Reklama

.

.

úterý 3. října 2017

Sankcím navzdory. KLDR dokončuje stavbu nové raketonosné ponorky

Napsal/přeložil: mbi 
3.10. 2017   Eurasia24
 Severní Korea činí významné pokroky nejen ve vývoji pozemních balistických raket, ale také v programu vývoje ponorkových nosičů raket. Podle japonského deníku Tokio Šimbun se v KLDR blíží do finále stavba zcela nové ponorky, která bude vyzbrojena několika balistickými raketami. Severní Korea již uskutečnila několik testů balistických střel odpalovaných zpod vodní hladiny. KLDR již nyní disponuje jednou raketonosnou ponorkou o výtlaku zhruba dvou tisíc tun.

„KLDR je již velmi blízko k dokončení nové ponorky vyzbrojené balistickými raketami. Kim Čong-un nařídil dokončit stavbu ponorky do 9. září 2018, kdy Severní Korea oslaví 70. výročí svého vzniku, práce na ponorce však probíhají ještě rychleji,“ cituje Tokio Šimbun svůj zdroj ze Severní Koreje.

Zdroj také poskytl další informace o nové raketonosné ponorce: má jít o dosud největší ponorku, jakou kdy KLDR měla v arzenálu. Výtlak ponorky bude činit zhruba tři tisíce tun a v jejím trupu budou dvě nebo tři šachty pro balistické rakety.

Ponorka bude údajně vybavena systémy, které jí umožní dlouhodobý pobyt pod hladinou a ponor do velké hloubky. To vše výrazně posiluje možnost ponorky pohybovat se skrytě a vést údery na nepřítele náhle a nečekaně. Podle informací japonského deníku byl pohon ponorky vyroben v KLDR, v továrně ve městě Jongčchon v provincii Severní Pchjongan.

Podle expertů má být nová ponorka vyzbrojena dosud nevyzkoušenými raketami Pukkykson-3 s plánovaným doletem mezi 2500 a 4000 km.

Z nemnoha informací o ponorkové flotile KLDR je zřejmé, že dosud jediný ponorkový raketový nosič KLDR má výtlak dva tisíce tun a značně omezený maximální ponor, přičemž na hladinu se musí vynořit každých několik dní. Na palubě navíc nese jen jednu balistickou raketu.

Pokud jsou informace Tokio Šimbun přesné, pak se KLDR přiblížila k dalšímu kvalitativnímu posunu ve svém raketovém a jaderném programu. Přestože ponorka ani rakety Pukkykson-3 nebyly zatím dokončeny, lze očekávat, že Severní Korea v nejbližší době provede další zkoušky raket vypuštěných zpod hladiny moře.

Zatím posledním dokladem pokroku severokorejského raketového programu byl nedávný test balistické rakety vypuštěné z oblasti Sunan nedaleko od Pchjongjangu. Raketa proletěla nad Japonskem a spadla do Tichého oceánu 3700 km daleko od místa startu. Během letu se dostala do výšky 770 km.

Podle politologů tak Pchjongjang reagoval na nové sankce a současně chtěl Spojeným státům demonstrovat, že americká základna na ostrově Guam je v dosahu severokorejských raket.

Zdroj: prokorea.ru

10 komentářů :

 1. Pjakin 26.9.2017 :

  "A americká státní elita by se měla dříve, než se pustí do podobných syrských dobrodružství, nad tím zamyslet. Měla by popřemýšlet o tom, kdo dal KLDR jaderné náboje, jakoby, a kdo jim dal rakety. A s těmi jadernými náboji je to ještě zajímavější. Zda je opravdu KLDR má nebo ne je zatím nejisté. Je mnoho povyku okolo toho, že je mají, ale zatím to nezávislí pozorovatelé seismologové nepotvrdili.

  Ještě ani jednou to nepotvrdili. Přitom se však ve společnosti aktivně šíří myšlenka, že severokorejská rozvědka mohla dovést kompaktní jaderné náboje na území USA na klíčová místa a v případě vojenského konfliktu s USA je jednoduše nechají vybuchnout. A kdo to šíří? To šíří nadnárodní řízení, které tyto jaderné náboje má k dispozici stoprocentně. Odkud? Z amerických skladů.

  A kdo je rozmístil do těch klíčových bodů? Americké tajné služby. Ale o výbuch se postará někdo jiný. Opět vystřelí raketu, někde v Tichém oceánu vybuchne nějaká vodíková bomba. Kdo to udělá? Raketu vystřelí KLDR. A vodíkovou bombu nechají vybuchnout Američané.

  A hned budete mít příslušný seismogram jako důkaz, že mají nosič jaderných zbraní. Předem do určeného regionu, oblasti dodají náboj, který… Raketka žuchne, není důležité kam, plus mínus deset kilometrů či mil, to nehraje žádnou roli. Hlavní je, že všichni seizmologové potvrdí, ano, je to tak. A že to vybuchla právě ta raketa, to už řeknou všechna média. "

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21.09 Píšeš Čechům do Čech .. tak to přelož do jazyka považovaného v Čechách za lidskou řeč - do češtiny.

   Vymazat
  2. Američanům nenaléváme a propagační články v američtině zde nemají místo.

   Vymazat
 2. Jak to ti severokorejci dělají, při tom údajném hladomoru a sankcích které je mají přinutit jíst trávu, jak říká Putin a oni tu rakety, tu jaderná zbraň, tu dokonce raketonosná ponorka, velké moderní stavby, na záběrech v TV jsou všichni slušně oblečeni a nasyceni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:00 Zřejmě jste chtěl napsat "jak říká Česká televize" a napsal jste "Putin".
   To se stává ...

   Vymazat
 3. 14:00 Kup si bryle. Tam neni vychrtly pouze Kim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.08 Takže všichni "JIHOKOREJCI" jsou podle vás tlustí jako některé Američanky či Amíci?

   Vymazat
  2. "Vychrtlost" je známkou zdravé stravy a životního stylu.

   Vymazat
 4. Dobře KLDR dělá to je nejlepší obrana proti usa.

  OdpovědětVymazat
 5. Čert je vem, žluťáky.

  OdpovědětVymazat