Reklama

středa 25. října 2017

Sociální demokracie podle A. Mitrofanova

Jiří Paroubek
25.10.2017 VašeVěc

Nezávislý zahraniční novinář Erik Best, dlouhodobě působící v Česku označil mezi deseti viníky volební porážky sociální demokracie a jejího tragického volebního výsledku 7,3 % také novináře Práva Alexandra Mitrofanova. Jen tak mimochodem, na prvních pěti místech Erik Best stanovil toto pořadí: R. Pokorný, M. Roman, Z. Bakala, B. Sobotka a M. Růžička. Mitrofanov je na poměrně čestném 9. místě viníků debaklu ČSSD a v mysli E. Besta daleko před volebním lídrem strany L. Zaorálkem. Má to svojí logiku.


Je zajímavé, jakým způsobem se ve svém dnešním článku pod názvem „Ztratí ČSSD voliče V. M.?“ Mitrofanov snaží bagatelizovat odpovědnost vedení ČSSD a jmenovitě svého dlouholetého favorita Sobotky za strašlivou volební porážku. Imaginární volič V. M. vyjadřuje vlastně názory A. Mitrofanova. Prý přestane být voličem ČSSD za situace, pokud dojde k návratu (rozuměj zřejmě do vysokých stranických funkcí) „všech, kteří stranu poškodili“. Jsou to prý lánští pučisté, také Onderka, Škromach, Foldyna, Paroubek, Zimola, Tejc …… Tedy ano, V. M., s nímž se plně ztotožňuje A. Mitrofanov, vůbec nevadí současné neschopné vedení strany, ale kdokoliv, kdo by ho mohl snad nahradit.

Za druhé, sociální demokracie by prý neměla jít do vlády s hnutím ANO. Souhlasím, pokud se strana ponoří do chaosu, není možné o vládním angažmá vůbec uvažovat. Jen se ale ptám, když se podívám, na převažující „materiál“ v poslaneckém klubu, zda je možné v konkurenci Okamury, Bartoše a jeho Pirátů dělat vynikající opoziční práci a vybřednout z opozice v příštích volbách s lepším volebním výsledkem, než je 7,3 % hlasů.

A za třetí, pokud prý strana podpoří prezidenta Zemana ve volbě na druhé volební období, nebude již mít hlas voliče V. M. M. Zeman mě osobně uškodil v minulosti mnohokrát. Neberu to nijak fatálně. Ale lepší prezident prvého řádu, nežli prezident třetího řádu. Pan Mitrofanov má ovšem dlouholetou averzi vůči Miloši Zemanovi. Vůbec tím nechci říct, že je agentem cizí mocnosti, která si nepřeje Zemanovo znovuzvolení. Ani nechci tvrdit, že je na výplatní listině firmy Bison & Rose. Vůbec ne. Pan Mitrofanov prostě má své nezávislé názory. Podporuje ty, kteří ničí sociální demokracii a dlouhodobě projevuje nesmírnou nenávist k Miloši Zemanovi. Prostě volič V. M. plně vyjadřuje názor A. M., tedy Alexandra Mitrofanova. Měl by se pod tyto názory jen podepsat a neschovávat se za imaginární čtenářem Práva.

- - -

18 komentářů :

 1. Havloidní agent Mitrofanov ať skočí z Karlova mostu a bude klid.

  OdpovědětSmazat
 2. Alexandr Mitrofanof má hluboce zaryté nenávisti. Mezi nimi i k Rusku. Jako by byl západní Ukrajinec. Nevím, co všechno nabral v té plzeňské Škodovce, kde závodní časopis řídili komunisté a Alexandr se svým rusky znějícím příjmením zdobil redakci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Saša pochází odněkud blízko Rostova na Donu.

   Smazat
 3. Mitrofanov symbolizuje naprostý suterén pokleslé a prodejné pseudonovinařiny. Že je novinář si myslí pouze on a jeho think-tankový přátelé a směrovači.
  Nechť zmizí v zapomnění spolu s volebnímy preferencemi kavárenské galérky...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A věříte, že před takovými deseti, patnácti lety byl poměrně čitelný? Četl jsem ho v Právu a byl dobrý. Najednou ho cosi zlomilo a stal se z něho naprostý opravdový pitomec v naší novinářské žumpě. Nevím, jestli k tomu kotrmelci byl donucen nátlakem , nebo to jsou prachy, nebo fakt zmagořil...!? M.R.

   Smazat
 4. Nechápu, co Mitrofanov dělá v Právu, tedy kromě toho, že cíleně škodí levici?
  Vnímám ho jako odporného novinářského šmoka, prodejného, slizkého.

  OdpovědětSmazat
 5. Před cca 20 roky jsem napsal příspěvek do Práva. Posuzoval ho Sašenka.A k čemu že došel? "Jelikož váš příspěvek je odlišný od názoru redakce Práva, nehodláme ho otisknout." On by měl držet chlebárnu a jít se vykálet na Macháčkův palouk.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Ono v tom Právu je takových ošoupaný publicistů víc. Třeba pan Pehe a pan Jelínek. To Sašovi M. to alespoň, i když těžko stravitelně, přecejen pálí. A to nemluvím o některých novinářích Práva, kteří plácejí neznalé nesmysly už v titulku. Bohužel, možná konkurence Práva je ještě ubožejší. No co, kádr Porybný už může být senilní.

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlasím s výše uvedenými. Právo se kdysi dalo číst, což neplatí dnes.Díky podobným jako je zmíněný Saša.Nakonec i to Právo čeká osud ČSSD, mají na to dobře našlápnuto a na redaktory už netrpělivě čekají v drůbežárně u Babiše.

  OdpovědětSmazat
 9. Jan Werich měl k takovým lidem dost výstižný komentář: "Bud je to blbec, nebo to dělá za cizí peníze." V případě Mitrofanova bych tu variantu s blbostí určitě vyloučil. Proč by si ho jinak vybírali na výplatní listinu.

  OdpovědětSmazat
 10. Lež se neudrží, jednou stejně a hodně brzy výjde najevo, kdo je ve skutečnosti Alexandr Mitrofanov a proč byl kdysi vysazen na území ČSSR. Dneska je ověnčen dekoracemi české žurnalistky. Čpí síru proti Miloši Zemanov, ač byl jeho nohsledem.Honosí se poctami, včetně Ceny Ferdinanda Peroutky.Organizuje lekce na knižním veletrhu pod patronací paní Hejkalové v Havlíčkově Brodě. Jakou roli v jeho postavení sehrává po desetiletí šéfredaktor Práva Zdeněk Porybný také vyplave na povrch. To bude legrace na Starém Bělidle!

  OdpovědětSmazat
 11. Už ty jeho bláboly ani nečtu. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 12. Já s názorem A. Mitrofanova souhlasím.

  OdpovědětSmazat
 13. A.M. kdysi snad novinářská autorita, není hloupý, žel podobně jako řada jeho novinářských kolegů typu Šafra, Taberyho, Slonkové a dalších, prodal své novinářské přesvědčení "za mísu čočovice" a stal se novinářským agentem podivného politicko-korporátního uskupení v šedém pozadí české politické scény.

  OdpovědětSmazat
 14. Většího blba než je Mitrofanov jsem neviděl,kde se tady vůbec vzal, připádloval z USA, nebo utekl z Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdysi Saša psával docela dobře, v soc.dem. se vyznal. A pak přišel zlom a už několik let se Saša projevuje jako Šorošovo onuce. Číst se dneska pro přemíru pitomostí už nedá.

   Smazat
 15. Mitrofanov je daleko horší, než agenti cizí mocnosti. Je to životem zklamaný, svou neschopností vnitřně destruovaný, nenávistí ke všem úspěšným zaslepený pidimužík, považující se za titána. Od samých polistopadových počátků ČSSD se na ni přilepil jako klíště a představoval si, že bude její zákulisní, ideovou, vůdčí postavou. Již tehdy ale strana se chovala nejúspěšněji, když ignorovala jeho názory. Proto je zaslepený vůči všem, kterí jí kdy byli prospěšní. Redakce Práva by jej měla již dávno propustit ze svých služeb. Jenže její vedení je všestranně zaangažováno na poškozování jak socialistů, tak sociálních demokratů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.