Reklama

čtvrtek 19. října 2017

Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

mbi
19.10. 2017  Eurasia24

Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.


Dne 16. října navštívil Sergej Šojgu Izrael, aby se tam setkal s izraelským ministrem obrany Avignorem Liebermanem a ministerským předsedou Benjaminem Netanyahu. Obě strany byly údajně připraveny diskutovat o situaci v regionu, včetně Sýrie, o boji proti terorismu a o vojenské a technické spolupráci.

Tentýž den Izraelské obranné síly (IDF – Israeli Defense Forces; tj. izraelská armáda) oznámily, že jejich letadla zaútočila na baterii protivzdušné obrany syrské armády, která vypustila raketu proti izraelskému letounu letícímu nad Libanonem.

„Podle armády byly proti baterii vypuštěny čtyři pumy a ta byla natolik poškozena, že byla vyřazena z činnosti. Armáda také uvádí, že se jednalo o stejnou baterii, která loni v březnu ostřelovala izraelský proudový letoun, což Izrael přimělo, aby poprvé použil svůj protiraketový systém Arrow,“ informoval o konfliktu izraelský deník Haaretz.

Syrská armáda izraelský útok potvrdila a uvedla, že jím byly způsobeny „materiální škody“.

Všimnout si je však třeba skutečnosti, že podle prohlášení syrského ministerstva obrany porušily izraelské bojové letouny na hranici s Libanonem v oblasti Baalbek vzdušný prostor Sýrie. K incidentu došlo v 8.51 hod. místního času.

Je možné, že izraelské letectvo záměrně vyvolalo reakci syrské armády, aby tak odůvodnilo svůj útok na syrskou baterii PVO?

Někteří proizraelští odborníci a mediální aktivisté navíc spojili incident s návštěvou ruského ministra obrany v Tel Avivu, když prohlásili, že událost byla hezkou demonstrací síly (Izraele) vůči rusko-iránsko-syrské alianci.

Něco však nevyšlo.

Podle dostupných informací použila syrská armáda proti izraelskému letadlu raketu systému S-200.

Tento sovětský systém je nejmodernějším protiletadlovým systémem dlouhého dosahu používaným syrskými vojáky. Z hlediska současného vedení boje jde však o systém výrazně zastaralý. (Vývoj systému byl zahájen koncem 50. let minulého století, do výzbroje sovětské armády byl zařazen v r. 1967 a jeho zdokonalené verze používaly v dalších letech také armády řady států včetně tehdejší ČSSR; pozn. překl.)

Navzdory tomu ovšem syrské ministerstvo obrany ve svém prohlášení uvedlo, že syrské vládní síly reagovaly na porušení vzdušného prostoru a „přímo zasáhly jeden z letounů a donutily (izraelská letadla) k ústupu“. Toto tvrzení je v rozporu s prohlášením Izraele, že „k zásahu prokazatelně nedošlo“.

Jen několik málo hodin po incidentu se syrskou raketou oznámila izraelská média, že izraelský víceúčelový „stealth“ bojový letoun F-35 byl poškozen a vyřazen z provozu v důsledku „kolize s ptákem“ během výcvikového letu.

K události údajně došlo „před dvěma týdny“, ale zveřejněna byla až 16. října. Izraelské zdroje ovšem nebyly schopny ukázat fotografii letounu F-35 „po kolizi s ptákem“.

Není navíc jasné, zda F-35 bude možné opět zařadit do služby, protože došlo i k poškození jeho stealth povrchu. Takže to podle izraelské verze vypadá tak, že letadlo bylo (vážně) poškozeno po kolizi s ptákem navzdory skutečnosti, že letoun F-35 byl při provozních zkouškách testován na kolize s ptáky a získal v těchto testech certifikaci s výborným výsledkem (oficiální info zde).

F-35 je nejdražším projektem bojového letounu na světě. Jeho vývoj stál až dosud 406,5 miliardy dolarů.

Izrael aktivně nakupuje tento světově proslulý, nejpokročilejší bojový letoun a za každý platí něco kolem 100 milionů dolarů.

A tak se ptáme: „Co zasáhlo F-35 doopravdy?“

- - -

42 komentářů :

 1. Hlavně že zasáhly pokud se agresorům budou sestřelovat letadla tak jsou nahraný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, jestli jsou ty ruské rakety testované na ruských letadlech, nemají šanci.

   Smazat
  2. Fasismus znamena valky a vzdy.

   Smazat
  3. pánové problém je jinde - s-200 tu stíhačku vůbec nemělo vidět (steal technologie) , nebo soudruzi z SS někde udělali chybu ?
   Vaska

   Smazat
  4. a tady se o F-35 píše - že by jasnovidec : http://www.eurasia24.cz/analyzy/item/2367-duel-raket-nad-syrii-velmi-nemila-situace-pro-izrael
   Vaska

   Smazat
  5. 21:03 - pokračování: mohlo jít o varování obřezanejm soudruhům.
   Radar S-200 zřejmě F-35 zachytit nedokáže, ale rusové protivzdušné systémy stavěj tak, aby spolu dokázaly navzájem komunikovat - tedy i S-200 s s-400 - osobně si myslím že ta raketa z s-200 byla naváděna podle radaru z s-400 - ne nadarmo rusové prohlásili že ty slavné stealth emerické pekáče pro ně viditelné jsou !!!
   Vaska

   Smazat
 2. Byl to určitě pták, když byl letoun stealth, tak jej asi pták přehlíd :-) LA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně je spíš divné, že letěl tak nízko aby ho mohl trefit pták.

   Smazat
  2. Ale to musel byt kolibrik ze dokazal poskodit tuto 406,5 miliardovu stihacku.Keby to bol uz vrabec pilot by sa musel katapultovat.

   Smazat
 3. Byl to ruský pták pro pouštní oblasti SPt-250 a byl k tomu samozřejmě vycvičen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl to už starej a nemocnej pták, ne silnej, jeho jméno Bigboj, znal jsem ho už od vajíčka. To byla tehdy nevýhoda ruských speciálních zbraní, uletěly a nebo chcíply.

   Smazat
  2. Byla to ale samice, Rusové špatně určili pohlaví, vyznačovala se už odmala vlastní hlavou, létala tam, kam neměla, jestli si oblíbila F-35, mohou být její bratři nebezpeční.

   Smazat
 4. Jeruzalém výměnou za stažení Arabů z Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobry napad .Jen se bojim ,ze to neprojde

   Smazat
  2. No jo, už bychom zase kšeftovali s něčím, co nám nepatří. Jak západní...

   Smazat
 5. Nemelte nesmysly. Hlavice S-200 obsahuje 90 kilo trhaviny a 130 kilo střepin/cca 37 tis. Kdyby ta hlavice vybuchla tam kde měla nebo alespoň přibližně tak by z toho letadla byl totální cedník. Takže to buď byla raketa v nepoužitelné vzdálenosti nebo cokoliv jiného včetně ptáka nebo jakékoliv závady. Vyplodit z tohodle takovouto sračku to je tak na úrovni iheute nebo ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nebo vybuchla někde poblíž klamným cílem a prostě to letadlo už neměla sílu zničit, génie.

   Smazat
  2. Nikdo nebude posílat takhle drahou stíhačku bez důležitého úkolu na výlet. Vy jste prostě idioti co si zdůvodní cokoliv.

   Smazat
  3. To je fakt škoda, napadlo mne, že jsme se shodli.

   Smazat
  4. Jo jasně, kdyby tady byl článek jak SU-57 zlikvidovala 30 let stará americká raketa tak by tady byl určitě hysterickej řev. S blázny nemá cenu diskutovat.

   Smazat
  5. Každá informace má hodnotu, klečel jsem na hrachu a když mi řekli, že je vařený, tolik jsem netrpěl. Diskutovat má smysl, vážím si toho.

   Smazat
  6. Vzhledem k tomu, že to letadlo má certifikát na to, že ho nezničí husa, tak má určitě certifikát na to, že ho nezničí 30 let stará raketa. Prostě celej ten článek je natolik absurdní. Takže v článku tyhle dva certifikáty vyměníme a výsledek je jasný. Prej argumentace

   Smazat
  7. Certifikát je ale jen papír, sám jsem takový nějaký viděl a víckrát.

   Smazat
  8. I jiné papíry.

   Smazat
  9. Aha, takže vezmeme málo pravděpodobné domněnky a budeme je prezentovat jako fakta. Naopak jediný fakt v celém článku, což je nějaký certifikát tak ten zpochybníme. Chocholoušem má určitě radost.

   Smazat
  10. Cocolu neznám, nebo jak jste to teda napsal, ale slyšel jsem Pochybnosti jsou věda, nebo nějak tak.

   Smazat
  11. Já pochybuju o všem.

   Smazat
  12. A kde máte důkaz, že nevypadá to letadlo jako cedník. Vždyť ho nepředvedli po kolizi s ptákem. Takže to spíše vypadá na ten cedník. Navíc nejdříve Syřané zveřejnili, že jim letoun zasáhli a pak si Izraelci vzpomněli, že je zasáhl kdysi pták. Takže cedník.

   Smazat
  13. Přesně, obřezanci ho schovali, takže cedník.

   Smazat
 6. Zbytečně se hádáte, jeden stealth byl už sestřelen srby když nato a usa napadly srbsko a to srbové neměli žádné nejnovější prostředky PO. kdo nevěří tak ať si pohledá informace na netu (pokud to umí a umí anglicky).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Faktická poznámka ke článku. Izrael dostane ( jako v minulých více než 40ti letech) ročně více než 3 miliardy USD od USA jako hospodářskou pomoc. Na roky 2018-2027 se jedná konkrétně o částku 38 miliard USD . Jinými slovy Izrael dostane letadla F-35 v rámci každoroční pomoci zdarma, platit nebude nic.
   Platit to budou dańoví poplatníci USA.

   Smazat
  2. Malá poznámka,ušáci zásadně neplatí nic,tak to zaplatí daňoví poplatníci celého světa.

   Smazat
 7. Židé sami přiznávají, že letadlo je natolik poškozené, že nepůjde opravit a je poškozen stealt plášť. Od ptáka by tak rozsáhlé poškození nevzniklo. Je pravděpodobné, že došlo ke střepinovému zásahu na několika místech z explodující rakety, která explodovala mimo předpokládaný dosah účinnosti. Mohlo jít o raketu odvedenou klamným cílem, ale ještě v dosahu letadla. To sice dokázalo doletět a přistát, ale de fakto je na odpis. Takže to byl dost drahý špás se zničením zastaralé baterie. Zvlášť když Rusové nyní určitě dodají novou, moderní a daleko účinnější. Navíc bych moc nedal za to, že celý ten souboj bedlivě sledovali jejich podstatně modernější zbraňové systémy z moře a z jejich základen v Sýrii. Což znamená perfektní data a seskenování bojových schopností té US superstíhačky v reálu. Takže vlastně kontraproduktivní výsledek. Možná Šojgu dokonce poděkoval Židům za potřebnou ukázku slabin té superstíhačky. Až se potkají příště s Rusem půjdou do prdele na 100%.

  OdpovědětSmazat
 8. No vida!, takže i tento neviditelný výkřik za miliardy US žabích kůží (stealth) vidět je!
  Ne na veletrzích předražené techniky, ale obrazovkách radarů PVO! A i trefit ho je možné! Nadto, i zastaralejšími prostředky ...
  Takové poznání asi ty atlanticko-sionistické huny sotva potěšilo. A ruského ministra obrany Šojgu(a) asi přivedlo do rozpaků, jaká slova jen použít, aby je jako host alespoň trošku uchlácholil.
  Raději ani nepomyslet na sílu S-300/400/500 ....

  OdpovědětSmazat
 9. asi to byl náš pták - kdysi se zpívalo " naši letci mají ocelové ptáky"

  OdpovědětSmazat
 10. Kuci cessti,prectete si knizku -pripad vera- o vynalezu pardubicke era.Je tam popsan pribeh,jako se udal se skouskama v Syrii.Zel tenhle vynakez j ejiz prodan Izraeli a juesej,nebo cesi jsou prodjne kurvy,sorry!Jste jiz takovi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otom něco vím byl jsem nakupovat zesilovače v Pardupkách a chudáka tamaru jsem viděl ležet na dvoře. Bývalá tesla si mohla hodně pomoct finančně, ale zásadně proti byl venca flaška.Ten to ušákům věnoval zadara.Za nějakou flašku podřadné whisky.

   Smazat
 11. Za onych casu,ked bolo na hovno som bol ucastny,jednej dodavky traktorov T-72 do Syrie,kazdy den bolo vidiet kondenzacnu ciari Izraelskych lietadiel na hraniciach Damasku.Syrcania len cakali na poruseni hranic s SAM-7.Fungovalo to spolahlivo....ale spomocou zidovskich juesej,sa z casu na cas,vloudi chybicka.Dnes nie je problem zostrelit Izraelske lietadlo...RF,salen nechce dat chytit do konfliktu so zidmi,ci zidovskimi juesej.smrt amerike!

  OdpovědětSmazat
 12. Oprava,pripad pribehu ramona....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.