Reklama

středa 11. října 2017

Překážkou v Sýrii není bojeschopnost Islámského státu, ale jeho podpora Američany

Olga Skabeeva a Evgenij Popov = diskusní pořad "60 minut"

11.10.2017, Petr Ďoubalík, zdroj: Rossija1, pořad "60 minut"


Část diskusního pořadu federálního kanálu ruské  TV - video - titulky

Ruské federaci závidím obrovské množství rozmanitých diskusních pořadů na federálních kanálech (TV i rozhlas), nemluvě o televizích a rádiích soukromých. Své názory prezentují domácí provládní i protivládní experti, zahraniční hosté (nejčastěji z Ukrajiny, Polska, Německa, Velké Británie, USA, z neuznaných republik DNR a LLR), v živých vstupech se zapojují odborníci z nejrůznějších míst světa (pravidelně např. Evgenij Poddubnyj ze Sýrie), pořady reagují na nejožehavější témata dne, z režie přicházejí poslední informace, "staré" několik pouhých minut.  Jedním z nejsledovanějších je pořad "60 minut", každý všední den 2 vysílání, první ve 13 hodin, druhé v 17 hodin. Stále čekám, že oba moderátoři, Olga Skabeeva a Evgenij Popov, musí každým dnem padnout vysílením. Pracují prakticky "nonstop".
Olga Skabeeva
Sledovat každý den alespoň jeden pořad "60 minut" bohatě stačí, aby byl člověk informován o dění ve světě a dělal si vlastní závěry z mnoha různých "tóček zrenja", tedy názorů, úhlů pohledu. Kdyby mi někdo řekl před pár lety, že se budu těšit na diskusní pořad v ruské TV, smál bych se a nevěřil. Dnes se směji také, ale tomu, když omylem shlédnu kousek diskusního pořadu v ČT.
Olga Skabeeva a Evgenij Popov
Prostor pro rusofobní hosty z Ukrajiny či Polska nebo tzv. ruské liberály - opozičníky, je v pořadu obrovský. Diskuse proto bývá často velmi bouřlivá, zajímavá. U ukrajinských expertů si někdy nejsem jist, zda svým slovům sami věří. Velmi často lze od nich slyšet, že třeba rvačka poslanců, dýmovnice v parlamentu či zablokování soudní budovy jsou tím pravým důkazem demokracie v zemi. Dodávají: "To by se u vás v Rusku stát nemohlo, protože jste totalita...". A pusu mají pořád plnou evropských hodnot, tvrdí, že lidé na Donbasu do sebe střílejí sami, že z lásky ke Krymu ho zablokovali, odřízli elektřinu a vodu, že dovážet uhlí nebo plyn z Afriky a USA je vítězství...

RF poukazuje stále otevřeněji na to, že boj USA s teroristy v Sýrii je lživé divadlo. Zde je část pořadu "60 minut" věnovaná tomuto tématu.

Titulky: Ďouba

Pozn. k videu:
gen. Igor Konašenkov - oficiální představitel Ministerstva obrany RF
IS - Islámský stát
VKS - vzdušně kosmické síly RF


Zde článek na stejné téma:
sputnik syrsky ministr zahranici

11 komentářů :

 1. Pane Ďoubalík, také pořady jako Večer se Solověvem, Místo setkání a Právo vědět jsou zajímavé a stojí za pravidelné sledování. Rusky je snadné rozumět. Není třeba titulkovat.

  Diskuze v televizi odrážejí intenzívní vnitropolitický boj v Rusku. Jde především o to, aby na líbivé sliby opozice obyvatelstvo nenaletělo jako se stalo u nás. Poctiví intelektuálové nepřenechali rádio disidentské sebrance a statečně Rusko chrání před rozvratem. I v Rusku se najde dost neschopných a ambiciózních domácích žvanilů, kteří jsou ochotni pro vlastní zisk zradit svou vlast. Rusům se daří disidentskou sebranku zesměšnit nebo třeba ukázat člověka z Jabloka jako chcípáčka. Daří se jim přesvědčit svoje občany, že Poláci a Ukrajinci, kteří mají moc, nejsou žádní přátelé, ale dychtiví váleční štváči, kteří touží Rusko ovládnou, vykrást a zničit. Divím se, že to těm kašparům cizí vlády trpí, protože vyloženě poškozují jak Polsko, tak Ukrajinu nebo Ameriku. Rusové by to sami svými silami nezvládli.

  Teď si všimněte Zemanovy výzvy s Rusy diskutovat. Jeho intelektuální úroveň není nic moc a dopadl by stejně jako agresivní novináři z ciziny u Rusů. Diskutéři v ČT a samotný Zeman nejsou zvyklí na opoziční názory a proto jejich schopnost diskutovat s těmi, kteří s nimi nesouhlasí, zoufale upadla. Zeman vystupuje před posluchačstvem, které mu leze více méně do zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:14 Nechte Zemana napokoji je to náš Český president.

   Smazat
  2. Kterým cechům ? Cechu taxikářů nebo cechu pokrývačů ? V Česku je jich hodně. Musíš být konkrétní.

   Smazat
  3. Vážený 23:00, dovedete si představit slovní souboj Zemana s Žirinovským? Mám našeho prezidenta rád a proto bych ho chtěl uchránit blamáže.

   Smazat
  4. 23:22 Žirinovský je ubohý a Rusům nebezpečný žvanil, jako u nás třeba Kubera. Mnohem zajímavější by byl souboj Zemana s Putinem. Třeba na téma Krymu. Tam má Zeman pořád hóóódně velké mezery.

   Smazat
  5. 23:22, poslouchejte diskuze pravidelně, změníte názor. Žirinovský není nejlepší. Nediskutují vrcholní politici, ale řekněme střední úrovně. Diskutující v Rusku musejí čelit oponentům, což u nás chybí. Zeman i Kučera pronášejí své soudy bez možnosti bez toho, aby museli obhájit naprosto všechno.

   I u nás máme schopné politiky, bohužel bez vlivu. Například prof. Krejčí. Byl jednou provždy odstaven. Můžeme se chlubit polointeligentem Sobotkou. Mimochodem ten zázračný chlapec, kterého vysadil na koně údajně geniální Zeman, se nechal slyšet, že smlouvu o lithiu s Australany můžeme vypovědět až za mnoho let. Kdo zmocnil tu vládu, aby nás zrazovala a okrádala?

   Smazat
  6. 23:03 Nás občanů co ho volíme.

   Smazat
 2. Podstata všeho je že Američani podporují teroristy protože skrze teroristy prosazují své zájmy. Kecy o lidských právech a demokracii jsou opravdu jenom kecy. My kteří se tady hádáme o to kdo více leze Amíkům do ( I ) tratíme energii úplně zbytečně. Amíci na nás kašlou.

  OdpovědětSmazat
 3. Zdravím, jen drobná poznámka k překladu. Puška rusky znamená dělo česky.
  Panu Ďoubalíkovi děkuji za zajímavý tip.
  Vl..k

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, titulkoval jsem v časovém presu, v 10:57 zní slovo "s puškami", což česky znamená "s děly", děkuji za upozornění, Ď.

   Smazat
 4. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím "umírněných", kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní "umírnění" (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.