Reklama

pátek 27. října 2017

Rusko provedlo cvičný start čtyř balistických raket během rozsáhlého cvičení řízení strategických jaderných sil


27. 10. 2017           zdroj a zdroj
Ruští vojáci odpálili čtyři balistické střely v rámci cvičení řízení strategických jaderných sil. Tři z atomových ponorek a jednu z kosmodromu. S odkazem na Ministerstvo obrany RF to bylo oznámeno na internetové stránce RT. Ministerstvo obrany RF sdělilo, že atomová ponorka Tichomořského loďstva odpálila salvou dvě balistické rakety z vod Ochotského moře na poligon Čiž (Archangelská oblast).


Atomová ponorka Severní flotily odpálila z vod Barentsova moře balistickou raketu na zkušební polygon Kura. Kromě toho byla na zkušební poligon Kura odpálena z kosmodromu Pleseck mezikontinentální balistická střela Topol. Plnění bojových úkolů se účastnila letadla strategického letectva ТУ-22 м³, Tu-95 MS a Tu-160.

Agentura RIA FAN píše, že cvičení se zúčastnily všechny tři složky strategických jaderných sil: pozemní, námořní a letecká. Vojáci propracovali praktické bojové akce. Úkoly byly provedeny v plném rozsahu.Všechny cíle byly úspěšně zasaženy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Rusko bude připraveno na vše neudělají stejnou chybu jako Stalin.

  OdpovědětSmazat
 2. 1) Hrozbám rozpínavosti současného Ruska se musí smát i děti. Ač i přemnozí i vzdělaní dospělí nechtějí znát jeho rozlohu a počet obyvatel.
  2) Hrůzu z rozmístění vojenských sil USA a NATO by měli mít všichni.
  Jak prosté, milý Watsone!
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Nazdar mazalové. Copa vám se odpověď na A 22:6,jak to bylo s chybou Stalina nelíbila,že bylo smazáno?

  OdpovědětSmazat
 4. Durazná odpověd na americké provokace ,aby si Amíci nezačínali s Ruskou Federací.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.