Reklama

čtvrtek 19. října 2017

Prezident M.Zeman: „Pokud se domníváte, že ve volbách zvolíte anděla, nechoďte volit, protože andělé u nás neexistují. Pokud se chcete vyhnout úplným ďáblům, a místo toho zvolit nějakého dobromyslného čerta, jděte volit. Čert je pořád lepší než ďábel,“ podotkl Zeman úvodem k dotazu, proč by měli jít lidé k volbám.

19. 10. 2017 PL
Prezident Miloš Zeman se dnes setkal v rámci druhého dne návštěvy Plzeňského kraje s občany Horšovského Týna.
Komentoval lithium,vyjádřil se k výši důchodů, ke stávce lékařů a k inkluzi ve školství...

Následně se Zeman vyjádřil k výši důchodu a jeho navyšování. „Přidává Parlament zákonem. A bohužel někdy přidává i sám sobě. Přidává i státním úředníkům a já jsem proti tomu několikrát protestoval. Je ale dobře, že přidáváme zdravotníkům, policistům,“ podotkl Zeman. „Bylo přijato nové valorizační schéma, které říká, že už není možné, aby byla ostudně nízká valorizace, kdy to bylo ubohých 45 korun. To valorizační schéma je změněno tím, že důchodce dostává přidáno nikoliv třetinu růstu průměrné mzdy, ale polovinu růstu průměrné mzdy. A to je moc dobře,“ sdělil Zeman.

Své pak řekl i ke kauze lithium. „Jsem z toho hodně rozpačitý. Dozvěděl jsem se, že na jedné straně tady máme obrovské zásoby lithia, na kterých všichni zbohatneme. Na druhé straně, jak prohlásil profesor báňské univerzity v Ostravě, že se ty zásoby nedají vytěžit. Pak jsem se dozvěděl, že jsou tady zloději z Austrálie a že mají rezidenci na Panenských ostrovech. Odhady vytěžitelného bohatství se pohybují mezi miliardou a nulou. Můj názor je velmi jednoduchý: Nerosty jsou státní vlastnictví. Státní vlastnictví má těžit státní podnik. Počkejme, jak dopadnou průzkumné práce,“ dodal Zeman.

Další dotaz padl ke stávce lékařů, která se uskutečnila včera. „Je několik dní před volbami. Možná, že bude jiný ministr zdravotnictví. Možná, že bude jiná zdravotnická politika. Ale v každém případě současný ministr zdravotnictví nemůže udělat vůbec nic. Normální lékaři, ať je to lékařská komora, by s tou stávkou počkali až po diskusi s novým ministrem zdravotnictví. Diskutovat s tím starým je totéž jako oblékat mrtvole zimník, aby se zahřála,“ řekl Zeman.

Závěrem se pak Zeman vyjádřil k inkluzi ve školství. „V praktické škole může dané dítě v něčem vyniknout. V takzvané normální třídě naopak ztratí ten pocit úspěchu, protože bude vždycky poslední. Je to nesmysl z řady důvodů,“ vyjádřil kritiku Zeman. „Snažte se odolat nesmyslným inženýrským pokusům manipulovat s osudy našich dětí. Těm mentálním dětem je lépe v praktických třídách,“ uzavřel.

A poté již nechyběl tradiční podpis do pamětní knihy, připevnění prezidentské stuhy na prapor města a převzetí darů.

- - -

17 komentářů :

 1. :))) Milouš žije v katolickém pekle *

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VIDEO Okamura o Veronice Žilkové, Věře Jourové a odvážném návrhu
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Okamura-o-Veronice-Zilkove-Vere-Jourove-a-odvaznem-navrhu-508775

   Smazat
 2. 1. volte;
  2. volte opozičně, alternativně, pro-národně, vlastenecky;
  3. hledejte politiky, kteří nejsou lhostejní, nebojí se a umí se postavit za lidi a vlast.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen hodiny do rozhodnutí: Zvedneme hlavy? Kdo zůstane doma, volí Kalouska, Merkelovou a muslimskou invazi. Proč se i Babiš a Zeman bojí Okamury? Vtáhneme za hradby koně? Stát, národ i rodiny v ohrožení ;
   http://www.protiproud.cz/politika/3416-jen-hodiny-do-rozhodnuti-zvedneme-hlavy-kdo-zustane-doma-voli-kalouska-merkelovou-a-muslimskou-invazi-proc-se-i-babis-a-zeman-boji-okamury-vtahneme-za-hradby-kone-stat-narod-i-rodiny-v-ohrozeni.htm

   Smazat
 3. .." Nerosty jsou státní vlastnictví. Státní vlastnictví má těžit státní podnik." .. řekl Miloš
  V tom případě PROČ privatizoval uhelné doly???
  Milošku, lezeš až moc někam estébákovi. Proto také už tě volit nebudu.... leda že by znovu nakonec kandidoval Schwarzenberg a dostal se do druhého kola..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:06 uhelné doly privatizoval Miloš Zeman? Kdes‘ to vzal, neználku v čase, procedurách i pravomocích? Takoví jste neštěstí národa!

   Smazat
  2. Bože, to je zase trapárna. Vejžblecht hodný trubce! Už aby bylo po těch volbách, nebo se diskutující zblázní.Ale o čem budou psát pak?

   Smazat
 4. Miloši a všicni ostatní. Podívejte se, kolik jde měsíčně BEZPRACNĚ praktickým lékařům za každého registrovaného pacienta.
  Kromě toho policie nešetří nezákonné podvody některých zdravotnických zařízení vykazujících pojišťovnám fiktivní služby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jakou mají pracovní dobu. Půl dne ordinují a druhou půlku se prej vzdělávají. No nevím, počítače prý jim nejdou a nemají je rádi, když se zeptáte na něco, co zavání informací z internetu tak je má porazit. Je to potíž, ale zatím hlady neumírají, tak snad ještě pár desetiletí vydrží.

   Smazat
 5. Pravdu díš prezidente. Volte "rudé" strašidlo ! Čerta, kterého se bojí kalousci a černořitní.

  OdpovědětSmazat
 6. Zeman zase šlápl do hovna. Pronáší soudy o lidech, aniž si zjistí, o koho se jedná. Profesor není profesor, ale jen docent, velmi problematický docent, který se stal náhodně děkanem. Po převratu zavedli i na univerzitách zastupitelskou demokracii, kdy děkana volí vybraný senát. Jiný senát navrhl děkana odvolat, ale nestalo se tak. Vznikla soudní tahanice a děkan zůstal. Docent se pokusil stát profesorem. Ve své inaugurační přednášce měl elementární matematické chyby, a proto jeho žádost vědecká rada smetla ze stolu.

  Kdyby náhodou zase prošel, byl by před Zemanem čistý a ten by ho jmenoval profesorem. V případě podpisu dekretu pro dva uchazeče byl neoblomný. Šlo o skutečné vlastence a ti to mají u Zemana těžké. Zato má metál pro lidi jako Wonka, Bělohradský a Churchill, kteří se měli o republiku zasloužit příkladným způsobem.

  Ještě bych dodal, že profesor/neprofesor v oboru těžby nerostů vůbec nepracuje. Ti, co mají v tomto oboru velkou zkušenost, jso pro režim nepotřební.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je strašné, ani za den si nedokáže Zeman zjistit, kdo je kdo.

   Smazat
 7. Kdo má rozum (a skoro by to byl zázrak u nás po 27 letech vymývání mozků), ten nemůže volit žádnou ze stran - prznitelek českého státu po r. 1989. Kdo má rozum, volí Babiše - miliardář v politice a s jasným programem - víme, co volíme, u ostatních partají volíme jen sliby, kdyby. A kdo má averzi vůči kapitalistovi, volí KSČM, ta má také jasný program a silná opozice spojená s odpovědností by ji mohla po 27 letech abstinence sloužit. Jen probůh už ne ty sluhy a služky kapitálu, vydávající se jednou za demokraty, jindy za socany, pak zase za svobodné. A škrtat, škrtat, škrtat veksláky partají podle naplněných koryt ala KLOUSEK.

  OdpovědětSmazat
 8. No dobrá, Babiš je bývalý komunista, a ti nebyli cvičeni krást na rozdíl od členů tzv. demokratických stran. Zeman zašantročil do ciziny banky, Sobotka pro Bakalu ukradl doly spolu s byty horníků.

  Krajní nedůvěru mám k Babišově okolí. Těm bych nevěřil ani nos mezi očima. Co když Babiše z ANO vyloučí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:19 Tak ho zastoupí komediant kavárník válečný štváč stropnický.

   Smazat
 9. Ať jdou všichni už doprdele.

  OdpovědětSmazat
 10. Toz clovjek se mosí odelat poradek a prehled gdo je gdo a keho kope a kemu rádne nakopat rit.....toz to socdemáckó galerko postavit pred haldo v Ostrave a zavelet pal aj s tema zasranéma neoconama co je ritijó.......toz drohá na rade je cernoprdelnická galérka & spol.........toz slonce v srdci volim Milosa a teho Ykohamo........howk

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.