Reklama

úterý 17. října 2017

Severokorejský diplomat oznámil, kdy začne jaderná válka s USA

Natalja Žukovská
18. 10. 2017        zdroj
Zástupce stálého představitele KLDR v OSN Kim In Ren vystoupil na zasedání výboru Valného shromáždění OSN pro odzbrojení, kde prohlásil, že jaderná válka mezi KLDR a USA může začít v kterémkoli okamžiku, píše agentura RIA Novosti. Podle jeho slov podporuje Pchjongjang úplné zničení jaderných zbraní na planetě, ale má v úmyslu uchovávat své zbraně, dokud jaderné hlavice vlastní USA.


"KLDR důsledně podporuje úplnou likvidaci jaderných zbraní a úsilí o denuklearizaci celého světa. Ovšem dokud USA, které vytrvale vyhrožují a zastrašují KLDR jadernými zbraněmi, odmítají smlouvu o zákazu jaderných zbraní, KLDR se k dohodě nepřipojí", řekl Kim In Ren.

Podle diplomata jsou jaderné zbraně v rukou Pchjongjangu jen prostředkem sebeobrany. Poznamenal, že "žádná země na světě nebyla podrobena tak extrémní a otevřené jaderné hrozbě ze strany USA tak dlouho jako Severní Korea. Zároveň upřesnil, že nyní je už možno situaci považovat za kritickou a válka může vypuknout kdykoli.

Dříve na Valném shromáždění OSN americký prezident uvedl, že smaže z povrchu zemského veškerý severokorejský lid, pokud bude KLDR vyhrožovat Spojeným státům nebo jejich spojencům.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Těším se až naše strategický západní partnery vyženeme z getta Kime. Hodně štěstí*

  OdpovědětSmazat
 2. Vtipná situace to opravdu není..... Přesto, jako pravý Čech, to odlehčím: To zase poroste hub.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Štrbském Plese se vynoří U. S. jaderná ponorka a zahájí palbu na Sev. Koreu,Korejci poté namočí čepice do betonu a odpoví drtivou odvetou.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Navrhuji pomoc útokem naší hrdinné Armády! Zaútočíme na Kima z Japonského moře družstvem kajaků a z Jižní Koreje družstvem lučištníků!

   Smazat
  4. Důležité bude i nasazení naší hrdinné protitankové Fabie. Místu zneškodnění 6ti Pandurů se od té doby říká KURSK...

   Smazat
 3. Ja mam jen technickou otazku: jak muze nekdo zarucit , ze USA nema zadne Atomovky??? Ci Rusko , Ci cina atd ... Pripada mi , ze DZIN(jin arabsky duch z Aladina) je venku z flasky a neni mozno ho zpatky nacpat. Tim Korejsky delegat zada neco , co se neda otestovat na 100%.

  Proc to dela?? kdyz to neni mozne? Mozna,ze nechape technickou cast problemu.??
  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to je KLDR to má na svoji obranu a byly by hloupí aby je daly pryč.

  OdpovědětSmazat
 5. Kim totiž vychází z realné praxe. Husajn se zřekl biol a chemických zbraní a...byl napaden USA.(odzbrojení bylo jen pozváním US army). Kim patrně nedá svou kůži zadarmo a nebude dělat neoconům USA hlupáka a usnadňovat jim vpád do své země. Stejně tak Irán, který se nevzdává nukleárních zbraní a tak drží tu sebranku USA a Izraele pěkně zkrátka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Japonci by se měli smluvně zavázat, že v případě konfliktu nepoužijí jadernou elektrárnu jako první...

   Smazat
 6. Vážení,
  nemohu si pomoci, ale vnímám zásadní rozdíl mezi tím co avizuje titulek článku a mezi obsahem vlastního článku. Proč?
  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.