Reklama

.

.

úterý 3. října 2017

Přemysl Čech: Jsme rukojmím v rukou taxikářů? Nemohou nás v žádném případě brát jako rukojmí!

3.10. 2017   Rukojmí 
Počátkem 90. tých let souhlasil tehdejší Cech taxikářů v Praze s vypsáním výběrového řízení na dodávku jednotného typu vozu jednotné barvy, s nabídkou leasingu. Vítěz byl vyhlášen, bylo to však Pyrrhovo vítězství, neboť vzápětí byly výsledky řízení zrušeny.
Co však pražští taxikáři čekali? Že pražský Magistrát bude nadále zavírat oči nad přemrštěnými cenami, často až arogantním chováním vůči zákazníkům a množícími se případy černých taxikářů? Vždyť se stačilo podívat za hranice naší země.

Florencie. Koncesovaný provozovatel taxislužby s licencí Magistrátu města Florencie měl za povinnost používat vozidlo libovolné značky, avšak bílé barvy. Zároveň musel za předním sklem vystavit kopii licence. Za to mohl využívat různých výhod. Byl-li však přistižen, byla mu licence s okamžitou platností odebrána.

Mnichov. Zdejší radnice šla se svými kroky vůči koncesovaným taxikářům ještě dále. Nestačil vůz jednotné barvy, musíte mít i vůz stejné značky a typu. A v případě, že jste odmítli odvézt klienta, a dotyčný se obrátil se stížností na radnici, hrozilo vám doživotní odebrání licence bez možnosti jejího opětného udělení.

A v matičce Praze se stále proháněly vozy různých značek se svítícím majákem Taxi. Radnice sice svými vyhláškami rozhodla o tak důležitých záležitostech, jako je maximální cena za 1 km. Zároveň se i dejme tomu zvýhodnily podmínky pro ty řidiče taxi, kteří byli ochotni v rámci těchto výhod, které nabízela koncesovaná společnost, používat vůz stejné barvy s jasným označením společnosti na boku vozidla. Nicméně, když pražská radnice rozhodla přidělit jeden z lukrativních štaflů u ruzyňského letiště společnosti, která neprovozovala taxislužbu, ale dopravu klientů z letiště do centra a zpět, bylo to neoficiální vyhlášení války „dročkařům“. Důkazem byly propíchnuté pneumatiky, rozbitá skla a jiná „označení pomsty“.

A dnes je tu hrozba stávky. Ať už je pražská primátorka paní Krnáčová jakákoliv, ať už je pozadí kauzy Uber jakkoliv mlhavé či mlžené, musí si taxikáři, hlavně ti v Praze, uvědomit jednu zásadní věc. Že jsou službou nám občanům a že nás v žádném případě nelze brát jako rukojmí.

20 komentářů :

 1. Taxikáři si musí uvědomit, a velice rychle, že většina z nás jezdí MHD a tu a tam vlastním vozem, protože NA PŘEDRAŽENÉ TAXISLUŽBY V PRAZE prostě nemáme peníze, ani potřebu je využívat.

  Obdobné to je s bordely. Na sexuální služby v erotických podnicích nemáme většinově chuť, ani peníze. Přesto se těmito "službami" dobře živí spousty lidí obou pohlaví.

  Jsme tolerantní a necháváme je být. Ovšem pokud nám budou pasáci, prostitutky, prostituti, majitelé nevěstinců, nebo majitelé taxislužeb s jejich drožkáři ZÚMYSLNĚ BLOKOVAT DOPRAVU, JAKO HOMOSEXUÁLOVÉ NA tzv. GAY PRIDE, takže se nedostaneme včas do práce, hasiči přijedou k požáru až když vše shoří na popel, nebo saniťáci nedovezou kardiaka s infarktem, či postiženého mrtvicí včas DO ŠPITÁLU... stanou se nepotřebnou ŠKODNOU a je třeba jim doporučit, že když se jim nelíbí poskytovat individuální dopravní či sexuální služby za daných podmínek, mohou jít řídit autobus, nebo jít někam poctivě pracovat. Samozřejmě za mzdy v zemi obvyklé, A NEOPRUZOVAT OBČANY, PRO KTERÉ JSOU ZAJÍMAVÍ jako Cikáni na dávkách - pokud o ně nemusí zakopávat.

  Podpora taxikářů z Brna měla ukázat občanům co? Že mafie je celostátní?

  Taxikáři budou STÁVKOVAT? OK pro nás to je jako STÁVKA STAROBNÍCH DŮCHODCŮ (nepůjdou sedět na lavičky? Odmítnou převzít penze?...). Nebudou zabírat místa na štaflech a nebudou jezdit po Praze? OK, ať zůstanou doma a jdou třeba do... kina.

  Pár zbohatlíků a cizinců se naučí jezdit tramvají, a možná, jako prémii, i autobusem a metrem, nebo pojedou vlastními auty a nebudou proto moci chlastat. Udělají tím i něco pro své zdraví.

  NAVRHUJI ZRUŠIT PRO TAXI VÝJIMKU, UMOŽŇUJÍCÍ VOZŮM TAXI ZNEUŽÍVAT K JÍZDĚ AUTOBUSOVÉ PRUHY, URČENÉ PRO HROMADNOU DOPRAVU A VOZIDLA POLICIE A ZÁCHRANNÝCH SBORŮ.

  OdpovědětVymazat
 2. Ať si Uber jezdí , ale za stejných podmínek jako taxi !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když bude TAXI jezdit tak levně, nebo ještě levněji než UBER, ... nebude mít s vlastní konkurenceschopností problém. Zatím taxikáři opakovaně předvádějí praktiky z filmů o mafiánech.

   Jinak, jezdím MHD, nebo svým. Na všechny taxi "foukám".

   Vymazat
  2. Jak platí uber daně , proč je levnější než taxi , musí mít řidiči taxikářské zkoušky ,atd.??

   Vymazat
  3. Jak platí? Jako všichni, kteří účtenkovou loterii vydávají za dehonestující udavačství... Kolik z vás, pane taxikáři, má takzvané TURBO? Či to, co dělá jeho funkci - natahuje zákazníky... Zaručujete se, že každý zákazník TAXI dostane poctivou účtenku a peníz je zdaněn?

   Vymazat
 3. Téměř 30 let nám tady politici vtloukají do hlavy , že pokud se nám na naší práci něco nelíbí, máme jít dělat něco jiného, dnes bych to doporučil pražským taxikářům.

  OdpovědětVymazat
 4. Vážení, zřejmě si všichni zcela neuvědomujete, KDO JE KDO, příp. byl v tomto státu ?!. Na jedné straně vy "ovčané", cinkající v roce 1989 nadšeně na Letné klíči za odstranění dosavadních poměrů a druhé, Ti, kteří vše řídili a těšili se na to, že "bude lépe".
  Mezi těmi druhými, kterým se jejich přání většinou splnilo byli i "taxikáři" ...

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud bude mít řidič Uberu licenci a bude ze své činnosti platit daně, pak s tím nemám problém.
  A to taxikáře taky úplně nemusím a taxíkem nejezdím.
  p

  OdpovědětVymazat
 6. Pro vetsina taxikaru, byly dane sproste slovo, kteremu se vyhybali, kde jen mohli. Clovek by rekl, ze je to samy Mirek Dusin. Take si troufam vyvozovat (*), ze vetsina z nich volila politiky, kteri tvrdili, ze trh si poradi sam a hlavne jej nesmime regulovat. A najednou to je vsechno spatne? Nebo jen pro nekoho?!?!? ;-)

  (*)- volba konzervativnich stran je castejsi u lidi s prumernym a mirne podprumernym IQ.

  OdpovědětVymazat
 7. desitky let taxikari kradli a kradou stale, taxametry maji "pokazene", cesty maji "svoje", elektronicke uctenky
  nemaji ani jine nevydavaji!!!

  OdpovědětVymazat
 8. prosím vás dejte už pokoj s taxikáři v Praze to je obehraná písničky od hadráku. Jinak kdyby to byl jediný problém ČR tak bych byl nejspokojenějším občanem světa.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 9. Pocity, emoce, dojmy, paušální obvinění, závist, rozumná úvaha téměř žádná. Nejsem taxikář, nikdo z rodiny, přátel, známých netaxikaří, taxislužbu neužívám. Jestliže ale na profesionálního taxikáře je kladen požadavek vyšší kvalifikace, jeho vozidlo musí mít definované vlastnosti, definovaným způsobem musí nabízet a poskytovat službu, má určitým způsobem účtovat a platit daně, zatímco ti "Uber" takovým vymezením nepodléhají, jsou zcela objektivně nečistou konkurencí! A je zcela nepodstatné, zda taxikáři zvonili klíči, nedodržují stanovená pravidla a nemáme je rádi. Jsou to pracující lidé, vesměs živitelé rodin, mají zajisté i existenční, zdravotní a další problémy, když taxikařina je mj. i rizikové povolání. Takže ano, ale rovné podmínky všem, ať už je máme nebo nemáme rádi, využíváme jejich služeb nebo ne, ať už je v profesi podezříváme nebo usvědčujeme, z čeho jen chcem. Něco tak jednoduchého nevidí jen sobci a hlupáci. Takoví, styďte se!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. října 2017 6:11
   „.. emoce, dojmy, paušální obvinění, závist ..“
   Něco takového je i ve Vašem příspěvku, vůči Uberu. Jak můžete vědět, že nikdo z Uberu, nemá také ty znalosti, co jsou požadovány po taxikářích?
   Dále píšete, že taxikáři musí „definovaným způsobem nabízet a poskytovat službu“. Domnívám se, že kdyby se toho drželi, žádné problémy v taxislužbě nejsou. Takže nežádejte jenom samé výhody, ale také si plňte svoje povinnosti. P.K.

   Vymazat
 10. jednim slovem, pseudo kapitalismus v rukach komunistu nic vic

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to myslíš? Komunisti tu už 27 let nejsou u moci. Co je na tom "pseudo"?

   Vymazat
  2. Vy jste komunista, že tomu tak rozumíte?

   Vymazat
  3. Pro 9:01 - Piš adresně jinak ti není rozumět.

   Vymazat
  4. 6:17 mám tomu rozumět tak, že kapitalismus je tak protilidský díky komunistům, nebýt jich, tak je rájem na zemi? To je na Nobelovku. Jen to dokázat, že?

   Vymazat
  5. 6:17 příspěvek opravdu k věci. Kde máš ty komunisty, kteří to řídí? Poptej se ÚSTRU, Kalouska, Fialy, Bělobrádka, Hermana a mnoha dalších ...možná i Bakaly, Kellnera, Světlíka, když ne rovnou Koženého nebo Krejčíře ... O výsledku prosím informuj

   Vymazat
 11. Absolutne nevite o cem tady pisete. Taxikari chteji pouze rovne podminky. A nehazejte vsechny do jednoho pytle!!! Problematiku taxisluzby za 25 let magistrat nevyresil. Za sva prava budem demonstrovat dal a je to nase pravo.To MD a MPO si bere pražany jako rukojmí. Tri roky jen prihlizi jak se zde porusuji zakony.Takze tak.Pokud chcete tomuto problemu porozumet tak si udelejte hodinku cas a prectete si tuto studii.Pak komentujte!!! http://www.fesprag.cz/fileadmin/public/pdf-publikace/Kalifornska_vyzva.pdf

  OdpovědětVymazat