Reklama

.

.

úterý 17. října 2017

Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo


Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká. 
Ukrajinští konstruktéři se pokusili zkopírovat ruské bojové vozidlo podpory tanků (BMPT) Terminator. Pro svůj pokus použili podvozek tanku T-64 z šedesátých let, na nějž umístili bojovou věž Duplet, která je vzhledově podobná ruské. Podobná snad – ovšem jen vzhledově. Ve skutečnosti jde jen o žalostnou parodii, která ve všech ukazatelích silně pokulhává za svým ruským vzorem.
Ukrajinský „Terminator"  je vyzbrojen dvojicí 30mm kanonů, které jsou kopií ruských kanonů 2A42. Má i 7,62mm kulomet a automatický 30mm granátomet, přičemž obě tyto zbraně jsou opět kopií ruských zbraní. Údiv odborníků vyvolává použití kompletu zastaralých protitankových řízených raket Konkurs, které se na Ukrajině vůbec nevyrábí. Schránky s raketami, které slouží i jako odpalovací zařízení, přitom nemají žádnou pancéřovou ochranu.

Podle expertů lze ochranu celého modulu (tedy bojové věže včetně výzbroje a vybavení) označit jako „žádnou“. K pochopení si stačí prohlédnout příklopy průlezů pro posádku v horní části věže. Jejich rozmístění jakoby přímo vyzývalo nepřítele, aby na ně soustředil svoji palbu. Navíc je bude velmi snadné prorazit – a to i ručními zbraněmi a střepinami. Také zaměřovače mají ochranu jen minimální.

Zatímco ruské BMPT mají pancéřovou a balistickou ochranu překonávající dokonce i ochranu moderního tanku T-90, ukrajinská kopie má ochranu odpovídající polovině 80. let. Dynamická ochrana Kontakt-1 ještě ze sovětských časů není schopna odolat současným prostředkům napadení.

Vojenští odborníci jsou přesvědčeni, že „falešný Terminator“ může být soupeřem nejvýš tak dalšímu ukrajinskému výrobku – obrněnému vozu Azovec, o kterém se svého času hodně mluvilo, ale dnes o něm na Ukrajině nechce nikdo slyšet.

Zdroj: vestnik-rm.ru
Překlad a doplnění: mbi, Eurasia24.cz


Poznámka překladatele: Obrněný vůz Azovec byl s velkou slávou postaven v jednom exempláři v závodě Atek v roce 2015. Měl údajně „odolávat téměř všem druhům munice“. Jeho testy však ani nezačaly, když se zjistilo, že jako pozorovací přístroje do něj byly nainstalovány kamery domovních telefonů. Z výrobního závodu ho nakonec násilím odvezli příslušníci praporu Azov a od té doby se „za ním zavřela voda“.

6 komentářů :

 1. Vše je v pořádku, plán odprůmyslnění Ukrajiny pod vedením židovských oligarchů se úspěšně naplňuje a kolo dějin se tam otáčí pozpátku od komponentů k jaderným raketám a velkokapacitním dopravním letadlům k dřevěnému pluhu a před hladem prchajícímu zemědělci...

  OdpovědětVymazat
 2. Co to je za zvěrstvo????
  To vymyslel ze záhrobí sám Bandera?;-))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci mali stavat skor kravin a chovat prasce lebo Rusko ich zadarmo krmit nebude a EU a zidia maju radi peniaze v mene €.

   Vymazat
  2. No, my na tom v tom eurounijním kapitálismusu pod kontrolou siofašistické finanční mafie nejsme o moc líp, kráčíme stejným doprdelním směrem, jako ta Ukrajina, za pomoci domácích zrádců a korupčníků vymačkat jak citrón a pak zahodit...

   Vymazat
 3. To je dobře že je to šunt fašounům dobré zbraně do ruky nepatří.

  OdpovědětVymazat