Reklama

sobota 28. října 2017

Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko

Ruslan Ljapin
28. 10. 2017      Eurasia24
USA pokračují ve zvyšování tlaku v „nové studené válce“, když obsadily ruská diplomatická zastoupení a provedly zde domovní prohlídky a vyšetřování. Čím odpoví Rusko, není zatím jasné, protože diplomaté zatím mlčí, čekajíc na řešení prezidenta. Avšak tato bezprecedentní diplomatická zvůle není hlavní úder USA. Tím je nový soubor sankcí vůči Rusku, který ruské oligarchy staví před volbu: buď prodat vlast-Rusko a zachránit „své“ peníze, nebo zůstat v Rusku a sdílet s ním všechny obtíže a porážky.


A nato dali Pindosové (hanlivé označení; pozn. překl.) přesně 180 dní, aby v březnu roku 2018, to jest těsně před prezidentskými volbami v Rusku, destabilizovali situaci v zemi a zasadili tak co nejcitelnější úder Putinovi.

„Ministr financí USA po souhlasu s ředitelem národní rozvědky a šéfem Státního departmentu (ministrem zahraničí) USA nejpozději do 180 dní od přijetí zákona a následně každoročně musí předložit příslušné komisi Kongresu otevřený dokument – seznam všech oligarchů a všech tzv. polostátních organizací Ruské federace. V něm musí být uvedeny údaje o všech klíčových politických figurách a oligarších Ruska (…) zejména o jejich „blízkosti“ k Vladimiru Putinovi a druhým členům ruských vládnoucích elit; u těchto osob musí být určen rozsah stavu jejich majetku i zdrojů příjmů; soupis všech jejich příbuzných včetně manželek, družek, dětí, rodičů a všechna jejich aktiva vč. investic, obchodních zájmů, majetku, který přináší zisky; vyjasnění zahraničních obchodních společnosti spojených s těmito osobami,“ říká článek 241 druhé části zákona o sankcích.

Co to znamená, je naprosto jasné. 18. března 2018 proběhnou volby prezidenta Ruské federace. K březnu roku 2018 ministr financí USA, ministr zahraničí a ředitel CIA musí dodat kongresu USA dokument – soupis veškerého majetku a finanční inventuru ruských byznysmenů a byznysmenů-politiků včetně čtyř ministrů vlády Ruské federace, jenž v souladu s jejich oficiálním přiznáním vlastní oni sami nebo členové jejich rodin v zahraničí. (http://static.government.ru...).

Jedná se o vicepremiéra Šuvalova, ministra komunikací Nikiforova, nejbohatšího člena vlády – ministra pro záležitosti Severního Kavkazu Kuzněcova a také o ministra Abyzova.

Mimo ministrů a poslanců dumy, kteří sami nebo prostřednictvím rodinných příslušníků vlastní majetek v zahraničí, pod účinnost prověrky vyplývající z přijatého zákona Kongresu USA spadají také oligarchové Ruska – bez ohledu na to, zda žijí nebo nežijí v Rusku, ale majetek v zahraničí je zapsán přímo na ně, členy jejich rodin nebo i na nastrčené osoby.

Krátce řečeno Pindosové sbírají informace o všech osobách, které mají majetek či peníze kdekoli v zahraničí. Stojí za to zdůraznit, že speciálně jsou zahrnuty také off-shory, kde je podle údajů Národního úřadu ekonomického vyšetřování USA uchováno více než trilion dolarů (více než 60 trilionů rublů).

Není žádným tajemstvím, proč se tyto informace sbírají. S každým, kdo bude uveden na „seznamu“, v závislosti na jeho vazbách k vládě Ruské federace bude provedena dílčí „beseda“ na téma „zlepšení rusko-amerických vztahů“.

Připomenu, že prezident USA Donald Trump jasně řekl: „Amerika je připravena ke zlepšení vztahů s Ruskem. Ale prezident i Kongres jsou jednotní ve svém názoru: pro lepší vztahy a zrušení sankcí požadují po Rusku, aby kardinálně změnilo své konání, které k sankcím vedlo, to v první řadě“.

A viceprezident USA Michael Pence den po přijetí sankcí řekl: „V současné době se Rusko jako obvykle snaží narušovat mezinárodní hranice silou, podkopává demokratické suverénní státy a rozděluje svobodné národy Evropy“.

Prezident Trump dále vyzval Rusko, aby „ukončilo svoje destabilizační dění na Ukrajině a v jiných místech a ukončilo podporu vražedným režimům, jako je Severní Korea a Irán“.

To znamená, že Rusko se musí vzdát Donbasu, vrátit Krym, opustit své spojence v Sýrii, zpřetrhat své spojenectví s Čínou. A to je minimum, co po Rusku USA chtějí.

Jinak řečeno: Rusko má zcela kapitulovat – a jen s takovým Ruskem à la začátek 90. let, které odkývá všechno, je Trump ochoten se přátelit.

Nemalý požadavek. Ale i cenu vyhodil Trump vysoko – jinak použije oligarchy a činitele proti Putinovi. A to není jen nějaké zmražení ruských miliard v amerických obligacích. To je ten nejposlednější prostředek vydírání Ruska. Dál už nic – jen válka; přesněji „železná opona“, protože víc než „válku přes Twitter“ USA bojovat nebudou, když už i malá Korea jim ukazuje „kulový“.

Odkryté zneužití byznysu a s ním spojených činitelů – to je už poslední „level“ útoku. Vše ostatní, čím bylo Rusko strašeno, už vyzkoušeli – izolace Ruska se nekoná, plynové a ropné sankce nefungují, vypnutí SWIFTu rovněž nedosáhlo svého účinku, rakety a tanky všude u hranic také nevystrašily a Rusko stále vzdoruje.

A, jak říkají Rusové, „našim partňóram“ zůstal jen poslední prostředek – vydíraní přes ruské oligarchy a „elity“.

Podstata je v tom, že tento prostředek, byť poslední, je velice efektivní. Už dříve velice dobře vyzkoušený na takových osobách jako byl Saddám Husajn, u kterého nejprve koupili ministry a generály a teprve pak „našli“ chemické zbraně.

A také šáh Iránu Réza Pahlaví nebo diktátor Zairu Mobutu či prezident Filipín Marcos. Tento lídr východní země, veterán II. světové války, i když byl stěží velkým demokratem, v každém případě se pokaždé radil s národem v referendech, zrušil výjimečný stav, propustil z vězení politické odpůrce, uzavřel mír v jihovýchodní Asii, sotva se postavil USA, stal se „diktátorem“. Přišili mu kult osobnosti, zavřeli a zabavili veškerý majetek i majetek jeho příbuzných. Zabavili peníze, a třebaže byly uloženy ve Švýcarských bankách, do dnešní doby je odmítají Filipínám vrátit. Je spousta dalších případů.

Typické na tyátru kolem ruských diplomatických misí je, že je směřován jedním směrem – ukázat „potřebným“ lidem, že Pindosové zvysoka kašlou na libovolná pravidla a zákony, a jestliže budou chtít Abramovičovi zabavit jachtu, tak to udělají bez ohledu na cokoli. Dokonce kdyby tu jachtu měl v ruském Sevastopolu.

Toto vše je ruským oligarchům a činitelům naprosto jasné – už nyní, po deklaraci zákona Kongresem USA, budou zainteresovaní ministři ječet a rvát si vlasy s požadavkem „vrátit ten proklatý Krym“. A za nimi půjde celá armáda Abramovičů, Fridmanů, Chodorkovských a dalších oligarchů a činovníků, kteří začnou svůj boj přes média a vtáhnou mezi sebe i spoustu predátorských poslanců.

Je možné jednoznačně předpovědět, že budou prorokovat katastrofální ekonomické dopady a hrůzy i politické otřesy. A toto bude dva týdny před prezidentskými volbami.

A co jestli USA v tyto dny „čistě náhodou“ zmrazí 109 miliard dolarů, které má Rusko v amerických obligacích a „zruší“ Mistrovství světa ve fotbale 2018? Něco podobného skutečně nastane – stupeň eskalace napětí v dané situaci budou nuceny zvyšovat. A co až v tu samou dobu pošlou do ulic Navalného se „skákající pubescenty“, kteří se budou objímat s „tvůrčími elitami umělecké fronty“?

Těžko dnes říci, co z uvedeného Západ dokáže realizovat v plné míře, co z toho jim vyjde a co krachne, ale jedno je možné říci každopádně – příští jaro pro prezidenta a pro většinu ruského národa nastane v tu samou chvíli moment pravdy a my budeme muset jasně říci, kdo jsme my: suverénní stát, nástupce Ruské říše i Sovětského svazu, nebo jsme jen nesvéprávný surovinový přívažek Západu jako za Jelcina, teritoriální nula, něco na způsob Ukruiny?

Ano, za suverenitu budeme nuceni zaplatit a draze – to nám nikdo neodpustí. Ale na druhé straně, kdybychom kapitulovali, tak ztratíme absolutně vše: stát, vlast prostě nebude, tak jak se to stalo s Jugoslávií, Libyí, Irákem i dalšími. Úplná kapitulace a vláda loutkových oligarchů může v naší ohromné a mnohonárodnostní zemi spustit takové procesy, že – nedej Bože – bychom mohli Doněcku či Damašku jen závidět.

Věřím, že toto v Kremlu chápou, to znamená, že jsou připraveni na jarní návštěvu „drahých“ hostů.

Zdroj: RIA Kaťuša
Překlad: KOBra

32 komentářů :

 1. Rusko adekvátně odpoví a do té doby USA možná nebudou existovat !!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Príprava s odstavením doláru prebieha už dlhšie, takže možno sú aj oligarchovia oboznámení s osudom ich dolárikov.

   Smazat
 2. Zda se, ze ssa vycerpaly sve moznosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No -Putin jakous takous pojistku má. Platí,že oligarchové v Rusku mohou klidně existovat, ovšem hlavní náplní MUSÍ BÝT SLUŽBA VLASTI. A kdo se zaměřuje jinak aporušuje tento kodex, je nepřítel národa - ergo vlastizrádce a dopadne jako Chodorkovskij. A páky k zatím v rukách stále ještě má. Pro Rusko je někým, koho lze přirovnat pouze k caru PETRU VELIKÉMU....

   Smazat
  2. Pokud vím, tak jeden z těch chytřejších oligarchů vrazil svoje prachy do Krymského mostu, což se mu určitě vyplatí. Jen si nemůžu vzpomenout, jak se ten chlap jmenuje...

   Smazat
  3. 18:44 - jen si vzpomeň!

   Smazat
 3. Být ruským oligarchou, tak pošlu SSA do pr..., kam patří. Amícký hnus si evidentně není vědom, že jen idiot by si vybral potápějící se loď.

  OdpovědětSmazat
 4. Ano, potomci zlodějů, vrahů a prostitutek mají takovéto jednání v krvi...

  OdpovědětSmazat
 5. Ono to nebude tak horké, ten zákon platí teprve pár týdnů a v novinách už je uveřejněno, že lidi kolem Putina vlastní majetek XX miliard dolarů. Což ještě asi můžou mít těžko spočítáno, ale už to v uvozovkách jakoby uniklo. Takže to jsou takové marné lásky snahy. Oligarchové vědí, že ani tolik peněz, o které eventuálně přijdou, protože si je nestáhli zpátky do vlasti, by jim nestačilo na nějakou tu menší či větší demonstraci, natož na pořádný majdan. USA už jenom štěká, mává bejsbolkou a nikdo s tím nemá problémy. Už předvedli tolik barevných a sametových revolucí, že jenom hlupák by na to skočil znovu. Oligarchům může být fuk, jestli o prachy přijdou doma nebo v USA díky krizi. Vyjde to na stejno. Důležité je zachovat si hlavu na krku a nebýt vybrán jako nějaká exeplární oběť jakoby putinského režimu. Že by je třeba Putin nechal odkráglovat v den zahájení kampaně někde poblíž své dači a tak nějak podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Jenom hlupák by jim na to zase skočil" ??? Takový optimista bych zase nebyl. Stačí se podívat na naše nedávné volby. Spíš bych řekl, že řady hlupáků rostou geometrickou řadou.

   Smazat
 6. Mimochodem, jak vidím tu fotku....uvědomil jsem si, jak všichni ječeli, jak Babiš líbal toho svého médiaguru Prchala, tak že ta fotka byla jako přes kopírák totožná s jinou fotkou, kde si Bush mladší vine na prsa Havla. A to nikomu nevadilo, že jako fuj, hnus, zaprodanec. To přišlo sluníčkům milé a dojemné. Nechce se mi to hledat, snad to někdo dá na fb, abychom to mohli porovnat a pokochat se.

  OdpovědětSmazat
 7. Může být, že se Američanům - kouzlem nechtěného - zadaří situaci v ruských "elitách" i pročistit.
  Za ty tři měsíce tak bude alespoň jasno, za koho ten který ruský zbohatlík v konfliktu USA-Rusko vystupuje a kope.
  Což pro Putina není až tak špatná varianta vývoje. Ostatně, byl to (tuším) i on sám, kdo ty oligarchy vyzval, aby svá aktiva převedli a vrátili do Ruska.
  Takže ten vývoj v tomto ohledu jde - zdá se - správným směrem.
  ----
  A malá poznámka k těm chem. zbraním v Iráku:
  Po první válce (Bouštní bouři) byly do Iráku vyslány inspekční týmy OSN, které tam ty látky nalezly, a poté je v několika etapách i likvidovaly.
  Není ani divu! Irák byl Západem technologicky vybaven i k tomu, aby chem. zbraně vyráběl a disponoval jimi. A aby je tudíž i mohl použít.
  Což Husajn bohatě využil při válce proti Íránu a také i k potlačování kurdských rebelií (např. v kurdské Halabdži).
  Ovšem v době, kdy C. Powell a T. Blair v OSN lživě opodstatňovali svou agresi proti Iráku, Irák skutečně již žádné zbraně hrom. ničení neměl.
  A pokud tam ještě nějaké nezlikvidované zbytky byly, nikoho na Západě nemohly ohrozit. Ani náhodou. Byla to jedna ze zločinných lží, na kterých byla postavena vojenská agrese Západu proti zemi, kterou hodlal rozvrátit a podrobit si ji. Dál už známe a vidíme i dnes ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si dobře pamatuji,tak i samotní američané přiznali,že tam nenašli ani prd.

   Smazat
  2. No veď až keď si boli istí, že v Iraku už žiadne ZHN nie sú, poslali tam pechotu.

   Smazat
 8. Já myslím, že bohatí kolem Putina absolvují nejen pohovor s Amíky, ale též se samotným Putinem. A protože Amíci jsou nabubřelí idioti a co můžou, tak nakonec poserou, troufám si odhadnout, že už teď je Putin o pár tahů dál ve své hlavě, jako vždy a že ani jeho věrní nepřijdou zkrátka, zůstanou-li věrní. Protože odvrhne-li je vlast, stanou se z nich skuteční žebráci a zaprodanci. A bohatí lidé většinou nejsou hloupí. Nu uvidíme, uvidíme, kdo podá čertu prst a přijde nejen o něj...

  OdpovědětSmazat
 9. umírající americká kobyla kolem sebe kope

  OdpovědětSmazat
 10. Zajímavé je, jaký vliv bude mít tato americká "pročišťovací", proti Putinovská aktivita vliv na politiky v EU. Že by to také patřilo k návštěvě prezidenta Steinmeiera v Rusku?

  OdpovědětSmazat
 11. A je to tady. USA, velcí ochránci lidských práv, práva na majetek a jeho užívání, tato práva omezují podle státní příslušnosti vlastníků, jejich funkcí, v rozsahu příbuzenských linií i podle politických postojů. Takové počínaní je hospodářským terorismem vůči jednotlivcům v rozporu se zaručovanými lidskými právy. Kdokoli a kdekoli je podporovatelem USA, podporuje hospodářský terorismus a hrubé porušování lidských práv. Podle toho hodlám soudit i naše politické strany s jejich příznivci a představiteli.

  OdpovědětSmazat
 12. Na Putina už zkoušeli kdoví co, včetně rakoviny v posledním stadiu. Jsou to namyšlené a přeceňující se kurvy a taky tak dopadnou!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Vždyť tohle téma tady už bylo.
  Článek zbytečně zasévá paniku.
  Ruští oligarchové moc dobře ví, že pro ně je životně důležité podporovat prezidenta Putina.
  Nějaké vyjádření a ultimáta USA jsou jen výstřely do tmy.

  OdpovědětSmazat
 14. Rusové by se měli připravit na nejhorší ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:28 , nerab by som aby to vyznelo nejako premudrelo. Ale o Rusov sa naozaj nemusis bat. Ja by som sa bal o americanov. Tym vladnu namysleni hlupaci . Podla toho sa to vyvrbi ...

   Smazat
 15. Myslím,že čas Putina co nevidět nadejde a někdo tvrdě zaplatí.Putin to určitě nebude.

  OdpovědětSmazat
 16. Amíci mohou uspět, valná část oligarchů nejsou Rusi a to je největší slabinou Ruska. Nadnárodní kapitalismus a kapitál nejenže neuznává hranice, ale ani většinu národů.

  OdpovědětSmazat
 17. Věřím že to Putin a Ruský vlastenci zvládnou.

  OdpovědětSmazat
 18. oligarchové v Rusku ať si dají své dolary do čínských bank, s obligacemi je to horší ale to je již jejich chyba, únik kapitálu ze západních bank tvrde dopadne na tyhle americké svine

  OdpovědětSmazat
 19. Putin jiz pred lety vyzval ruske oligarchy,aby si uvedomili,jak prisli k bohatsvi a ze budou prispivat na rozvoj Ruska,zdali se jim to libi,nebo ne...preto ti stedri,nemaji problem kdykoliv se vratit do Ruska...Chodorkovsky,pocal vyskakovat,znicili mu firmu a dnes si muze zit z te trosky co mu zustalo za hranicemi.Rusko si urcite poradi i s jinimi!

  OdpovědětSmazat
 20. Co bohac, to svine

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostá většina těch ruských oligarchů je stejně, jako na Ukrajině a jako byl Jelcin, jewrejského původů a k Rusku mají ten svůj typický kosmopolitický a značně pouze utilitární pohled a vztah a aby o své Rusům nakradené miliardy před svými us. souvěrci zachránili, je předpoklad, že Rusko zradí, jak už to provedli několikrát.Žádný oligarcha a už vůbec ne ten židovský nevymění své miliardy za pochvalu za vlastenectví...
   Je to obdobná situace, jako byla ve třetí říši před tzv."Křišťálovou nocí" kdy sionisté z USA v r.1933 vyhlásili všeobecný bojkot 3.říše a snažili se vyprovokovat a ovlivňovat politiku Hitleta přes banky a obchod, čímž si ho ještě více popudili a co následovalo už víme...Bude zajímavé, co z toho vznikne, ale dělat si iluze o budoucnosti světa a Evropských národů zotročovaných a systematicky likvidovaných svojí zkorumpovanou věrchuškou pod diktátem korporací ve fašistické 4. říši je naivní.

   Tak, jako přírodní zákony jsou neměnné, tak stejná a neměnná pravidla a postupy a řešení mají vládcové tohoto světa, takže se dá do značné míry odhadnout, co bude následovat...
   Jisté je, že my jsme už o svojí suverenitu přišli, a nyní přicházíme o stát, jako takový a brzy budeme zlikvidováni díky své pitomosti i národní identity...Rus moc dobře ví oč jde, že je repetice z období před 80 lety a protože má své zkušenosti a jiné možnosti a jinou národní náturu, než my, zcela jistě bude jednat jinak...a já mu přeju, ať se mu daří...

   Smazat
 21. Rusko vydrží a SS se zatím rozloží sami zevnitř. Mimochodem již se tak děje. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 22. Na první pohled je to šíření poplašné zprávy. Ovšem v širším kontextu je to skvělá zpráva. USA by světu převedly precedens, který by je samotné mohl definitivně zničit. Zaprvé by se dopustily „znárodňování“ soukromého velkomajetku a ještě k tomu cizích státních příslušníků. Za druhé jejich superboháči mají ve světě mnohem více kapitálu, který by jim mohly přičinlivé vlády „ukrást“ podle jejich mustru. Zákon, nezákon. Pochybuji, že by všechny ty rádoby liberální mezinárodní organizace mohly k takovému počinu mlčet, aniž by ztratily prestiž a faktickou působnost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.