Reklama

úterý 17. října 2017

Souzeni nejsou ti správní lidé

Erik Best 17. 10. 2017       EB
Pokud někdo odmítne vypovídat před soudem z důvodu, aby nepřivodil trestní stíhání sobě nebo svým blízkým, neznamená to, že tím přiznává vinu. Zákonitě to ale vyvolá otázky o jeho chování v minulosti. Pokaždé, když nějaká světová význačná osobnost odmítne vypovídat (Američané tomu říkají „take the Fifth“, čili odvolat se na pátý dodatek Ústavy), vede to ke skandálním titulkům. Když to v pátek v kauze OKD udělal bývalý předseda výkonného výboru Fondu národního majetku Jan Juchelka, Česká televize ve večerní zpravodajské relaci ani nezmínila, že jde o současného generálního ředitele Komerční banky. Jestli Juchelka porušil etické zásady - v části vystupování na veřejnosti - své banky tím, že odmítl vypovídat, musí posoudit dozorčí rada. Měla by přezkoumat důvody jeho rozhodnutí. To samé by pak měly udělat špičky státního zastupitelství. Měly by veřejnosti vysvětlit, proč je proces veden se dvěma tehdejšími zaměstnanci Fondu národního majetku, když ta skutečně důležitá rozhodnutí o OKD udělal v roce 2004 jako ministr financí Bohuslav Sobotka. Současný premiér měl nepochybně pravdu, když v září prohlásil, že souzeni nejsou ti správní lidé.

25 komentářů :

 1. Ono už se rozsvítilo, měl jsem zato, že je tu od r. 90 zhasnuto. Totiž, bez toho by se to tu zdaleka tolik nehemžilo. Zhasnete, a uvidíte ten cvrkot, to byla první premisa úspěšné transformace.

  OdpovědětSmazat
 2. "...souzeni nejsou ti správní lidé." - Které správné lidi jste odsoudili za LEHMAN BROS. v USA, BESTe ? Co kdyBESTe o tom napsal pár řádků, pane BESTe? sck

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Too fat to exercise.

   Smazat
  2. 13:44 co to je za nesmyslný požadavek? Můžete to nějak vysvětlit?

   Smazat
 3. Sobotka se nemůže vymlouvat,věděl,že je to krádež a když s tím nic nedělal,je to napomáhání ke krádeži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "když s tím nic nedělal" - LŽEŠ! Causa PRODEJ a.s.OKD byla soudem shledána v pořádku.

   Smazat
 4. Myslím že začínám chápat, proč neměli rádi STB.

  OdpovědětSmazat
 5. Zdá se, že to začíná být u nás pravidlem. Souzeny jsou malé ryby, nikoliv žraloci, souzeny jsou loutky a "bílí koně" nikoliv praví pachatelé. Souzeni jsou nevinní, ba i ti, kteří na porušování zákonů pukázali ...
  Souzena je např. i Vitásková, která na ERÚ přišla poté, co se tam děly "věci", aby na ně upozornila a ... skončila před soudcem.
  V kauze OpenCard byli souzeni pražští zastupitelé i magistrátní úředníci, kteří se do ní později "namotali". Nikoliv však ten či ti, co tu bezva_fintu skutečně vymysleli, aby na ní bohatli.
  ---
  Jsou toto ty euroatlantské hodnoty, co nám těmi soudními fraškami předvádějí?

  OdpovědětSmazat
 6. 1) Pan Best evidentně dlouhodobě pociťuje potřebu opakovaně útočit na Bohuslava Sobotku. Možná si přitom dokonce připadá jako bojovník za očistu české politiky. Že si k tomu mezi všemi českými politiky vybral zrovna BS, je trochu zvláštní -, ale budiž, nikdo mu nebude brát právo tyto své názory ventilovat. Těžko mu podsouvat, že by to dělal z lásky k Babišovi. On to zkrátka tak vidí. Je to i koneckonců také znamení toho, jak dobře se sžil s českou společností...

  2) NR evidentně patrně považuje za užitečné sem jeho komentáře opakovaně kopírovat, přestože se jeden druhémum podobají jak vejce vejci. I NR na to samozřejmě má plné právo. Vždyť navíc to zaručuje potlesk publika.

  Zároveň je ale pravda, že
  "zatímco se zvyšovaly platy a důchody, státní dluh v podstatě stagnoval, zatímco se nařizovalo podnikatelům, kolik mají dávat svým zaměstnancům, máme nejmenší nezaměstnanost v celé EU, až se leckdo ošívá, že to není „přirozené“. Nicméně ekonomika a platy dále rostou. ... přes všechno negativní, co by se dalo snadno nalézt, se jedná o jednu z nejlepších vlád, kterou jsme měli od roku 1993, možná dokonce nejlepší. Předsedou této vlády byl sociální demokrat Bohuslav Sobotka, nikoli Andrej Babiš – ten z ní byl vyhozen –, a proto se mi sociální demokracie nezdá zas tak špatný nástroj pro prosazování levicového programu. ... Nevím, jestli je pro ČSSD politicky moudré uzavírat další koalici s hnutím ANO, ale pro mě jako pro občana je jakákoli jiná koalice s pravděpodobným vítězem voleb učiněnou katastrofou. Stačí si třeba jen představit vládu ANO s ODS, SPD nebo KSČM a je jasné, že opravdu nebude líp." ( - jak napsal Martin Kohout na a2)
  - Anebo to pravda není?? -

  -----

  Každá doba má své fackovací panáky. To, komu dav novinářský tuto roli přisoudí, koho davu jarmarečnímu předhodí, je výpovědí o charakteru novinářů, kteří jdou s "duchem doby". - Jen se potichu ptám, zda Miloš Zeman novináře Besta také počítá k blbcům?

  Já určitě ano.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kokotko! Karel z Plzně

   Smazat
  2. Nejste kokotko padlý na hlavu? Před půlhodinou v televizních zprávách hlásili, že milion našich spoluobčanů je ohroženo chudobou. Komunisti byli ve srovnání s vámi zlatí, zlatí, zlatí ...

   Smazat
  3. Proč Kokotko? Je to KOKOT jak se patří! A nech novináře pana Besta laskavě na pokoji kokote. Nesaháš mu ani k řitnímu otvoru.

   Smazat
  4. Kokotko 18:30 - ačkoli mi Kokotko obvykle pije krev, tentokrát mu dávám plně za pravdu. Jednoduše, Sobotka Bohouš zdaleka takový zloduch není, aby občanu Babišovi Ondrovi mohl za vzor sloužit.

   Smazat
  5. Ano, soudruhu Kokotko, je potřeba nedívat se jenom na ty špatné věci a nebát se vidět výhonky toho nového, toho, co je v té straně zdravého.

   Smazat
  6. "v televizních zprávách hlásili..." - A co Juchelka? O Juchelkovi pořád nic? Až se v čt něco objeví, vyvěste to sem, ať se přesvědčíme, že máte přehled.

   Smazat
 7. počkejte po volbách

  OdpovědětSmazat
 8. Best má naprostou pravdu. Jen bych doplnil, že v ČSSD jsou ti nejvyšší představitelé všichni stejní, stejně "slušní" i "kvalitní". Nechci je ani jmenovat, ale pevně věřím, že si je po již brzkém bankrotu jejich strany soudy najdou a dostanou všeho za všechno po právu. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:11

   Milý Karle,
   dočkej času, jako husa klasu!
   Jinak pro tvou informaci - pořadí je: policie, žalobce, obhájce, soudce.
   Můžeš si to vás na té slavné fakultě ověřit, pokud mi nevěříš.

   A doufám, že jsi stejně důkladně obeznámen i s charakterem politiků zbývajících stran...

   Smazat
 9. Naivní a slepé nadšení autora z 18:30, který sám sebe nazval "Kokotko" pro "levicovou agendu" ČSSD je téměř neuvěřitelné.
  Ve svatém nadšení zapřahá vůz "před koně" , přičemž sám má pohled drožkářské herky s klapkami na očích. Je to obráceně. Kdyby nebylo zvýšené potřeby pracovních sil , a s tou nemá vláda nic moc společného, tak by nebyl žádný tlak na mzdy. Můžu vám garantovat, že ČSSD, a Sobotka zvláště, by nás přesvěčovali, že je to ekonomická sebevražda.Prostě by zase, po klikáté už, odvolali co odvolávají, a prohlašují, co nikdy neřekli. Viz. např. církevní restituce.
  Sobotka ze sebe fackovacího panáka udělal naprosto sám. Jestli svobodně a dobrovolně, je otázka, ale na něj. Mohu to tvrdit, znám ho, podobně jako pan doktor David, dost dlouho na to, abych věděl, co se od něj dá čekat, a čeho se zaručeně nedočkáte. Zejména se nedočkáte odvahy jít proti neřádům , kteří definitivně ovládli chod ČSSD. Stal se jejich poskokem a služebníčkem, a tím i sám neřádem. Jeho touha stát se předsedou vlády znamenala víc, než nějaké zásady, nepřekročitelné mantinely, chcete-li, levicové myšlenky a směřování. Pan E.Best nastínil jen část "smradlavého másla" na Sobotkově hlavě. Má ho tam hodně, a už mu "teče z nohavic a polobotek". Proto je tak povolný a ovladatelný, a vždycky byl. Takže ne s hnutím ANO, ale se současnou ČSSD není moudré, pro slušné lidi a politiky, uzavírat jakoukoliv koalici. Otázkou zůstává, kolik těch slušných se vůbec po volbách najde. Zatím tam vidím spoustu "starých pardálů a micinek", kteří se v minulosti vždy dokázali "pragmaticky" dohodnout, a vzájemně se krýt. Lhostejno jestli z levé či pravé části politického spektra. A pana Besta nechte na pokoji. Ten to, s odstupem, vidí naprosto přesně. Na rozdíl od vás. J.B.

  OdpovědětSmazat
 10. JUCHELKA vskutku případné jméno!
  Václav

  OdpovědětSmazat
 11. Bylo by pěkné sobotka a bakala na jedné cele.

  OdpovědětSmazat
 12. " Můžete to nějak vysvětlit?" - Můžu. Mr.Best svůj článek znehodnotil, protomaže zamlčel skutečnou příčinu nízké ceny a.s.OKD. Tou byla ztráta majority státu. Emerickej superinvestigativec se nevyzná ve fungování akciového trhu, nebo ze sebe dělá (musí dělat?) hlupáčka? To moh´ zůstat doma, presstitutů tady máme něurekom.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.