tunelování ("chodbicování"?)

  OdpovědětVymazat
 6. Železný-Lauder, Šťáva-Bojar a už se rýsuje další duo. Je už docela veselé, jak se politici, nebo státní úředníci cizokrajného původu, dopouštějí beztrestně různých omylů a domorodci to platí:)))
  Nevím, proč je domorodci volí, asi je to jejich úděl, makat zadarmo. Ostatně co jiného s blbcema.
  Volte ty, na které nadávají v TV a v novinách. Pokud dotyčné nazývají populisty a jsou tzv. protievropští, nemůžete udělat chybu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdivé - jak slovo boží.Ano. Co jiného s blbcema? A stejně nebudou volit podle vašeho doporučení. Klaní se přesně těm, které jim media diktují (ačkoliv všichni vřeští, že media jsou prolhaná a bulvár) a plivou přesně na ty, na které začnou z nějakých důvodů plivat media. "Zloděj" je pro ty blbce jen ten, koho tak označí media. Ostatně už Švejk říkával, že Češi nic jiného nepraktikují, než jen poklony, nebo naopak házet hovny. A to sedí, a děje se dosud.

   Vymazat
 7. Nedělkovi již došlo, že končí. A jak se říká, když odejít, tak za sebou pořádně prásknout dveřmi.
  Jsem přesvědčený, že letadlo již čeká a nějaká prosluněná destinace, se kterou nemáme dohodu o výměně zločinců také. Bakala zaplatil hotel, Australané dali na cestu...

  OdpovědětVymazat
 8. Nemusím být ani právník a ani nic číst.
  Při dnešním zlodějském kurzu koruny je všechno co se vyveze nevýhodné*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem četl, už ale nevím kde to bylo, že finanční pravá směná hodnota Eura je 14,-Kč. Jestli je to pravda a někdo víte něco více dejte odkaz. Vypadá to, že nás na eurech stát pěkně dře.

   Vymazat
 9. Tak kolik nám to hodí Havlíčku a spol. ??? Ono je jasné, že už u koryta nebudete, tak narychlo pumpnout, co se dá. " NEJSME JAKO ONI ", to opravdu ani zdaleka ne. Tenkrát takhle beztrestně plundrovat republiku nebylo možné. Doufám, že na vás, vy prašivci jednou dojde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufáte? Ale moc dobře víte, že nedojde. Vždycky dojde jen na nás ( tím myslím obyčejné občany) na prašivce nedošlo, nedochází, a nedojde nikdy.Jestli vypadnou od vesel s jejich padáky, nic to pro ně neznamená, a na jejich místa přijdou jiní prašivci, které tihle současní prašivci doporučí, a ještě jim budou dělat poradce a účtovat si miliony za poradenství - jako se to děje už 27 let.

   Vymazat
  2. Svatá pravda pane 10:30. Je to tak již celá staletí a nic se nezměnilo. Jednou to skusili a vyházeli ty darebáky z okna radnice, ale padli do hnoje, tak že se jim zase nic nestalo - škoda.

   Vymazat
  3. 10:30 Nemáte tak zcela pravdu. Prachy opravdu nejsou vše. A upřímně lituji lidi, kteří si to myslí.

   Vymazat
 10. Také se divím, že již neběží žaloba, žalujícího to celkem nic nestojí - a proč jen na Havlíčka. Snad také na premiéra, odpovědného za pana Havlíčkas.... a právě před volbami by se to hodilo, tak jak to obráceně soc. dem a spol. udělali na Babiše a ANO. To je vůbec zajímavá praxe, když chci někoho zostudit, tak ho třeba anonymně udám. Když se ramenu spravedlnosti hodí do politického krámu, uvítá to. No a pak se to, když to splnilo účel, potichoučku řekne pardon a poškozený se sanuje z kapes daňových poplatníků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to, že se divíte? Proč jste žalobu nebo trestní oznámení ještě nepodal? To může učinit každý občan. Ale jak známo, v Čechách se buď mlčí, nebo anonymně tříská do kláves. Možná kdyby nebyly počítače a internet, byla by jakás takás naděje, že se občané vzbouří a budou psát žaloby a shromažďovat se, ale internet všechny naděje vzal. Každý svoje vznešené myšlénky třískán do kláves, a navzájem se povzbuzují, jen aby ale s kůží na trh šel pokud možno "někdo jiný". A pěna u huby v klidu pokoje u počítače sama o sobě ještě nikdy nic nevyřešila, a nevyřeší.Všichni politici, paraziti, zbohatlíci a další škodlivá verbež může být úplně v klidu.

   Vymazat
  2. Poněkud žvaníte. Samozřejmě, že může žalobu podat každý. A možná je to i povinnost při podezření ze spáchání trestného činu. Ale jaksi pomíjíte fakt, že tu máme tzv. demokracii. A už Venca zařídil beztrestnost politických rozhodnutí. Ale především máme "jako" soudnictví. A to se zabývá jen žalobami, které jsou podloženy právnickými definicemi a odvolávkami. Toho běžný člověk není mocen. A právníci mimochodem také součást soudnictví se nebudou angažovat ve vleklé válce. Možná nějaké seskupení právníků by to zvládlo.

   Vymazat
 11. Na PN je vysvětlení Zaorálka, ale kdo mu má věřit? Proč tu zlodějnu neroztočili socani jako Čapí hnízdo mnohem dříve? Zeman hraje mrtvého brouka. O kšeftu za dva naše rozpočty musel vědět už mnohem dříve. Zeman strká nos do všeho, takže měl zasáhnout a vytáhnout tu zlodějnu na světlo aspoň před lidmi, po kterých chce hlas pro sebe. Asi těžba lithia odpovídala jeho zrůdné metodě restaurace kapitalismu v Česku, tak mlčel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zeman??? Tím myslíš prezidenta? A jak asi měl zasáhnout ty magore? Snad by ho nejdřív někdo musel informovat - ne? A zejména v poslední době se dějí jen samý mega šaškárny, od Sobotkovo demise, přes zločinnýho Babiše, jeho korunový dluhopisy, pak čapí hnízdo a další bla bla - což vytřískalo časově asi tak dva měsíce.Denně čerstvé mediální divadýlko na stejný tema. Teď už naštěstí víme proč ta dýmová clona "Babiš", ale už je pozdě. A když komunisti trvají na mimořádném projednání týhle prasečiny ještě před volbama, tak to zas nejde, protože sál je "v rekonstrukci" a další bla bla - kdyby to chtěli projednat, projednají to třeba někde v pronajatým sále, nebo u Miloše na hradě. Ale nechtějí. Zas to posraná smečka lumpů a sviní protáhne těsně před volbama, jako to udělaly ty předchozí svině s církevníma restitucema. A národ čumí - jen mydlí do kláves. Pak už - jako obyčejně - nepůjde nic, protože by se ČR "vystavovala nebezpečí arbitráží" jako s těmi šmejdy Diag Human ( kdo toto posral??) a vymalováno. Změnil by to zas jen převrat, kterej by nejdřív provedl své obvyklé "škatulata hejbejte se", zbořil tryzny, sochy, přejmenoval ulice, a anuloval smlouvy. Jinak to nepůjde. Co bys chtěl od prezidenta? Měl by vzít hůl o kterou se opírá, a jít jim rozmlátit držku? S jeho minimem pravomocí? Stačilo, že cosi řekl o těch čubkách pussy riot- a jaký to mělo následky? - Tisíce šmejdů zavařilo klávesnice sprostými nadávkami, pak se taky v mezidobí mávalo červenýma kartama, a házelo vejcema - málem ho roztrhali na kusy, smečka českých hnusných otrapů. Stará struktura je z toho nejhorší. Tak ho nech na pokoji, a strefuj se přesně do těch sviní, které to zpunktovaly.

   Vymazat
  2. No tak inteligente 10:53, uber plyn. Zeman může při svých spanilých jízdách na venkov mluvit o čem chce a tak vyvolat veřejnou diskuzi o lithiu. Nesnaž se nám namluvit, že o lithiu v ceně dvou státních rozpočtů nevěděl. Kdyby skutečně nevěděl, pak na svou funkci nestačí, protože si nedokáže vybrat schopné spolupracovníky.

   Vymazat
 12. Anonymní 9:44
  Nebo to mají v merku Zemanovi kámoši,sionisté.
  Přesně tomu odpovídá záměr,rozprodat republiku sionistům a čeští sionisté musí být povolní Izraelským.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... a začne typická diskuzní magoriáda - bude se nadávat prezidentovi.....

   Vymazat
 13. Proč to neroztočí Babiš? Má na to kvalifikované pracovníky a peníze? Proč to neroztočí komouši? Asi by je to smetlo ze scény. Brouk Pytlík není Ho Do, píše tady již déle a má pravdu. Drobní paraziti z 89 zkrotly a velcí jsou u vesel. Takže další revoluci tady může zorganizovat jen Šoroš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale vžyť se snaží? On byl první, kdo řekl, že celé to divadlo je jen dýmová clona, aby se zakrylo kšeftování s lithiem, a až to projde, skončí mediální kauza čapí hnízdo raz dva. No a co. Babiše to stálo ministerstvo, ale těm šmejdům to za ten hnusnej cirkus stálo, a každej teď má před sebou důkaz, co za odporný humus jsou media. Zaplacený, podplacený, najímaní a uplácení šmejdi. Psali na tema "Babiš" stovky článků, ale ani jeden nerozvíjel dál to, co řekl o lithiu. Proč asi? Protože přesně to měli zakázané. Teď už je to svinstvo upečený, už to vyndali z trouby, mediální kauza Babiš mohla skončit, a může se psát o lithiu, protože už se na tom nedá nic změnit. Tady u nás nebude o ničem referendum jednoduše proto, že se tyto závažné, a celého národa se týkající, nikdo z občanů nedozví. Tak - co se změnilo na rozdíl od socializmu, kdy politiku ovládali komunisti? Taky se občané dozvěděli jen to, co bylo přípustné. Dnes to má horší následky, protože kroky těch šmejdů znamenají vždycky o kus naší země nebo našeho důležitého odvětví méně. Ale proč se tyhle kurvy snaží svoji vlastní zem prodávat? To snad ví jen bůh, protože to není normální aktivita. Prodat českou vodu cizincům - kdo to jakživ slyšel? Kdo si na tom namastil - která z těch sviní? Proč se o tom nemluví? Ano, o tom, že "stát" koupí vodu zpět, ale ne o tom, která svině ji prodala - nebo komplot sviní. Proč to nesmíme vědět, zatímco o "hnízdě" jsme museli číst denně? A když už jsme u Babiše, tak pokud je pravda, že KSČM si vynutí mimořádné zasedání sněmovny k tomuto problému ještě před volbami, tak s podporou ANO, které ji přislíbilo, protože ostatní zmetci zase od toho dávají pracky pryč, a navíc vřeští, že sněmovna je v rekonstrukci, ale s početní převahou těch, kdo chtějí mimořádné zasedání, by tito zmrdi neobstáli. A pak by mohla media přenášet z toho svinstva přesně to, co se upeklo. Oni nechtějí, abychom to věděli, a po volbách to odsere nová vláda - oni zas nic, jako už to v ČR je obvyklé. Ano, to je pravda Soros by s tím pohnul. Česká pakáž by se mezi sebou vytloukla, a pak by se vidělo.

   Vymazat
 14. zde uvedený pracovní překlad memoranda silně neodpovídá anglickému znění, které je vyvěšeno na stránkách firmy :
  Odstavec podstatného rozdílu:
  Projekt lithium / cínu Cinovec
  Společnost European Metals vlastní 100% z depozitu lithium-cínu Cinovec v České republice. Cinovec hostí
  globálně významné tvrzené lithiové ložisko s celkovým indikovaným minerálním obsahem 348Mt @
  0,45% Li20 a 0,04% Sn a Inferred Mineral Resource 309Mt @ 0,39% Li20 a 0,04% Sn
  obsahující 7,0 milionů tun ekvivalentu uhličitanu lithného a 263 tis. cínu. Počáteční
  Pravděpodobná rezervní kapacita 34,5Mt @ 0,65% Li2O a 0,09% Sn byla prohlášena za pokrytí prvních 20
  rok těžby na výkonu 20,800 tpa uhličitanu lithného.
  Díky tomu je Cinovec největším ložiskem lithia v Evropě, což je čtvrté největší ložisko bez solanky v Evropě
  svět a celosvětově významný cínový zdroj.
  V ložisku bylo dříve vyvezeno více než 400 000 tun rudy jako zkušební podúrovňová otevřená stopa
  podzemní těžba.
  Celé memorandum v AJ Je zde:
  www.europeanmet.com/wp-content/uploads/2017/10/20171002-EMH_MOU-Signed-with-Czech-Government.pdf
  Ať z nás Havlíček nedělá blby.
  Jirka P.

  OdpovědětVymazat
 15. Tato krádež století projde u těchto potencionálních teplákových vlastizrádců, co by prodali za nuzný peníz i vlastní matku, jako nůž máslem.Doplatí na to stát a daňoví poplatníci, že se připíše na státní arbitrážní dluhové futro, další 3 biliony korun a teplákoví politici se budou smát s drinkem v ruce a válet se v luxusu na Seychelských ostrovech, australských plážích, Floridě, Hawai, Karibiku a dalších úletných a pohodlných destinacích.Toto je kupónová privatizace v třetím kole.

  OdpovědětVymazat
 16. Komunisti chtějí mimořádnou schůzi PS právě kvůli kauze litium!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Mimochodem ředitel Richard Pavlík má zajímavou miinulost v OKD:
  Richard Pavlik
  Executive Director ve společnosti European Metals
  Česká republikaDůlní průmysl a kovy
  Aktuální
  European Metals, GEOMET s.r.o., Brno ČR / European Metals Holding, Perth, Western Australia, NWR, OKD, a.s.
  Předchozí
  NWR, OKD a.s., NWR OKD, a.s., Czech Moravian Coalmines
  Vzdělání
  The Tuck School of Business at Dartmouth

  OdpovědětVymazat
 18. Za poslední tři měsíce /před volbami/slibují všem všechno:učitelům 15%,úředníkům 10%,důchodcům 4% !!!!!!Podepisují závažná rozhodnutí,smlouvy škodící státu a národu!!!!Převratový hadrák se stal hrobem Československa.Venca flaška se honem jel omluvit do Němec "za vyhnání"!!Druhý Venca nechal rozkrást státní bohatství včetně nerostného a přesto oba dodnes oslavujeme!!!Nechápu proč....Zeman je v chlastu čajíček proti kulisákovi a kuliči sudů.Pokleslost nejvyšší,když na Hradě je možné sundat prezidentskou vlajku a pověsit trenýrky!!!Jsme národ vedený nejhoršími "politiky" od založení ČSR

  OdpovědětVymazat
 19. Tady to vidíte kde to vlády po roce 1989 dotáhly! Nemáme se jak bránit , nebudeme mít co žrát a nakonec prodají vaší život !!! Co s tím uděláte ???

  OdpovědětVymazat
 20. Doufám, že se komunistům podaří prosadit jejich poslanecký návrh pro projednání kauzy LITHIUM v PS.
  Jejich návrh však bude muset být v PS podpořen, sami na to nemají dost hlasů.
  A ještě víc doufám, že se poslanci po projednání tématu usnesou nad tím, že vládu zavazují k odstoupení od toho Memoranda (MoU). Dokud je čas a ztráty/škody pro republiku nejsou v bilionech ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vše zaplatí daňový poplatník, zavede se Ojro, vše se zdraží, platy se tímto efektem v přepočtu ještě sníží a razantně se zvednou daně a daňová zátěž na obyvatelstvo.jinak vše pojede v bruselských kolejích k odnárodnění a připojení ke 4.říši.

   Vymazat
  2. Pane Františku Opluštile, jak jistě dobře víte, komunisté to se svým návrhem nebudou mít vůbec snadné, protože PS je momentálně nepoužitelná, co se stavebních prací týče. Jinak, pevně věřím tomu, že kdyby se jednalo o navýšení platů ústavních činitelů, tak se bez nejmenších problémů sejdou třeba na Hlavním nádraží, nebo U Fleků a do posledního hlasu svorně a právoplatně toto odsouhlasí. Lithium, je ale jiné téma.....

   Vymazat
 21. ČSSD potřebuje někde schrastit skoro 300 miliónů za prohranou kauzu Altner (i když tudle masmédia vrčela něco o tom, že se jeden Altner ml. vzdá své stovky miliónů korun :-). Kde na to vzít a nekrást, když je stranická kasa prázdná a nadto tuto stranu čeká volební debakl (finance za hlasy voličů nepokryjí ani zlomek nákladů ČSSD na parlamentní volby)?

  OdpovědětVymazat
 22. ČSSD by už neměli existovat na tož kandidovat do parlamentu . 300 milionový dluh za ně stejně zaplatíme my ! To není Korea nebo Brazílie kde i prezidenti jsou odvolaní a nejde aby sI Chovanec sám se odvolal ČSSD .

  OdpovědětVymazat
 23. Mně by zajímalo, ke jsou studenti, kteří tzv. protestují když se dějí takové nepravosti , jako že Českou republiku navštíví prezident, v Budějovicích do zastupitelstva kandiduje za KSČM učitelka tělocviku, Zeman pronese, že sankce nic nepřinesou. Proti tomu a dalším nepravostem naši studenti protestují. A tady studentům nevadí rozkradení nerostného bohatství Českého státu za několik bilionů korun. To je zajímavé proti čemu ti naši studenti protestují a kdo je řídí.

  OdpovědětVymazat
 24. Lzete nebo se jen mylite?

  > "Práva na průzkum ložisek získala australská společnost ..., se kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu podepsalo memorandum o spolupráci"

  Timto podpisem zadna prava na pruzkum neziskali, meli je jiz od roku 2010 a vydalo a obnovovalo jim je Ministerstvo zivotniho prostredi.

  (Syntakticky a do dusledku to sice neni nepravdive, firma ziskala kdysi a podepsala dnes a veta pouze _sugeruje_ ale nekonstatuje, ze by je ta firma ziskala timto memorandem... Je to takova pravnicka dvoj-mluva, majici za cil nepochopeni v posluchacovi a tak vytvoreni jeho omylu, presto ze se neda napadnout, ze by byla vyslovene lziva)

  OdpovědětVymazat