Reklama

čtvrtek 12. října 2017

Stát pro jedno procento aneb Volby to jistí

Václav Umlauf 
13. 10. 2017      e-republika
Fascinují mne lidé, kteří věří tomu, že bohatnou prostřednictvím jednoho promile vyvolených. Mluvit s touto dvojí partou o skutečném státním zájmu, to je celkem zbytečné. Hoši, co spolu od sametu pilně mluví, se snadno dohodnou, protože spolu pilně mluví. Podívejme se na volby z tohoto základního hlediska bystrých hochů. Viz naši starší čtyřdílnou sérii k témuž demokratickému cirkusu z roku 2013 nazvanou Přísně utajená témata voleb I-IV. Přidejme k tomu článek ze stejného roku 2013 nazvaný Jak se mlčky ničí budoucnost země. A to celé korunujme článkem z března letošního roku nazvaným Jak šlape český korporátní fašismus

O pálení peněz střední třídy na korporátní svatbě jsem už také psal (zde). Tím by byla všechna volební témata vyčerpána, stejně jako před čtyřmi roky. Vlastně všechna ne, protože zbývá poslední skutečně vážné téma, což je český zájem.
Korporátní nezájem o český státní zájem

Korporátní fašismus pilně budovaný v této kdysi skutkem a nejen slovem demokratické zemi je zajímavý tím, že preferuje zájmy jednoho procenta vyvolených, které se volebně prodává jako zisk pro všechny. Jistěže jsem nadšen z toho, jak pilně bohatnu prostřednictvím jedno promile vyvolených. Pevně doufám, že nejsem politický blb na plný úvazek. Proto mne fascinují lidé, kteří tomu skutečně věří prostřednictvím jimi volených partají a jejich ideologie.

Kdysi jsem psal o tom, jak klíčoví průmyslníci První republiky pro lidi opravdu něco udělali, protože měli rozhled, byli vlastenci a podporovali přechod kvalifikované dělnické třídy do střední vzdělané vrstvy. Přitom prodávali do ciziny hotové výrobky vyrobené z domácí suroviny, zdejšího know-how a zdejší práce. Pokud vezmeme současné jedno procento, tak jsou to buď privatizační zloději a bývalí veksláci, nebo nastrčené bílé koně cizích bank a korporátek. V lepším případě mezi jednoprocentní kastu patří i někteří aparátčíci a bývalí nomenklaturní bankovní a podnikové kádry, povětšinou s podepsanou spoluprací s StB. Navíc jsou současní oligarchové z hlediska úrovně vzdělání a kultury většinou primitivové, což dokazují svým vkusem a kulturním rozhledem. Míra jejich sociální empatie je spolehlivě řadí mezi sociopaty.

Těmto jedno procentním volebním lídrům sekundují partaje, které jsou zkorumpované dvaceti lety zlodějen nebo komplicitou a mlčením ke zlodějnám. Tyto partaje jsou vytunelované, zbankrotované, několikrát prodané, koupené, rozpuštěné, vypuštěné a propuštěné. Kdo stihl nebýt zavřen po politické kariéře, ten si dnes v klidu užívá naloupených peněz a vlastní pohádkové majetky v zahraničí na černých kontech obhospodařovaných pod kontrolou amerických bank a příslušné US-vlády.

Mluvit s touto partou o něčem jako „národní zájem“ nebo „státní zájem“ je dost ošemetná věc. Prodejní politikové a korporátní jedno procento se zmocnilo státu proto, aby si hájilo vlastní zájem, který pak vydávají za společný zájem. Nebo místní ekonomičtí či političtí prostituti hájí zájem cizích korporátních chlebodárců. Ti po vyplundrování domácích zdrojů a našich občanů jako zdrojů pak domácím pomahačům hodí zbytky ze stolu, zavřou krám a půjdou rabovat další stejně hloupou a povolnou kolonii. Takže ani na úrovni prodejné české politické reprezentace nelze mluvit o tak ošemetné věci, jako je český státní zájem.
Simulákrum zvané „český národní zájem“

Zato se roztrhl pytel s úplně jiným tématem, což je nacionalistický zájem. Z hlediska degradace demokracie na korporátní fašismus je to celkem pochopitelný krok. Normální stát občanů od sebe přesně rozlišuje ideu občanství a ideu národní příslušnosti. Občan je svobodně jednající žena nebo muž v politickém prostoru, který je z podstaty věci otevřen všem stejně jednajícím a svobodným občanům. Nacionalista se narodil jako národovec a umře jako národovec. Fakt, že by mohl být svobodným občanem, to ho zajímá jen jako národovce. Mám známého, kterému zastřelili v jihoamerické zemi jeho původu celou rodinu, protože zde byli politicky činní. On nebyl tehdy doma, tak zůstal naživu. Nakonec odešel do Česka a zde je dále skutkem činný jako občan České republiky. Při této společné aktivistické činnosti občanů jsme se také seznámili. Většina zdejších nacionalistů takto činná není a nikdy nebude, protože nejsou skutkem občané. Pilní nacionalisté by tohoto občana asi s chutí zlynčovali, protože vypadá jako Rom a mluví česky s cizím přízvukem. Borci z českého Ku-klux-klanu nemají s českou výslovností vážný problém, i když s psaním a s gramatikou občas ano.

Korporátnímu jednomu procentu fašismus historicky nikdy nevadil, a vadit nebude. Pracovní síly dovezené z ciziny skrze otrokářské agentury mohou výborně fungovat v konglomerátu koncentračních pracovních táborů. Ty bude hlídat česká bílá soldateska, která bude žít stejně jako jednoprocentní otrokáři z cizí otrocké práce. Takže dokud pojedou montovny s lacinou námezdní silou v českém korporátním fašismu, tak může jet i český nacionalismus. Jedno nevylučuje druhé, ba právě naopak.

Parta nacionálních obuškářů pod vedením příslušné politické partaje bude vartovat ubytovny a mlátit ty, kteří chodí z montovny pozdě domů. Druhá sociální partaj bude žít z toho, že zákonem povolí agenturní otroctví cizinců v této zemi a přikryje to příslušným levicovým politickým internacionalismem a křesťanskou láskou k bližnímu. Třetí politická parta hnaná pravicovým ekonomickým neoliberalismem si postaví kšeft na tom, že tyto pracovní otroky bude postupně naturalizovat a dělat z nich vykolejené občany, kteří budou hlasovat podle libovůle příslušného továrníka či agenturního otrokáře. Udělají všechno proto, aby se nemuseli vrátit domů, kde by jim bylo po všech těch dluzích mnohem hůř.

A každá z těchto prodejných partají bude tvrdit, že hájí národní zájem. Ta první partaj hájí nacionalistický národní zájem vyplašených slovanských bělochů, jejichž jazykem je mateřština. Ta druhá partaj hájí národní zájem benevolentní úřednické levice, která žije ze státu a z jeho příjmů, které obohatí ekonomičtí emigranti a jejich studující rodiny. Ta třetí pravicová partaj přímo slouží jednomu procentu, kterému nesmrdí ani zisk, ani rozbití sociálního státu a sociální solidarity napříč generacemi.

Nacionalismu pokvete pšenka tak dlouho, dokud zde budou ubytovny s cizinci, a tím i potřeba pendreků, byrokracie a otrokářů. Připomeňme, že čistý zisk na americkém Jihu z pracujícího otroka, z jeho rodiny a v otroctví narozených dětí (taktéž otroků) byl kolem 5 % ročně. A to stojí za historicky známou válku Jihu proti Severu. A jak sami vidíte, otrokářství se udržovalo a dodnes udržuje úplně samo, protože otroci měli děti a ty byly také otroci. A pokud máte otroka, tak trvale bohatnete. A přitom můžete zničit střední třídu, která má občas rozum a občas se bouří, když už moc zchudne. Francouzská revoluce je historickou můrou jednoho procenta, které přišlo o majetky a muselo zrušit otroctví, kromě skutečně barbarských zemí, jako byly jižní státy USA. Agentury práce a korporátní montovny fedrují klasický systém nacionalismu a kolotoče zájmů jednoho procenta globálně existujících otrokářů. Dělníci mají přece bojovat o ten kus žvance a o minimálně minimální mzdu. Tato silná dvojka agentur a montoven jako bratří v politickém nacionálním triku představuje zásadního nepřítele českého státního zájmu. Naopak trvale roztáčí kola nenávisti a iracionálních či ideologických žvástů, jimiž se živí český nacionalistický zájem.
Bavme se o občanském zájmu a o státním zájmu

Jistěže tyto volby nebudou o státním zájmu, ale o nacionalismu a o blahu jedno procenta, které fedrují všechny přihlášené partaje. To jen naivní Piráti jezdí s autobusem omalovaným mřížemi. Jenže tato partaj neví, co je státní zájem, protože ajťák něco takového nemůže najít na monitoru. To by musel mezi normální lidi, a ne mezi pécéčka nebo mobily. Ale třeba se mezi nás ti zvolení Piráti jednou podívají. Není to vyloučeno pro ty z nich, kteří nebudou ani koupeni, ani zblbnuti. Ale nezávislý tisk by o státním zájmu psát skutečně měl, protože není závislý na soukromém zájmu. A nezávislý tisk by měl před volbami pro tu malou část skutečně myslících občanů jasně oddělit následující fakta.
Zájem jedno procenta či jednoho promile korporátní oligarchie, která nutně musí budovat korporátní fašismus. Musí ho budovat proto, že nechce platit daně a chce legálně vykrást skrze parlament náš společný sociální a státní kapitál a hodnoty, které jsou skrze stát vytvořeny a uchovávány: veřejné důchody, sociální a zdravotní pojištění, školy, společný majetek a hodnoty v jakékoliv formě. Stát je špatný hospodář, že ano. Tak si to ukradneme pro sebe, protože my jsme sami pro sebe ti nejlepší hospodáři ve vesmíru. A pokud to skrze volby ukradneme legálně, tak jsme fakt mistři světa jednoho promile vyvolených banksterů.


Zájem nacionalisticky založených partají a hnutí, která chtějí fašistický pořádek nutný pro fungování korporátního systému jednoho procenta. Jak jsem výše uvedl, příliv ekonomických emigrantů je nezbytný proto, aby se roztočila kola montoven s minimálními platy. Zavedením žebráckého systému označeného za státní zájem se automaticky roztočí i kola nacionalismu, který skryje tuto hnusnou formu ekonomického vykořisťování. Holt, starý dobrý Marx viděl správně, že dělník je dělníku velká svině, pokud není patřičně vzdělán v politické ekonomii. A střední třída je už ekonomicky vzdělána od jednoho procenta, tak je úplně mimo mísu. Dnes Marxe čtou a praktikují jen neoliberální marxisté z oligarchické korporátní skupiny jednoho procenta. Ti správně pochopili, že střední vrstva musí přijat ideologické vidění světa jednoho procenta. A pak ji pohodlně oškubou jako bědnou slepici. Neoliberálně opilé slepice se navíc škubou mezi sebou a nenávidí se, protože jsou to individuálně zblblá individua. A pořádek jim na hnojníku sjednává zvolený korporátní kohout z jednoho promile. Ale o tom jsme už psali v analýzách o bědném stavu mysli střední třídy u nás i v USA.


Zájem svobodných a kriticky myslících občanů, kteří potřebují efektivní a funkční sociální stát. Tento stát z podstaty jeho zájmu nebudou rozkrádat kleptokraté jednoho procenta a jimi koupené politické partaje. Definovat tento typ anti-kleptokratické „společné věci“ (res publica), která spojuje různé lidi a různé generace - to rozhodně není snadná věc. K definici státního zájmu je třeba věcná a kritická diskuze na občanských nezávislých webech, které nebudou napadat hackerské DDoS útoky a jiné nepřátelské akce jednoho procenta, navíc prováděné za naše daně. Jistěže jsem to všechno zažil jako občanský aktivista za komunistů. Ale netušil jsem, že za pouhých 20 let tohoto divného režimu skončím na stejné hromadě veřejného hnoje.

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články (1)
Chovanci na vnitru mezi dvěma mlýnskými kameny (XIII.)
Nebýt Pavlovův pes a neslintat na zvuk zvonku
Chovanci na vnitru přestáli malý puč (XII.)
Chovanci na vnitru jedou na desinformační EU-vlně (XIV.)
Průbojní chovanci a jejich sémantická nadvláda (XV.)

17 komentářů :

 1. Tady je třeba také napsat, jak se věci ve skutečnosti mají. Za vlády premiéra za poslední čtyři roky exekutoři dohnali k sebevraždě cca 4 000 lidí. Vládnoucí garniéra,soudci a exekutoři na tom profitovali. Nikdo z téhle pakáže nebyl obžalován za spoluúčast na vraždě, přestože je nesporné, že tyhle lidi, kteří se dostali do finanční tísně k tomu dohnali. Držím palce stranám, které jsou schopné s touhle mafií skoncovat a dohnat je k zodpovědnosti.

  OdpovědětSmazat
 2. Nevim nic o montovnach, ale to, ze nekteri vasnostove, zde maji nemovitosti a investmenty do nemovitosti a jsou z Prahy, je vseobecne znamo !
  Z toho prameni dedukce logiky, ze zde maji i bankovni konta, bez kterych to nejde !
  Informace o bankovnich kontach jsou prisne tajne a zakon je respektovan vsemi !

  Pro zmeny v immgracnich zakonech, tyto privilegie drive nezname, budou otevreny i vam - vsem.. Takze kdo chce Condo nebo vilu na Floride, at se ozve ! My poradime kde je to moc pekne a jaky je postup ! Budete mit hezkou plet a prodlouzeny zivot minimalme o 10 let - kazdy z vas i kdyz mnozi z vas, by si zaslouzili zkraceny zivot.

  OdpovědětSmazat
 3. Jak se znici stat a narod.
  Zanedlouho kdy nas zlocinci z Britannie prodali Nacistum a kdy si uctovali za kazdou tkanicku do bot tem , kteri Britannii branili /Cechum a Slovaku/ a kteri dodali hbite nas zlaty poklad Hitlerovi , ti sami stale nespokojeni behali za nasi vladou v Londyne /dle vyjadreni clenu nasi tehdejsi vlady , mezi nimi Masaryk a Benes a dalsi pozdeji zradni ministri/ s tim ,ze Cesi se NEBRANI FASISTUM !!!
  S tim ,ze britove sami utekli od fasistu /Denkerque/.
  A treba 130 tisic britu se vzdalo 20 tisicum japoncu , kteri prijeli do Singapuru na byciklech !!
  Poslusna nase vlada , pak souhlasila s posilanim "odbojovych skupin do Cech. Kde se o ne meli postarat zase cesi ,VYSLAN NEBYL JEDINY BRIT !! Slo o kejhak v dobe nacisticke hruzovlady.A malokdo prezil.
  Jaky byl zamer nasich osvoboditelu. Britu atd.
  V Odboji nacisty bylo jiste ,ze nasi nejlepsi a nejkvalitnejsi obcane a bezesporu hrdinove svetoveho odboje a pozdejsi cestni vudci naroda zahynou ve velkych mnozstvich .
  SD a Gestapo pracovalo spolehlive. Tez i spolehlive vrazdili kazdeho , kdo se pokusil o odboj .
  Tim nas "SPOJENCI" ZBAVILI vzacnych osobnosti schopnych VEST NAROD PO VAlce.
  PROTOZE BYLI PREVAZNE ZBABELI vzal nas a bez odporu a bez spolehlivych opor Stalin.
  Husy pak si nemohou odpustit stebetani a nasich vroZenych chybach a dal oslavuji osvoboditele....
  Tohle se praktikovalo v jinych narodech napr. Recko , Spanelsko , Italie atd...
  Do vlad pak prisli preochotni sluhove a vysledky se zakonite dostavili...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ještě nám sem pak vrazí kýčovitou skulpturu, jakože poděkování za pomoc za války. Nikdo se o to neprosil, nikdo jim to nedovolil, oni se rozhodli, kam to nainstalujou a vy, čecháčci držte zobák. Ne náhodou je nedaleko od tohoto ponížení českého národa další skulptura umělce Černého, dva chlapíci čůrající do obrysu republiky. My si tu na nás necháme nejenom načůrat, ale i nas...t.

   Smazat
 4. Z toho plyne poučení, že pravdoláskaři musí nejprve vymřít, pak teprve nastane klid. Zákulisně dělají politiku od převratu 1989 a veškeré kecy o demokracii jsou jen marjánkou pro blbečky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se bohužel hojně množí a léna dědí a rozšiřují pro další příbuzné. Je to konečná.

   Smazat
 5. Žalostná bilance. Nejsmutnější na tom všem je skutečnost, že tento stav nejde již politicky zvrátit. Určitě jsou mezi námi lidé s rozhledem a bez zájmu na svém finančním profitu z politiky. Jenomže těm nebude dopřáno nikdy sluchu.
  Jak změnit systém? V demokracii ho lze nenásilně změnit pouze prostřednictvím zvolených stran a hnutí. Jenomže ty jsou již pevně spojené s oním jedním procentem. Člověk bez poskvrny, jak já říkám, bez vydíracího potenciálu, nemá šanci být zvolen. Na připravovaných kandidátkách zpravidla jejich jména chybí, nebo jsou zastrčená na nevolitelných místech. Čelní místa jsou obsazena lidmi "prověřenými". Lidmi se sklonem korumpovat a nechat se korumpovat. Nebo lidmi s pověstnými kostlivci ve skříni, kteří , jakoby náhodou vypadnou na světlo boží v okamžiku, kdy politik začne odpírat službu systému. Systému, ve kterém jsou již plně zapojeni i novináři - hlídací psi demokracie. Bez podpory médií bude i ten nejschopnější a nejčestnější člověk z lidu dál neznámý a bezejmený. Tudíž nevolitelný.
  Dávno jsme minuli bod, kdy šlo systém napravit demokratickou, tudíž mírovou cestou. Dnes už jsme v bodě, kdy můžeme pouze pasivně čekat, kam až dojde a jaké následky to bude mít.Potom, z potoků krve a násilí možná vzejde nový systém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaké jsme si to udělali takové to máme! Nebo to snad byli marťani kdo "uvědomělě" "zodpovědně" stále dokola volil mafiánskou ODS a TOP 09?? A teď to ti "zodpovědní" "inteligentní" bývalí voliči ODS chtějí vylepšit podvodníkem, lhářem, STBákem Babišem. Pak budou zase házet vinu na všechny ostatní a hlavně na ČSSD, jen na sebe ne.

   Smazat
 6. demokracia - čo to je - lebo od roku 1943 platí, že -
  ako mi povedal p. Rooswlet - demokracia je to čo chce americký ľud - Teherán 1943, J.V.Stalin

  OdpovědětSmazat
 7. Je smutné, že jediné nekompatibilní systémy, s touto volební šaškárnou jsou už jen, počasí, erupce sopek, zemětřesenï a hurikány. A pak ješťě státy co serou neoliberálům do jejich mísy. A jà jen doufám, že
  se ta mísa touto činností jednou rozpadne. Čím dříve, tím lépe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostě jako správný Čech už jen čekám až tomu jednomu procentu ta jeho koza chcípne! A ani nevíte, jak velikou a zlomyslnou radost z toho mám, i když jinak nikomu nic zlého nepřejí!

   Smazat
 8. Skvělý článek i skvěle popsána realita současnosti a diskuze je také na jedničku. Článek i diskuze používá docela drsný "jazyk" (pro někoho se bude zdát nepřiměřený a nadsazující) , ale realita ve které žijeme je ještě horší než si může kdokoliv pomyslet.Moc by mě zajímalo kolik občanů pochopí správně to co je zde napsáno. Nedělám si iluzi, proto si také nedělám iluzi o nějakém zlepšení, které nastane po volbách. Je to taková Mobiová smyčka (kdo neví co to je, ať si to vyhledá na netu).

  OdpovědětSmazat
 9. Tak nevím, je tenhle článek o nacionalismu zaměřený v zájmu imigračním pro zvýšení doplnění počtů oněch otroků montoven,pro snižení ceny práce domácích obyvatel, nebo pro potlačení jakýchkoli národních aktivit ve smyslu proti-imigračním. Mimochodem soudobé postoje oligarchů - onoho popsaného procenta jsou stále častěji pro imigrační stejně, jako tenhle nepovedený článek o nacioénalismu..

  OdpovědětSmazat
 10. Mno tak u voleb musíme volit tak aby nebylo hůř aby nás multikulturně neobohacovali.

  OdpovědětSmazat
 11. Jak čtu diskuzi plní se to čeho jsem se obával, řada lidí vůbec nepochopila o čem to je, ti ale nikdy nepochopí nic, i s takovými tady musíme žít.

  OdpovědětSmazat
 12. To, že jedno% si může v ekonomické a potažmo i politické rovině, dělat co chce, je známý fakt.

  Co s tím, je otázka pro nekonečnou diskusi, která k žádnému řešení nevede. A to proto, že člověk je automat manipulovatelný díky svým osobním nadějím a strachům.

  Zlomit sílu jednoho% nejspíš nelze, muselo by se požrat samo.
  My, devadesát%, na to nemáme sílu. Jen velmi málo lidí je schopno sebeobětování pro ostatní lidi, kteří jsou z velké části také parchanti, pouze se nestačili projevit.

  Existuje jakási malá naděje, že bychom se mohli ubránit přílivu muslimským vetřelců, kteří by nám přinesli další zhoršení poměrů. Využijme dostupných prostředků v těchto volbách.

  Příliv muslimských vetřelců přinese jen další výhodu 1%, které dokonale ovládá metodu "rozděl a panuj".
  Vetřelci totiž pomohou rozdrobit již tak dost rozdělený lid a nakonec převálcují i náš těžce vydobytý životní styl (a to navíc za naše peníze). Teď jsme lidmi druhé kategorie, islám z nás brzy udělá lidi třetí kategorie. (To jsme si mohli rovnou zakonzervovat církevní inkvizici.)
  PB

  OdpovědětSmazat
 13. Tak trochu naschvál akademický komentář proti akademismu: Nejčastější chyba velmi vzdělaných autorů paradoxně spočívá v jejich neschopnosti překročit svůj inteligenční stín akademického jazyka a v nesprávném předpokladu, že autorovi přednášky vždy a zásadně naslouchají rovněž jen stejně vzdělaní akademici. Stín vytvořený jednak příliš širokým záběrem vlastních vědomostí autora, jednak jeho poněkud nesprávnou představou, že jemu naslouchajícím "to myslí" nejen ve stejné informační "tónině", ale navíc i stejnou rychlostí poznatkově komparační logiky. Co to v praxi znamená? Znamená to, že akademik při své přednášce sice pronese mnoho pravdivých a důležitých slov a vět, ale pronese je v představě, že jeho posluchači (nebo čtenáři) si už hierarchii důležitosti těch slov a vět sami ve své hlavě správně uspořádají podle pravidla "nejdříve se musí udělat tohle a teprve potom tamto". Jenomže: Prostor myšlení posluchačů přednášek a čtenářů odborných knih a článků je (podle mého názoru) přirozeně podobný prostoru nádraží s mnoha kolejemi a s nástupišti pro každou kolej, přičemž přednášející a autor by měl být jediným správným výpravčím, který vždy každý ten tématicky nejdůležitější přijíždějící vlak informací nepošle do nádraží nazdařbůh, ale vlaky svých sdělení do toho nádraží vždy pustí podle jejich informační důležitosti, která musí být kognitivně dostupná posluchačům a čtenářům jako první. Chyba totiž není v "cestujících" toho nádraží, že do prostoru myšlenkových vlaků přednášejícího vždy časově logicky nastupují od prvního nástupiště. Chyba je ve faktu, že autor přednášky své myšlenové vlaky do nádraží hlav posluchačů občas pustí chaoticky.
  Podle mého názoru autor dnešního jinak velmi cenného článku měl hned na začátku říci to, co bohužel řekl až téměř na konci o tom, že každý a nejen "... dělník je dělníku velká svině, pokud není patřičně vzdělán v politické ekonomii ..." Domnívám se, že právě vysvětlení kardinálního významu vzdělávání v této větě by mělo být tím prvním nástupištěm čtenářova logického myšlenkového nádraží. V přeneseném slova smyslu je to totiž právě ta dialektická základna pro další diskusně informační nadstavbu, jejímž cílem by měla být důležitost zodpovědnosti a slušnosti v jednání všech a spravedlnost rovná a stejná pro všechny. Přesto - vyjadřuji velké uznání autorovi za obsahově vyjímečný článek. S úctou PPK.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.