Reklama

pondělí 23. října 2017

Udavačství se stalo součástí "evropských hodnot"

Konstantin Kosačov
23.10.2017 Sputnik

Ruský senátor Konstantin Kosačov se domnívá, že kolektivní a individuální udavačství se stává součástí „evropských hodnot“.

Kosačov na svém Facebooku napsal, že si přečetl publikaci české neziskové organizace The European Values Think-Tank, která se zabývá obranou liberální demokracie. Na jejím oficiálním webu je uvedeno, že jedním z jejích programů je Kremlin Watch. Tento program se zabývá tím, že „denně monitoruje vědecké publikace z oblasti dezinformace a nepřátelského ruského vlivu".

„Práce českých Evropských hodnost je zcela zasvěcená ruskému vysílání RT a nepůsobí silným dojmem pouze desítkami stránek, jež vypravují o tom, jak RT mate nezralou západní veřejnost. Nejzajímavější je příloha k tomuto ‚výzkumu‘ se seznamem amerických, britských a dalších evropských politiků a veřejných osobností, kteří se objevili v pořadech RT," píše senátor.

„Pokud v typické pseudoanalýze na vážné téma ‚proč názory, které se odlišují od západního pohledu, představují dezinformaci a propagandu‘, není nic nového, tak přechod na přímé donašečství na politiky je už, dá se říci, svěžejší a odvážnější prosazování ‚evropských hodnot‘," uzavřel politik.

„Kolektivní a individuální donašečství se dnes pevně stává součástí ‚evropských hodnot‘. Vše, k čemu dnes dochází, už nepřipomíná pouze praxi pronásledování disidentů v 70. letech v SSSR, ale i mnohem strašnější 30. léta s masovým donašečstvím a stejně tak masovými represemi," dodal senátor.

- - -

Související článek:
Nepříliš evropské hodnoty. V Česku učinili udání na hosty RT

 

13 komentářů :

 1. lol, varuje typek ze zeme, jez dala svetu Pavku Morozova.
  a jeste tohle je dobry:

  "Bude-li třeba, i mámu udám, recitovala ruská holčička šéfovi policie"

  http://zpravy.idnes.cz/rusko-policejni-sef-recitace-basne-d5h-/zahranicni.aspx?c=A170902_110611_zahranicni_fka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jarine, on upozorňuje na to, co se děje dneska, za minulost on nemůže.A má pravdu. Snaž se to pochopit a místo napadání, se nad obsahem jeho slov zamyslet.

   Smazat
  2. 17:25 Jarin nedoroste, on nezaregistroval, že komunistický režim spolu s SSSR v ruském impériu padnul, že existuje kapitalistické Ruská Federace, kde významnou roli hraje i pravoslavná církev. Prostě, tvor to mentálně zaostalý, naočkovanou nenávistí zaslepený.

   Smazat
  3. Jarine, Jarine, kam se hrabe Pavka Morozov na udavače z "causy" Čapí hnízdo... ze skandalizátorů pohraničníků chránících otčinu střelbou po vetřelcích a dezertérech... kam se chudáček Pavka hrabe na katolíka udávajícího v rámci zpovědi "svaté" dokonce i sebe...

   Smazat
  4. Cesko zase dalo svetu Curdu, a Hachu, a Havla

   Smazat
  5. Pozor velky pozor na upozorneni o islamskych teroristech. Za to je vezeni !!
   Neni udavani jako udavani..

   Smazat
  6. 16:13 To by se u nás stát nemohlo. U nás jsou policisté často členy "rodin", které by nepohnali k odpovědnosti ani za nic. Na druhou stranu máme u nás i svědomité občany, jako je třeba "Skupina Šuman". To nejsou udavači, jen se řídí známým: "Udávat se nemá, ale hlásit se to musí, velebnosti".

   Smazat
 2. Vůbec nejvíc se udává v USA , soused na souseda volá policii , že nemá posekáno , že je hlučný , že nesebral enono po psovi , atd. !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také, po vzoru USA, máme nejvíc fízlkamer veřejných prostranství na světě. Vivat svoboda A DEMOKRACIE POD BDĚLÝM OKEM VELKÉHO BRATRA. Velký Bratr z USA nespí...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. A já jsem si myslel, že rekordmany v udavačství jsme se stali my. Vždyť udávat nic nestojí a co je zadarmo,to měli Češi vždy moc rádi. A že je udání vylhané, nic se neděje, na "omyl" má právo každý. Hlavní je, že udavač zůstane v anonymitě a na udaném si zgustne a pořádně nadělá prachy český bulvár. Teď jsme svědky, jak zoufale udává Česká Tlučhubna, extratřída televizní nevyváženosti i s Českou srandou pro TV a R vysílání, televize, které ji dalekosáhle překonávají ve sledovanosti.
  Pokud jde o tu Č Tlučhubnu a další televize, tak to dobře charakterizoval můj děd: když byla ČsT, dalo se denně koukat tak na tři programy, jeden dopoledne, jeden odpoledne a jeden večer. Jak se televize postupně rozmnožovaly, dalo se koukat na programy tak dva, jeden ráno a druhý v noci. Nyní, když máme vedle smršti zákonů také smršť televizních pořadů, nedá se koukat na nic, jen na potvrzení o zaplacení ČT. Třeba takový horor První republika - co to proboha má společného s ČSR 1918-1939? To by se mohlo spíše jmenovat Pracný život továrníků a jejich rodin před 90 roky.

  OdpovědětSmazat
 4. Jasně evropské hodnoty co neexistují šmejdi z neziskovky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.