Reklama

.

.

pondělí 2. října 2017

Tentokrát měřeno jedním metrem

Jaroslav Loudil
2. 10. 2017
Parlamentní vyšetřovací komise, která vyšetřovala zákrok komunistické bezpečnosti na Národní třídě 17.listopadu 1989 po pečlivém vyšetřování napočítala 600 raněných demonstrantů. Tito lidé chtěli při demonstraci vyjádřit svobodně svůj názor a byli tvrdě biti. Včera chtěli vyjádřit svobodně svůj názor občané části Španělska, Katalánska. Španělský premiér na ně poslal národní gardu a policii, ta do nich střílela gumovými projektily, srážela je ze schodů, vláčela je po zemi atd. Výsledek ?? 844 raněných.


Za pokus vyjádřit svobodně svůj názor bylo tedy ve Španělsku zraněno policií více lidí ,jak na Národní třídě v Praze za časů komunistické totality Gustáva Husáka v ČSSR.


Tato "práce" demokratů ve Španělsku, kteří jsou s námi členy NATO a EU silně připomíná časy fašistického generála Francisca Franca. Tento fašista se také zrovna s ničím - "moc nepáral" a řídil svou diktaturu tvrdou rukou. Máme dnes v EU fašismus ?

Masakr ve Španělsku zváště vynikne ve srovnání s referendem o nezávislosti v iráckém Kurdistánu, které se konalo v pondělí před týdnem. Irácká vláda ho také zakázala a varovala Kurdy před jeho konáním. Ovšem nedovolila si poslat tam armádu a policii, aby tam mlátila lidí jdoucí k volebním urnám ! Tedy irácká vláda jedná k vlastním lidem s větším ohledem, jak vedení státu NATO Španělska.

Španělský premiér se již k masakru lidí u voleb vyjádřil. Tohle "maso" prý bylo zcela v pořádku. Nyní čekáme na vyjádření dalších "veličin", tedy Merkelové a Macrona. Pokud i oni označí " novou pendrekovou politiku" v Evropě za žádoucí , můžeme se ve Španělsku dočkat ohromných politických zvratů , patrně vrcholících občanskou válkou. My Češi tak již dnes můžeme uvažovat o vytvoření jednotek Interbrigadistů, kteří se do občanské války ve Španělsku pojedou zapojit. Stejně jako tomu bylo ve třicátých letech. Někdo pojede podpořit Barcelonu, někdo Madrid.
zdroj:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Katalansko-Drsna-vyjadreni-Vyzva-z-Moskvy-A-naprosto-priserna-VIDEA-506274

58 komentářů :

 1. Loudile oni, (autority) se tam chovaji jako cenzor na NR a Tobe to nevadi, zatim co bordel v Barcelone ti vadi !
  Cim ty meriz, ze je polovina vseho na clanku pod tebou vzdy smazana ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste člověče ještě při smyslech? vy máte tu drzost přirovnávat násilí na ulicích Barcelony ( případně kdekoliv) s nějakým odstraňováním zhovadilých příspěvků z diskuzí, po čemž volala již řada solidních čtenářů NR? Proč tomu říkáte "cenzura"? Máme snad všichni tady snášet a trpět dost často se opakující sadistické, oplzlé, perverzní nadávky a urážky, které si notoričtí diskuzní masturbanti nedokážou odpustit? Oni totiž ještě nevzali na vědomí, že diskuze ke každému článku mají vystihnout názorovou platformu k tema, jímž se článek zabývá - jen to, a nic jiného, proto také jsou články i diskuzní fórum k nim oddělené. Diskuze prostě neslouží k obecným projevům vzteku a k obecným blábolům, tím pak méně k vulgárním a sprostým. Takže - odpověď na "čím ty měříš" je jednoduchá, je zde konečně měřeno pravidly diskuzí, která jsou veřejně dostupná, a každý, kdo chce na NR diskutovat, se s nimi může seznámit.A to, že je prostě bude respektovat a dodržovat, je mimo debatu.

   Vymazat
  2. Ty blbečku, koho mlátí cenzor na NR?

   Vymazat
  3. 2. října 2017 19:53
   anonimní troubo tebe by mněl cenzor NR preventině mlátit do hlavy po každé tvé hloupé připomínce dle názoru škoda rány která padne vedle.,
   Václav

   Vymazat
  4. 19:53 je přece HoreDole alias honolulu, emigrant z krásné pokojné, klidné, bezpečné Ameriky kterou Trump znovu učiní největší a nejlepší a nejbezpečnější než kdy byla.

   Vymazat
  5. Pomlouvání tohoto webu a odvádění pozornosti od obsahu uveřejněných článků je typické chování trollů z Chovancova ústavu a spřízněných "neziskovek". Tenhle web jim prostě velmi vadí.

   Vymazat
  6. Votroubku - ONY autority! (K obsahu toho tvého výblitku je zbytečné cokoliv psát.)

   Vymazat
  7. Je až s podivem,že nemlátili ty gavólisty,na tribunách vypadali všichni jak obrázci a to tehdá ještě nebyla tak populární mariánková mast.....ti nás zase houpou,jak římana na stromě......

   Vymazat
  8. Asi že ty "autority" měří tím, co ty "měříž".
   (Myslíš "authorities", nebo "auctoritates", latiníku ??)

   Vymazat
 2. No já bych ty podobnosti obdobím po roce 1936 rozšířil i o podobnosti s obdobím po roce 1939, je to hodně strašidelné
  1. záměrné znehodnocování koruny 2.téměř úplná hospodářská závislost na Německu 3. pro školství a kulturu povinnost agitace pro V - vítězství a myšlenku "nové Evropy" 4. změna armády na nepočetné expediční vojsko 5. úsilí o spravedlivé "vyrovnání" se sudetskými Němci 6. zrušení státní hranice 7. pravomoc německé policie zasahovat i na části našeho území 7.změna významu státních svátků... dříve narození zřejmě mohou cítit dost nepříjemnou pachuť toho všeho, navíc lze k tomu zřejmě přidávat i další podobné body

  OdpovědětVymazat
 3. Masakr na Národní třídě je legenda.

  OdpovědětVymazat
 4. 20:05 bezte do zadele s vasim lhanim a manipulativnim kecanim !
  LZETE ! Vy mazete to, co se vam nehodi do vasich planu a HNUSNE SPROSTI jste vy a ne ja ! !

  Expanze Islamu (statistika smazana !)
  Zacatky emigrace v JAR a Americe smazany.
  Nejhnusnejsi a nejsprosci vypady, tech vasich politickych darebaku TOLEROVANY !

  Vy mate prusvih a vy to vite, tak zacnete stavet nastavby. Vase neprijemnosti vsak nebudou od me, ale od vasich sousedu, kteri vse ctou.

  ----------------------------------------------------

  Barcelona ? At se tam cokoliv deje proti vuli lidu , tak VY jste davno ztratili pravo moralizovat nad cimkoliv. Vy mate svoji agendu, tak jako oni. (Obe strany.)
  A diky politickym stetkam, jako jste vy, je vse
  dovoleno !

  DRZOST ! Vase oblibene slovo ! Drzi jste vy jako opice, kdyz si myslete, ze muzete dominovat mysleni druhych lidi a predepisovat jim hodnoty.
  Dehonestovat opozici a vymyslet si pomluvy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Psychopat Honolulu nás opět "poctil" přízní a vyblívá své zkažené nitro. Je hloupý, agresivní, vulgární a přisátý k tomuto webu jako klíště.

   Vymazat
 5. Nepište tady žádné komentáře a najděte si jiné spojení.Tady je to pod cenzurou neziskových aktivistů.To jsem zvědavý,jak tady tento komentář vydrží,bývá to většinou max.hodina-zkušenost a já jsem tady opravdu psal a s chutí-to ale minulost. Už asi jeden rok a možná více.Pak jsem vymazal svůj profil,když na mne nasadili provokatéra.Věřte mi,není to tady v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady to je v pořádku, ale vy nejste v pořádku. Psal jste náckovské kecy a prokládal je vulgarismy. Često jste psal mimo téma článku, jen abyste odvedl pozornost k jinému tématu. Jste vulgární troll, placený chovanci. Vaše pomlouvání tohoto webu do celého obrazu dobře zapadá.

   Vymazat
 6. 20:05... "Solidni slusni" diskuteri dali popravit pres 200 politickych oponentu v 50-letech, jednohlasne !

  To je parta vasich soukmenovcu, ti vasi "slusni diskuteri" !
  Nenavist k duchodcum, k emigrantum a k opozici, at je to Zeman ci Duka, je pro ne typicka.
  Byt vami, tak popremyslim o emigraci. Sousede vas budou jedou honit po Praze. (Zduraznuji, ze ja ne.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíte jistě mimo jiné manžele Rosenbergerovy...

   Vymazat
  2. Napadání tohoto webu a odvádění pozornosti od tématu článku je typické pro troly. Jednou se tváří jako "demokraté" a "bojují proti cenzuře", podruhé si stěžují na "jednostrannost diskuze, kterou redakce mazáním usměrňuje". Tenhle web je musí strašně sr.t. Myslím tím dnešní vládnoucí "jelita", která se zuby nehty drží koryt a moci a zneužívají k tomu veřejné prostředky!

   Vymazat
 7. 20:38.... souhlasim s vami na 100 %, ale ma to strategickou vyhodu pro budoucnost. Cim hnusnej se chovaji, tim hnusnej s nimi bude zachazeno od sousedu.
  Zavrou hubu nam, tak se musi smirit s tim, ze bude zavren jejich rypak take. (A krome toho je to srandy kopec.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukřivděný malodušný neo-nácek se ozval. Vyhrožuje, protože mu redakce maže jeho rasistické žvásty. Já osobně si Nové republiky za její práci cením, včetně toho kultivování diskuze vymazáváním blbečků.

   Vymazat
 8. (20:38) Mate sice pravdu, ale neziskovi aktiviste jsou velmi ziskovi ! Oni vsude vymeni legalni vladu za jejich vladu a potom udelaji svetovy rekord ve vrazdeni opozice. (Rusko, Francie.)

  Po jejich zdegenerovani se vse upravi do dalsiho pokusu o ustanoveni jejich moci.

  Situace ted , je daleko horsi, nebot vse, si vsichni pamatuji. VESELOHRA - Estrada / komedie me nemine az se bude poradat lov na neziskove aktivisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou neziskovky a "neziskovky". Neplést a neházet všechny do jednoho pytle! Redakce NR dokazuje, že jsou i prospěšné neziskovky, kde pro dobrou věc lidé pracují zcela zdarma.

   Vymazat
 9. Do EU se vrátil fašismus a vláda s prvky demokratury.Nad Španělskem a celou EU se stmívá.Myslím, že použití gumových projektilů proti civilním obyvatelům je zakázané.Jak na brutalitu reagují bruselské elity a fuhrerin frau Makrelen a mr.Macaron?Francové vstali z mrtvých.

  OdpovědětVymazat
 10. Na národní třídě 600 zraněných? To se asi museli poprat mezi sebou.A k tomu Španělsku. Tak musíme si především říci, zda platí formule právní stát, ůstava, zákony, povinnost jejich dodržování a vymahatelnost práva nebo neplatí, nebo platí jen někdy. Nebo na druhé straně platí hlas lidu hlas boží a opět vždy nebo jen někdy, jen někde. A tyto otázky musí nejdříve odpovědět každý, kdo se chce vyjádřit ke Španělsku.Tak prosím....

  OdpovědětVymazat
 11. 20:54.... Jejich vina byla prokazana !
  200 popravenych v CSR nekseftovali s atomem.
  Ale je dobre , ze stojite pri svych lidech.
  Jen nemejte za zle druhym, kdyz delaji to stejne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš to v hlavě trochu pomatené, milý 21:44. Čí vina byla prokázána a za co? Kdo kšeftoval? Piš konkrétněji.

   Vymazat
 12. Je třeba se na eu vybodnout po takových věcech netoužím. Přeji Kataláncům vítězství.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pryč z EU fašismu, diktatury, cenzury a zvrácené destruktivní bruselské politiky, vedoucí ke genocidě, ponižování občanů ve východních státech Evropy, jež si z nich "Západ" udělal lokaje, levnou pracovní sílu na úrovni rozvojových zemí likvidací ekonomické soběstačnosti, svou rohožku a otloukánka.

   Vymazat
 13. uz i honculin se nepodepisuje!!! hhh

  OdpovědětVymazat
 14. Podpora fašismu Bruselem se rozjela na Ukrajině.Tam se Brusel plně odhalil jak to myslí s obyvateli Evropy co vlezli do totalitní organizace EU bez referenda proti své vůli !My patříme mezi ně -o nás bez nás.Vlezli a vystoupit bez násilí to nepůjde .Referendum je tabu !

  OdpovědětVymazat
 15. Upozornuji vas na jednu vec !
  V pripade, ze pracujete pro neziskovku a podlehate jejim pravidlum, tak pracujete pro cizi mocnost ! Tim vytvarite 5 kolonu pro cizi zajmy na uzemi Ceska.

  To je proti zakonu v kazde zemi a jestli vas za to policajti nestahnou z kuze za ziva, tak znicite vasi republiku.
  U nas je 17 bezpecnostnich agentur. Jak vidim tak u vas ani jedna. To tak nebude ale porad, chce-li Cesko prezit a potom si vas vlastenci podaji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, běž si poučovat někam jinam. Tady na ty tvé kecy nejsme už zvědaví!

   Vymazat
  2. Souhlasím s 6.46-Honolulu, uvědomte si konečně, že Váš americký pohled zpoza Atlantiku a slunn= Floridy na dění u nás, je naprosto odlišný od toho, co zde uvádíte.To je to samé, jajo si Vaši čelní představitelé pletou Českou republiku s Čečenskem a na mapě ji hledají někde v Asii!!!

   Vymazat
  3. 6.46, 10.46 MÁTE SMŮLU NEZISKOVKÁŘI. Pan Honolulu MÁ PRAVDU. Kavárna a pravdaláska nazývá občany PRACUJÍCÍ před plyšákem za kolaboranty (jistě, ke spolupráci je třeba pracovat, k čemuž se příživníci "nesnížili a nesníží" - práce je podle nich pro blby).

   Neziskovky dokázaly, že chce-li se škodit a vydělat na tom, je zbytečné doopravdy pracovat.

   Vymazat
  4. Je jen pár velkých a vlivných neziskovek a vlivových agentur, které se snaží za cizí peníze ovliňovat politické dění unás a kazit naši mládež indoktrinací. Např. Člověk v tísni, Open Society, Občanský instituc a pod. Ale je mnoho malých nikým z ciziny neplacených neziskovek, zapsaných spolků a pod. které páchají dobré skutky. Takže, prosím, neházet do jednoho pytle altruisty s vlastizrádci!!!

   Vymazat
 16. Pan euro komisař Telička a paní ďourová jistě navrhnou sankce proti Španělsku.
  Přestávám jíst Španělský ptáčky.
  Gratuluji Katalánsku a tiše závidím*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU demokratura pod kuratelou 4.říše-Germanistánu a islámské Francie se ze španělské krize poučí a příště proti potlačování těch správných názorů a evropských idejí i svobody obyvatel, zařadí do své "výzbroje" pravdy a lásky, sřelbu gumových projektilů.Ta se nyní velice osvědčila.To bude teprve ten pravý a nefalšovaný prostředek k nucené co nejtěsnější fašistické integraci evropských národů Anglosasů-polomuslimů se Slovany do jedné říše.

   Vymazat
 17. No, já bych si odskočil do časů, kdy se porcovala Jugoslávie. Zatím marně čekám od někoho z dobroserů na vysvětlení rozdílu mezi právem na sebeurčení třeba Kosovských Albánců a obyvatel Krymu. Proč už nestartují bombardéry na Madrid? Nebo máme občany několika kategorií? Jedni právo na sebeurčení mají a druzí ne?
  Kdysi, když NATO bombardovalo Srbsko, se vyjádřil Zeman v tom smyslu, že byla otevřena Pandořina skříňka separatismu. Tenkrát jsem ho nechápal. Dnes už ano.
  Západ by měl, pokud si chce zachovat tvář, buď anulovat rozdělení Jugoslávie, omluvit se Srbům a zaplatit odškodné, nebo akceptovat bez rozdílu všechny separatistické hnutí kdekoliv ve světě. Ať jsou sebepitomější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Albánci z Kosova mají velkou výhodu, kterou mnozí jní separatisté nemají - kšeftují s drogami a bílým masem, pašují zbraně a další komodity, existenčně jsou závislí na černých fondech CIA jsou to muslimové. Na počet obyvatel kosovští Albánci a muslimové z Bosny jsou nejvydatnějšími zásobiteli bojovníků džihádu (momentálně v Sýrii a Libyi).

   Vymazat
  2. Pane Hričáku, nic není nemožné.Kdyby i tak Katalánsko vyhlásilo samostatnost nad centrálním Španělskem, tak by zřejmě byla povolána armáda NATO k mírovému řešení osvědčenými gumovými projektily i ty americké stíhačky by se dostaly do vzduchu.O právu sebeurčení evropských národů rozhoduje někdo úplně jiný a hlavně někde úplně jinde.Tady je jasný důkaz, že nucená těsnější integrace zotročených malých evropských, kulturně a mentálně odlišných národů, nikdy nebude fungovat a nikdy se jim tenhle zvrácený nápad nepodaří zrealizovat, byť za cenu demokratické euro krve a střelby gumovými náboji do lidí!

   Vymazat
 18. "Politologove" !
  Uz vas napadlo co se stane se Spanelskem, kdyz se kazda skupina osamostatni ?
  Catalanci, Leonese, Castilianci, Galiciani, Aragonese a
  Baskove ?
  -------------------------------------------------------
  A v Cesku se osamostatni Morava a z Moravy se osamostatni Hanacko, Slovacko, Valassko, Slezko, atd.

  A komu to osamostnovani vyhovuje ? A proc jim to vyhovuje ?
  Komu vyhovovalo rozdeleni Ameriky na Konfederaty a Unionisty ?
  Misto odpovedi zacnete nadavat a potom si stezovat, kdyz se nadavky vrati.
  Ani jeden z vas neda spravnou odpoved, kdo za tim stoji a proc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, ty jsi ale pitoma. Co to tu píšeš za hlouposti. Rozdělit Česko na "národy" a "etnika" chce jen náš velký soused, 4.říše. Běž si raději na ten svůj nový "diskuzní" web a nás nech na pokoji. Redakce NR je s tebou trpělivá až moc!

   Vymazat
  2. Divide and conquer! Dīvide et Impera! No a už se taky píše, že je za tím ten Satan Soros.

   Vymazat
  3. 6:44 zapoměl jsi na kosovany, slovince, chorvaty, černohorce, makedonce, bosňáky

   Vymazat
  4. V České republice žije jenom Český národ a menšiny Slováků, Němců - Rakušanů, Poláků, Cikánů - indických nedotknutelných, a několik skupin z exotických krajin - které všechny a všichni mají své státy v Evropě, v Africe, v Indii atd. - kam se mohou kdykoliv demokraticky vrátit, když se jim mezi Čechy žít, podle Čechy stanovených pravidel nelíbí, nelíbí. Náboženští fanatici mají státy, kde je jejich víra a její pravidla zákonem. Katolíci Vatikán, Židé Izrael, Sunité Saudskou Arábii např., Ší-ité Irán... a kde je jejich souvěrci, jak jim jejich bozi káží, jistě přivítají v nábožném vytržení.

   Americkou secesi, pane Honolulu, si přála královna zpracování bavlny - Velká Británie.

   Vymazat
  5. Nerozumím tomu v 10:25: kdo je to ten Kosovan? či jak na západě občas píše Kosovar? Buď je to Srb z jižního Srbska, z provincie Kosovo a Metochija, momentálně okupované sáty NATO pro volné pole působnosti drogové mafie a nebo je to Albánec, přivandrovalec, který má ovšem hned za hranicí svůj národní stát. Tak tedy, kdo to je, ten Kosovan?

   A zadruhé: Kdo to je ten Bosňák? Je to Srb žijící v Bosně, nebo je to muslim, poturčenec, původem Srb, kterého muslimský okupant (Osman, Turek) donutil se zříci křesťanství a přijmout islám? Kdo to tedy je ten Bosňák.

   A kdo to je ten Černohorec - je to Srb žijící v Černé Hoře, nebo je to Albánec, přivandrovalec, který má za hranicí svůj národní stát, ale momentálně pobývá na území Černé Hory?

   Kdo to tedy je ten Černohorec?

   Vymazat
  6. 3.10. 17:3O děláš ze sebe blba nebo to nevíš ?
   jistě že kosovo nebyla republika, jen oblast, ale SFRJugoslavie byla složena ze srbů, chorvatů, slovinců, makedonců, bosny a hercegoviny, černé hory.
   Všechny to byly republiky ve federaci.

   Vymazat
 19. Katalánsko má právo na secesi. Elity mají plná ústa svobody a demokracie a propagují ji jen tehdy, když jim to přijde vhod. Když jim to vhod nepřijde, tak říkají, že se jedná o nebezpečný populismus musí to být zakázáno. Elitám jde jenom o moc, o nic dalšího, teď vidíme dukaz.
  http://www.epshark.cz/clanek/139/secesni-pravo-katalanska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katalánci mají, na rozdíl od kosovských Albánců, nezpochybnitelné právo na secesi.

   Když Slováci zase chtěli do (_!_), jak předtím zradili Maďarsko, pak již dvakrát Čechy, řekli jsme RAČTE... A BOXER MEČIAR THEATRÁLNĚ IMITOVAL VYRÁŽENÍ DVEŘÍ KLAUSEM DOKOŘÁN OTEVŘENÝCH... jenom nechápu, proč sem stále oni i jejich Cikáni lezou a škemrají.

   Obdobné to bude i v rámci Katalánska. Neodvesluje od Španělska, nevykopou průliv, jak chtějí mezi Ruskem a Ukrajinou, bagrovat UAnazi místo Perekopské šíje a vytvořit tak z Krymu nový ruský ostrov. Budou stejně muset, Katalánci, Španělé, Baskové a další, k oboustrannému prospěchu, kooperovat v rámci EU. Jenom do EU přibyde další malý stát.

   Vymazat
  2. 6:52 napsal to Honolulu, proto to musí být kravina? Je tam přece jádro k posouzení! Na nic si nevzpomínáte? Skoro všichni, račte se doopravdy zamyslet! Že necháváte bez povšimnutí, jak je snadné vyvolat demonstraci, jen mít peníze ..., nebo vám uniká nedostatek skutečných znalostí, promyšlených názorů, racionálního směřování? Ani tento web nenachází techniku, jak skutečně demokraticky regulovat diskuzi. To totiž nelze bez vnější kontroly. Kolikpak vás, ušlechtilých duší, chce být ošetřováni cenzorem, ovšem podle svého vkusu, bez možnosti jeho kontroly?

   Vymazat
  3. 14:28 - píšete hlouposti. zdejší cenzor maže nácky, banderovce, psychopaty, rasisty, troly a sprosťáky. Co se vám na tom nelíbí. Je to jejich soukromý web a mohou si vybírat nejen autory a články, ale i diskuzní příspěvky. Co byste chtěl v soukromé firmě na soukromníkovi "kontrolovat"?

   Vymazat
 20. NR je vpohodě. Blci vytlačili normální diskutéry, už tady nemusím strácet čas.
  lada

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak neStrácejte a běžte ho Ztrácet mezi inteligenty Vám rovné.

   Vymazat
 21. Loudil, kde si vyloudil těch šestset raněných ? Prázdná makovice nepatří mezi zranění.

  OdpovědětVymazat
 22. Střílení do demonstrantů za 1.republiky !
  1. února 1919 bylo při generální stávce dělnictva v Bratislavě zastřeleno ozbrojenými legionáři 7 demonstrantů 25. března 1920 byli při stávce zemědělských a lesních dělníků v Rumanově na Slovensku zastřeleni dva dělníci 18. července 1920 byl při mzdových demonstracích v Hlohovci četníky zastřelen dělník Jan Kulda a více než 10 demonstrantů bylo těžce zraněno 18. prosince 1920 byli na protestní demonstraci ve Vráblech zastřeleni tři stávkující a jedno děcko a přes 20 stávkujících zraněno 21. února 1921 byli v Krompaších při demonstraci proti hladu a zásobovací krizi četníky zastřeleni 4 dělníci a 17 jich bylo zraněno 2. července 1921 byli při exekuci ve vesnici Ardenovo zastřeleni dva rolníci 12. října 1921 byl četníky v Topolčianech při zatýkání zavražděn jeden dělník. Byl zatýkán proto, že jeho dcera sbírala zbytky řepy na sklizeném poli 1. dubna 1922 stříleli v obci Hrušové četníci do stávkujících. 19 osob bylo zraněno 30. července 1922 uspořádala KSČ v Košicích slavnost skautů spojenou s táborem lidu. Při rozhánění průvodu zranila policie 12 dělníků 1. srpna 1922 stávkovali v Močenoku zemědělští dělníci z panství biskupa Kmeťka. Při rozhánění schůze stávkujících byl jeden dělník četníky zabit a jeden těžce zraněn 28. října 1923 provedli četníci v Dulové masakr malorolníků, kteří hájili právo na lesní pastviny, a zastřelili jednoho malozemědělce, 3 těžce a 30 lehce zranili 28. dubna 1924 byl v Zaričevu úkladně zavražděn okresní důvěrník KSČ 6. května 1924 byl v Turje agrárníky úkladně zavražděn důvěrník KS a místní starosta Ivan Stimák 30. května 1924 při násilné exekuci dobytka v Poljaně těžce zranili četníci 7 rolníků 3. srpna 1924 byli ve Svaljavě při protiválečné demonstraci policií zastřeleni tři rolníci 8. října 1924 byl při stávce textilních dělníků v Trenčíně zastřelen 1 dělník a 8 těžce zraněno 10. února 1925 byl v Praze po skončení protidrahotní demonstrace uspořádán demonstrační průvod přes Václavské náměstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je sice smutná bilance 1.republiky, ale nechápu, proč to sem píšete. Můžete vysvětlit. Děkuji.

   Vymazat
 23. 17:35.. Vy nikdy NEdokazete postavit protiargument proti honolulu.

  Vy vzdy mate po ruce 10 nalepek (rasista, nacista, pervert, troll, (co to asi je), debil z fucingtonu atd.) Jste super sprosti a nevychovani barbari, ale obvinujete druhe ze sprostoty.

  Kdyz je napsano, ze vas lide jednou budou kopat na zaklade vaseho chovani - tak napisete , ze honolulu "vyhrozuje".

  Vase informace o Spanelsku jsou hloupe a predzvykane. Hampl na Protiproudu to vystihl daleko lepe.
  Nemyslite v nicem samostatne ! V anglictine je o vas rikanka,
  Monkey SEE Monkey DO ! (Opice vidi a co vidi opakuje.)
  Jsem vsak velmi rad, ze takovy jste ! Je to moc fain pro NASI budoucnost. Budoucnost vasi opozice.

  OdpovědětVymazat
 24. Vase nalepky jsou velmi smesne !
  Kdyz jsem napsal pred 10 lety, ze prijde k invazi z Afriky, tak jsem sklidil ty nejhorsi nadavky za "rasismus". Vsak pockejte, co od nich sliznete, vy indoktrinari.
  Mate je v Evrope !

  OdpovědětVymazat