Reklama

pondělí 30. října 2017

Přehlédnutelná živá pochodeň?


Jaroslav Loudil
30. 10. 2017
Včera zemřel čtyřiapadesátiletý Polák, který se před 10 dny polil hořlavinou v centru Varšavy a zapálil na protest proti vládě PiS a politickému systému Polska. Tento muž se zřejmě inspiroval činem našeho Jana Palacha z roku 1969. 

A zatímco - "náš Palach 1969" má v ČR po sobě pojmenované stovky : ulic, náměstí, knihoven, sídlišť, křižovatek, laviček, říčních plavidel, čističek odpadních vod, transfuzních stanic, samoobsluh, tržnic, rozhleden, nemocnic, protileteckých krytů, kasáren, sacích bagrů a rypadel, vodáren či zahrádkářských kolonií, tak tento upálený Polák bude médii našeho - "hlavního proudu" - ihned označen za "osobu duševně neschopnou přijímat vymoženosti dnešního kapitalismu plnými doušky" a místo zprávy o jeho skonu zařadí do hlavních zpráv ČT-1 jenom další - "bezpečné zjištění" - tajných služeb NATO, že víkendovou vichřici nad Evropou způsobil jak jinak !! Vladimír Putin s cílem poškodit hospodářství Evropské Unie a získat tak další své - "politické body" - u obyvatel - Německa,ČR a Polska. Ve 22.00 pak zprávy ČT-24 oznámí asi toto : " O jednoho duševně nemocného Poláka méně. Nevydržel to. Byl už moc starý. Nyní se ještě prověřuje, zda ho k tomuto činu nepřivedla - "všudypřítomná ruská propaganda".

P.S. Osobně doporučuji příslušníkům Pražské kavárny , směšným Havlistům a Sluníčkářům ,aby mezi sebou vybrali každý po 100 000 Kč na tohoto nešťastného Poláka ,nechali sejmout jeho posmrtnou masku a nechali před sídlem ČT na Kavčích Horách vztyčit jeho sochu v nadživotní velikosti. Snad bude potom každý den tento -"Bronzový Polák 2017" - připomínat redaktorům naší televize, že svět vypadá trochu jinak, než nám denně pouštějí do éteru za našich poctivě vydělaných 135 Kč měsíčně.

http://forum24.cz/udalosti/polak-ktery-se-pokusil-upalit-na-protest-proti-vlade-zemrel/

11 komentářů :

 1. Dobře napsaný článek.

  OdpovědětSmazat
 2. Byl to jen další hysterik s nervama na dranc...Ani pes po něm za pár dnů neštěkne...Že se zapálil, byl jeho výběr a už předem měl vědět, že to s nikým nehne...Denně EU/NATO/USA/Izrael demokrati spálí na uhel stovky lidí a s nikým to taky nehne, tak je velice pošetilé myslet si, že nějaký Polák někoho dojme, zvlášť když je stejných pošetilců před ním bez povšimnutí už celý zástup...Jó, to kdyby zapálil třeba Krvavou Madlu,nebo Clintonku, nebo Merklovou, tak to by sklidil větší potlesk, než ten debil Fenič za tu její adoraci v ČT, ze které a i ze samotného Feniče se chce lidem jen blít, jako z celé ČT.Tenhle svět bezpochyby šílí a nedopadne to s ním dobře...

  OdpovědětSmazat
 3. Dodnes není vyšetřeno pozadí upálení Jana Palacha a v dnešní době o to není ani zájem. Že zatím byli další studenti, kteří Palacha nabádali a schvalovali to co provedl o tom se už dnes mlčí. Důkazem je prohlášení v tehdejším vysílání rádia, že každý týden bude následovat další student, která se upálí. Tedy je jasné, že v tehdejší době někdo mezi studenty působil, kdo je k tomu naváděl. Na spontálnost studentů dnes už dnes nikdo nevěří. Je pozoruhodné, že studenti vehementně protestují například proti návštěvě Čínského prezidenta před Čínským velvyslanectvím, ale když zmasakrují Katalánce, kteří chtějí jenom hlasovat, tak všichni studenti mlčí jako ryby a vůbec je to nezajímá a před Španělským velvyslanectvím se nekoná vůbec nic. Studenti uznávají Havlovo humanitární bombardování a podle nich v Katalánsku Španělská fašistická vláda použila jenom demokratické pendreky. Stát se něco podobného v Rusku, to by naši studenti byli v extázi protestů. To je přesný důkaz toho, že Palacha někdo navedl a on na to doplatil životem a úplně zbytečně a dnešní zločinný režim toho jenom využívá ke své propagandě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš výklad je velmi velmi přehnaný a mnohé vaše poznámky neodpovídají pravdě. Že je mládež lehčeji manipulovatelné není sporu. Ale uvědomte si dobu. V televizi tehdy téměř denně ukazovali budhistické mnichy ve Vietnamu, jak se na ulicích upalují na protest proti válce. NAvíc Palach se upálil ne proti okupaci pěti armádami, ale proto, aby lidé nekřivily charaktery. V době normalizace, která téměř vzápětí po jeho činu nastupovala, dělala "znormalizovaná" bezpečnost psí kusy, aby dokázala cizí manipulace. A nic!

   A co se týká Španělska: vláda tam není fašistická, ale pravicově katolická a i levicová španělská opozice je proti dělení země. V Katalánsku žije i mnoho etnických Kastilců (Španělů), protože Franko po občanské válce jich spoustu nechal do Katalánska přesídlit. Oni nechtějí žít vně Španělska a nacionalisté je o výhodách vystoupení ze Španělského království nedokázali přesvědčit.
   Vada je také v tom, že ústava Španělského království nedovoluje žádnému regionu (ani Baskům, ani Galicijcům, ani Kataláncům) vystoupit a osamostatnit se. (Mimochodem i proti Španělsko nikdy neuznalo a neuzná odtržení jižního Srbska - viz Kosovo - od zbytku země). Tu ústavu tvořili ještě Frankovi pohrobci.

   Masakrování je krvavé vražedné násilí se spoustou mrtvých. To se v Barceloně nestalo. Mimochodem se to nestalo ani v listopadu 89 na Národní třídě v Praze, i když to blbci stále opakují.

   Smazat
 4. Asi stejný magor, jako ten Palach.

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud se někdo upálí, rozhodně to není psychicky zdravý člověk, tudíž by se po něm nemělo nic pojmenovávat, byť by to byl symbol kdovíjaké mravnosti a morálky. Takový člověk je psychopat, trpící tzv. mesiášským komplexem. Je tragické, že máme tendenci psychicky deprimované jedince oslavovat jako národní hrdiny.

  OdpovědětSmazat
 6. Ultrakonzervativní-nacionalistická vláda a autoritářský styl vládnutí je velkým snem Zemanů,Klausů,Okamurovců,Davidů a Dvořáků v ČR.
  Nač ta litost na webu Nová republika nad upáleným polským Palachem ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:36-podpal se taky, ty jeden pokrokovej internacionální a multikulturní spravedlivče a to s náskokem, než vás začnou podpalovat ti zdejší přízemní a nic z toho vašeho infantilního, skvělého vidění světa nechápající místní obyvatelé Čech a okolí...

   Smazat
 7. 19:31
  Já si počkám až nás začnete deportovat do koncentráků.Emigrovat do té doby nehodlám.Doufám,že mi můj rypák potom alespoň osobně rozbijete pažbou pušky nebo rozkopete černou holínkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je dobře, že s tím rozbitím rypáku počítáš a můžu tě ujistit, že k tomu dřív, nebo později dojde, ale já si s takovými jako ty zatím ruce špinit nemíním...vy si zatím vystačíte mezi sebou navzájem v rámci té tvé internacional./kosmopolitní a multikulti infantilní demokracie ...

   Smazat
 8. Sebeupálení není evropskou zvyklostí v projevování odporu, stejně jako sebeodpálení není evropskou tradicí boje s nepřítelem. Ale přiznám se, že to druhé by mi bylo bližší, pokud by k němu došlo třeba v Kongresu USA a ne kdesi na ulici, kde to zabíjí děcka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.