Reklama

.

.

čtvrtek 5. října 2017

Ruští ženisté dokázali víc než postavit most přes Eufrat. Ve hře bylo dělení Sýrie (VIDEO)


Ilja Novickij

Ruští vojenští specialisté postavili poblíž syrského Dajr az-Zauru most přes Eufrat. Most je využíván k přepravě vojenské techniky a živé síly, ale také konvojů s humanitární pomocí na východní břeh řeky.

Silniční most byl postaven za necelé dva dny a za neustálého ostřelování ze strany teroristických ozbrojenců. Bojovníci Islámského státu k tomu využívali i drony – k běžným dronům připevnili výbušninu a granáty a ty potom shazovali na vojáky stavějící most.Přesto ale ruští specialisté postavili most včas, a to beze ztrát a zranění. Celková délka mostu je 210 metrů a jeho denní přepravní kapacita představuje až 8 tisíc automobilů a vojenské techniky včetně tanků, bojových vozidel pěchoty a raketometů.

Ocenit dostatečně výkon ruských ženistů je prostě nemožné. Američané se totiž s pomocí kurdských oddílů snažili přirozenou vodní překážkou izolovat od syrských vládních sil. Opevnili se po celém východním břehu Eufratu a chystali se otevřít k jednání otázku rozdělení Sýrie.

Nyní však jejich plánům odzvonilo. Rusové nejprve překročili Eufrat, zachytili se na jeho levém břehu, a vytvořili tak předmostí pro pokračování operace. A nyní ruští ženisté zajistili přepravu techniky na druhý břeh.

Znamenitý ruský vojevůdce Suvorov svého času prohlásil: „Těžko na cvičišti – lehko na bojišti“. I dnes se potvrzuje, že řada cvičení ženistů-specialistů, zaměřená na nácvik zajištění přepravy vojsk v oblasti bojů, neproběhla nadarmo. Návyky získané během těchto cvičení umožnily ženistům naprosto skvěle se vyrovnat s mimořádně závažným bojovým úkolem v Sýrii. 
 

- - -

10 komentářů :

 1. Skvělé jen tak dál také se teroristé stěhují ze Sýrie do Pakistánu.

  OdpovědětVymazat
 2. SS samy nyní v Sýrii již ani nevědí co vlastně chtějí. Dříve měly jasný plán, udělat si ze Sýrie další svoje rejdiště pro zisky svých firem, zisky ať již jakéhokoliv původu. Teď je situace pro ně nepřehledná a musejí improvizovat, skoro každý den a vždy jinak. Sýrie či její vláda má tu výhodu, že za ní stojí její lid. SS se obrací na Kurdy o pomoc, ti mají však samotní potíže se všemi okolními státy i s teroristy jakékoliv národnosti a navíc zatím žádnou legitimitu. SS se původně snažily, po té co se vymknul kontrole ISIS, vytvořit tzv.FSA (svobodnou syrskou armádu) a díky ní získat část syrského území, ale ta povětšinou, ač vycvičena a vyzbrojena SS, přebíhala k jiným vojskům na všechny možné strany, i k ISIS nebo Al Kajdě apod. SS se nemohou spolehnout na žádné místo v Sýrii, které by přímo patřilo jejím, byť nepříliš spolehlivým "spojencům". A doufejme, že to tak i zůstane nadále. EU, tak je jako vždy mimo hru! Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Karle EU byla vždycky mimo hru. Byl to jen zastírací manévr ze strany USA, aby se nedalo říci, že se nejendá o mezinárodní síly.

   Vymazat
 3. To tady bylo vzlykání za nebohé Kurdy snažící se vytvořit nezávislý vlastní stát. A vida! najednou jako mávnutím kouzelného proutku jsou ti samí Kurdové teroristi, kteří se
  "snažili přirozenou vodní překážkou izolovat od syrských vládních sil, opevnili se po celém východním břehu Eufratu a chystali se otevřít k jednání otázku rozdělení Sýrie."
  Je neuvěřitelné jaká je slavná Nová republika s Dvořákem v čele spolek zcela bezpáteřních, ulhaných, křivých zmrdů, kteří v rámci své propagandy jsou schopni úplně klidně ze dne na den tvrdit pravý opak toho co tvrdili včera. Jak se jim to zrovna hodí.
  A přiblblí diskutéři jako 13:38 a Karel z Plzně jsou to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že máš dobrý matroš

   Vymazat
  2. 13.56 Polemizovat sám se sebou je poměrně jednoduché, ale zase si to tak neulehčujte, zkuste polemizovat s tím, co je uvedeno v článku.

   Vymazat
  3. pro 13:56 Ano byli chudáci a po tom co se spojili s ušáky jsou ještě k tomu chudáci vygumovaný. Asi jim někdo nestačil říci, že být kámošem ušáků je smrtelný počin. Vyždímat a odhodit to je totiž zásada ušáků. No a protože jsou ušáci známí svým státním terorizmem po celém světě, tak i jejich (dočasný) spojenec, tedy Kurdové, se stávají také teroristy. Co je na tom nelogického.

   Vymazat
  4. 14:39, 14:43 : Ne, ne, ten ubožák dobře ví, co v článku je. Pro toho by byla dobrá jen pecka čenichovka. A Kurdové ani nejsou teroristi, ani se to tam nepíše. Mají ovšem problém s tím svým účelovým spojenectvím s Amerikou - ta první je bez mrknutí oka odepíše a zařadí na seznam teroristů, pokud už se jí nebudou hodit. Jako by se to už kolikrát nestalo. Jejich další možný problém je, aby se nezačali mydlit mezi sebou. Pokud tohle ustojí, s Asadem se nějak dohodnou. Na to bude tlačit nejen Rusko, ale i sousedé.

   Vymazat
 4. Jinak když si zpětně přečtu úvahy z nedávné doby o tom, jak to na tom Eufratu taky ještě může proběhnout, tak ti Rusové, co postavili ten most, zajišťovali a kryli tu operaci, jsou prostě frajeři. Na výbornou, fajront.

  OdpovědětVymazat
 5. Dělení Sýrie je ve hře stále a mít více území k vyjednávání je vždy dobrý argument. Předpolí, které SAA doposud mají na druhém břehu Eufratu je minimální a přišlo pozdě, kdy strategické body obsadilo SDF, což jsou v podstatě Amerikou podporovaní Kurdové.

  OdpovědětVymazat