Reklama

úterý 17. října 2017

Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo


Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká. 
Ukrajinští konstruktéři se pokusili zkopírovat ruské bojové vozidlo podpory tanků (BMPT) Terminator. Pro svůj pokus použili podvozek tanku T-64 z šedesátých let, na nějž umístili bojovou věž Duplet, která je vzhledově podobná ruské. Podobná snad – ovšem jen vzhledově. Ve skutečnosti jde jen o žalostnou parodii, která ve všech ukazatelích silně pokulhává za svým ruským vzorem.
Ukrajinský „Terminator"  je vyzbrojen dvojicí 30mm kanonů, které jsou kopií ruských kanonů 2A42. Má i 7,62mm kulomet a automatický 30mm granátomet, přičemž obě tyto zbraně jsou opět kopií ruských zbraní. Údiv odborníků vyvolává použití kompletu zastaralých protitankových řízených raket Konkurs, které se na Ukrajině vůbec nevyrábí. Schránky s raketami, které slouží i jako odpalovací zařízení, přitom nemají žádnou pancéřovou ochranu.

Podle expertů lze ochranu celého modulu (tedy bojové věže včetně výzbroje a vybavení) označit jako „žádnou“. K pochopení si stačí prohlédnout příklopy průlezů pro posádku v horní části věže. Jejich rozmístění jakoby přímo vyzývalo nepřítele, aby na ně soustředil svoji palbu. Navíc je bude velmi snadné prorazit – a to i ručními zbraněmi a střepinami. Také zaměřovače mají ochranu jen minimální.

Zatímco ruské BMPT mají pancéřovou a balistickou ochranu překonávající dokonce i ochranu moderního tanku T-90, ukrajinská kopie má ochranu odpovídající polovině 80. let. Dynamická ochrana Kontakt-1 ještě ze sovětských časů není schopna odolat současným prostředkům napadení.

Vojenští odborníci jsou přesvědčeni, že „falešný Terminator“ může být soupeřem nejvýš tak dalšímu ukrajinskému výrobku – obrněnému vozu Azovec, o kterém se svého času hodně mluvilo, ale dnes o něm na Ukrajině nechce nikdo slyšet.

Zdroj: vestnik-rm.ru
Překlad a doplnění: mbi, Eurasia24.cz


Poznámka překladatele: Obrněný vůz Azovec byl s velkou slávou postaven v jednom exempláři v závodě Atek v roce 2015. Měl údajně „odolávat téměř všem druhům munice“. Jeho testy však ani nezačaly, když se zjistilo, že jako pozorovací přístroje do něj byly nainstalovány kamery domovních telefonů. Z výrobního závodu ho nakonec násilím odvezli příslušníci praporu Azov a od té doby se „za ním zavřela voda“.

6 komentářů :

 1. Vše je v pořádku, plán odprůmyslnění Ukrajiny pod vedením židovských oligarchů se úspěšně naplňuje a kolo dějin se tam otáčí pozpátku od komponentů k jaderným raketám a velkokapacitním dopravním letadlům k dřevěnému pluhu a před hladem prchajícímu zemědělci...

  OdpovědětSmazat
 2. Co to je za zvěrstvo????
  To vymyslel ze záhrobí sám Bandera?;-))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci mali stavat skor kravin a chovat prasce lebo Rusko ich zadarmo krmit nebude a EU a zidia maju radi peniaze v mene €.

   Smazat
  2. No, my na tom v tom eurounijním kapitálismusu pod kontrolou siofašistické finanční mafie nejsme o moc líp, kráčíme stejným doprdelním směrem, jako ta Ukrajina, za pomoci domácích zrádců a korupčníků vymačkat jak citrón a pak zahodit...

   Smazat
 3. To je dobře že je to šunt fašounům dobré zbraně do ruky nepatří.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.