Reklama

.

.

neděle 1. října 2017

Přesuny v elitě začnou po volbě Putina - Systém seskupení vytvořených za Jelcina a podporovaný jejich následníky shnil úplně

Alexandr Chalděj
1.10.2017 Zavtra, překlad ČNL

Důvodem pro změny v elitě budou dvě události:
1. Aktivace páté kolony v předvečer voleb a
2. Zahájení zabavování majetku ruských oligarchů Spojenými státy dne 2. února.


První povede k potřebě odstranění pokusů vyvolat nepokoje, druhý - vzít moc těm, kteří neuposlechli Putina, když vyzval oligarchy k vrácení peněz do vlasti po dobrém.

Ti, kdo jej poslechli a ztratí majetek na Západě, dostanou státní podporu. Putin řekl firmám, že země je neopustí. A to je správná pozice. Z kohokoliv můžete - učiňte spojence. Z koho nemůžete – vezměte mu jeho vliv. Mluvíme o velmi vlivných osobách velmi vlivných korporací.

Dalším důvodem pro rotaci elit se stane naléhavá potřeba posílit kurz na státní kapitalismus - až akcemi podobnými sovětským. Nejedná se jen o strategické plánování, ani jen o změnu finančního systému. Jednoduše v rámci stávajícího systému nezůstaly žádné peníze na jeho podporu. Systém seskupení vytvořených za Jelcina a podporovaný jejich následníky shnil úplně. Vyhýbat se tomuto problému nadále si už Putin nemůže dovolit, bez rizika ztráty kontroly nad událostmi.

Po volbách před Putinem zůstanou vážné systémové problémy: ekonomická stagnace, chudnoucí obyvatelstvo, rostoucí vnější tlak. Je zapotřebí nový kurz. Aby se zabránilo selhání financování technologického průlomu a potřeb obrany, bude muset vážně deliberalizovat finanční systém. Jakékoli zpoždění takového kroku by vedlo k nárůstu negativních trendů v rozpočtu a financích. To je ta nejtěžší věc: odebírat peníze z emise a dát pod kontrolu finanční spekulanty - znamená to vzdorovat MMF a Fedu, stejně jako velké vnitřní armádě jejich adeptů. Je to mnohem horší, než napadnout CIA na Ukrajině, nebo Pentagon v Sýrii. Tyto konflikty mohou nastat v rámci systému nadvlády dolaru a ohrožují světový finanční řád. Pokus o vrácení prvků sovětských financí je hrozivější výzvou než syrská.

Globální finanční trh se tak rychle nezmění. Nemůže být ignorován. Používají jej všechny země, které chtějí získat zdroje pro rozvoj. Ale protože je Rusko odříznuto a to stále více od tohoto trhu, nemá jinou možnost, než si vzpomenout na některé recepty mobilizačního scénáře. To bude vyžadovat pečlivou ideologickou přípravu na nadcházející výměnu elit. Připravená společnost pak pochopí inovace. Vládnoucí elity se budou snažit co nejvíce změnit své pozice bez konfliktů. Problémem je, že stejně jako v jakékoliv válce jsou Putinovy ​​skutečné záměry státním tajemstvím. Nikdo je nezveřejní ve volbách jako předvolební program. To vytváří iluzi Putinovy ​​slabosti ve volbách - absence konkrétního ekonomického programu. To, co Putin oznámí, budou běžná slova a běžné záměry. Ne jako květnové vyhlášky při minulých volbách, jejichž neproveditelnost byla jasná všem rozumným lidem. Nyní se také nebude deklarovat, co se bude skutečně dělat. Putin provádí krycí manévry v podobě posuzování programových strategií Kudrina nebo Titova. Záměry Putina – podle odkrývajících se možností v příštím prezidentském období - není nikdo schopen předvídat. V principu to bude - omezit na nezbytné minimum současnou liberální komunitu v ekonomickém bloku vlády a nahradit ji novými odborníky, schopnými efektivně strategicky řídit. Bez předchozího oznámení tohoto záměru. Kurz se bude postupně měnit a pro jeho realizaci budou potřební jiní lidé. Oznamovat to v předstihu by znamenalo říkat si o selhání. Ti, kteří mají být nahrazeni, musí nejprve zahájit agresivní akce před volbami. Pak bude jednodušší je odstranit.

Do zostření situace v předvečer voleb se v elitě nebude dít nic zvláštního. Ale je to klid před bouří.

Zdroj

http://zavtra.ru/blogs/perestanovki_v_elite_nachnutsya_posle_viborov_putina

40 komentářů :

 1. V. Putinovi věřím, ví, co dělá.
  Na rozdíl od našich velehloupých vlezdoprdelků ....
  Jinak závidím (ač s nimi ne ve všem souhlasím) jejich politiky Maďarsku, Polsku A Rusku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas 15:30
   Mě to někdy připadá, že tou falší k českému národu, ta banda pohlavárů, snad i byla buďto zneužita, nebo politicky vydírána. Je to vůbec nožné, aby bylo v tom parlamentu tolik dutých hlav? No když se ale podívám na předvolební tahy jednotlivých stran, jejich kecání a prázdné fráze , už téměř 28 let, tak musím konstatovatže nejen, že je to možné, ale to je snad 10% toho hnusu, co je ve skutečnosti. Nemůžu si pomoci, ale kéž by měli ti naši " politici" 10% schopností, podle již zmíněných, jak by se nám žilo?

   Vymazat
  2. 15:30-Buďte si jist,že i ti naši vládnoucí grázlové taky moc dobře vědí co dělají...ta zrada a podmaňování se europskému korporátnímu fašismu je jejich způsob,jak se udržet u moci i u vrchovatých koryt,cožpak to není jasné a naprosto průhledné??!!Stačí se podívat na ty kurvy Ďourovou,nebo Roučka,Hermana,žvanila Zaorálka,slizouna Buhuše a bezohledného šejdíře Babiše i debila Dolejše atd..,je z nic nablití

   Vymazat
  3. Ale to je tradiční český folklor, když chybí schopný vládce. Když se vrátil do Čech ve svých 17. letech Karel IV. z Francie, tak po kralování svého tatínka našel prázdnou pokladnu a královský majetek zastavený místním feudálkům. Co takhle pro změnu udělat konkurs na neúplatné politiky? A jestli došli, tak aspoň tu hmotnou odpovědnost.

   Vymazat
 2. Putine, přijeď a Český zmrdy zamkni na sto let do Slovanskýho žaláře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:14 Slovy V.V.Pjakina 16.4.2016 :

   "... záchrana tonoucích je věcí samotných tonoucích. Národ si musí osvojit znalosti o tom, jak jsou řízeny sociální supersystémy, vstupovat do jejich řízení, přebírat ho od nezpůsobilých elit, které navíc svůj vlastní národ považují za mluvící dobytek, který mohou jakkoliv zneužít, aby vyhověli svým zaoceánským páníčkům. "

   Nejen zaoceánským, ale i těch z EU, Ruska, Číny, apod. !

   Vymazat
  2. Ad 16:25 - Velice výstižný a případný komentář k naší situaci! Neexistuje lepší rada.

   Vymazat
  3. 7,13
   Komu vyhrožuješ ty nesvépravnej věčně zlitej hovne potrata Pauka???!!!!!!
   Si ty zkuvenej havlozmetku namlouváš,že tím někoho dojmeš????
   Leda hovno ty zmutovaná čokovopičí zdechlino!!!!!!-D

   Vymazat
  4. Tvůj filconoš David se domnívá že se stane rudým komisařem jako jeho příbuzní v Rusku před 100 lety! A že to on a jemu podobná svoloč by pak rozhodovala od koho se má země "očistit"! Tak to je. Jenže my se vám tu postavíme jináč! My jsme poučený, víš, grázle? Kdyby jeho Výsost Imperátor jednal s vámi tak jak zasloužíte a jak jednali už pozdě bohužel jeho generálové a atamani za občanské války, tak žádná nebyla, to si piš! U každýho druhýho gaunera rudýho nosatýho - ať to byl Parvus, Zederblum, Bronstein nebo Džugašvili čteš v životopise "utekl z vyhnanství"! Pak se většina objevila někde na západě jako "exulanti"! Kdyby je carská ochranka vhodila zaživa do pecí hned po prvním zatčení, bylo by po problému! No a proto víme jak s váma naložit, xindlové ... shoříš rudá filcko! Osobně za tvou zkurveneckou bolšánskou bandou zavřu vrátka pece!

   Vymazat
  5. Neodpovídá si tady někdo sám sobě???

   Vymazat
 3. Tam vidím problém,jak vydírají USA Ruské oligarchy,kteří mají uložené nakradené finanční obnosy v západních bankách.Buď pomůžou zlikvidovat Putina,nebo se můžou rozloučit ze svými konty.Jak víme,USA má dlouhé prsty,dosáhne i na banky kdekoliv ve světě.Pak čekám nějakou akci,donutit Putina k povolnosti USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to svinstvo a nejhorší je, že se tím ani netají ... a svět? Nic, mlčí. Místo aby se státy a vlády snažily co nejvíc prospět svým občanům (to jest voličům a současně svým zaměstnavatelům!!!), tak soutěží ve světě o to, kdo udělá větší podraz, kdo bude větší svině, kdo bude jiným více škodit, kdo vyvolá víc válek a přinese světu víc zla ... je to tragedie.
   Člověk není pán tvorstva, ale omyl přírody!!!!!

   Vymazat
  2. Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! S flaškou samohonky běž sám blábolit někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu:)
   Vy mrdky rudé, co po vás zbude? Jen země zničené a národy chudé ...

   Vymazat
 4. Víte proč chtějí ušáci mermomocí dostat KLDR pod svojí správu? Protože KLDR je druhou velmocí na světě s vzácnými zeminami,které jsou nutné při výrobě počítaču,chytrých telefonů a jiných. Proto že Čína to o dnich kupuje tak těžko na nich uvalí embargo.

  OdpovědětVymazat
 5. Da se predpokladat ze USA vyvinou maximalne usili a co nejvic penez aby znemoznili znovuzvoleni Putina . Dementni snilkove z USA se tezce prepocitali, rusky oligarchove ktery jsou v Rusku nepujdou proti Putinovi nebot vedi ze by to byla jejich konecna, a ty ktery ziji v USA nemaji ani tu nejmensi sanci zlikvidovat . Putina, Putinovi se povedlo vybudovat vykonni statni zpravu proti ktere nemaji rusky oligarchove nejmensi sanci. To ze Putin nemluvi o svych planech predem je to nejlepsi co muze delat, vi ze ucel sveti prostredky. Putin neni snilek a ani nema zadne iluze, dobre vi oc jde USA ,ktere se pokouseji za jakoukoliv cenu rozbit Rusko na mensi casti aby se mohli dostat k jeho surovinovym zdrojum , ze ty dristi o demokracii a lidksych pravech kterymi se americky smejdi ohaneji je jen oblbovaci retorika .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:53- jistě, ne nadarmo má Putin i "kvalifikaci" aby věděl, jak to v "zákulisí a podzemí" chodí! S jistou dávkou sarkazmu ale i pochopení navrhuji "proškolení" všech politiků, vedoucích povinně, " místně příslušnou zpravodajskou službou". Vím, ono se to děje neveřejně, proto kdo ovládá tyto služby, ovládá stát.

   Vymazat
 6. Vynikající a instruktivní článek! V. Dvořák - bezvadný výběr, dík.

  OdpovědětVymazat
 7. Ruští oligarchové také nejsou hloupí. Dokud se nic neděje, tak se snaží urvat pro sebe co se dá. Žijí ve světě, kde mohou lépe své peníze utrácet a užívat si. Ale přesto všichni vědí, že pro západ jsou jen podřadní lidé, Slované i když momentálně bohatí. Výhrůžky západu jsou varující a proto, když dojde k ohrožení jejich Matičky Rossíi, vrátí se domů a majetky věnují své vlasti. Silně vlastenecký Ruský národ vždy půjde za báťuškou carem, za Stalinem, za Putinem, když se objeví agresor. V tom je obrovská síla o které se USA a jejich poskokům může jenom zdát

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlava ruϟϟkého generálního štábu generál Valerij Gerasimov v roce 2013: Ruϟϟko vede „hybridní“ světovou válku proti Západu, kdy „hranici mezi mírem a válkou nelze nikdy určit“(!!!!!), která bude trvat „několik desítek let“ a ve které Ruϟϟko zničí Západ „nevojenskými prostředky“ !

   Vymazat
  2. 9,44
   Bandera byl zkurvysyn a vrah stejně,jako těbou opěvovaný ussácký okupanti ty kokote negramotnej!!!!!!!!

   Vymazat
  3. 8:58 - pacholíku Cibulko, kde jsi tyhle info sehnal? Dej link, budou vánoce.

   Vymazat
 8. Je zajímavé, jak USA běsní kvůli údajnému zasahování Ruska do voleb v USA. S pěnou u huby stále dokola hledají nějaké důkazy, vyhlašují za to embarga na kde co, a nejraději by za to napadly Rusko. A to bez jediného důkazu, který by předložili.
  Na druhé straně už zcela veřejně vyhlašují, co všechno v Rusku podniknou, aby ovlivnili volby a odstranili Putina, vyhrožují oligarchům, vměšují se do všeho, podplácejí vlastizrádce. Zcela veřejně se hlásí k terorismu vůči Rusku. To není zasahování do voleb cizího státu? Kdo jim k tomu dal právo? A svět mlčí. Chování USA spíš dává právo Rusku, vyhlásit jim bojkot nebo je zničit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas! Karel z Plzně

   Vymazat
  2. Souhlasím. Putinovi a ruským lidem držím palce. Chci věřit, že i u nás zvítězí zdravý rozum a neprojdou do parlamentu KDU-ČSL a TOP-09, podporující německou nadřazenost a mocichtivou římskokatolickou církev.
   jb

   Vymazat
 9. Bezva článek, kéž by bylo více takových dobrých zpráv.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 10. Kéž i Putin uvažuje tak, jak zde píše autor Alexandr Chalděj!
  Protože již včera bylo na taková opatření pozdě ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. František Opluštil souhlas napsal jste to za mě.

   Vymazat
 11. nakonec preci jen dojde na to že nás Rus bude zachraňovat.Havlouši se podělají.Štěpánové,Kocábové,Štětinové se picnou do kebule a národu bude zase dobře a fořta klepne pepka a usne navždy,Kalosové ušatí raději utečou do ciziny,před kulkou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika je náš vzor! S USA na věčné časy a nikdy jinak! https://www.novinky.cz/zahranicni/450643-nejhorsi-masova-strelba-v-dejinach-usa-mrtvych-v-las-vegas-je-pres-50.html

   Vymazat
 12. Ten clanek nema smysl. Proc by Rusti oligarchove brali penize z Ruska ven , kdyz to povede k volbe RADIKALNEJSIHO politika nez je Putin. Coz povede k valce(pravdepodobne) a zniceni velke casti Ruska. Ti oligarchove by museli by byt na hlavu aby to delali, ovsem moznost je , ze jim penize byli propujceny!!! na vnitrni ovlivnovavi politiky Ruska, podobne jako Slimovi nejbohatsimu muzi v Mexiku ovlivnujici politiku Mexika. A tak clovek nevi na cem je??? Proc Putin je necha ty penize presunout..kdo ho k tomu nuti. Mozna nekdo vysvetli ...jsem pouhy brouk!!

  BroukPytlik

  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty seš opravdu pytlík...

   Vymazat
  2. Ruští oligarchové už jednou o vklady přišli před pár lety na Kypru, kde se to teprve testovalo v menším měřítku a celkem to bankéřům v tichosti prošlo, proč to nevyzkoušet celosvětově, že? Kdo jiný by měl zachraňovat dolar, když je zbytek světa už vytunelovanej - vyfutrovanej zelenými dolary a bezcennými americkými obligacemi, které řachnou ještě dříve. Aby zachránili dolar, tak si už ze zoufalství ukusují i z bitcoinu. Závěr: všichni lidé by měli více spořit a nechat své úspory v bankách, jinak se záchrana finanční pyramidy nepodaří.

   Vymazat
  3. 2:03 jo takovej Berezovskej byl také oligarcha, za Jelcina si docela pomohl. Pak zdrnul na západ, kde ho o všechno připravili levou zadní a když už neměl ani pětník (libru) tak ho uškrtili ve vaně, protože se chtěl vrátit do Moskvy a začít zpívat Putinovi do ouška.

   Vymazat
 13. ak som dobre pochopil, tak sa Rusko vracia k stalinskej ekonomike, každý rubeľ bude kontrolovaný štátom, nemýľte si to s našou povojnovou chruščvovou ekonomikou

  OdpovědětVymazat
 14. Putin je dle mého názoru nejschopnější státník světa v celé jeho historii. A nejen to, navíc je i nejslušnější a nejstatečnější. Těžko dodat více...Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PUTIN=HITLER 1933-39, DOBŘE POUČENÝ ZE VŠECH JEHO CHYB!!! ZA VŠÍM ZLEM HLEDEJME 1.RUϟϟKO A JEHO AGENTY - DĚDIČNÉ VLASTIZRÁDCE A UŽITEČNÉ IDIOTY MARX – SATANSKÉ MOSKVY V ŽOLDU KGB/GRU! RUϟϟKO = SATANSKÉ IMPÉRIUM ZLA!!! POD VEDENÍM AGENTŮ KGB + GRU SE RUϟϟKU NEUBRÁNÍME!

   Vymazat
  2. Vážení diskutující na Nové republice, promiňte nám, že chovanec pavilonu č.5 Cibulka se v 9:00 utrhl z klecového lůžka a na chvíli se zmocnil klávesnice počítače napojeného na internet. Měníme mu právě medikaci. Už se to nebude opakovat.

   Děkujeme za pochopení

   - Ředitelství psychiatrické léčebny Kroměříž

   Vymazat
 15. 9,00
  To je teď nově vzniklá abeceda ussáckejch Zulukafrů z teplejch hvězd a phuhů,kterou ti nadiktoval polozdechlaj lžidebil Pauk??!!!!!.-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nereagujte na něj, vždyť už podle písemného projevu je vidět, jakej je to dement, pardon, chtěl jsem napsat DEMENT

   Vymazat
 16. Putin prý může i za drahé máslo v ČR. V rámci sankcí přestal odebírat máslo z EU, hlavně z Pobaltí, kde to prakticky položilo zemědělství, a proto musejí odebírat máslo ze západu, kde už ho začíná být nedostatek. Ještě, že máme v sousedství drobné polské zemědělce. Putin může za fšecko, říkali to skoro každej den i v naší veřejnoprávní. Katalánci prý chtějí následovat Krym. Trapný omyl, spletl jsem se, chtějí následovat Kosovo, celé své území poskytnou střední skupině amerických vojsk z území celé Evropy k letní rekreaci u moře.

  OdpovědětVymazat