Reklama

pátek 27. října 2017

Převrácený obraz dějepisu

Jaroslav Loudil
27.10.2017
Nemám rád typický český - "Pangejtismus". Opět ho budeme svědky už za pár dní. 7.11.2017 uběhne 100 let od VŘSR. Do roku 1989 bylo s VŘSR a SSSR prý všechno zcela v pořádku, po roce 1989 naopak VŘSR = začátek hrůzy, pogromů, bídy, rozvratu, hladomoru, paktování s Hitlerem, ...atd. Nic ovšem není nikdy jenom černobílé!!


1. Přišla snad VŘSR sama od sebe?? Spadla z nebe? Nikoli. Její příčina?? Německo rozpoutalo První světovou válku, ve které zemřelo kolem 10 mil. nevinných lidí a masy Evropanů byly uvrženy do bídy, hladu a chaosu. Tyto podmínky se staly živnou půdou pro touhu po změně. Za VŘSR může Německo, nikoli komunisté.

2. Rusko bylo do roku 1913 feudálním zemědělským hladovým státem. Obří negramotnost,..atd. Roku 1922 spadla průmyslová výroba v Rusku na 40 % předválečné úrovně.

To, co se stalo v SSSR za vlády Stalina zachránilo později Evropu. Za období 1925-40 totiž SSSR zvýšil svou průmyslovou výrobu asi 20 krát!!, průmysl byl doslova vydupán ze země za obrovského nadšení, ale i obětí.

Roku 1940 se tak z feudálního carského Ruska, země prakticky bez průmyslu, stala druhá země světa v objemu průmyslové výroby, hned po USA. SSSR měl silnější průmysl jak Hitlerovo Německo nebo Anglie. Hitlerovi se tak roku 1941 nepostavila carská feudální armáda na koních nýbrž obří tankové formace, armáda s katušemi, letouny Lavočkin, Mig apod. Kdyby neproběhla VŘSR a trvalo staré carské Rusko, byl by Hitler na Urale do dvou měsíců. Bylo by pak zajímavé sledovat, jak by USA s Anglií osvobozovaly Evropu od Hitlera. Jejich pochod by byl opravdu dlouhý!! Od hranic Španělska až na Ural, tedy asi 4000 kilometrů. No, pokud by do toho USA šly, padlo by tu nejspíše 5 milionů Američanů. Počítám, že by USA použily atomové bomby na Berlín, Mnichov, Frankfurt a další města. Takže i Němci by měli o několik milionů mrtvých navíc.

P.S. Neobdivuji 70 let socialismu v SSSR a roku 1989 jsem jeho konec u nás uvítal. Nechci ale vidět svět černobíle, jak ho dělá naše propaganda. Bolševici zavraždili celou carskou rodinu, právem to dnes připomínáme jako hnus. Je ale zajímavé, že se dnes vůbec nepřipomíná "mnohem čerstvější" vražda rumunského prezidenta Ceausesca s manželkou Eleonorou v prosinci 1989. Někde na dvoře proběhl - "rychlý lidový soud", byli odsouzeni k trestu smrti, ihned postaveni ke zdi a nějaký kropič je pokropil ze samopalu. Podobně kdysi "kropili" vojáci SS lidické muže na dvoře Horákova statku v roce 1942. Zajímavé! Byla snad carská rodina v Rusku oproti Ceausescovi jenom - "výkvětem dobra??" Nad carem v Rusku máme brečet a do mrtvoly prezidenta Ceausesca máme jenom s opovržením znovu kopnout? Feudál lepší komunisty??

Dnes se mnoho kladných věcí, které byly v SSSR vykonány zamlčuje. Záměrně. Dějiny se upravují. Bohužel.

https://www.youtube.com/watch?v=b0ktgWlN7SE

31 komentářů :

 1. K vasemu vyctu fakt, ktere prave "nepodporuji" tvrzeni, ze vsechno bylo "za bolshevika" v SSSR spatne, by se dalo pripojit nekolik tisic dalsich, casto i vyznamnejsich a je s podivem, kolik jeste stale preziva mytu, vyfabrikovanych Risskou propagandou, viz "Katynsky masakr", ktery si pripominame v den, kdy byl Risskou propagandou medializovan, nikoliv v den, kdy se stal.

  Pro idiotky, kteri maji nutkavou potrebu trdlikovat nad "200miliony lidi, zavrazdenych komunisty", mam vzkaz. Oba mi dedeckove, byli porazeni v tridnim boji a nelaska k boshevikovi, je u nas dedicna. Jenze jeden z mych dedecku, ten ktery v tridnim boji dokonce "padl" (z Jachymova se vratil s totalne podlomenym zdravim), nejvyse ctil TGM a jeho vztah k pravde. Lzi se totiz nesmime poddat, i kdyby byla jakkoliv libiva!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lži buržoazních politruků jsou tak primitivní, že jim může uvěřit pouze nevzdělaný buran s vymytým mozkem štvavou americkou stanicí "Svobodná" Evropa !! Sílu a primitivnost buržoazní propagandy jsem si uvědomil až po Listopadovém puči, kdy "mírumilovné" NATO začalo vraždit po celém světě a to pod pláštíkem humanity našeho notorického ožraly Václava Havla !!

   Smazat
  2. 200 milionu zavrazdenych je opravdu zajimavp cislo .SSSR melo na pocatku 30 let 150 milionu -viz poema Vladimira Majakovskeho .Ti komunisti museli vyvrazdit cely narod a jeste si jit nekam za hranice vypujcit .Kdo tomu veri at nekam bezi .Kdo by pak bojoval s Hitlerem ?Za rok uz budou rikat ze to bylo 300 milionu .At jdou do nekam .Izrael od r.1948 vrazdi palestince a ticho po pesine.Pan prezident Izrael miluje a dostava metaly .I mrtvi jsou ruzne rovnejsi

   Smazat
  3. Počítám, že by USA použily atomové bomby na Berlín, Mnichov, Frankfurt a další města....
   Vážený - nepoužily. Protože onu atomku oni Němcům v rámci osvobozování zabavily a to včetně odborníků. A buďte si jisti, že Němci by ji použili i proti USA. Rakety na to už měli.

   Smazat
 2. Akorad jsi zapomel rict Lodile, ze Bolsevici zabili 40 millionu Slovanu a cely ten socialni experiment byl zalozen na Khazarskem teroru.
  Tam si precti Solzenicina ty nateracu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toz ta potrefena, zagagala jako prvni. A nebylo ti nikdy divne, ze ty desiky milionu obeti boshevika, jsou pricitany hlavne Stalinovi? Tomu Stalinovy, ktery odstavil chazarskou kliku (Trockij[Bronshtein], Kamenjev[Rozenfeld], Zinovjev[Apfelbaum]) v centralnim politbyru. Predpokladam, ze s ohledem na kognitivni schopnosti tebe a tobe podobnych, nebylo.

   Smazat
  2. Re (15:21):
   Pokud byste sečetl ty "zabité" Slovany a připočetl válečné ztráty, ruský národ by vlastně ani nebyl. Někde se vám tam vloudila hloupost.
   Ve skutečnosti je s odkazem na doložitelné archivní údaje pro úhrnný počet souzených v SSSR od 1917 do 1989 (tj. za 70 let SSSR) uváděno 3,9 mil. odsouzených do vězení (GULAGů) a 828 tis. odsouzených k trestu smrti. Nejsou tam ztráty občanské a světové války, stejně jako ani oběti tamních hladomorů.
   Solženicyn je zaujatě píšícím literátem, nikoliv objektivním historikem. Jen jedním z mnoha ruských prodejných jidášů.

   Smazat
  3. 15:21 Solženicyna jsem si četl vědouc, že není historik a reálie, které použil ve svém románu a dalším, mohl těžko čerpat z nezpochybnitelných zdrojů, třeba archivů GPU, KGB a ostatních v Sovětském svazu. Je zajímavé, že poměry svého času ve Francii se stejnou vážností neposuzujeme podle Dumasova Hraběte Monte Christo. Asi proto, že Dantés dopadnul celkem dobře. Nevzpomínám, jak dopadnul Ivan Děnisovič. Vím ale, že zdít na maltu za mrazu několika desítek stupňů uměl hlavně sovětský člověk. Byť byl v gulagu.

   Smazat
 3. Překvapuje mně, že ani v samotném Rusku zatím nenašli "odvahu" k tomu, aby objektivně (a bez retuše) zhodnotili své dějiny, vč. svých úspěchů a proher, příčin a důsledků. Včetně přínosů a "přínosů" jejich vedoucích osobností, a vedoucí polit. strany, KSSS.
  Vždyť právě taková historická analýza je cenná k tomu, aby bylo nalezeno a pojmenováno to, co lidem (v dobových souvislostech) prospívalo i to, co nikoliv. Jako zdroj poučení pro budoucnost, nikoliv jako klacek pro ideologický boj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě nejste informován. Samozřejmě že v Rusku analýzy narozdíl od nás dělají dávno, myslíte si, že práce vnitřního prediktoru SSSR spadly z nebe? Je tam hodně osobností, které svou kvalitou a znalostmi vysoce převyšují to, čemu říkáme "západ".

   Smazat
 4. ..mě překvapuje že nikdo v Čechách neotevře pravdivé dějiny o katolické církvi a fašizmu ...*

  OdpovědětSmazat
 5. Tu odvahu uz davno nasli, akorat ty dokumenty, nejak nevysila nase CT ;-) ...to ale neznamena, ze je nenajdete na YT. Pred ~rokem, jsem koukal napr. na dokument o hladomoru na uzemi USSR. Byly tam i rozbory toho, jak se v tech letech vyvijel vyvoz psenice (psenici SSSR splacel dluhy, hlavne za GOELRO ...ono nebylo zrovna levne, premenit zanedbanou "carskou" Rus v elektrifikovanou krajinu a bez mezinarodnich pujcek a zahranicnich dodavek to ani neslo [muj koment.]) a jake penale pak musela SSSR platit za nedorzeni objemu dodavek psenice. take tam byly citovany vyhlasky, ktere vydaval komitet, ktere meli omezovat ketaseni, mleti "na cerno" a cerny obchod s moukou. Samozrejme, ze na teto katastrofe hlavne profitovali ruzni mistni "mocipani" a jimi tolerovana "galerka". Podle me je otazka, koho si chtel Nikita udobrit, kdyz prevedl Krym pod USSR ;-) Ten porad vedou 2 historikove a maji to docela propracovane. Samozrejme na me pusobi verohodneji, nez tyto lzi, ktere prezivaji (v hlavach lidi, neschopnych kritickeho mysleni) jeste od dob, kdy je vyfabrikovala Risska propaganda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně je potřeba zmínit, že západ požadoval za své stroje od SSSR v době neúrody jen pšenici, nechtěl zlato, diamanty, uhlí, dřevo, ropu - chtěl pouze pšenici. Myslící člověk si snadno udělá závěr.

   Smazat
 6. Media zde přece nejsou od toho, aby poskytovala pravdu, ale od toho, aby byla hlásnou troubou diktatury kapitálu. Odkazuji na citát Karla Čapka o propagandě. Kde že jsou Havlíčci či Čapkové - v zapomnění a v lepším případě v obklopení zlostných pomluv dnešních mediálních sluhů. Od medií nežádejte pravdu, té se nedočkáte, komentátorských žvástů však na fůry.
  Podobná historii vývoje z rozvojové země v průmyslovou, jakou si prošel SSSR, je i dnešní Čína. Kam se posunula od 2. světové války srovnatelná Indie a kam Čína!? A vidíte, naši medializátoři nevidí nic špatného na bídě v Indii a nic pozitivního třeba na tisících km rychlovlaků v Číně, na které nejsme schopni v ČR se zmoci ani na pár km. A komu tyto rychlovlaky slouží? To nám budou tvrdit naši mediální mágové, že členům ÚV KS Číny a jejich rodinám?
  Krym a Nikita: Nikita byl Ukrajinec a je jen nepochopitelné, že po rozpadu SSSR Rusko nežádalo vrácení Ukrajinou okupovaného Krymu. Rusové mají jednu nedobrou vlastnost - kterou ale netrpěl Gruzínec Stalin: trpí důvěřivostí. Putin, ač Rus se z toho vyléčil a nyní léčí i svůj národ, že ve světě kapitálu se důvěra nevyplácí.

  OdpovědětSmazat
 7. Jaroslav Loudil má převážně pravdu, pokusím se o upřesnění:
  1) Kvalitní tanky a kvalitní stíhačky Lavočkin 5 (viz též Boris Polevoj: Příběh opravdového člověka, tj. A. P. Maresjeva, v knížce MEresjeva) vyprodukoval SSSR žel až v průběhu 2. WW. Ještě v r. 1953 maršál Buďonnyj (žil do 1973!) tvrdil, že pro výsledky válek bylo i bude rozhodující jezdectvo. Vlastně téhož názoru byl i maršál Vorošilov. Oba byli Stalinovi blízcí. Sám Stalin rozumně preferoval vojska tanková.
  2) Domnívám se, že vojenské jezdectvo je v míru a dvojnásob pak v době válek koncentrátem nechutných až neuvěřitelných krutostí vůči nebohým koním. Myslíte, že jsem na omylu? Kéž bych se mýlil!
  3) Manžele Ceausescovy nepopravil "jeden kropič", ale dost početná popravčí četa. Prý se skoro? všichni tam přítomní vojáčci o překot hlásili za členy popravčí čety. Krátký soudní proces s manželským párem Ceau jsme shlédli 23.?12.1989 na obrazovkách ČT. Prezident Ceau se pořád díval na hodinky, jako kdyby odněkud čekal pomoc. S jeho popravou jistě tak spěchat nemuseli, tribunál to byl věru podivně "demokratický". Leč manželka Ceau se prý po léta chovala zrůdně jakožto dcerka rolníka "vystudovala" čtyři(!) třídy obecné školy, uměla jen vyšívat, posléze sama sebe jmenovala tuším šéfovou rumunské akademie věd, takový kariérní vzestup neuděláte, vážení, nikdo. Jiří Drahoš musel přece jen nějaké zkoušky složit, byť o naukách politických nemá ánunk.
  4) Solženicynovu protestní prózu bych opravdu nebral za podklad pro tvorbu historie.
  5) Ačkoli i já mám nějaké ty tituly, do roku 1989 se mi vlastně žilo lépe. Létat po zeměkouli bez výjezdních doložek jsem toužil jen coby neochmýřený, viz též TV-seriál "Letecké katastrofy". Nákladů na bydlení jakožto nájemník jsem si tehdy po dlouhá desetiletí fakt vůbec nevšímal, částka to byla symbolická, v tom směru věru klobouk dolů před reálným socialismem, pane RSDr. Miloši Jakeši. Jen ukvapený a bohatstvím své kmenové rodiny rozmazlený Vašík Havel, tu a tam pod vlivem sladkobolného vínka, dokázal své spoluobčany z pražského sídliště Lhotka urazit výrokem, že oni bydlí v krrálíkárrnách. (Za pár vteřin tam prý osaměl?) Ve skutečnosti to byly a jsou pěkné sídlištní byty. Před bytovou výstavbou do r. 1989 opět klobouk dolů. Teď v mém věku důchodovém jsou pro mě nehorázně vysoké náklady na bydlení vskutku likvidační. Asi půjdu pod most. A žádný rakouský Huhňa Blekota z Orlíku, s nerozlučným motejlkem puntíkovaným, mi nepřiplatí. Jenom slintá, opatřen jsa čibukem.
  6) Sorry převeliké za mé odklony od tématu.
  7) Výsledek parlamentních voleb slavme, vivat!
  Upřímně Venouš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vas prispevek jsem nedocetl ani do konce. Pobavil jste! O LaGG-1 jsem toho uz slysel hodne. Dreveny drak, plateny potah a bombometcik (v konfiguraci "bombarder"), hazel bomby rukama, v leze, dirou v podlaze. ;-) Kazdou musel (rucne) odjistit a doufat, ze "matjushka", pracujici ve 12ti hodinovych smenach, neudelala pri jeji vyrobe chybu. Clapi byli na fronte a zeny se staraly o deti a ve 12ti hodinovych smenach pracovaly ve zbrojovkach na polich a pokud jim vyzbyl cas, tak pestovaly, na jakemkoliv kousku pudy brambory a cervenou repu, aby ty deti mely cim nakrmit. Vetsina jidla, totiz smerovala na frontu.

   Tohle ale nijak neubira na hrdinstvi lidi, kteri byli ochotni se s necim takovym vznest do vzduchu a navic se jeste postavit, mnohem pocetnejsi armade Messerschmidtu, ktere byly nesrovnatelne modernejsi.

   Smazat
  2. Juro 0:12 vy jste technický analfabet, tuším ten, který srovnáváním spotřební elektroniky srovnává technickou vyspělost celého průmyslu státu. Takže se laskavě podívejte na https://cs.wikipedia.org/wiki/Lavo%C4%8Dkin_LaGG-1, abyste porovnal takticko technické parametry LAGG třeba s Me 109 s tím, že pří obrovské válečné produkci tanků, dělostřelectva a energetické náročnosti výroby hliníku, bylo použití vysoce kvalitního a preparovaného dřeva k výrobě stíhačů pro SSSR strategickým, nikoli technickým řešením. Mimochodem, jaká byla uvažovaná bojová životnost letecké stíhačky za Druhé světové třeba u RAF? Víte to? A Britský Hurricane byl celokovový? A bombardér Wellington měl potah jaký? Jestli se chcete vyjadřovat k technice, dovzdělejte se.

   Smazat
  3. Co takhle De Havilland Mosquito? Velmi úspěšný víceúčelový letoun vyroben ze dřeva, překlizky a bavlněné látky.

   Smazat
 8. V jednom nasom denniku je blog Storocne noviny. Je tam vytah z novin spred 100 rokov ( da sa to inac najst aj v archivoch ) a je to zaujimavy pohlad na udalosti v Rusku neskreslene 100 rocnou propagandou. Meno Lenin sa tam objavilo az teraz takze revolucia mala asi dopadnut inac. Kazdopadne pri hodnoteni historickych udalosti a osob by sme sa mali na to divat ocami vtedajsej doby.

  OdpovědětSmazat
 9. Dalo by se říci, čím méně anonymů, tím více prostoru pro lidi/ se jmény/, díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Povolný 23:27 pokuste se prosím dokázat, že v neomezovaném prostoru je úbytkem jedné entity více prostoru pro jinou. Obávám se, že dokázat to nelze. Z toho mi vychází, že jste neodolal nutkání své podpisové obsedance. Skláním se, bylo to až neuvěřitelně dlouho.

   Smazat
  2. 3:07- něco dokázat lze. Anonym užívá více vulgarismů. Vy a Ondřej Dvořák jste vyjímky na obou pólech.

   Smazat
 10. Je zajímavé, jak se u nás stále hovoří o "milionech obětí Stalinova Gulagu v Rusku" ,ovšem už se zapomíná na to, že nestranní odborníci také spočetli alespoň přibližně počet zavražděných Indiánů v USA a Kanadě . Jde o 7 milionů zavražděných. Zatím asi nikdo nespočetl počet zavražděných obyvatel zemí , které kolonizovaly západní státy :Anglie, Francie, Portugalsko, Španělsko,USA, Německo. Proto dám sám číslo : 30 až 50 milionů . Myslím proto, že Stalin a komunismus byla vlastně jenom - "Malá ryba" !!

  OdpovědětSmazat
 11. Diskuze v Rusku je například tady4https://www.youtube.com/watch?v=QNQwx4dDCtQ

  Ďoubalík vám to shrne.

  OdpovědětSmazat
 12. Socialismus je jediný spravedlivý systém pro obyčejné lidi.

  OdpovědětSmazat
 13. 23:33 - pane vy jste VUL, ktery nezna dejiny Ameriky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:55 pane, vy NEvole. Které dějiny Ameriky máte na mysli? Ty skutečné, nebo ty, co se učí děti v Americe a ostatně i u nás?
   Jirka

   Smazat
 14. STALIN JE PODLE DĚJIN ZLOČINEC.fAKT?kDO DONUTILA A VYTVOŘIL SANXE - STALIN?kDO DONUTIL STALINA OBCHODOVAT ,NE VE ZLATĚ ,ALE OBILÍM,STALIN?A TÍM DOSŠLO K HLADOMORU,STALIN?KDO DNESKA TUTO STEJNOU SITUACI VYVOLAL,PUTIN?.JO ALE GLOBÁLNÍ SE TENTOKRÁT ZASE PŘEPOČÍTAL,JAKO VŽDY.DĚJINY JSOU JASNÉ A NEZVRATNÉ A MŮŽETE SE ŠMEJDI CUKAT JAK CHCETE.uČITELÉ GRAMATIKY POLIBTE SI PRDEL.

  OdpovědětSmazat
 15. Dobra clanek. Jen jediny nedostatek. Nikdy by nepadlo (pri osvobozovani Evropy) 5 miloonu americkych vojaku! Za prve, USA by se s Hitlerem urcite dohodly na rozdeleni sveta, za druhe, Americani zasadne bojuji proti slabsimu nepriteli a to obzvlast (s radosti), kdyz maji efektivni zbrane na dalku. Duvod je, ze americky vojak )vseobecne videno)neni zadny moc velky hrdina a neni ochotny prinaset obeti. Pred lety byla v USA: zraneni vojaci si stezovali, ze kdyz je rekrutovali, tak jim nerekli, ze muzou byt nekam poslani do boje, kde mohou prijit k urazu. Fakt!!! Sam jsem videl V USA reklamy: Vstup do NAVY, poznej svet, nebo Vstup do ARMY, dostanes vzdelani, atd. Na zebricich vyrabenych v USA musi byt varovani, ze se z nich muze spadnout, Nikde jsem ale nevidel varovani, ze v ARMY muze byt nekdo zraneny! Amici totiz netsinou vidi ARMY jako pracovni prilezitost a jako stupnici v kariere, a zridka kdy jako cestnou sluzbu vlasti.

  OdpovědětSmazat
 16. K Anonymni 23.33. Podle Studie dokoncene asi pred rokem, bylo napocitano asi 800 000 obeti Stalinova teroru - a ne, jak tvrdil kdysi Solzenicyn. Ovsem, i toto cislo je hrozne a ovsem je to neoddiskutovatelne a neomluvitelne. Mozna, ze 'neprimych obeti' (hlad atd.) byly dalsi statisice. Nicmene, prvni genocodou na svete (coz se malo vi) bylo zavrazdeni asi 1 a pul milionu cernochu na gumovnikovych plantazich k Kongu, kterezto plantaze vlastnil belgicky kral Leopold. Beznym trestem za nedodrzeni dodavek mleka z gumovniku bylo useknuti ruky. Mam vypocitavat dalsi ukrutnosti provozovane 'demokratickymi' zememi?

  OdpovědětSmazat
 17. 2. Rusko bylo do roku 1913 feudálním zemědělským hladovým státem. Obří negramotnost,..atd.
  xxxxxxxxxxxxxxxx
  Nechci se hádat, ale viděl jsem svého času francouzský dokumentární film, který se zabýval rozvojem kapitalismu koncem 19 století v Rusku. Bylo tam konstatováno, že se v Rusku prudce rozvíjela kapitalistická výroba, a že Rusko bylo v té době zhruba na úrovni USA.
  A co se týče "zemědělského hladového státu", tak mám dojem, že Rusko bylo v té době největším producentem a vývozcem obilí.
  Asi tak.
  Budu rád za kvalifikovanou odpověď.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.