Reklama

.

.

pondělí 2. října 2017

Ukrajinský súd zbavil viny bývalého prezidenta Viktora Janukoviča: žiadna vlastizrada, žiadne rozkrádania štátneho majetku – Janukovič je nevinný

Eugen Rusnák
2. 10. 2017    HlavneSpravy
Ukrajinský súd vyniesol verdikt: bývalý prezident Viktor Janukovič je nevinný. Pre väčšinu obyvateľov krajiny toto rozhodnutie pripomínalo výbuch bomby: fakticky všetci boli presvedčení, že rozhodnutie súdu bude úplne opačné. Exprezidenta obviňovali z vlastizrady, separatizmu, rozkrádania štátneho majetku, streľby na demonštrantov na Majdane a z iných hriechov. Súd všetky tieto obvinenia zmietol zo stola. Hlavným dôvodom obvinenia z vlastizrady bol Janukovičov list Putinovi 1. marca 2014, v ktorom ho žiadal o pomoc.


„Žiadne výzvy na zmenu hraníc štátu a zvrhnutie jej ústavného zriadenia ani v tomto liste, ani v rozhovoroch pre média, ani vo vystúpeniach Janukoviča neboli,“ konštatoval sudca Obolonského okresného súdu mesta Kyjev Vladislav Devjatko. Viaceré ukrajinské média a analytici prízvukujú, že to však ešte asi nie je koniec. Mnohí tvrdia, že členovia súdu za toto svoje „prekvapivé“ rozhodnutie budú potrestaní.

„Nebudem prekvapený, ak expertov, ktorí posudzovali celú záležitosť, ale aj samotných sudcov onedlho budú súdiť,“ povedal pre média exposlanec Najvyššej rady Vladimír Olejnik. Podčiarkol, že súd na Janukovičom bolo obyčajné divadielko, výsledok ktorého všetci poznali vopred, ale… voľačo išlo inak… Olejnik sa domnieva, že vedenie krajiny toto len tak nenechá a urobí všetko, aby rozhodnutie súdu bolo zrušené a vyvolá nový súdny proces.

„Hľadali bohatstva, ktoré údajne nakradol Janukovič – nenašli nič. Pretože nič také nebolo. Bol to politický proces – vedeli to všetci. A s tým „slávnym“ listom – bola to obyčajná fraška. Hociktorý človek, ktorý by si ten list prečítal, aj keby nemal skúsenosti z lingvistiky, by si hneď všimol, že žiadne protištátne výzvy v tomto liste neboli. Všetko to bola fraška,“ tvrdí bývalý poslanec Vladimír Olejnik.

„A potom je tu veľmi dôležitý moment. Aký štatút mal Janukoviuč v marci 2014 – ešte bol prezident alebo už nebol? Ak ho Kyjev chce súdiť, ako prezidenta, ktorý písal inému prezidentovi, tak potom Porošenko je zločinec, veď už vo februári jeho komando vyhlásilo, že prevzalo moc v krajine a že Janukovič už nie je prezident. Tak potom treba súdiť Porošenka. Ale ak v tom čase Janukovič už nebol prezident, tak, ako súkromná osoba, mohol písať komu len chce. Takže v každom prípade tento súdny proces je fraška a je to protizákonné. Šou sa nevydarilo, ale určite bude pokračovať: súčasné vedenie tieto výsledky neuspokoja. Takže šou ešte bude pokračovať,“ zdôraznil Vladimír Olejnik.

30 komentářů :

 1. Janukovič se vrátí zpět, Porošenko bude zrušen a nastane nová fáze ukrajinské politiky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezlobte se, ale Jonukovič byl panák, který svou hloupou politikou zametl chodníček nastupujícímu ukro-nacizmu.

   Vymazat
  2. Janukovič se vrátí zpět,možná jen na přechodnou dobu,kvůli předání moci.Na stálo toho korupčníka nikdo už chtít nebude.
   B.H. z Ukrajiny

   Vymazat
  3. Kdo u vás není panák - vy? Každý jiný je panák? Já v Janukovičovi žádného panáka nevidím, byl to prezident řádně zvolený. Je Zeman taky panák? A Trump? Jestli je někdo tam panák, je to právě Porošenko. Naopak, Janukovič se zachoval v tom zvenčí rozpoutaném bordelu skvěle, byl obviňován z nějakých masakrů, a kdyby nebyl utekl, byli by ho ti hajzlové zabili jako Husajna a Kaddafiho. Je tedy teď jasné, že by byli zabili nevinně obviněného člověka. Jeho politika rozhodně hloupá nebyla, zato hlupák jste vy, když tak žvaníte. Jaká je politika a život na Ukrajině teď, je nejvíc vidět na tom, jaké davy Ukrajinců se valí k nám pracovat. A miliony jich nalezlo do Ruska, aby nechcípli hlady - přestože na Rusko nadávají. To je ale zvláštní druh pokrytectví - že? Už zase u nás každá uklízečka všude je Ukrajinka, každý makáč na ulici Ukrajinec.Je tady bordel, jaký tady nebyl nikdy. Náš průmysl, zemědělství, stavebnictví, potravinářství a další jelo na plný pecky, a žádné Ukrajince jsme tady nepotřebovali. Ano - všechno to byly lži, jsou to lži, a budou to lži. Media už jen buď lžou, nebo šíří poplašné zprávy - nic mezi tím.

   Vymazat
  4. Chcete říci 19.16, že jsou teď se svými současnými korupčníky spokojeni? Nebo co jste tím žvástem chtěl sdělit?

   Vymazat
  5. Vkládáte mě do ust co jsem neřekl.Janukovič byl prostě zloděj to je fakt.Jestli větší než současní hlavouni nedokážu posoudit.
   Janukovič bude tak možná prezidentem do předčasných voleb,nikdo ho tu nechce.
   B.H.

   Vymazat
  6. Jasně - on byl "prostě zloděj" zatímco ti současní kteří ho na trůnu nahradili, jsou prostě děsně poctiví. To je stejný jako s Babišem - on je zloděj, a ta smečka hnusáků, kteří vydrancovali a rozkradli celou republiku, jsou slušní a čistí jak slovo boží. Netušil bych, jak může být diskuzní masturbant blbej.

   Vymazat
  7. Znovu opakuji,nikde jsem nepsal,že současní hlavouni jsou poctiví.
   Už jsem pár let n Ukrajině,tak snad něco málo o tamní situaci vím.
   Jinak ty debile ty nemužeš být ani blbej ty jseš asi navedenej.Nejseš schopnej pochopit tak jednoduchou věc že tam kradou prostě všichni.
   B.H.

   Vymazat
  8. Ale to já naopak jsem pochopil hned! A úplně od začátku - že tam kradou všichni, tady kradou všichni, ve světě kradou všichni. Politika, vrchnost, monarchie, to všechno je jen o přisvojování si největších kusů ze společného krajíce. Všechny zasraný elity kradou, a proč ještě celej svět nezatočil se svejma elitama, je mi záhadou.

   Vymazat
  9. Anonymní3. října 2017 11:55
   Přesné.
   „.. proč ještě celej svět nezatočil se svejma elitama, je mi záhadou.“
   Nejspíš proto, že jsme slušně vychované ovečky a jsme na to hrdé. A slušně vychovaná ovečka má téměř v genech, že bouřit se proti svému 1%, je proti všem známým ovčím tradicím. A dodržování ovčích tradic, považujeme za své jistoty, kterých je třeba se držet. P.K.

   Vymazat
 2. Disidenti a západní agenti LHALI O MAJDANU JAKO U NÁS O LISTOPADU V 1989. ALE SITUACE SE UŽ STALA NEUDRŘITELNOU. Každému je už jasné co bylo, o co šlo, i co následovalo a s jakými důsledky. Ti UA soudci ovšem mají proti některým našim soudcům vysokou občanskou morálku. To musíme ocenit...

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud je to pravda, tak to dlouho nevydrží. Fašouni na okrajině Ruska by to nepřežili.
  Jelikož budou chtít přežít, udělají vše proto aby to ti soudci nepřežili.

  OdpovědětVymazat
 4. Co na to EU a čt ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čt o tom "informuje" až poté, co bude jasné, že to ví každý. Jinak bude držet, jako obvykle, OMERTU.

   EU zkusí Porošenka "obměkčit" hrozbou Saakašviliho a strygy, babky s karavájem na kebuli, plynové královny Timošenkové. Držitelky LURDSKÉ MEDAILE. Do letadla na Ukrajině na invalidním vozíku, z letadla v Německu vytančila po svých.

   Vymazat
 5. Fajn. V. Pjakin tohle předpovídal už dávno.
  Jen houšť.

  OdpovědětVymazat
 6. Janukovyč měl nechat majdan rozjezdit tanky a měl by klid.

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyby Janukovič jednal jako Španělé, tak mohl být teďka pořád ještě prezident, ale že nechal policajty beze zbraní a bez možnosti se bránit útokům molotovovými koktejly, tak za to dobře mu tak. Byl to babrák a Putin ho měl nechat napospas Ukrajinským.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byl zabíjel své krajany, byl by vrah a lump. Když je nezabíjel, byl babrák -a co jste vy - diskuzní trouba?

   Vymazat
  2. 19.29 Obávám se, že jste mimoděk definoval sebe.

   Vymazat
  3. FAkt je ten, ze takhle jeste nikdy zadna vlada ci president nejednali. Aby nechali sve policajty mlatit a zabijet a nedali jim nic na obranu. Takove jednani je nepochopitelne. Zvlaste, kdyz jde o protipravni jednani Majdanu. Spavne by mel Janukovic byt souzen za to, ze takovy Majdan dovolil. I lidskost ma sve meze.
   Jenze v soucasnem svete se nevinni lide zabijeji po milionech a vini neutikaji, ale dostavaji Neoblove ceny miru ci jsou nejvetsimi hrdiny na svete a vsichni jim, vcetne CZ, poklonkuji. Takze nejake podminka za Majdan by se J. hodila.Rozhodne ne Nobelova cena miru. Pak by ji musel Obama vratit.

   Vymazat
 8. I kdyz je fakt, ze porosenko s jacenjukem dotahli ukrajinsky mafiansky system do dokonalosti, janukovyc zadny andel nebyl. Mimo jine i on prihlizel tomu, jak si ta blondata stetka masti kapsu na kradenem plynu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsou nějaká ta hovna v zásobě, abyste je mohli po Janukovičovi hodit? Celý ten výkvět prezidentů, vlád, a politiků je jedna veliká verbež, proč nadáváte zrovna jemu? Kde jsou interpunkční znaménka? Vy nemáte českou klávesnici, nebo odkud píšete ty slinty?...prihlizel...blondata stetka....

   Vymazat
 9. Pjakin 26.9.2017 .
  "Co se týká Janukoviče, tak kdo řekl, že by měl plnit roli jakéhosi politického lídra? On už předvedl, že řízení státu nezvládl, neudržel si ho, tak jak by vůbec bylo možné mu důvěřovat?0

  Na základě čeho by mu měl někdo poskytovat nějaké zdroje? Jsi v řídícím postavení? Tak vytvoř všechny podmínky pro vytvoření určité strany na určitém území. A nedokážeš-li to, tak nemluv o tom, že ti někdo v něčem brání.

  Janukovič je cenný jen z jednoho důvodu. On je živý prezident Ukrajiny. A celá jeho role spočívá jedině v tom, že na prvním zasedání nově svolané Nejvyšší rady, té legitimní, musí toto zasedání zahájit a odstoupit s tím, že budou svolány nové volby. A co se týká jeho stíhání tak bezesporu jeho odstoupení z funkce v jakékoliv podobě znamená vyšetření činnosti Janukoviče v jeho funkci ukrajinského prezidenta, protože to za něho došlo ke státnímu převratu. I kdyby to byl nevinný běloskvoucí beránek, tak je to nutné vyšetřit a provést veřejný soud. "

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:45
   Ano je třeba vyšetřit, jak a proč vlastně na Ukrajině k převratu došlo, jak byla západem klasicky podporována opozice a kdo to vlastně střílel na majdanu? Kdo měl v plánu zavraždit Janukovyče? A konečně je už pomalu na čase říci naplno, kdo za tím vším svinstvem stál. Za svinstvem, které stálo životy tisíce a tisíce lidí. Ivana

   Vymazat
  2. Janukovič mněl větší štěstí než pan Miloševič, kterého zvraždili hovada v Hágu.
   Václav

   Vymazat
 10. Docela mě překvapuje, že justice na Ukrajině je trochu nezávislá = nezávislý rozsudek v politickém procesu.
  A když si vzpomenu, jak si tam tehdy honili triko štětina a Švarcmberk a Zaorálek.. neskutečný trapáci!

  OdpovědětVymazat
 11. 21:00 -to tedy ano. Ale mě tehdy napadla podobnost s útěkem N. Čauševska a spol. Zmateně odlétali helikoptérou, bloudili a nakonec byli lapeni. A ten úplný konec známe. Janukovič měl víc štěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dodejte "než rozumu". Nebýt Putina a efektivní práce ruských služeb, dopadl nemlich stejně. Na to ale měl a má příliš velkou cenu jako legálně zvolený prezident Ukrajiny.
   VR

   Vymazat
 12. 2. října 2017 21:12
  Souhlasím, ale takový bylo více.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 13. Občasné záchvaty bezpodmínečné přízně k Janukovyčovi, které jsou vidět v diskusi shora, by byly jen a jen komické (s ohledem na to, o jakého vejlupka se jedná), kdyby člověk nevěděl, k čemu taková tma před očima už kolikrát vedla. I v našich dějinách. A nemuselo hned jít o to, že se někdo křivě podíval na portrét soudruha Stalina a šel na uran. Pamatuju jednu paní, která samozřejmě krátce před tím byla jen "u komunistů", jak někdy začátkem 1990 málem zrušila antihmotou pána, který si dovolil říct prostě "Havel" místo správného "pan prezident Václav Havel".

  VR

  OdpovědětVymazat