Reklama

.

.

středa 4. října 2017

Sobotka - odpověď na dotazy ke kauze Lithium

Napsal  Oldřich Lukáš
4.10. 2017 lidé lidem
Tak jsme se přeci jen dočkali. Odpověď pana Sobotky na dopis Ing. Lukáše ve věci těžby lithia v Krušných Horách zpracovaná poradcem premiéra panem Špidlou konečně dorazila. Jsou v ní informace, které již známe, ale odpovědí na klíčové otázky se v dopise jaksi nemůžeme dohledat. Ale posuďte sami:
Odpovědi jsou staršího data... Jen pro připomenutí.....
Klíčové otázky zněly:
nakolik je výše uvedená informace pravdivá
pokud ano, kdy se tak stalo a za jakých podmínek
kdo to schválil a na základě jakého mandátu (prošlo to parlamentem?)
proč stát toto jedinečné bohatství netěží sám, když by tak mohl splatit celý svůj obrovský dluh (dokonce dvakrát) a zásadně zlepšit kvalitu života všech občanů
jelikož lid této země s realizací největšího ekonomického tunelu v naší historii zásadně nesouhlasí, žádám Vás o neprodlené vypsání celonárodního referenda o dalším osudu uvedených ložisek lithia (ideálně v rámci blížících se voleb)
co je obsahem příslušné smlouvy, pokud existuje, a kdo ji podepsal (dejte ji k dispozici veřejnosti)

A tady je plné znění odpovědi pana premiéra.


34 komentářů :

 1. Zlodějští gauneři, nic jiného nelze dodat. Vlastní matku by prodali.
  Samozřejmě, půjde to napříč stranami, aby se vzájemně nebonzli.

  OdpovědětVymazat
 2. Vláda České republika nezastupuje a nepracuje ve prospěch lidu České republiky. Vláda České republiky zastupuje a chrání zájmy zahraničního kapitálu, který v České republice vlastní 100% bank, a 80 procent všech firem. Úkolem vlády České republiky je udržovat obyvatelstvo České republiky v nevědomosti, tak aby zahraniční kapitál mohl vysávat lid České republiky efektivně a lid České republiky, aby držel hubu a krok. Jak bude se zásoby lithia v Krušných horách naloženo, je už dávno rozhodnuto v centrálách vedení zahraničního kapitálu. Česká republika, která co se týče hornictví a těžby nerostných surovin má na světě jednu z nejdelších tradic, předává průzkum nějaké Australské společnosti, která tím že provádí průzkum už má přednostní právo na těžbu a z toho vyplývající zisky, které budou podobně jako zisky zahraničních bank a firem na české území odtékat v miliardách do zahraničí a daněny budou také v zahraničí. V současné době odtéká ročně z České republiky 800 miliard ročně ve formě nezdaněných zisků a divident do států, které nás kolonizovali po roce 1989 a těžbou lithia zahraniční firmou se zvýší tento odtok z České republiky několikanásobně a navíc věci budou postaveny tak, že naopak se Česká republika bude ještě víc zadlužovat vůči zahraničním kolonizátorům. Je s podivem proč vůbec Česká vláda zažádala australskou firmu o geologický průzkum, když na našem území máme České firmy, které by tuto věc provedli odborněji a fundovaně. Navíc ložiska lithia jsou již dávno v geologických mapách dávno zmapované v době, kdy se po celé České republice v padesátých až osmdesátých letech tento průzkum prováděl státním geologickým ústavem. Co konání naší zrádné vlády říkají odborníci z Vysoké školy báňské v Ostravě? Jsme prostě kolonie a jako s kolonii se s námi zachází, ale musí se tomu říkat demokracie A V RÁMCI DEMOKKRATICKÝCH PRINCIPŮ SE MY JAKO PODŘADNÍ SLOVANI MUSÍME NECHAT I ZABÍT ABY JSME USPOKOJILI POŽADAVKY KOLONIZÁTORŮ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Průzkumné vrty jsme prováděli my , Slovani .

   Vymazat
  2. zanedlouho vám budou odebírat orgány, k čemu vám jsou???

   Vymazat
 3. Za komoušů hrozily horníci na Ostravsku stávkou kvůli zdražení brambor o 20 haléřů a teď i když usilují o naše životy tak se nenajde nikdo kdo by burcoval ke stávce. Namítnete ať se do toho dám sám ale jsem již ve věku kdy nevím dne a hodiny. PRADĚDA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnešní horníci mají v průměru 50 let . Makáme z posledních sil a jsme rádî že je práce snad na rok možná pět .

   Vymazat
 4. To je síla soudruzi,co?Není co dodat.Auroru,Lenina a útok na zimní palác,nic jiného.Jsme jen zaprdění čecháčci jak říkal nás guru ,opilec, Havlodebil.

  OdpovědětVymazat
 5. V odpovědi "Mr." Sobotky ... "odvádět státu 10% z hodnoty rudy".
  Kdo určí hodnotu?
  Jak se spočítá?
  Co chápat jako stát? Aby za ně nenakoupil "něčí" bezcenné dluhopisy.

  Přeji hezký den.

  OdpovědětVymazat
 6. Dopis soudruha Špidly,zrádce národa,pucfleka Sobotkových bot,je sice asi psaný na kvalitním papíře,ale obsahem přímo vhodit do hajzlu.To ,že jsme ovčí stádo,kterému je jedno,že čeká na ostříhání až na kůži nebo na popravu,je ostudné.Nechali jsme si ze 27 let dobře vymýt mozky!Nebo ne?Sobotka musí být souzen za OKD a i za tuto loupež,pokud tomu nezabrání lid!

  OdpovědětVymazat
 7. Sobotka měl skončit nejpozději v r. 2013. Pro jeho záchranu byli skončeni jiní, daleko schopnější, protože to nebyly žádné loutky v rukou Bruselu nebo dokonce Berlína a Washingtonu. Sobotka zůstal a z ČSSD se stala pod jeho vedením naprosto nevolitelná strana. Nic jiného k tomu netřeba dodat. Vzhůru k volbám!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka měl skončit hned po volebním fiasku.

   Vymazat
 8. FUJ FUJ FUJ a tisíckrát FUJ Sobotka a celá jeho vláda.
  Je to odporná vlastizrada - a za vlastizradu je jen jeden trest!!!! Těším se, až lidé tenhle odpad vyházejí z jejich paláců, radnic ... kéž by ...

  OdpovědětVymazat
 9. Moje prognoza :
  Jsou dvě alternativy .
  1. Těžba a úprava budou nerentabilní (pokud to bude svěřeno našim "odborníkům" velmi pravděpodobné) a bude se na ni doplácet.
  V tom případě bude provozovatelem stát.
  2. Těžba bude zisková. V tom případě ji bude provozovat anonymní společnost se správní radou složenou z estebáků a s adresou někde v garzonce v paneláku.
  Jestě je třetí možnost, a to ta nejpravděpodobnější. Místní ekologičtí potřeštěnci se spojí s mafiemi a těžbu znemožní, ovšem až po vynaložení veškerých nákladů na průzkum.
  Ex nemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo je čtvrtá možnost, státní podnik to prostě vytěží, prodá a zisk naplní státní kasu.
   Máme tady perfektně fungující ČEZ, tak nevidím jediný důvod, proč by si DIAMO, nebo někdo jiný nemohlo nemohlo vést stejně dobře.

   Vymazat
  2. DIAMO nikdy nic netěžilo.

   Vymazat
  3. 8:20 Na to jste přišel jak? Diamo bylo a je špičkovou firmou na těžbu a zpracování uranových rud a jinou důlní činnost. Jen v poslední době se díky útlumu těžeb více zaměřuje na odstraňování ekologických následků těžebních činností.

   Vymazat
 10. DALŠÍ DŮVOD, PROČ NEVOLIT SOC. DEM, TOP 09, ODS A LIDOVCE. Politici těchto stran jsou pouhé loutky oligarchů, v jejichž žoldu pracují. voliči je musí od koryt konečně odstranit. Občané by se měli dožadovat i referenda o omezení poslaneckého a senátorského mandátu na dvě volební období. Lidé, kteří se chopili moci si ji osobují jako doživotní a už to je naprosto špatné. Referendum by také mělo snížit platy v parlamentě na polovinu, aby majetkový prospěch nebyl, jako dnes, jedinou motivací poslanců hájit své zájmy, jako jediných občanů ČR.
  Ad 17.12: Pak je lepší nezkoumat a netěžit, když vládci ČR se hodlají i nadále chovat k majetku všech občanů ČR jako nepřizpůsobiví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. října 2017 17:59 prozrazuje naprosto
   bezelstně důvod celé této předvolební dehonestující akce. A to, že není napadeno ANO, jakoby byl náčelník hnutí-firmy podepsán.

   Vymazat
 11. Spidla nemluvi pravdu, lze a zavadi, Slovicka jako ma v umyslu, zvazuje jsou toho primim dukazem. Tad se za bileho dne pripravuje nejvetsi zlodejina v Cesku, vuci Sobotkovi , Spidlovi a spol by melo zacit trestni stihani a nova vlada by mela celou vec zastavit , cili zablokovat soukromnym firmam moznost delat pruzkum a tezit litium

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, proti lithiu byly solární elektrárny pouze halířovej mariáš.

   Vymazat
 12. Pověsme tu holohlavou svini, než uteče do Bruselu!

  OdpovědětVymazat
 13. Mě fascinuje, jak to tady papaláši spravujou už 27 roků podle jednoho mustru. Máme tady hromadu otroků, pokud nějaký z nich zaměstnáte, můžete si nakrást kolik chcete.
  Bohorovnost, debilita, nulové ambice.

  OdpovědětVymazat
 14. Technologii těžby surovin se zabývá Vysoká škola báňská v Ostravě. Je velmi podezřelé, že je angažována Vysoká škola chemicko-technologická v Praze.

  Rozhodnutí vlády musí vyvolat úzkost a strach z toho, co si dovolí okupační Česká vláda proti zájmům svých občanů. Jsme odsouzení do role otroků. Z čeho máme dosáhnout srovnatelné životní úrovně vzhledem ke koloniálním státům, které tady prostřednictvím svých firem vlastní skoro všechno.

  OdpovědětVymazat
 15. "Konkretizovat tyto možnosti však v současné době není možné, protože jejich zveřejnění by mohlo ohrozit jejich uskutečnění." Lépe nám nemohl tento všehoschopný lidumil sdělit, že o loupeži není možné mluvit, protože pak by ji bylo možné znemožnit. OKD je proti tomuto jen drobná epizoda. Volte SocDem, mysleji to s vámi dobře.

  OdpovědětVymazat
 16. Páni a dámy diskutující, vy jste si přečetli jen text dopisu pana Lukáše a odpověď Špidly, vše staré několik měsíců. Zjistěte si čerstvější informace. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR totiž včera v naprosté tichosti a pouhých 17 dní před volbami v ČR do poslanecké sněmovny podepsalo v Ústí nad Labem memorandum o porozumění s australskou společností European Metals Holding, která tím dostává do ruky garanční mandát na hlubinou těžbu lithia v severočeském Cínovci. Australská těžařská firma podepsala memorandum s ministerstvem průmyslu o budoucí spolupráci při těžbě lithia na Cínovci. Smlouva má zajistit, že se lithium bude v České republice nejen těžit, ale i zpracovávat.

  To je všivárna první třídy. Hospodářské noviny sice to opěvují, jak to přinese až 1000 pracovních míst a další bla, bla, bla, ale to důležité tam nikde nenajdete. Já jsem k tomu na svém webu publikoval článek (https://www.topcz.net/lithium-vlada-schvalila-kradez-stoleti/ ), ale daleko podrobnější je na aeronetu (https://aeronet.cz/news/megatunel-za-3-biliony-korun-pouhych-17-dni-pred-volbami-do-snemovny-australsti-tezari-na-posledni-chvili-dostali-od-ministra-prumyslu-bianco-sek-na-privatizaci-tezby-lithia-pod-cinovcem-cesky-stat/ ). Kecy, že DIAMO (respektive stát) by neměl cca 10 miliard na rozjezd, jsou kecy, proože to šlo celé udělat podobně jak to organizují v Chile - vytvořit konsorcium se soukromým zájemcem (v daném případě s tou Australskou firmou), kde by měl stát nejméně 51% ze zisku, (v Chile se to pohybuje od 65 - 80%). Jenomže to by o tom nesměli rozhodovat ty zrádné svině z ČSSD. A nevěřím tomu, že volby něco změní. Tento stát je totálně v hajzlu a žádné volby nic nezmění. Jedině nová revoluce, kdy ale lidé budou mít pro změnu hole v ruce. Jenomže ta možná přijde až budeme doslova, jak zpíval Karel Kryl, rýt drškou v zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oblibene prislovi pro Cechy:
   Okrades mne jednou ..hanba na tebe,
   Okrades mne po druhe ..hanba na tebe,

   Okrades mne po treti Hanba na mne!!!(na Cechy!!)

   Vymazat
 17. ČSSD potřebuje někde schrastit skoro 300 miliónů za prohranou kauzu Altner (i když tudle masmédia vrčela něco o tom, že se jeden Altner ml. vzdá své stovky miliónů korun :-). Kde na to vzít a nekrást, když je stranická kasa prázdná a nadto tuto stranu čeká volební debakl (finance za hlasy voličů nepokryjí ani zlomek nákladů ČSSD na parlamentní volby)?

  OdpovědětVymazat
 18. Po volbách by to měli zrušit a soudit jako protistátní činnost!

  OdpovědětVymazat
 19. Největším uměním politika je přesvědčit lid, že soukromá firma bude pracovat efektivněji a lépe, než státní. Že technologie nemáme a neumíme ...
  Základní důvod pro prosazení soukromého investora je zisk. Zisk u státní firmy nekončí v rukou soukromníka, ale jde do státní kasy. Pokud má někdo pochybnosti, že stát nemá aparát na řízení vlastní těžby, peníze na nákup technologie atd. nechť se netěží nic. Necháme to tam spát.
  Dnešní gauneři ve vedení státu jsou už tak neomalení, že těm svým lžím snad i věří. To je podstata všech problémů s financemi od roku 1989. Od toho roku naše vedení jen prodává a utrácí, nic netvoří ... s ohledem na utržené peníze za ta léta. Zhola nic ...
  Je to jako vézt domácnost, mít měsíčně k dispozici 80000kč a být po letech zadlužený, barák na spadnutí, auto rezavé, políčko a veškeré nářadí prodané.
  A našinec? Ani nemusí vystrčit nos z baráku a už platí ... ne za služby, ale paušály. K tomu riziko pokut ve výši až několika průměrných platů při jakékoliv banální činnosti. Jo, na poddané musí být přísný metr. Běda jak u sebe nemáte při kontrole doklad ....
  Takže zaměstnanec platí ze svého mrzkého platu cca: 60% státu v podobě různých daní a stát není schopen využít nerosné suroviny ležící na jeho území. Stále jsme průmyslová, země? Asi ne, jsme rozvojová země ...
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Běda jak u sebe nemáte při kontrole doklad ..." - Tak na vás pošlem NAŠE, aby na vás KLEKLI!

   Vymazat
 20. "...a stát není schopen využít nerosné suroviny ležící na jeho území." - Což o to, těžit suroviny, co se nerosej´, to máme vyřešený, ale když vono se to naše lithium jako napotvoru ROSÍ! A teď babo raď! Ostatně soudím, že v zájmu státu bylo nutno zachránit bohatství před privatizátory typu Dlouhého. Už vám vyprávěl, jak zamontoval do privatizačního projektu OKD ty byty? To byl majstrštyk! sck

  OdpovědětVymazat
 21. Takže stát bude mít 10%. Máme vládu plnou zlodějů nebo retardovaných idiotů. Ti Australani se musejí smát ještě teď, jací jsou ti Češi kreténi.

  OdpovědětVymazat
 22. Návrh fundovaného trestního oznámení na Sobotku a Havlíčka od JUDr. Naxery, který může podat každý, je na adrese:
  http://www.nwoo.org/2017/10/07/trestni-oznameni-na-bohuslava-sobotku-a-jiriho-havlicka/

  OdpovědětVymazat
 23. nemusíme prodávat,ale vyrábět baterie,co svět potřebuje

  OdpovědětVymazat