Reklama

středa 18. října 2017

Rostislav Iščenko provedl paralely mezi "Majdanem" a nynější situací v Kyjevě ...

Sergej Žukov
18. 10. 2017        zdroj
V rámci rozhlasového pořadu "Kyjev ve slepé uličce" na Vesti FM sdělil známý ukrajinský politolog Rostislav Iščenko svůj názor na události, rozvíjející se nyní v Kyjevě. Politolog konstatoval, že u něj v důsledku současných procesů v Kyjevě vzniká pocit "deja vu". Iščenko poznamenal, že probíhající události se rozvíjejí "ve stejném duchu", jako tomu bylo při minulém "Majdanu". Expert řekl, že i při minulém politickém "spontánním výbuchu" v Kyjevě vypadaly politické akce stejně jako nyní "velmi uboze" a že nelákaly příliš velký počet lidí. Z toho dospěl k závěru, že je vysoká pravděpodobnost, že nyní lidé "půjdou do útoku".
Iščenko zpočátku poznamenal, že v tomto okamžiku nemají protivládní akce v Kyjevě silnou podporu mezi Kyjevany a že "miliony do ulic nepůjdou". Ale v důsledku rozboru situace politolog poukázal na pravděpodobnost agresivnějšího vývoje událostí. Hlavním faktorem, který by mohl vyvolat na Ukrajině nový státní převrat, expert uvedl příchod silného vůdce, který se odváží opakovat události minulého "Majdanu": "Pokud se náhle najde člověk, který je připraven převzít na sebe odpovědnost a který řekne: "Pojďme do útoku!", půjdou do útoku!".

Je příznačné, že podle Iščenka nebude při dalším státním převratu nikdo bránit současného prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka. V takové situaci se podle něj nenajdou lidé, kteří by se odhodlali "se pro něj obětovat"....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. No jo no, "silný vůdce", nebo USD a FCK Nulland?

  OdpovědětSmazat
 2. Ty bláho, normální lidi jsou vystrašení a mají starost jen o své živobytí. Agresivni jsou jen vychcánkové co mají dost a chtějí ještě víc.
  Jestli něco přijde, tak to bude jen řízená akce ze zahraničí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:41 jo zahraničí,zatím se tumlujou např.N.Vygovsky,A.Gritsenko,I.Borozilo,zástupce"hnuti nových sil"Ó.Galabala.
   A náhodou se i v ten den odhaloval slavnostně památník žoldákům v Rostově za účasti zástupce RF V.Surkova,kde řečnil tvůrce"Doněcké lidové republiky"
   A.Borodaj...
   A.0:24 máte pravdu,jestli něco přijde,
   tak to bude jak píšete.

   Smazat
  2. Už aby to tam vzal do ruky a tu putleroffsko-židočekistickou svoloč vykopal! -
   https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  3. 9:03
   Ty paukovo sračko májová se bez pomoci nezvedneš z nočníku!!!!!!!!

   Smazat
 3. A kde jsou ty české kurvy jako Kocáb, Poserplína a Zadolárek? Proč už tam nestanují. Ještě nepřišel příkaz od CIA pro tyto děvky prodejné?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:25 Po volbách jim je všechny darujeme.

   Smazat
 4. alebo aj tí čo o všetko prišli, vedia čo stratili a nemajú šancu to zmeniť

  OdpovědětSmazat
 5. Je vidět, že teď už nejsou peníze na to, aby se zaplatili statisti. Kolik tisíc mladých lidí tam měsíce stanovalo, kdo je platil, jak to, že je nepostrádali v práci a ve škole? Prostě teď už nejsou peníze na povstání a zadarmo to Ukrajinci dělat nebudou, mají svých starostí dost. To jsou paradoxy.

  OdpovědětSmazat
 6. Michomajdan naberá na obrátkach: aktivisti sa vyhrážajú útokom, policajti použili slzotvorný plyn a prezident Porošenko vie počítať iba do troch
  Kyjev 19. októbra 2017
  Včera sme sa naposledy vybrali do premajdaneného Kyjeva pred 16.hodinou, keď aktivisti obliehajúci budovu ukrajinského parlamentu po potýčkach s políciou sa šli naobedovať. Čo sa udialo odvtedy?

  http://www.hlavnespravy.sk/michomajdan-nabera-na-obratkach-aktivisti-sa-vyhrazaju-utokom-policajti-pouzili-slzotvorny-plyn-prezident-porosenko-vie-pocitat-iba-troch

  OdpovědětSmazat
 7. Oni jediní opravdu pracovití Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=08P7pyHBlq0

  OdpovědětSmazat
 8. 9:04 Ty nejsi ani tak Páč, jako spíš Piča.

  OdpovědětSmazat
 9. 9:04 Vivat slepičí rozum ! Hurá !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.