Reklama

.

.

sobota 7. října 2017

Říjen 1938 - Němci uspořádali na Čechy úplný hon

Uprchlíci v Praze
Jiří Bárta
Pamětních událostí, které po podepsání mnichovského diktátu následovaly v českém pohraničí popisuje přímý pamětník těch dnů, které je prožil jako dítě v Broumově a pak na útěku. Skutečnosti jsou i po letech otřesné. Když si uvědomíme, že Sudetoněmecký landsmanšaft se nikdy neomluvil za rozbití demokratické republiky a genocidní vyhánění českého obyvatelstva z našeho pohraničí a stále vznáší nesmyslné požadavky, které ignorují výsledky 2. světové války, pak postoje vedoucích lidovců (KDU-ČSL) a některých katolických prelátů (viz Graubner a pod.) nezaslouží nic jiného než odsudek a opovržení.

Nastalo přímé vyhnání Čechů z tohoto území.

Otec byl zaměstnancem okresního úřadu v Broumově, zde také naše rodina žila až do vyhnání v roce 1938. Na německou nadřazenost si už naříkali mí prarodiče, ale ta se v poslední době prudce stupňovala.. Všechny podniky, které Němci vlastnili nebo které řídili, poskytovaly výhodné zaměstnání jen svým soukmenovcům a Češi, pokud tam chtěli být zaměstnáni, mohli vykonávat jen práce, které Němci nechtěli dělat. Češi měli omezené nebo dokonce zakázané svačinové přestávky a platy měly mnohdy až o 50 % nižší než Němci.
Drzost Němců byla úžasná. V Broumově hned proti okresnímu úřadu byla značně velká budova, v té si Němci zřídili jakési své velitelství. Sem se beztrestně a v poslední době téměř denně převážely zbraně a další vojenský materiál. Naše armáda, policie ani žádný jiný orgán nedostal souhlas tuto budovu obsadit. A zde dostávaly německé polovojenské oddíly pokyny, jak Čechům znepříjemňovat život. Moc práce jim to nedalo, už jejich uniformy vzbuzovaly hrůzu. Německá arogance se čím dále tím více stupňovala, jako by neměla hranic.

V německých obchodech nás neslyšeli, přehlíželi, Češi byli z německých podniků propouštěni a všelijak perzekvováni a v poslední době už byl problém jít na ulici pro nutný nákup. Byly tedy stanoveny hodiny, kdy armáda ve městě zesílila hlídky, a toho se pak využívalo k nákupu. Žel to netrvalo dlouho. Armáda se začala přemísťovat přímo na hranice a ve městě se musela vytvořit tzv. domobrana (SOS), kterou Němci zpočátku moc neuznávali. Bylo to pochopitelné, nebyla tak vyzbrojena. Domobraně velel můj otec. Stavěly se barikády okolo správních českých budov, hlavně okolo okresního úřadu, pošty, nádraží, bank a škol.

Když už drzost Němců dosáhla vrcholu, stalo se, že byl na ulici zastřelen jeden český voják. Česká strana uspořádala pohřeb, jehož se zúčastnili snad všichni čeští občané. Každou hodinu se očekávalo hrozné krveprolití. Armáda i domobrana byly opravdu v plné polní. Němci, kteří si nebyli jisti vítězstvím, se stáhli a domobrana dokonce obsadila německou střelnici ve středu města. Byly také zakázány noční průvody Němců městem. Jevilo se, že česká strana zvládla situaci a Němci nehodlají vstoupit do vojenské konfrontace. Nastalo údobí ticha před bouří, ale všem bylo jasné, že k bouři brzy dojde.

Arogance Němců ještě více zesílila a žádný se netajil tím, že je ozbrojen a absolutně přesvědčen o likvidaci Čechů. Důvod je nezajímal. „Češi musí pryč.“ Nejhorší byly noci, kdy české domy i byty byly obléhány skupinami zfanatizovaných Němců, kteří dávali najevo, že jsou schopni čehokoli. 

Nikdo si nebyl jist ani svým majetkem, ani svým životem. Pak nastala nejhorší situace, když přišla zpráva, že potendejšíchhraničí bude přivtěleno k Německé říši. Němci uspořádali na Čechy úplný hon. Nastalo přímé vyhnání Čechů z tohoto území.

Z pohraničního města Broumova jsme odjížděli jako předposlední, mimo otce, který tam zůstal do poslední chvíle. Po nás již pak odcházela jen armáda. Bylo to strašně smutné a stále jsme se ptali, co jsme komu udělali. Hrozná byla také otázka, co dál. S sebou jsme si vzali jen to, co se vešlo do tašek, ale většinou jen potraviny. Škoda každého vyhnance byla veliká. My jsme ztratili veškeré vybavení celého třípokojového bytu, veškeré zásoby jídla, topiva atd. Nikdo nám naši škodu nenahradil.
Češi museli narychlo opustit pohraničí, kde řádil sudetoněmecký teror.
Chtěl bych poznamenat, že jsme se později mnohokrát pozastavovali nad tím, že jsme se při útěku nikdy a nikde nesetkali s panikou. Vlaky jezdily do poslední chvíle na čas, byly sice plné smutných a vystrašených lidí, kteří měli s sebou i trochu hlíny ze svých zahrádek, ale panika žádná. V našem turnusu se ještě navíc objevili lidé, kteří se snažili všechny utěšit. Byli jsme jim vděčni za každé laskavé slovo, ale matka se připojila k těm, kteří se nahlas modlili, my v duchu s ní. Přes tu hroznou situaci ani maminka nevěřila, že už Broumov nikdy nespatří. Po válce se naši rodiče do Broumova ani nepodívali, natož aby měli zájem se tam odstěhovat. Zážitky byly příliš hrůzostrašné a nechtěli si ani oživovat vzpomínky na tyto události.

Jiří Bárta, tehdy Broumov

58 komentářů :

 1. Co mi to jen připomíná...??? Aha, už to mám. Události na východě Ukrajiny. Když chcete odsuzovat jedno nemůžete zároveň podporovat druhé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Melete nesmysly ...

   Vymazat
  2. Máš skvělý historický a reálný přehled. Jen maličkost. V Sudetech napadali a vyháněli Němci Čechy ale na východu Ukrajiny chtějí Ukrajinci vyhánět a likvidovat Rusy. Z toho důvodu konflikt na Ukrajině vznikl.

   Vymazat
  3. Neřekl bych. Obyvatelstvo východní Ukrajiny aspoň dostalo možnost bránit se útokům pučistické armády a neonacistických teroristických band. Navíc mělo aspoň nějakou oporu u významného sousedního státu.
   My jsme neměli oporu prakticky nikde a naopak se většina našich dřívějších "spojenců" obrátila proti nám.

   Vymazat
  4. 12:24
   Ale hovno. Byli to právě ruské kukačky (ukrajinští "sudeťáci") kteří za pomoci diverzantů vyslaných z Ruska (viz Strelkov) začali obsazovat ukrajinské úřady, vyvěšovat na nich svoje vlajky, přepadat policejní stanice, rabovat vojenské sklady...

   Vymazat
  5. 12:32
   Hovno máš leda ty v palici havlobanderovskej Hownere debiloviči!!!!!!

   Vymazat
  6. 12:24 by měl zaseda ve Věrchovné radě Ukrajiny. Tam by jeho ignorace dějinami zapadla od sestavy dnešních vůdců nebohé Ukrajiny. Tohle asi vykládá Člověk v tísni našim školákům a do toho vše jim Janda vykládá, že být homo je normální a hetero je ostuda. Hezké časy prožíváme, což!

   Vymazat
  7. 12:20 můžete mi to, jako pamětníkovi, vysvětlit? Jsem uprchlíkem a sudetským navrátilcem z Krkonoš, matka původem z Broumova. Předci, kam až rodokmen sahá dvoujazyční, oba dědové padli v První světové. Něco mi vyprávějte, rád si poslechnu. Výchovou Čech jak poleno.

   Vymazat
  8. Nacistickej rezim uz trval v Sudetech od 1933...Nemecke napisy, skoly vsechno germansky..
   To nam poridil dr. Masryk a jeho Pravda Vitezi. S takovejma heslama demagogu zvitezi akorat a vzdycky fasismus...Nasili a zlo..
   K dnesku mluvi ty udesny davy zfanatisovanejch feministek , ktery byly z Hitlera /smesna figurka na prvni pohled/ vyrajcovany az omdlivali v krecich pravdolasky k nemu a k fasismu...

   Vymazat
 2. Ještě je třeba dodat, že po válce se žádný z Čechů, kteří byli takto odejiti, prakticky jen s tím, co měli na sobě, nedomohl náhrady za ponechaný majetek. Na rozdíl od odsunutých Sudetských Němců, kteří jakous takous kompenzaci obbrželi.
  V souvislosti s tím je poněkud zarážející, že v současnosti se jedná o odškodnění potomků rodin z Potkarpatské Rusi českou vládou!!!, jakobychom my,Češi zavinili to, že tam ty rodiny přišly o majetek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvrzení, že se žádný z Čechů, kteří byli nucení z pohraničí v roce 1938 odejít, nedomohl náhrady za ponechaný majetek neodpovídá skutečnosti.

   Všichni, kteří tam měli domy a pozemky, je měli zapsány v Pozemkové knize, která platila i ve válce a po ní. V případě, že tyto nemovitosti byly v době války zkonfiskovány Německou říší, byla cesta k jejich znovuzískání po válce mnohem obtížnější.
   Podobně to s evidencí nemovitostí v Pozemkové knize bylo i na Podkarpatské Rusi. Otázkou ovšem je, zda platila po jejím poválečném připojení k SSSR ?
   L.S.

   Vymazat
  2. V rámci mezivládní dohody mezi ČSSR a NSR podepsané v Německu Husákem v 70 letech jsme se vzdali reparačních nároků s tím, že Němci odškodní odsunuté. Tato dohoda stále platí. Pamatuji jak můj děda vyprávěl, jak si vzal v roce 38 domů českou rodinu, vyhnanou ze Sudet. Stačili si na kárku žebřiňáček dát jen jednu peřinu a pár svršků. Mladou dívku z té rodiny před odchodem znásilnili hromadně turneři(něco jako u nás Sokolové),kteří byli spoluorganizátory a dozorem vyhnání Čechů.Náčelníkem této organizace byl tělocvikář K.Henlein.Když vidím toho vepře Posselta, je mi špatně, ještě že se toho co se tady děje kolem skopčáků děda nedožil.

   Vymazat
  3. 12:46 Ta mezivládní dohoda ze 70.let se i moc "nezdá". Máte ji k dispozici ?

   Vymazat
  4. To nemám, ale dobře si to pamatuji, kdy se v Německu sešel Husák se všemi tehdejšími zástupci tamních politických stran, W. Brantem dokonce i předsedou Bavoráků, v Dikobraze neustále posmívaným Strausem.Nikdo z nich nebyl proti a na našeho prezidenta se všichni usmívali a chovali se k němu s respektem! Ale jistě by se to dalo vyhledat. Zkuste ÚSTR!

   Vymazat
  5. Ideologie je znicit i ekonomicky staty bilych. Ceska snaha o spravedlnost ponechala pak spoustu germanu v CSR po valce , kdyz tito nebyli aktivni a nestrileli Cechy jako zajice...

   Vymazat
 3. Souhlas s článkem to jsou historická fakta.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud jsi, jak píšeš světa znalý,jak můžeš napsat,takovou hovadinu,že Rusi nenáviděli slovany.Dej si na to co máš na krku studený věchet,troubo.Můžeš se přidat k her Hermanovi a bílé bradě až půjdou prosit o odpuštění kamaradden Posselta .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to v 12:25 přece napsal Honolulu a redakce ho ještě nesmázla. Je to obyčejný sebestředný trapák, který to má v hlavě pěkně zmotané. Tak píše nesmysly.

   Vymazat
  2. Nevím, vy choulostivky, proč potřebujete přemazávání nesmyslů. Co napsal Honolulu 12:55 mohlo být, třebas blbé, právě mírou a orientací zajímavé. Tak se tady rozpusťme blahem ze stejných názorů. Jeden z bezpečných způsobů, jak zhloupnout.

   Vymazat
 5. Ano historická data jsou taková. Jenomže pamětníci vymírají a mládež se nijak o historii nezajímá. Naopak neustálý tlak globalistů na jejich výchovu se snaží je odnárodnit a ponořit je pouze do proudu konzumu. Potom se nelze divit, že mohou přijít zkorumpovaní političtí slouhové a začnou jednat s Němci způsobem, jako kdybychom mohli za odsun Němců my a přitom pozapomněli kdo vyvolal II WW a jaké utrpení a ztrátu životů tento skutek zavinil. Ano souhlasím s tím, že by měli tito pseudoelity v normálních lidech vyvolat opovržení, jenomže to nestačí. Jsou to vlastizrádci a podle toho by se s nimi mělo i naložit.

  OdpovědětVymazat
 6. CESI, vy jste naschval drzeni v informacni temnote, a ta ma pricinu ve vasi desorientaci ! Toto je konspirace proti vam a je na vase totalni zotroceni, ktere vam prinese nedostatek a
  tezky zivot.

  Stali jste se dojnou kravou, ktera je krmena manipulativni propagandou, za ucelem utazeni vaseho chomoutu.
  Dokonce i zena, ktera zila 1795-1847 je cenzorum nebezpecna. Rakusanka, ktera mela rada Cechy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už se chystáš chcípnout, ty svině zasraná? Nebo bys bez českých diskuzí pošel - a právě tyhle zvratky tě drží při životě? Něco tak odpornýho svět neviděl. Duševní mrzák!

   Vymazat
  2. 21:20 co se seres, ty ceska svine, na tuto americkou platformu?
   To cesi nemaj vlastni blog?

   Vymazat
 7. 14:18 ..to co pisi neni z moji hlavy !
  To jsou fakta a dejiny, ktere se nedaji zmenit.
  napsali je nejlepsi vedci.

  Ty jsi polomozek, ktery je analfabet a ktery nic necte a nic nevi.

  Ty jsi tak priposran strachem z budoucnosti, a to pravem, ze mazes i nevinne veci.

  Ty jsi ta stejna SVINE, ktera v Americe nici sochy moreplavcu a statniku, kteri zili pred 100-150 lety.
  Je dobre, ze jsi co jsi. Vyhovuje to tvym nepratelum.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsi nechcíp? Ještě žvaníš jako blázen sám se sebou? Ještě mrzačíš naše diskuze?

   Vymazat
  2. 21:21 to neni ceska diskuze, zmrde, cesi nemaj ani vlastni blog a proto musej bejt na tomhle americkym vebu

   Vymazat
 8. Barto napsal jste hodnotny clanek, ale jak vidite, tak cenzor vse tak mistrne pokurvil, ze je z toho kucharka pro lidozrouty.

  On sabotuje historicke knihy nejen z intelektualni zakrnelosti, ale i pro postizenost, ktera ho vyrazuje z celku normalne uvazujicich lidi.
  On je zlomyslna zruda, ktera nenavidi nejvetsi historicke vyskumniky modernich dejin.
  Protoze sam nedokaze nic hodnotneho vytvorit, tak se snazi chovat jako Julius Streicher.
  Amen..
  (Stejne to prohrajete.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuj - ty masturbante z Floridy! Exulante hnusnej - jsi odpornej jak hemeroid. Pořád lezeš na naše české diskuze? Proč? My tě tady nechcem! Jdi blejt svoje sračky na americkej web - proč bleješ na českym?

   Vymazat
  2. 21:23 tohle je americkej veb, ty jsi navsteva, Honolulu je zde doma, ty jsi vetrelec
   Cesi ani nemaj vlastni web

   Vymazat
 9. CENZORE, Hitlerova babicka NEBYLA Nacistka !
  Mela rada Cechy a jezdila za nimi do Slavonic !
  Byla podle fotek velmi hezka.

  Ty cenzore jsi skaredy jako prdel od paviana a nenavidis Cechy. Neudelali te presidentem, tak jim skodis, jak muzes.
  Zatajujes jim dejiny Slavonic a zavidis Hydrackovi jeho uspechy u zen - Rakusanek, protoze ty nemas uspechy ani u postizenych Cikanek pred nadrazim ve Sluknove !

  Prohlasuji te za nepritele Slovanu, ktery zatajuje historicka fakta. Jsi nepritelem intelegence, ty vyklesteny vepru, a tak jako umlcujes nas milovniky
  dejin , tak my umcime jednou i tebe.
  Dostanes hovno a ne tusku !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fuj - ty jsi ale odporná veš! Zmetek zasranej, furt to sem k nám poleze a poleze! Bez našich diskuzí bys asi chcípl. Jdi do hajzlu zmrde prašivej.

   Vymazat
  2. 21:18 jen secdal zastavej cenzora havlistu Dvoraka, ty cesky zmrde

   Vymazat
 10. My v Americe ! My milovnici dejin, prelozime kazdou knihu, ktera nas zaujme a potom o ni uvazujeme.

  U vas v Cesku jeden polomozek, ktery neni ani Cech, velmi nizke inteligence rozhoduje o tom, co se v Cesku cist muze a nemuze.
  Tento NACISTIKO/KOMUNISTICKY zlocinec, zavadi despoticke feudalni praktiky arabskych kozomrdu do stredni Evropy.
  Proto smazal dejiny rozpinavosti Islamu - 23.zari.

  Jak to, ze takove zrudy z tragickych dejin Evropy jeste prezivaji ?
  Jste OTROCI Cesi ! Neni vam pomoci ! Povstante a hodte potvoru do Vltavy. Jinak zemrete na nekolik druhu podvyzivy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme Hurvínci, Švejkové, Hujerové jako národ z tohohle marastu vylezeme se zdravou kůží.Ani fašisti z 3.říše nás nezlomili, tak ani Brůsel s multikulturní islámskou 4.říší, nás nezlomí!!!

   Vymazat
  2. 16:04 nemusi to tak byt

   Vymazat
 11. T.j. pravda, ze Naciste byli nepratele nas Cechu a zabijeli nase nevinne lidi.
  Jenze oni uz davno vychcipali !
  Vy nadavate na vychcipane Nacisty a tolerujete zrudy, kteri maji stejnou cenzuru a chovani v zacatcich, jako meli Naciste.
  To proto, ze jste opatrnicky poseroutkove.
  V Americe jsou obcane cestnejsi a mene opatrnicky a take toleruji dejiny, krome zrud Antify (sorosova kavarna).

  Cenzore ty hlupaku, nez to smazes, tak si to 100 lidi precte.
  Vecer zacnu znovu ! Hned jak budu mit inspiraci.
  Dik pane Barto z Broumova. (Tam to neznam.) Pobavil jsem se .

  OdpovědětVymazat
 12. USSACKÝ OKUPANTI KSOU MILOVNÍCI DĚJIN????
  VY MAMRDI SI NEUMÍTE BEZ NÁVODU UTŘÍT PRDEL NATOŽ PRAČKU,UNTERMENSCH PODĚLANEJ!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 13. 16:04...Tomu verim ! Vy vsichni budete nosit burky a vystrkovat zadek proti nebi 5x denne a vytirat si ho pouze levou rukou..
  Cenzor, pro male I.Q. to poplete a zase sezere vlastni hovno.
  Samozrejme, ze znasilnovani domacich zvirat vam bude povoleno take, coz mnozi z vas uz ted delaji.

  15:46... ten nejhloupejsi z nas svojim intelektem vyvazi vasich 5 profesoru a 1 nas vesnickych krupan ma vice inteligence nez 100 vasich cenzoru.

  Okupace existuje pro benefit okupovanych. Je vsak mala pravdepodobnost, ze vy budete okupovani - pro vasi nepotrebnost vy nemehla, vas nikdo nechce.
  My bychom chteli radej Polsko a Madarsko. Ti maji pater a vy jen zatvrdle kastanky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty odporná, sprostá svině - jdi se exhibovat jinam! Jsi svině a smrdíš hnojem!

   Vymazat
  2. 21:24 tahni z americkeho vebu, cesky zmrde

   Vymazat
 14. Díky panu Bártovi za autentické informace !
  Je to velké memento pro dnešek.
  Landsmanšaft zase ožívá a někteří naši vlastní lidé ve vládě to dokonce podporují nebo zavírají oči.
  Kde to žijeme ? Ve 4.- té říši německých neonacistů ?

  OdpovědětVymazat
 15. Hitlerova babicka mela pomer s Hydrackem ze Slavonic a cenzor to smazal.
  Cenzor je arabsky kozomrd a pomer mezi muzem a zenou je u nich neznamy.

  Zjistil jsem kde je Broumov ! V tomto rektalnim vybezku nachodskeho kraje je velka ozvena a cenzor je ozvena nacistickeho cenzurovani, tak ho tam poslete do vyhnansvi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pozor pozor - už se tady zase promenáduje ta nemocná svině. Smrdí to hnojem a bleje to sprostý urážky a sprostý, úchylný sračky prase jedno zavšivený! Bez diskuzí by to chcíplo nudou, protože z těch sprostejch sraček je to duševně živo. Ale možná to někdo ukope.

   Vymazat
  2. 21:26 to ty jsi tu na navsteve na americkym webu

   Vymazat
 16. Můj dědeček byl v Masarykových legiích a střílel Němce u Zborova. V roce 1938 bydlel s rodinou v Moravské Třebové jako státní zaměstnanec, Po Mnichovu je odváželi náklad´ákem do zbylé české části, Můj strýc si ještě dodnes pamatuje, jak po nich při odjezdu Němci házeli šutry a občas někdo vystřelil do vzduchu. Nikdy už se dědeček do Moravské Třebové nevrátil. Díky Bohu, že jsou odtud pryč. Ještě k soužití Němců a Čechů, to mně povídal zase můj bývalý kolega z Brna, říká, čeští kluci kamarádili s českými kluky a Němci měli zase svoje party, a když se potkala parta českých kluků s partou německých kluků, tak z toto byla většinou rvačka, takže žádné harmonické soužití, a to bylo ještě nějaký ten rok před Mnichovem.

  OdpovědětVymazat
 17. Prokletá katolická církev je generátorem fašizmu a zla na zemi.
  L. H. Lehmann

  Vatikánská politika za druhé světové války

  Přeložil K. V. Vít

  Tiskové a nakladatelské družstvo "Blahoslav" v Praze, 1947*

  OdpovědětVymazat
 18. 17:28 pane ty "nesmysly" nejsou z moji hlavy ! O tom vsem psal John Toland a Brigitte Hamann.
  To jsou lide vysoke kvality a mentalni trpaslici mezi vami je nemohou kritizovat.
  Vy mate mezi sebou tolik blbcu, ze jste neokupovatelni.
  Nad vami se pozvraci i pygmis z Conga.

  Vy nenavidite knihy, coz je ta stejna uchylka, jakou trpeli Naciste.
  To delali Naciste !
  10. kvetna v roce 1933 znicili tisice knih v Berline, misto toho, aby si je cetli.

  Horni Holni vam to napsal nekolikrat a vy zrudy, jste mu nadavali ! Kdyz nadaval on vam, tak jste ho mazali.

  Jste hnisave vredy na tele Evropy a jestli si neudelate doma poradek podle nasi konstituce, tak s vami bude jednano jako s vredy, ktere ohrozuji existenci civilizace.

  Kdyz timto zpusobem jednate, tak nemate pravo kritizovat NIC, co se kdy stalo, protoze jste stejni, akorat mate vlajku jine barvy.
  T.zn., ze NEMATE pravo kritizovat ani katolickou cirkev (17:37) i kdyz podleza Islamu.

  Vy jste jedinni na celem svete, kdo nema rad Tolanda a Brigittu Hamann vy "inteligentni elity" s hovnem v palici.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zalez ty hnusná svině z Floridy! Hnusnej,odpornej zmetku - co tady zase vyjmenováváš ty ostatní zmetky exulante zasranej! Jsi nemocnej zmrd a hajzl! Nikdo s tebou nediskutuje, tak žvatláš sám - jak blb v blázinci, ti taky žvaní sami se sebou! Takovej kretén a my se toho nezbavíme a nezbavíme!

   Vymazat
  2. A ty máš právo kritizovat všechno! Všechno kritizovat, jen co tady píšeš je to správné. Nevyčítej někomu něco co tady děláš sám. Jen tak házíš tady jménama, který obyčejný člověk nezná. To je stovky jmen na které se tu odvoláváš. Nejstudovanější člověk nemůže mít takový přehled a paměť jako ty. Internet je neocenitelný zdroj informací. Podle tvého přehledu jsi byl zřejmě lektor UK. Ale v celkovém hodnocení tvých příspěvků jsi neskutečný primitiv. Ještě mi řekni kdo jste to my podle naši konstituce!? Za koho opravdu tady vystupuješ?

   Vymazat
  3. Vy dva cesi zmrdi muzete leda drzet hubu a soupat nohama kdyz mluvi Honolulu
   Jmena neznate, nic nevite, zijete v izolaci v hovnech
   Stydte se

   Vymazat
 19. Na zaklade urciteho socialniho deni a osob, ktere jsou katalizatorem reakce na to deni, se musi prostudovat prostredi, kde deni vzniklo a proc to vzniklo.

  Musi se prostudovat hlavni osoby hnuti a jejich background.
  Stalin, Hitler, Gottwald, atd. (Ruska revoluce, puvod Nacismu, Weimarska republika, KSC v prvni republice atd.)
  Americane to delaji svedomite a vy to nedelate vubec.
  Vy, radej nadavate Americanum a jini mezi vami zase Rusum na vse zaklade toho, co pro vas predzvykaji druzi.
  A to je chybne. A nejvice nenavidite ty, kteri mysli samostatne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky sprostý sráče, kteří chodí na diskuze masturbovat, závisláky, kteří by bez každodenního zvracení sraček na diskuze asi pošli zoufalstvím. Ty nenávidíme taky, protože jen kvůli takovým zmetkům budou diskuze jednou zakázané. Už to nebude dlouho trvat, protože diskuzní perverze duševních mrzáků už je přes čáru.

   Vymazat
  2. 21:30 ty jsi priliz hloupy na diskuzi
   A nr bude smazana, je to parazit na americkem webu

   Vymazat
 20. Uz se mi ulevilo, tak jeste maly dodatek pred
  odchodem !
  Anglictina je pro me tak prirozena, jako cestina a kdyz vam prelozim do cestiny vety, ktere napsal prof. Toland a vy mi nadate do blbcu, tak nenadavate me, ale jemu.

  Pritom vy v dnesni dobe mate pouze jednoho historika ktery je znam ve svete a v minulosti pouze Josefa Pekare, ktery je slavny.
  Jinak nemate nikoho. Tak nekritizujte !
  Bye Bye.

  OdpovědětVymazat
 21. Prokristapána to odporný hovado z Floridy si prostě nedá pokoj! Co je to za pitomou svini, to svět neviděl. Světa znalej humus! Bylo to odstraňovaný jako Honolulu, ale zase to sem leze a leze, a bude to sem lezt dokud to někdo nezarazí palicí do zdi hajzla odpornýho! Ten člověk je opravdu nemocnej, vždyť on bez našich diskuzí snad nemůže dejchat, nemůže žrát, nemůže srát, nemůže bejt - a zase si vystačí sám ta mršina odporná. Sám píše a píše jak blbej, nikdo s ním nediskutuje, tak diskutuje sám jak blb v blázinci - ti taky žvaní sami se sebou. To musí bejt magor jak vyšitej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahni do hajzlu, hloupy cechu, jdi si na cesky web
   A nr bude smazana, blogspot nebude tolerovat diskriminaci americana Honolulu
   Tak se pomalu rozlucte, vy cesti sasci

   Vymazat
  2. S tebou zmrde nikdo nemluvi, to ja rad ctu veci od Honolulu

   Vymazat