Reklama

pátek 13. října 2017

Ruský velvyslanec v USA obvinil Washington ze zhoršení vztahů mezi oběma zeměmi. Slucký: Státní duma adekvátně reaguje na stažení státních vlajek z diplomatických budov v USA. Kreml reagoval na stažení ruských vlajek z diplomatického vlastnictví RF v USA


13. 10. 2017    zdroj a zdroj a zdroj
Velvyslanec Ruska v USA Anatolij Antonov učinil Washington odpovědným za zhoršení vztahů mezi oběma zeměmi. Jak informovala agentura RIA Novosti, uvedl to ve vysílání televizního kanálu Rossija 24. "Veškerá odpovědnost za porušení norem mezinárodních vztahů spočívá výhradně na oficiálním Washingtonu. Požadujeme okamžité zastavení systematického zabavování našeho majetku v USA, doprovázené urážejícími akcemi, vrácení vlajek na budovy, patřící Rusku, a nedopouštění se podobných případů v budoucnosti", řekl.


Antonov rovněž oznámil, že Rusko považuje poslední kroky USA se státními vlajkami nad budovami v ruském vlastnictví v San Francisku a Washingtonu za "extrémně nepřátelské kroky, které jsou v rozporu s dřívějšími ujištěními oficiálního Washingtonu o přání vylaďovat bilaterální vztahy".

V noci na čtvrtek byly z budov generálního konzulátu Ruska v San Francisku a obchodního zastoupení Ruska ve Washingtonu staženy ruské státní vlajky. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že vlajky jsou uloženy v budovách, ale odmítlo říct, proč to bylo provedeno a kdy budou ruské státní symboly vráceny na své místo.

Slucký: Státní duma adekvátně reaguje na stažení státních vlajek z diplomatických budov v USA.
Stažení vlajek RF z objektů ruského diplomatického vlastnictví v USA je dalším destruktivním krokem v diplomatické válce, rozpoutané už administrativou předchozího prezidenta USA Baracka Obamy. Jak oznámil korespondent informační agentury REGNUM 12. října, prohlásil to vedoucí výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Leonid Slucký ...

Dříve se Rada Dumy rozhodla odložit návštěvu delegace v USA právě v souvislosti se stažením vlajek z diplomatických budov.

Kreml reagoval na stažení ruských vlajek z diplomatického vlastnictví v USA

Tiskový mluvčí prezidenta Ruska Dmitrij Peskov okomentoval odstranění ruských vlajek z diplomatického vlastnictví v USA. Jeho vyjádření uvedla agentura Interfax ve čtvrtek 12. října.

"Samozřejmě, jsou to nevraživé akce, nepřátelské, které dále podkopávají naše vztahy, jež jsou už tak v žalostném stavu. Není pochyb o tom, že prezident Putin udělá v tomto případě to, co je v zájmu Ruské federace", řekl oficiální představitel Kremlu.

Dříve ve čtvrtek mluvčí Ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová řekla, že Moskva považuje nedávné akce ze strany USA za úmyslný pokus zhoršit bilaterální vztahy. Podle předpokladu Zacharové mohl být incident s vlajkou zaměřen na vytvoření nepříznivého pozadí pro vstup nového amerického velvyslance v Rusku Jona Huntsmana do funkce.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Lithium analýza (přesně jak to tvrdí alternativa):

  http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/cesko-podepsalo-smlouvu-o-tezbe-lithia-s-neduveryhodnou-firmou-tvrdi-analyza-1338544

  http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/stat-na-lithiu-nezbohatne-varuji-greenpeace-udajne-si-za-to-muze-sam-1338430

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady bez obalu:

   http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=90128

   Smazat
  2. Další bomba! Zatím nejhlubší analýza:

   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-stopy-vlastnickych-struktur-firmy-ktera-ma-tezit-lithium-na-cinovci-konci-u-rodinneho-klanu-se-zlatymi-doly-v-rusku-a-u-lidi-v-trumpove-administrative-blackrock-group-evy-hambro/

   Smazat
  3. Já bych se nedivil, kdyby se zpoza toho všeho vynořil Soros, jako Bafomet z díry pekelný!

   Smazat
  4. Jestli můžu já jako důchodce zbilancovat vládu socanů, tak mi přidali 150Kč na důchodu, zrušili 30Kč poplatek u lékaře, ale okradli mne o 300 000Kč z lithia. Děkuji Bohouši, ať ti v pekle strkaj do zadku něco hodně ostrýho a špičatýho.

   Smazat
  5. 18:08

   Pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě.
   Povolení k zahájení geologického průzkumu ohledně ložisek lithia v oblasti Cínovec vydalo v r. 2010 ministerstvo životního prostředí vedené ministrem Drobilem z ODS.
   Prodloužení povolení zařídil v r. 2014 ministr Richard Brabec z ANO.

   Smazat
 2. Největší sranda je, že to je jejich vlastnictví, nic pronajatého, jako mají Američani u nich. Ti jsou tak lakotní, že chtějí, aby jim všude všechno dávali zadarmo, nebo platí naprosté minimum v nájmu. Rusové si pořizují majetek a pak jim ho kapitalisti okupujou a strhnou vlajky. To je chování burana a žádného demokrata. To by si dovolil tak maximálně Kim, ale i to pochybuju.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to provokace vedená na úrovni páté cenové. Té lidských buranů a hunů.

   Smazat
 3. To je ubohost a svědčí o jejich stupiditě. Reagovat na to by znamenalo snížit se na úroveň blbů. Pokud jsou v Rusku v pronajatých budovách, dal bych jím výpověď a nabídl jiné prostory někde v sídlištních aglomeracích.

  OdpovědětSmazat
 4. To jsou opravdu směšné kroky usa demokracie v akci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že se Ruská Federace k podobným krokům nesníží. Jinak je dobře, že gangsterské chování USA je čím dál lépe vidět.

   Smazat
  2. A že ta mrcha kolem sebe ale kope...

   Smazat
 5. Rusko anektovalo část suverénní země v rozporu s mezinárodním právem, Ústavou Ukrajiny, za pomoci ozbrojené okupace. Ukrajina se obrátila na USA co by garanta světového pořádku a práva, a USA Ukrajině garantovaly zastání. Rusko o oprávněnosti anexe nedokázalo přesvědčit ani OSN, a dodnes drží Krym navzdory sankcím, které byly mezinárodním společenstvím sjednány jako nátlakový prostředek pro restituci stavu před ruským porušením práva a Ukrajinské suverenity a integrity. Rusko to ignoruje a USA drží linii práva a spravedlnosti všem bez rozdílu. Rusko také prokazatelně ovlivňovalo Americké volby a naposledy se zjistilo, že si platí podvratné a rozvratné reklamní kampaně na facebooku. Může se někdo divit, že jsou pro USA zemí non grata? USA ani Evropa nechtějí válku, nechtějí. Ale také chtějí, aby se dodržovalo mezinárodní právo a respektovala základní práva Ukrajiny coby státu, tzn. suverenita a integrita území. Rusko se vysmívá všemu, na čem měla být vystavěná stabilní budoucnost, na respektu k právu, k mezinárodním a vnitrostátním normám suverénních svobodných zemí. Už to pochopte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:59 Kalousku nech si ty kydy až budeš tlačit na hajzlu.
   Pomůže ti to se vysrat řití, a ne hubou tady.

   Smazat
  2. 11:59 Nebojte Okamura vyhraje volby neziskovky zruší. A vy se už nebudete živit psaním takových slabomyslných lží.

   Smazat
  3. 11:59 dík za vysvětlení, už to chápu. Takže když USA bombarduje 79 dnů Srbsko bez mandátu OSN, potom je uvězněn a ve vězení zemře jeho řádný prezident, od Srbska je odtržena jeho integrální část, kde je hned nato zřízena vojenská základna USA, je to v pořádku. Jestliže USA se „spojenci“ vojensky napadnou Afganistán, Irák, Lýbii, bez souhlasu legální vlády vojensky vstoupí do Sýrie, je to v pořádku. Budiž. Jestliže Ruská Federace podpoří referendum Krymčanů a posléze Krym jako historickou součást ruského státu přijme zpět, v pořádku to není. Budiž. Stejně tak není údajně v pořádku, když po neústavním převratu na Ukrajině, je zakázán ruské národnostní menšině, na východě většině, ruština jako úřední a vyučovací jazyk, tato většina se vzepře, je vůči ní použita armáda a vyvine se občanská válka. A Ruská Federace pomoc této národnostní většině, krom přímé vojenské podpory, neodmítne. Je to špatně. Budiž. Jestliže USA prostřednictvím elektronických prostředků, neziskovek atd. atp. šíří svoji propagandu i na území Ruské Federace, je to dobře, jde přec o lidská práva. Pokud se ovšem o totéž má pokusit Ruská Federace na území USA, je to špatně. Budiž. Co je ovšem nesporné svinstvo, je porušování výsad diplomatického zastoupení a exteritoriality diplomatických objektů, zejména těch, které jsou v majetku zastoupeného státu a manipulace s jeho státními symboly. To už je zřetelná provokace. Chápu samozřejmě, že USA nechtějí válku. Chtějí pouze to, aby se jim kterýkoli stát na světě, tedy i Ruská Federace ve všem podřídil a stal se jejich politickým i hospodářským přívěškem. A jestliže se Ruská Federace nepodřizuje, koná správně a doufám, že i když je tou slabší stranou, že vytrvá a obstojí. Všemi, kdo podporují velkopanské, gangsterské metody USA vůči všem slabším totálně opovrhuju. S tím nenadělá nic ani profesionální propagandistický text z 11:59. Naopak! Takže vy úplatní, čiňte se.

   Smazat
  4. Re (15:50):
   Hezky jste to napsal/-a!
   Není ani moc, co dodávat. Souhlasím ...
   ---
   Snad jen k závěru: ten protiruský anonymní vypatlanec (ad 11:59) totiž nenapsal profesionální text. Jen lživě posláblou goebbelsovskou propagandu. A je již lhostejné, jestli mu za to kdo i platí či ne.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.