Reklama

pondělí 16. října 2017

Sýrski Tigri s pomocou ruského letectva obsadili poslednú pevnosť pod kontrolou ISIS

16.10.2017 HlavnéSprávy

Portál RusVesna uviedol, že včera sýrska arabská armáda so svojimi spojencami a s ruskou leteckou podporou úplne oslobodila mesto Al-Mejadin (Al Medžadin) v provincii Deir ez-Zor, ktoré predstavovalo ešte pred niekoľkými dňami poslednú pevnosť ISIS, do ktorej sa stiahli teroristi po ústupe z Rakky.Vládne sily a ich spojenci získali pod kontrolu celé mesto, mediálne krídlo Hizballáhu potvrdilo túto informáciu a uviedlo, že boje v meste boli tvrdé a vyžiadali si množstvo obetí. Teroristické bandy ISIS však utrpeli veľkú porážku. Vládne jednotky a ich spojenci pokračujú v tlaku na ustupujúcich a utekajúcich teroristov.

Al-Mejadin sa stal centrom ISIS po tom, ako teroristi ustúpili z Rakky. Bojové operácie na oslobodenie Al-Mejadin sa začali približne pred dvoma týždňami, hlavným veliteľom operácie v Al-Mejadin je sýrsky generál a veliteľ Tigrov Suheil al Hasan. Vládni sýrski vojaci najprv obsadili západné a centrálne oblasti Al-Mejadin, kde rozbili hlavné sily teroristov. Odtiaľ postupovali do okrajových častí mesta.

Dnes ráno portál RusVesna priniesol najnovšie informácie z oblasti Al-Mejadinu. Úspešne pokračuje čistenie územia od teroristov. Informácie dodal sýrsky odborník Rijád Farid Hijab, pôsobiaci momentálne v Aleppe.

Vojenská operácia s cieľom oslobodenia Al-Mejadinu, ktorá sa pripravovala takmer tri týždne, sa skončila úspešne, bojový potenciál teroristov sa podarilo zlomiť. Veľká časť mesta je zamínovaná, elitné oddiely pokračujú v tlaku na teroristov. Mesto budú pravdepodobne čistiť od mín ruskí špecialisti alebo nimi vycvičení sýrski ženisti.

Vládne sily už objavili masové hroby, v ktorých ležia mŕtvi civilisti, vrátane žien a detí. Vládni vojaci nebudú preto v najbližšej dobe brať zajatcov z bánd teroristov, ktoré držali obranu Al-Mejadinu. Vládne sily museli mesto obkľúčiť, pretože z oblastí, ktoré sú pod kontrolou Američanov, prúdila teroristom neustála pomoc a zásoby.

Základom úspechu oslobodenia Al-Mejadin sa stal manéver generála Suheila, pri ktorom vládne jednotky obsadili cestu na Abu Kemal. Táto cesta vedie k irackej hranici a k oblastiam pod kontrolou Američanov, odkiaľ prúdila spomenutá pomoc teroristom.

- - -

10 komentářů :

 1. Pravděpodobně se jedná o demokratické teroristy, jinak by jim nedodávaly USA zbraně..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sochu svobody nahradí sochou Satanáše.

   Smazat
  2. Dufam ze bude kazdy jeden obcan IS zbaven zivota na tejto planete!!!!NECH SYRSKA ARMADA NEMA LUTOST ANI NAD JEDNYM S TYCHO VRAHOV!!!!!!!

   Smazat
  3. Pro 20:42. Ona Socha svobody už je sochou Satana od začátku. Socha je světlonoš (Lucifer - padlý anděl) a egyptská bohyně podsvětí Hathor. Ono to docela sedí, znalosti jsou světlo, ale Satan si je nechal pro sebe a používá je k našemu zotročování a k ovládání davů pomocí písem svatých (socha je má symbolicky v druhé ruce). Bůh s námi mluví jasnou řečí, stačí se rozhlédnou, vnímat a přemýšlet.

   Smazat
 2. nebrat zajatce,všechny ty vousatý zapáchající smradlavce made in USA vyhladit.Nekompromisně a včetně rodinných příslušníků!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Kde je dnes Obama i se svým zlobným "proroctvím" o tom, že Rusko v Sýrii zabředne do beznadějné války?! Kterou nemůže nikdy vyhrát ...
  To naopak, s každým dalším osvobozeným městem či vesnicí (a ropným vrtem!!), s každou další rozbitou formací proamerických nájemních zmetků na východě a severovýchodě té země klesá šance US hunů na to, aby Sýrii rozparcelovali, stejně jako tam dál loupili její přírodní bohatství.

  OdpovědětSmazat
 4. Jen nechci aby něco takového bylo u nás. Už aby Syřané+Rusové vyhrály.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13:00
   Mám obavu,že si na někom jiném vylijí zlost.

   Smazat
 5. Jak říkám: bijete je žeňte je a nikoho neživte

  OdpovědětSmazat
 6. Obávám se, že sílícím přičiněním "demokratického západu" je to v Sýrii, pokud má být uchována jako celek, skutečně nadlouho. Jestli ne doslova podle Obamy. Těch mnohostranných aktivit vůči Rusku přibývá a jsou stále koordinovanější.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.