Reklama

středa 18. října 2017

Prezident Miloš Zeman: Znáte to krásné heslo, If you don't succeed, try, try again, když se vám něco nepovede, zkoušejte to vždycky znova a znova.

18.10. 2017 Hrad
Jeho projev při setkání se zastupiteli Plzeňského kraje...
,,Milý pane hejtmane, milý Pepo, zbývá Ti splnit dva prezidentské úkoly, které dostávají všichni hejtmani. Úkol číslo jedna, je moc hezké, že máte jeden hospic, na nejbohatší kraj v republice je to málo. Potřebovali byste dva hospice. Já, abych taky něco dělal, jsem domluvil ministru Ludvíkovi, že bude přijat zákon o hospicích, který poprvé, vůbec poprvé, definuje, co je to hospic. Je to neuvěřitelné, ale my jsme dosud tuto definici neměli, a díky tomu pojišťovny často odmítaly proplácet hospicovou péči."

Jsem rád, že jsem opět ve třetím nejbohatším, a z tohoto hlediska nejúspěšnějším kraji České republiky. Tím prvním krajem je Praha, která si to nezaslouží, a tím druhým krajem je kraj Středočeský, kraj, který tyje z bohatství Prahy, a tedy si to také nezaslouží. Takže prvním krajem, pane hejtmane, který si opravdu své bohatství zaslouží, je právě kraj Plzeňský, to zaprvé.

Zadruhé, jste krajem s nezaměstnaností, která je hluboce pod průměrem celostátním, a ten celostátní průměr přitom znamená, že máme nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii. Jste krajem, a už to tady padlo, který absolutně není zadlužený, který splatil všechny svoje úvěry.

Jste krajem, kde poměrně výrazně roste průměrná mzda, nominálně o osm procent, tedy reálně o šest procent. Já vím, že bychom si všichni přáli, aby ten růst byl ještě vyšší. Víte, že jsem oponentem toho, aby se přidávalo sto padesáti tisícům úředníků, protože si myslím, že proti mé vládě, kde těch úředníků bylo osmdesát tisíc, a říkám úředníci, ne policisté, ne hasiči, ne učitelé, ne zdravotníci, čistí úředníci, takže jejich zdvojnásobení v době informatizace veřejné správy je tak trochu aplikace Parkinsonových zákonů, a těmto lidem bych peníze moc nepřidával, ale to je jediná výhrada. Jinak růst životní úrovně má samozřejmě smysl, protože nemůžeme se chlubit hrubým domácím produktem, jenom, ale musíme se chlubit také mzdou.

Stáli jsme spolu bok po boku v boji za zelenou Šumavu, ještě s Jihočeským krajem. Prohráli jsme. Prohráli jsme se zelenými fanatiky a já jsem asi před týdnem četl vyjádření zástupce ředitele šumavského národního parku, který si stěžoval, že zejména v okolí pramenů Šumavy je opět nálet kůrovce a že je zakázáno postižené stromy kácet, třebaže od schwarzenbergovských dob se vždycky oloupala kůra, ta se spálila, stromy se odvezly a kůrovec nebyl. Ale když to říká zástupce ředitele šumavského národního parku, tak promiňte, k čemu tedy ten šumavský národní park je. Vždyť on sám v podstatě tuto situaci dlouhodobě vytvořil a já jsem se byl na Šumavě několikrát podívat a teď, pane hejtmane, doufám, že snad ústavní stížnost, která byla podána, bude mít nějaký účinek, a když ne, tak se k tomu vrátíme po volbách. Znáte to krásné heslo, If you don't succeed, try, try again, když se vám něco nepovede, zkoušejte to vždycky znova a znova. Takže myslím si, že až přijedu na Šumavu příště, tak už tam Bursíkovci nebudou a můj lascivní vtípek o přeřezávání, který jsem pronesl na Poslanecké sněmovně, bude zdvořile a shovívavě zapomenut.

Závěrem bych rád řekl, že když jste mluvil o rozpočtu, tak jsem si prostudoval vaše rozpočty. Dva šestnáct přebytek miliarda, dva sedmnáct půl miliardy, ale Vy jste mě teď ujistil, že je to vlastně zálohování nebo předfinancování na dotace Evropské unie. Zaprvé, když jste před tím měli přebytek, proč byste teď, pokud to investujete, a doufám, že keynesiánci se vždycky dohodnou, že to budou investice, a ne nějaká podivná spotřeba, tak pevně doufejme, že vaše hospodaření bude i nadále tak stabilní, jako jest. Jediná vada, kterou jsem při studiu materiálu našel, je, že váháte s nějakým řekněme zařízením pro důchodce, ale to už jsme si částečně vyjasnili. Je to někde na severním městě, jak jsem si našel v podkladech.

Takže, milý pane hejtmane, milý Pepo, zbývá Ti splnit dva prezidentské úkoly, které dostávají všichni hejtmani. Úkol číslo jedna, je moc hezké, že máte jeden hospic, na nejbohatší kraj v republice je to málo. Potřebovali byste dva hospice. Já, abych taky něco dělal, jsem domluvil ministru Ludvíkovi, že bude přijat zákon o hospicích, který poprvé, vůbec poprvé, definuje, co je to hospic. Je to neuvěřitelné, ale my jsme dosud tuto definici neměli, a díky tomu pojišťovny často odmítaly proplácet hospicovou péči.

Úkol číslo dvě. Nosím s sebou knihu Národního ústavu památkové péče, vydání číslo dvě. Aby si ti, kdo ještě nečetli vydání číslo jedna, nemysleli, že to mají za sebou. Této knize se mezi hejtmany právem říká „kladivo na hejtmany“. Já samozřejmě oceňuji, že ve vašem rozpočtu je zdvojnásobení prostředků na opravu kulturních památek. Tak pečlivě jsem ten váš rozpočet studoval. Ale je to pořád málo. Je to pořád málo a v „kladivu na hejtmany“ se dovíš v té nové verzi, včetně fotodokumentace, o několika nepůvabných zříceninách. Například, já jsem to počítal, o šesti zámcích, o šesti zámcích, které se téměř rozpadají. Ještě nejlépe je na tom Kaceřovský zámek, i když z vnějšku tak jako ruina nevypadá, ale z hlediska vnitřku už je to podstatně horší. A ty ostatní zámky jsou pochopitelně ještě daleko horší. Uznávám, že ve většině případů to nevlastní kraj, ale to vás vůbec neomlouvá. Jak říká Saint-Exupéry, každý má odpovědnost za svoji růži, všechny památky, které jsou v Plzeňském kraji, jsou odpovědností krajského vedení a vy máte možnost pokutovat ty, kdo tyto památky neudržují a neopravují.

Celková bilance je asi tak patnáct jedna pro vás. Až sem přijedu příště, pokud přijedu, přeji vám, aby to bylo šestnáct nula.

- - -

19 komentářů :

 1. Pane prezidente, jsem váš volič, volil jsem ČSSD naposledy v r.1998 a potom vás dvakrát v prezidentské volbě. Volil jsem vás, protože jsem si vás přes vaše chyby vážil, každý děláme chyby. Mnohdy jsem měl stejně mylné představy jako vy, například při volbě pro vstup do EU nebo ten hloupoučký názor na euro jako universální platidlo pro všechny státy EU. Toto dodnes beru jako naši společnou asi největší chybu v životě a skláním se před Václavem Klausem. Dnes vám však vyčítám, kromě reakce na ruský Krym před vrcholnými loutkami EU a následné vůbec připuštění diskuse o tomto tématu s našimi komunálními nebo jinými politiky jako třeba nyní u nás v Plzni, především nezájem o činnost vlády, respektive ministra průmyslu, zahraničí a premiéra teď krátce před volbami do PS v "kause" Lithium. Nevyčítám vám reakci po podpisu podivného a pro naši republiku nesmyslného memoranda, ale nereakci před tímto podpisem, kdy vaši podřízení nebo přátelé či poradci vás museli informovat, co se na ministerstvech již několik týdnů děje! Pane prezidente jsem nadále váš volič, ale především proto, že ostatní kandidáti by republiku přímo potápěli, ikdyby vy jste ji jen nechal být! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednooký mezi slepými králem. Zatím se alespoň jediný stejný jemu rovný prezidentský protikandidát neobjevil. Kdyby jo, budu zvažovat. Kdyby se objevil dvouoký neváhám.Tak, že zatím vše při starém.M.R.

   Smazat
 2. Ten jim to teda nandal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslí mu to politicky, místo ruských hesel používaných za starých časů použil správně americká a všichni museli ve stoje tleskat, neboť už ne Rusko, ale Amerika náš vzor.

   Smazat
 3. Skvělý jen do nich do loutek.

  OdpovědětSmazat
 4. Obávám se že moderní umírání ve spánku pod léky může podporovat jen idiot.
  Neustálím šikanováním a ponižováním obyvatel
  PRACOVNÍ úřady mají skvělou statistiku.
  Ovšem to není ukazatel nezaměstnanosti,
  pouze důsledek vyřazení z evidence.
  O platech v géttu jenž je neustále okrádáno strategickými západními partnery a o prodané zemi
  je veliká drzost z úst člověka kterému vděčíme za tento stav.
  O Šumavě a dalších katolických zlodějnách to je síla demagogie.
  Milouši, až se bude hlasovat jestli patříš do kriminálu, dám ti hlas*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:52 Ten blábol máte z vlastní hlavy nebo vám ho někdo "diktoval" ?

   Smazat
  2. Jo náš hradní Myloš! Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho vynesla na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, a Zeman? Ta ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku..

   Smazat
  3. 8:46 A teď strč hlavu do hajzlu a spláchni

   Smazat
 5. 8:46
  Sklapni hovnotlamu ty ussacká paukovo zdechlino!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Díky bohu že Miloš Zeman není loutka . Husák byl loutka ZSSR . Václav Havel alias humanitární bombardák byl loutkou USA . Teď máme konečně prezidenta který má svobodný názor a hlavně život bete s humorem , tak jak Český národ . Marcel

  OdpovědětSmazat
 7. Na Zemana jako prezidenta nikdo nemá. A to je jeho největší chyba. Vládnoucí oligarchie prostřednictvím politických loutek potřebuje prezidenta, který je apolitickou figurou typu degenerovaného monarchy, kterému posluhovači oligarchů píší projevy, který přiblble z auta mává jásajícím davům, klade věnce, připíná vyznamenání a jmenuje profesory, ale o ničem z toho nerozhoduje.
  Zeman není zdravý, všichni víme, že trpí neuropatií dolních končetin a moc bych přál toto onemocnění kritikům jeho opatrné chůze s hůlkou. Ale my nepotřebujeme rtuťovitého panovníka, který by poskakoval jak práskají oligarchové bičem, ani panovníka, který by své projevy vyřvával s gestikulací kašpárka Turka!
  Tak zdar a sílu Zemanovi!

  OdpovědětSmazat
 8. Ke Krymu. Stále slyšíme, že šlo o anexi Ruskem! To asi budeme za čas slyšet z Německa, že jsme anektovali jejich Sudety! Krym byl do r. 1954 Ruský, poté byl za vlády ukrajinského diktátora Chruščova anektován Ukrajinou a nyní se, dokonce na základě zcela jednoznačného referenda občanů, stal z autonomní republiky samostatným státem a stejným rozhodnutím se stal autonomní republikou Ruska. Rusku ukraden, Rusku se vrátil, 85 % obyvatel je Rusů, nikoliv Ukrajinců.
  To o Kosovu, jako anektovaném státě USA, lze hovořit zcela po právu. Kosovo patřilo po staletí Srbsku a nikdy USA, které tam rozvinulo svoji největší vojenskou základnu v Evropě- to není ani anexe, to je okupace srbského Kosova USA, stejná okupace, jako byla provedena nacisty v r. 1939 ČSR. Na to by se svojí kritikou měli zaměřit čeští politici, pokud ovšem nejsou gaunery a loutkami USA. Jestlipak se nějaký takový odvážlivec a tedy negauner u nás najde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych se dožít dne , kdy společně se všema Slovanama osvobodíme Kosovo . KOSOVO JE SRBIJA !

   Smazat
  2. Konfrontace v těchto dvou otázkách, podobných jak vejce vejci, Kosova a Krymu, může být vyřešena jen válkou. To řekl i Zeman. A také řekl, když alespoň jeden ze statisíců kritiků navrhne rychlé řešení tam nebo tady, zaslouží Nobelovu cenu za mír. Kdo se alespoň s některými částmi toho nahoře napsaného názoru nezabývá a neztotožňuje, tak je loutka, někdo i gauner ? Dá se to tak říci. Naštěstí zatím je loutek víc.

   Smazat
 9. Z Německa snad nic slyšet nebudeme, vždyť přeci NSR anektovala v roce 1990 NDR. Když už se tedy tolik líbí pojem anexe.
  Snad jen s tím rozdílem, že v Německu se žádné referendum nekonalo.

  OdpovědětSmazat
 10. Bylo by dobře, kdyby zákon také definoval SROZUMITELNÝM způsobem, co je to lichva. Tedy kolik procent z částky mohou být úroky a vše nad tuto částku je lichva. Zatím je to tak, že stát ve znění paragrafu mlží, zastropování chybí a mraky lidí si na právnickém paskvilu hrabe prachy. Stát nevyjímaje! Jeho podniky, i ty polostátní, jsou v tom naprostými přeborníky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.