Reklama

úterý 24. října 2017

Stane se Miroslav Kalousek skutečným šéfem ODS?


Jaromír Petřík

24.10.2017 Rukojmí
Tak to vypadá na totální „pohřeb“ ODS, když její vedení v čele s Petrem Fialou odmítlo jakoukoliv formu spolupráce s ANO a spojilo se s Miroslavem Kalouskem, který odstupuje z čela TOP09 pro její neúspěch ve volbách. M. Kalouskovi se sice podařil před volbami geniální tah, kdy u STAN v době volební kampaně odvolal Petra Gazdíka a nahradil jej do té doby neznámým Janem Farským, aby si voliči příliš neznalí politiky nespojovali STAN s TOP09. 


Jak všichni víme, tento tah M. Kalouskovi vyšel, ale s odřenýma ušima.
STAN sice tímto způsobem M. Kalousek dostal do Parlamentu, ale co se týká TOP09, tak nebýt Pražáků z volebního obvodu Praha 1, už by zmizel z politické scény. Samozřejmě celkový volební výsledek 5,31% je pro TOP 09 propadákem a tak Miroslavem Kalousek vymýšlí co dále.
Jeho „obětí“ se nyní stává ODS. Ta si díky V. Klausovi ml. ve volbách polepšila, ale zase ne tak rapidně, aby se dalo mluvit o nějakém úspěchu. A nebýt V. Klause ml., tak ODS pod vedením nevýrazného Petra Fialy (zato zemanofobního a rusofobního), nezískala ani 10% hlasů.

Václav Klaus ml. totiž ve volbách Petra Fialu totálně převálcoval, získal 22 614 preferenčních hlasů, když kandidoval z třetího místa pražské kandidátky. Lidé v preferenčních hlasech kroužkovali nejvíce předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který získal 48 539 hlasů a na druhém místě se umístil právě Václav Klaus mladší. Petr Fiala jako současný předseda ODS získal kroužkováním pouhých 13 003 hlasů což v preferencích stačilo až na deváté místo. Dalo by se říct, že Václav Klaus ml. svého předsedu ODS Petra Fialu naprosto „převálcoval.“


Co je však zajímavé, že Václav Klaus ml. zaujímá poněkud jiné názory než radikální prokalouskovská klika v ODS reprezentovaná právě Petrem Fialou. Svojí zemanofobií a rusofobií se tato skupina dá zařadit mezi tzv. „Pražskou kavárnu“ a jsou tímto naprosto nepřijatelní pro řadu bývalých voličů ODS (mne nevyjímaje).
Názory Václav Klause ml. jsou zase nepřijatelné pro tuto prokalouskovskou kliku. V. Klaus mladší vychází dobře s prezidentem Milošem Zemanem a je pro spolupráci s Putinovým Ruskem. Kromě toho je kritický vůči EU, stejně jako jeho otec Václav Klaus st. Z tohoto postoje je Kalouskova klika v ODS vedená Petrem Fialou úplně vedle. Mimo jiné V. Klaus ml. neslavil volební vítězství s volebním štábem ODS: https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/501515/klaus-ml-slavil-bez-fialy-v-centru-prahy-v-baru-byl-s-prezidentovymi-muzi.html

Václavu Klausovi ml. se hlavně nelíbí, že skupina kolem Petra Fialy odmítá jakoukoliv spolupráci s vítězným ANO a chce jít do opozice. https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ods-jde-podle-vaclava-klause-mladsiho-jen-z-opozice-do-opozice-spokojen-s-tim-neni-38836
Objevila se i spekulace, že Klausovi si berou zpět ODS: https://zpravy.idnes.cz/vaclav-klaus-mladsi-volby-2017-ods-miroslav-korecky-komentar-pok-/domaci.aspx?c=A171023_114627_domaci_pas

Jak toto všechno dopadne?

Osobně předpokládám, že většině voličů ODS by zase až tolik nevadilo, kdyby ODS šla do koalice s hnutím ANO. Některé voliče by sice ztratila, ale určitě by získala více těch nových, než zůstat další 4 roky v opozici a místo Petra Fialy se de facto nechat řídit Miroslavem Kalouskem.
K vytvoření volebního bloku stran od středu doprava, který by společně zabránil tomu, aby hnutí ANO vyhrálo parlamentní volby, vyzval na konferenci Budoucnost pravice předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Strany by se podle něj měly pokusit najít i společného kandidáta na Hrad. Šéf ODS Petr Fiala reagoval vstřícně. Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/kalousek-chce-volebni-blok-pravice-fiala-je-pro-belobradek-odmitl-phd-/domaci.aspx?c=A161103_160033_domaci_kop

Nevím, co na to říct.

Pokud ODS přijme tento Kalouskův návrh, kdy se Kalousek stane praktickým šéfem ODS a odmítne názory V. Klause ml., tak mám obavy, že v příštích volbách se ODS bude potácet s výsledkem někde těsně nad 5% jako nyní TOP09. A TOP09 už se v příštích volbách nemusí dostat do Sněmovny vůbec. A koho ještě chce Kalousek získat kromě STAN a ODS do „Budoucnosti pravice?“ Jak se ukázalo, tak KDU-ČSL volili pouze bigotní katolíci a sotva se dostali do Sněmovny (kromě zájmů církví nemá KDU-ČSL co nabídnout) a některé Piráty? Se stranou, pro kterou jsou důležitá témata, jako je legalizace prodeje marihuany si to neumím představit.

Nastal totiž ještě další zásadní problém:

Ono totiž strašení Zemanem, Putinovým Ruskem a nyní i Babišem s Okamurou na české voliče nezabralo. Jinak by naši voliči nemohli dát 1,5 milionu hlasů politikovi, který je trestně stíhaný. Toto je současně i facka tzv. „nezávislé“ justici, když jí tak obrovské množství našich občanů nevěří...

45 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ODS už měla po zásluze chcípnout na smetišti dějin! Ale díky hlasům ml. Klause získala nezasloužené body! A tak ODS reinkarnovala v těchto volbách. Je tomu 2 dny a už teď se ODS natřásá jako nadmutý krocan. Nevadí! Do roka a do dne se projeví následky tohoto slepence i se svýma následky!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Lidové básničky24. října 2017 22:50

   POLITICKÝ PROSTITUT KALOUSEK
   V džínech, teplácích, či kmentu, hlavně, že jsem v parlamentu.
   Dřív platilo na lidičky, když jsem si hrál na barvičky.
   Byl jsem modrý, byl jsem černý, žádné barvě nebyl věrný.
   Šel jsem s oranžovou, rudou, hlavně, že mě volit budou.
   I když mě nikde nechtějí, neztrácím naději.
   S politikou nepřestanu, založil jsem novou stranu.
   Přesvědčí vás moje vize: Vyvedu náš národ z krize!
   Bohatým dát, chudým brát, tak vypadá správný stát.
   Jasné jsou mé obzory, nechci chudé sponzory.
   Volby rozhoduji teď, zaplatím si předpověď.
   Lhal jsem, lžu, lhát budu zas, hlavně, že mi dáš svůj hlas!
   Lhát lidem se vyplácí, tvrdí všichni topáci!
   MIROSLAVE KALOUSKU
   Miroslave Kalousku, už máš lejno na fousku.
   Kdybys nekrad státní prachy, neklepal by ses strachy.
   David sedí, Vlasta bude i pro Tebe si bachař pude.
   Čtyři steny, jedna postel, už Ti nepomůže ani kostel.
   Vycházky jen jednou denně, v lochu budeš dělat štěně.
   Nemusíš si dělat hlavu, budeš mít i teplou stravu.
   Sprcha, mýdlo... všechno bude, neboj, na každého zbude.
   Takže, ať se tam máš skvěle a teď už táhni do prdele!

   Smazat
  4. Ondřeji Dvořáku, to se pleteš. Odpovědnost za sestavení vlády má jednoznačně ANO. To, že je ODS odmítla z nich tu odpovědnost nesejme. ANO má dost variant vládu sestavit.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Potřebuje 21! Ensteine.

   Smazat
  7. Ondřeji Dvořáku, mířil jsem tam, že hnutí ANO je (bude) pověřeno sestavením vlády a pokud se mu to nepodaří, bude to jen jejich vina, kterou na nikoho jinýho hodit nemůžou. 78 hlasů je dost na to, aby si s tím poradili.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Nakonec kývnou, jsou to jenom tahanice kvůli co nejlepším podmínkám.

   Nedívejte se na Babišovy sliby, které mu tupě sežrala skoro třetina národa, ale na jeho zájmy. A ty jsou ve sprostých kšeftech a ve sprosté EU.
   Proto Babiš potřebuje ODS a po hraných tanečcích pro voliče a po ústupcích ji i dostane.

   Smazat
  10. Sobotka byl zavázán Kalouskovi, že ho po předešlých volbách udržel v křesle předsedy a tak byl znát silný vliv Kalouska a "kavárny" na vládnutí Sobotky, které vyvrcholilo odvoláním Babiše. To také považuji za hlavní důvod propadu ČSSD ve volbách. Jsem zvědava jak se rozhodne ODS. KDU-ČSL jako správná jezuitská strana bude chtít ovlivňovat jakoukoli vládu. Ale Babiš není Sobotka. Kalousek dál ovládá českou televizi, zástupci TOP09, STAN a KDU-ČSL jsou permanentně na obrazovkách. bv.

   Smazat
 2. Občané justici nevěří, protože nekoná tak jak by měla. Kdyby tak konala, tak za zločiny 90tých let i za zločiny vlády Topolánka a Nečase sedí nejméně polovina ODS (strany zlodějů )v base.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:34 Už jsme se několikrát přesvědčili, že u nás je zřejmě možné vše ...
   Vláda vedená Fialou s ministry Bartošem, Okamurou, Zaorálkem, Bělobrádkem a Kalouskem, to bylo opravdu "terno". To bychom se všichni opravdu "zasmáli"...
   L.S.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. Kterej hňup tuto 3,14čovinu napsal?

  OdpovědětSmazat
 5. Dokud tenhle švajneraj někdo neoběsí, do té doby se to bude přelejvat z jednoho politickýho postu do druhýho, vymejšlet pro sebe trafiky, a vykrádat státní rozpočet ve výši přes sto litrů měsíčně pod přezdívkou "mzda" plus co si ukradneš, to máš. Jednou to bude muset skončit, ale skončí to všechno jenom špatně. A zas to pochopitelně odserou "občané"

  OdpovědětSmazat
 6. Nevím, ale ten odpor stran jít do koalice s Babišem,protože má být trestně stíhaný,když o jeho trestním stíhání komisí EU tušili již několik let a nic nedělali, dokonce s ním v poklidu do letošního jara vládli, mi připadá spíše jako zástupný. Jakoby věděli o velkém prů..ru, který nás má teprve potkat a nechtěli se v něm spoluúčastí ve vládě namočit. A nebo, že by přeci jen otázky kolem lithia? Však se to brzo dozvíme. A co se týká naší nedůvěryhodné justice? Svým jednáním, kdy kohokoliv obviní bez důkazů k důvěře nevede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - hróóóóózně jim vadí, že člověk "obviněný" by měl být premiérem, viz žvanění Němcové, Kalouska, ale i dalších politických lumpů a zločinců ( bohužel neobviněných) ale což už zapomněli, jak si do sněmovny přitáhli poslance ODSOUZENÉHO za korupci, který jim pomohl odhlasovat církevní restituce? A ti samí šmejdi! Jak je možné, že se tihle lidi nestydí! Cožpak si myslí, že občané jsou úplní pitomci, a na vše zapomenou? Tak - odsouzenec jim nevadil, obviněný jim vadí? Taková křivárna, takové pokrytectví je možné jen v ČR. Jak je možné, že se tyto hnusné, pokrytecké způsoby zde ujaly a stále se drží? On nikdo nemá soudnost? A proč NIKDO z moderátorů, kteří se jich dotazujou, proč s Babišem ne atd. se nezeptají ... a co tenkrát ten odsouzenec, ten vám nevadil?.... To bych si s chutí poslechl, co by blábolili, a jak by to zdůvodňovali, smečka odporných zmetků. Jenže to by nesměli být mediální činovníci připosraní. Jo - urážet Babiše, to by jim šlo. To nejodpornější, co tahle země nosí, a odstupné bude u každého kolem půl milionu. Takže - myslíte si, občané, že je ČR ještě normální? Na nic nejsou peníze, ale tomuhle sajrajtu se bude odstupné vyplácet!

   Smazat
  2. 21:49 naprostý souhlas.

   Smazat
 7. jak někdo napsal .ODS chce Ano odstranit a vytvořit svou koalici.Znovu švindl na lid český.Fiala je velké PRD.Volby dopadly teoreticky dobře ale prakticky jsme,přesně tam....... !!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. 19:52 Taky si říkám, kolik toho měl autor v krvi, když psal tenhle blábol.

  OdpovědětSmazat
 9. Václave Klausi ml. Probůh, kam jsi to vlezl ?

  OdpovědětSmazat
 10. ODS si nárokuje křeslo předsedy Parlamentu, jakože nejsilnější opoziční strana. Zajímavé. Doteď měl vítěz voleb, socdem předsedu vlády i předsedu parlamentu a nikdo neřval, že by to měla mít komunistická strana, jako nejsilnější opoziční strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale před vládou socanů se to celá léta dělalo tak, že předsedu Sněmovny obsadil adept nejsilnější opoziční partaje.

   Smazat
 11. Politická část Pražské kavárny (napříč politickým spektrem) pouze nechce pochopit, že ty jejich "ksychty" už nejsou přijatelné nijak, stejně tak to nechápe kulturně-prestitutská fronta v našich kdysi veřejnoprávních sdělovadlech...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kurňa, vy se tu z tý "pseudokavárny" jednou poserete...

   Smazat
  2. 22:15 - kavárna je asi tvůj kumbál.

   Smazat
 12. Nevíte, proč ti největší šmejdi jdou v jednom šiku proti Babišovi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 13. O post "přesedy" je všude velký zájem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 14. ODS defakto ve volbách nezabodovala a teď hraje na předčasné volby. Pak, ale dopadne ještě hůře než dnes, její "tváře" jsou totiž mdlé (Fiala) nebo nedobré (Němcová, Benda a mnoho dalších). Mnoho sympatizantů SPD a Pirátů nešlo vůbec k volbám, ato z různých důvodů. Že stejně nepřekročí 5% byl jeden z nich. ANO by tak bylo opět "bito", každý starý aparátčík, plus Bartoš, by byl proti němu. Jsem naprosto přesvědčen, že v dalších volbách by strany starých struktur propadly již definitivně, takže opakování je matka moudrosti, ať žijí nové volby. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:11 Mluvit o předčasných volbách čtyři dny po skončení řádných voleb je jako ve fotbale mluvit o prohře ve třetí minutě zápasu za stavu 0:0.

   Smazat
  2. Pristi,predcasne parlamentni volby muzou obcana postavit pred volbu :kalasnikov a granat anebo kulomet a granat. :-)
   I ten ukecanej,ochmelenej Ceskej ovcan uz ma ty zumpy plny brejle.

   Smazat
 15. Zbabělá ODS před volbami jenom řvala,jak tatp vláda dělá všechno špatně. A teď do vlády nechtějí, aby se předvedli. Ubohost a zbabělost.To je ODS.Jen ňafat za pěkné penízky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že urážet ODS je tady v kurzu. Ale fér by bylo říct, že ODS už před volbama říkala, s kým by do vlády šla a s kým ne. Takže v této souvislosti mluvit o zbabělosti ODS je mimo mísu.

   Smazat
  2. A jak jinak by chtěla ODS prosadit ty své mimochodem šílené ekonomické nápady ?A s kym jinak by chtěla do vlády,když předem bylo jasné,že ANO vyhraje ? Jen fabulují,žvaní a machrují. Zbabělci a ubožáci.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 12:06 No, jestli tobě bylo předem jasné, které partaje projdou a kolik budou mít poslanců, tak to jsi asi jedinej.
   Ty jsi asi nikdy nedělal žádnej sport, co?

   Smazat
  5. Zkušenost a pud sebezáchovy. Nechtějí dopadnout jako socani a lidovci. Jít do vlády se slovenským estébákem je sebevražda. Má noviny na to, aby koaličního partnera pomluvil a zničil...

   Smazat
 16. Nejdříve k té "facce nezávislé justici" . Co si lidé myslí o kriminálním případu (A Čapí hnízdo nic jiného není), vůbec nemusí odpovídat skutečnosti. Kdysi si lidé v drtivé většině mysleli, že židé podřízli Anežku Hrůzovou. Z rituálních důvodů. Bez důkazů. Noviny je zpracovaly. Tady naopak - bez důkazů - Babišovy noviny a dokonce i prezident řvou o policejní provokaci. Takže jestli je nebo není justice nezávislá, nesouvisí s tím, co si lidé myslí. ......... a teď k té spolupráci s ANO. Jen sebevrah by lezl do koalice s Babišem, po čtyřleté zkušenosti socanů a Lidovců. Copak je normální aby jedna vládní strana vyletěla nahoru a ostatní dvě propadly? Není. Nikde se totiž neobjevil absolutní křivák, který jakékoliv příznivě přijaté opatření vlády vydával jen za svůj úspěch. Měl na to své noviny. Třeba valorizace důchodů nebo zvýšení minimální mzdy. Vždycky nejdříve řval proti. Když ho socani a lidovci přehlasovali, vykřikoval, že ON zvýšil důchody a minimální mzdu... Kromě toho je nepřetržitě napadal ...Zkrátka - pokud chce ODS za 4 roky skončit mimo Parlament, ať jde do vlády s estébákem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to je jednoduché nadávat na Babiše,že.Co takhle si uvědomit,že: KDO UMÍ-UMÍ. KDO NEUMÍ-ČUMÍ.
   A že jsme si už užili diletantů za ty léta,vážení. A tak těmto diletantům nezbývá než kopat a ohánět se demokracií.

   Smazat
  2. 14:00 S tebou nelze než souhlasit.

   Smazat
 17. Václav Klaus mladší vlezl do ODS z pouhé nostalgie k odkazu a dílu svého otce. Ale je to chyba, názorově je zcela někde jinde než kalouskovic štváči. Napětí bylo znát již na tiskové konferenci ODS těsně po volbách, kdy Fiala taktně přešel mlčením otázku redaktorky, zda by si V. Klaus ml. v důsledku vysokých preferencí nezasloužil nějakou funkci ve straně. Již teď jsou to dva kohouti na jednom smetišti a odhaduji, že Klaus bude odejit, tak jako názoroví a schopnější a charizmatičtější odpůrci Sobotky v ČSSD. Klaus ml. je kverulant a křikloun, ale na rozdíl od jiných se kupodivu léta živil normální poctivou prací a budí tak nějak, lidskou důvěru, tedy že to, co říká a často politicky nekorektně, myslí upřímně.
  Kalousek, ztělesněná nenávist ke kde čemu, nedostal přes prsty jen tak náhodou. Osobně jsem vůbec nepochopila, jak někdo může volit stranu, ve které dál zatouchají takové persóny, jako je bývalá budoucí premiérka Němcová a jí podobné stuktůry. A dost dobře nechápu ani volbu Klause, byť mladšího. Pravičáci mají asi krátkou paměť a tak již zapomněli, kdo naši zemi poškozoval téměř nejvíce hned od listopadu. Děkuji pěkně za navazování na takovýto odkaz. No prostě stále stejní dinosauři, jen jim začíná docházet, že nadešel čas skrýt ten svůj profláknutý ksicht za masku nějakého radostného, mladistvého lídra, protože jinak by šli už definitivně od válu. Prostě, jak se říká, ať volíte, koho chcete, vždycky jsme to MY!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.