Reklama

.

.

sobota 7. října 2017

Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům v Katalánsku

7. 10. 2017      NWOO
Dne 5.10.2017 v 15:00 hodin byla (po 20 minutách hledání odpovědné osoby na úřadu vlády), předána žádost adresovaná premiérovi a Vládě ČR. V této žádosti občané požadují vydání vládního prohlášení o porušování občanských a lidských práv v Katalánsku (nepřiměřených policejních zákroků). První zástupce Velvyslanectví Španělského království přijal Lenkou Procházkovou (Nezávislá media), Václava Novotného (Iniciativa Ne základnám) a Terezu Kurfiřtovou (zpravodajku ČTK ) v prostorách velvyslanectví a převzal si kopii žádosti adresované premiérovi a Vládě ČR. I když byl na místě přítomen kameraman ČT, nikde ve zpravodajství ČT se však tato informace neobjevila.


Úřad vlády České republiky
k rukám premiéra vlády Bohuslava Sobotky
ulice Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1

V Praze, 5. září 2017

Pane premiére a členové vlády ČR,
vzhledem k současnému porušování občanských a lidských práv v Katalánsku žádáme, aby vláda ČR vydala prohlášení, němž
nedemokratický postup španělské vlády ostře odsuzuje.

Odůvodnění

Jako představitelé země, která je členem EU, nemůžete ignorovat skutečnost, že jiný stát EU přikázal svým policistům, aby surově napadali, bili a zraňovali občany, kteří šli do volebních místností hlasovat. Nemůžete dál tvrdit, že brutální zásah policejních komand vůči bezbranným lidem je vnitřní záležitostí Španělska. Taková zbabělá politika vás totiž řadí ke schvalovatelům zneužívání moci a používání agresivních praktik vůči lidem, kteří pouze chtěli vyjádřit svůj názor. Demokracie je založena na dialogu a ne na bití, střelbě a kopání.

Nečekejte na to, jak se k tragickým událostem v Katalánsku vyjádří vlády jiných zemí EU. Toto je principiální záležitost, na kterou musíte jako vláda demokratického státu reagovat podle svého svědomí a vědomí a ne podle nápovědy „z Bruselu“. Tisíce pachatelů, kteří se ve výkonu služby dopustili surovostí, časem odsoudí mezinárodní soudy, ale vy musíte mnohem dřív odsoudit (alespoň diplomatickou nótou) zadavatele těchto zločinných rozkazů.

Pokud se k tomu neodhodláte, bude to pro občany ČR znamením, že silové praktiky španělské vlády přijímáte jako precedent a že zásahy ozbrojených složek vůči občanům můžeme očekávat i v ulicích našich měst.

P.S. Tuto výzvu dáme po předání na Úřadu vlády ČR ke zveřejnění médiím a kopii textu obdrží Velvyslanectví Španělského království v Praze.

Signatáři:

Za Nezávislá média   Lenka Procházková, spisovatelka,  Václav Dvořák, režisér
Za Iniciativu Ne základnám  Eva Novotná, mluvčí
Hnutí za přímou demokracii   Jaroslav Plucar
Výbor národní kultury   Jan Kristek, Jan Poláček, Jan Korál
Občané:  Zdeněk Zacpal, Marie Neudorflová, Milan Rokytka, Ivan Višňák, Monika Hoření, Jiří Vogeltanz, Eduard Urminský, Zbyněk Fiala

Výzva včetně razítek z Úřadu vlády a Španělské ambasády: žádost o vydání prohlášení

11 komentářů :

 1. Španělé, potažmo Katalánci na vlastní kůži nyní poznali bruselskou eurounijní a těsnější integrační demokracii v praxi.A to brutalitou, mlácením obušky a střelbou do lidí gumovými projektily.Toto není demokracie, ale demokratura s fašistickými prvky a bude hůř!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se zdá chce se zopakovat ve Španělsku rozrat typu rozdėl a bude prima bordel.
   Take na Ukrajině bylo heslo nebudeme živit Moskaly a začal rozvrat!
   Zanikl průmysl,vyroba a obchod s Ruskem a odešli investoři.
   To,že pry Katalánsko živi Španėlsko je stejna zaminka k anarchii!
   Jak se zdá lide se daji zmanipulovat a poučit se nechtěji,že pod zaminkou demokracie přicházi rozvrat,kteremu maji napomahat i užitečni idioti,kterym to nikdo nevysvětlil,že je to vnitřni problem Španėlska?

   Vymazat
 2. Takové věci snad nedělala ani chunta v Chile... Fuj EU! Mia

  OdpovědětVymazat
 3. Pane - zatim premiere Sobotko ! Pozor !
  Toto je velmi nebezpecne pro zajmy Ceske republiky !
  Celistvost Spanelska je prioritni zajem pro vsechny spanelske provincie.
  Madrid, ktery je docasne pod dominanci EU, je vec DRUHORADA a nespravedliva, pro kazdeho Spanela, ale celistvot zeme je dulezitejsi.

  Madrid nedovoli Balkanizaci zeme a zvlaste ne, kvuli neomarxisticke radnici v Barcelone.

  Kdyby Madrid nechal odejit Katalansko dnes, tak zitra se mu rozutecou vsechny druhe provincie.. Zeslabeni Spanelska je v zajmu certa, ktery sleduje uplne jine cile a plany, nez je zajem o Katalance.
  -------------------------------------------------------
  Vazena pani Prochazkova, Vy jste byla pro me vzdy motivaci k premysleni.
  Poradte mi ! Slo by zalozit republiku SMICHOV a nepustit tam "pravdu a lasku" ? Dale,
  "lidska prava" a fasisticke cenzory ?
  Vy by jste byla pani presidentka a ja bych byl Vas komornik, po vzoru komornika Sobotky v jeho prikladnem vztahu k Berlinu.
  (Pssst, moje udrzbarka je z Barcelony. Ja vim, jak jsou hrc, prc.)


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tedy rikate, ze v zajmu celistvosti zeme je nasili na jejich obcanech ospravedlnitelne! Kam az je podle vas prijatelne a od jake chvile ne? Vy jste spokojen se situaci, kdy vas nekdo zmlati za vas nazor? Mimo to, ze mate problem s porozumenim textu (bez urazky).

   Vymazat
  2. > 21:14
   Nemate pravdu. Tady nejde o nejakou neomarxistickou radnici, tady jde o cely Lid dane zeme, ktery je etnicky odlisny, ma jiny jazyk nez zbytek zeme, a nyni je tvrde UTLAČOVÁN.

   Utlak zcela ospravedlnuje secesi a autonomii.

   Fasisticko-monarchisticka vlada v Madridu svou idiotskou reakci na referendum je zcela ospravedlnila z hlediska Vyssiho Principu.

   A ovsem: kdyz to nejde po dobrem, pujde to po zlem. Mohli s nimi dale spolupracovat jako s dobrymi sousedy, dotace a dane se zuctuji pres unii. Jenze pokud to budou resit nasilim, trochu to zdrzi, a o to intenzivnejsi vybuch bude potom. A zadne dobre sousedske vztahy. Z hlediska budoucnosti byla reakce Monarchie zcela stupidni a proti Lidu obou tech (budoucich) zemi...

   A ovsem take nam naramne nahrali na smec, (viz neprilozeny obrazek protoze zde jde jenom text) pekne vedle sebe srovname Demokracii na Krymu, vitezstvi Lidu nad Vlastniky zeme, a slusne ruske vojaky, branici Pokoj a Mir behem referenda, a fasistickou policii okupantu v Barcelone, branici Prime Demokracii, pri obhajobe Justicni Tyranie vlastniku zeme.

   Jen je skoda, ze Katalnci pote vyvesili Bile Vlajky (resp. oblekli bila tricka) a mysli si, ze na policejni teror vyzrajou mavanim ratolesti...

   Sebeurčení národa je nejenom Princip nebo Stav (nejvyšší princip Demokracie), ale je to především Akce.

   Vymazat
 4. Tahle probruselská vláda neudělá nic zvolíme novou lepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovčané navolí sobě opět bandu dotačních Koblížkářů a proradných Socdemáků!!!

   Vymazat
 5. Zaorálek promarnil poslední šanci o chlapský a hlavně svobodný názor . Zalezl do dírky angeli , tam už je schovaný i Sobotka . Pokud by se tento masakr stal v Rusku , tak to máme dnes a denně na talíři .

  OdpovědětVymazat
 6. Text žádosti na Vládu ČR – vydání prohlášení k občanským a lidským právům
  Tak jsem si myslel, že hlavní fořti na lidská práva, jsou u nás Schwarzenberg a Kalousek. Nyní dostali posilu, paní Procházkovou. Doposud jsem jí fandil, bila se za české zájmy. To už v této oblasti nevidí žádné téma, že leze do zelí TOP09?
  Ještě detail:
  „.. ale vy musíte mnohem dřív odsoudit (alespoň diplomatickou nótou) zadavatele těchto zločinných rozkazů.“
  Známe ty zadavatele? P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. My na vládě názor nemáme a zahraniční politiku nepěstujeme.
  Tedy mimo výjimek, jako je např. Rusko, Krym, Donbas, Kim...
  Tam názor samozřejmě máme, šíříme ho, vzděláváme veřejnost přes média, děti ve školách a pro zajištění správného směrování kontrolujeme obsah názorovýcch serverů. Tam jsou i případné postihy namístě, narozdíl např. od Lithia.

  OdpovědětVymazat