Reklama

čtvrtek 12. října 2017

"USA selhávají nervy". Státní duma o "maření" urovnání v Sýrii: "Tento proces již nelze zvrátit"


12. 10. 2017      zdroj a zdroj
11.října oficiální představitel Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov oznámil, že mírová dohoda v jižní zóně deeskalace v Sýrii může být zmařena. V Sýrii proniklo do jižní zóny deeskalace z území, kontrolovaného USA, asi 600 teroristů, prohlásil I.Konašenkov, oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF.


Podle jeho slov se skupině teroristů, kteří přišli z uprchlického tábora u Et Tanf, z oblasti, kontrolované USA, podařilo zabrat dva konvoje s humanitární pomocí (léky a potravinami) pro civilisty v zóně deeskalace.
Podle něj "výhradně americká strana" ponese "veškerou odpovědnost za toto sabotování mírového procesu".

Boj proti teroristům v Sýrii se může protáhnout kvůli činnosti USA. Uvedl to první náměstek předsedy výboru Státní dumy pro obranu Andreje Krasov v rozhovoru s novinami Izvestija.

"Je jednoznačné, že akce USA mohou vést k průtahům v boji proti teroristům", řekl poslanec.

Krasov také dodal, že USA nebudou s to zmařit mírový proces v Sýrii. "...Proces již nelze zvrátit".

"USA začínají selhávat nervy", poznamenal senátor F.Klincevič v komentáři k prohlášení Ministerstva obrany RF.

Konstatoval, že poprvé se na Blízkém východě situace nevyvíjí pro Washington tak, jak si to naplánoval. Podle senátora USA již přestaly maskovat svou činnost a ze všech sil se snaží nepřipustit porážku DAEŠ.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Už aby tato říše zla odešla do pekel . . Kolik ale nevinných lidí bude muset zemřít, než se tak stane?????

  OdpovědětSmazat
 2. Hitlerovi to také zpočátku vycházelo... I Říši Římské... I počernému Karthágu...

  OdpovědětSmazat
 3. Amerika se už Rusku mstí. Strhali jim ruské vlajky z konzulátu a obchodního zastoupení v SanFrancisku :-)

  OdpovědětSmazat
 4. Vemte to jedním vrzem a bude tam čisto. Ručníkář a pindos jsou stejné kurvy. Vyčistit!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Pacifista a mírotvůrce12. října 2017 13:25

  Dle historických zkušeností jsou USA největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva.
  Když se americký lid chce rehabilitovat v očích široké světové veřejnosti, je načase aby:
  • si to uvědomil a ukončil všechny své války,
  • odstavil od moci tu svou vládnoucí válkychtivou elitu,
  • zavedl skutečnou lidovou demokracii,
  • začal spolupracovat a obchodovat s jinými státy na základě obecně platných mezinárodních principů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paralyza Usaku zapocala jiz valkou v Koreji , kde valcili jako fasisti a jeste hure.
   Ve Vietnamu pak zacalo byt jiste ,ze pribrani cernochu do armady ji kompletne rozlozilo..
   Kdy tito se potaceli ozrali a zdrogovani poradali frackings, tedy strelbou a granaty na vlastni vojaky a dustojniky a dalsi veci , rozkradani a obchody s drogami byly pak daleko nejdulezitejsi...
   Dnes jejich armady se schovavaji v derach a nejsou schopne niceho, mimo hazet zbabele bomby na nemocnice...Bud umyslne a nebo nejsou schopni ani Namirit !! Tak nezbyva, nez aby za ne valcil nekdo jiny a nevadi jim kdo !!! Ani to ze teroriste jim rozbili N.York.
   Dulezite ,ze jsou ochotni vrazdit..

   Smazat
  2. Stav USA , kdy preplaceni cernossti milionari rozvraci stat,spolu s feministakami atd..
   a tim i cele jejich armady , kdy vojaci ztraceji motivaci , za co vubec bojovat nekde v cizich zemich od r.45 a kdyz se tim , vubec nic nevyresi a domu prichazeji hromady mrtvych a obeti zajmu a obohaceni nekolika skupin elit.
   Stoji za povsim , jak je Putin stale vice rozhodnejsi v jednani s nimi a jak URCUJE CO Usaci SMI A CO NESMI v Syrii..
   Trochu nepochopitelne je jeho jednani s nimi a napr. mirove sbory ponechava bez patricne ochrany v nejake pochybne duvere silencum ??..A kteri toho zneuzivaji pri prvni prilezitosti !! A snazi se masakrovat...

   Smazat
  3. Vojenská polícia v Sýrii sú ozbrojení Čečenci alebo Inguši.Keďže sú moslimovia, sú poväčšine rešpektovaní. Pred usáckou zradou ich to však neochráni.

   Smazat
 6. Ovšem jestli je to pravda, co říká mluvčí MO RF, to samozřejmě nevíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíme ani, jestli někdy omylem řeknou pravdu mluvčí USA, Izraele, EU.... Českojazyčné televize samozřejmě pravdu říkají (přesný čas), občas se o to pokusí (předpověď počasí), ... a jinak kvákají podle not z Brusele a ze zámoří... Moc často se nespletou, proto musím číst i rusky a polsky (i v té Izraeli píší i rusky, díky JHVH.

   Smazat
  2. anonymní 13:27 kdybys mněl jen špetku rozumu tak nemůžeš vyřknout takovou debilovinu.

   Smazat
  3. 13:27 víme ale, že USA a jejich "mezinárodní společenství" se dožaduje/dožadovalo odchodu Bašára Assada z funkce prezidenta Sýrie. Pomoc Ruské Federace, kterou syrský režim vyžádal Assadovu pozici upevnil, takže je zcela logické, že USA, spolu se svými slouhy dělají co mohou, aby situaci zvrátily. Rozumí se, že bez ohledu na mezinárodní právo, natož na jakoukoli věcnou pravdu. Jaké ještě chceš důkazy, 13:27?

   Smazat
 7. 15:05 Ne, mýlíte se, postup 13:27 je naprosto správný - o všem je nutno pochybovat, řečené je třeba kriticky posuzovat, ať už to řekne ten, či onen. Porovnávat, s ostatními skutečnostmi a znovu se vracet k již uzavřenému a znovu to ve světle nových skutečností posoudit. kritické myšlení se tomu říká, komunisti ho učili a hlavně proto krachli - lidem došlo, že se rozcházejí slova i činy, přestali jim věřit, začali se ptát a bylo hotovo. Teď jsme dle mého v období, měřeno Listopadovými hodinami, někde kolem 16.11.89 ráno. Musím přiznat, že v případě neodstatku času k vyhodnocení, nebo když musím vě+c posoudit jen z pohledu důvěry, důvěřuji Konašenkovi a RF, na základě předchozích poznání. Jsou pro mne důvěryhodnější. Přesto i info od nich podrobuji kritickému zkoumání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:31 On ale nechce důkazy, jen podotýká, že i toto sdělení je třeba kriticky zkoumat - to je přece normální a je jeho právo takto postupovat. Je to rozumný, tedy racionální postup, tak proč mu za to spílat. Nejde přeci někomu věřit za každé situace. Anglii a Francii jsme také věřili a přišla Mnichovská zrada.Za Anglii jsme bojovali a pak jsme jim museli zaplatit i náboje a letadla, která pilotovali naši vojáci a nad Anglií zemřeli ... museli jsme jim zaplati za to, že jsme za ně bojovali. Konckonců nás při tom uřelo víc, než Angličanů Vyznají se.

   Smazat
  2. 16:36 nechápu k čemu je Vaše úvaha. Zapochybuji o výroku, naleznu protiargumenty a s nimi jdu do diskuse. Vyslovit pochybnost bez argumentů je co? Aby řeč nestála, nebo nemám sice co říct, ale chci být slyšen?
   Zajímavá myšlenka - komunisti učili pochybovat? Snad Marxovo Et omnibus dubitandum? A krachli, lidem došlo, že se rozcházejí slova i činy – píšete. Já tu dobu prožil. Nějak si nevzpomínám, že by tehdejší komunisté konali jinak, než tvrdili. Jiná věc je, zda se to líbilo. Nejste přecejen už poněkud unaven?

   Smazat
  3. 22:45 Si děláte prču? "anonymní 13:27 kdybys mněl jen špetku rozumu tak nemůžeš vyřknout takovou debilovinu." je kalsickým příkladem hloupé reakce. On vyslovil pochybnost, Vy, pokud jste autorem výše uvedeného jste projevil hloupost. K citátu - autorem není Marx, ale (mírně odlišného v psaní) Aristoteles. Ano, komunisté učili kritickému myšlení. Ano, největší podíl na pádu socialismu měla vysoká kvalita vzdělání, jež tyto režimy poskytlovali svým občanům.Ano, možná jsem se vyjádřil nepřesně, tak to zpřesním: Mnozí členové komunistické strany konali jinak, než říkali. Je možné, že komunisté jednali tak jak říkali. Žil-li jste v té době a byl-li jste schopen vnímat rozdíl mezi teorií a realitou, pak není třeba mé tvrzení podkládat argumenty. Pochybnost je pocit a znovu - Vaše reakce na vyslovené, byť nijak neodůvodněné pochybnosti byla hrubě nemravná. Mít pochybnost a vyslovit ji je právem i povinností slušného člověka. Nicméně je třeba ještě doplnit, že připěvatel ve 13:27 konstatoval zřetelný fakt - opravdu nevíme, zda tvrzení Konašenka je pravdou. Oproti tomu naše názory na pravdivost jeho prohlášení jsou jen pocitem, hodnocením osoby, která učinila výrok o realitě. Pravda totiž vyjadřuje shodu výroku s realitou. My se tedy můžeme pouze vyjadřovat k osobě, nikoli k pravdivosti jejího výroku. Je to prosté, i absolvent socíkovské ZDŠ pochopí.

   Smazat
 8. Priste uz kolony vyjizdejici z te zony budou mit jen jednosmernej listek.
  Pro humanitarni pomoc nedojedou a Rusove kdyz maji jen trochu v hlave tak tu "humanitarni" pomoc doruci sami s Asadovcama ale predtim ji poradne zkontrolujou. Aby tam nebylo nic takoveho co muze lidi humanitarne zabijet.
  Drony vzdusneho pruzkumu jim ten pohyb spolehlive oskenujou a kdyby treba nejake spadli "nahodou" tak to tam poslou naslepo.

  OdpovědětSmazat
 9. na druhé straně,doba je tak hektická a informační kanál v tak neuvěřitelném proudu,že není problém rozpoznat kdo je lump a kdo ne.Média se můžou z toho podělat a dnes jim nevěří nikdo.Rok jsem nesledoval telku až poslední dva dny jsem se podíval na skladbu pořadů.LIDE český na co to koukáš? nejsi úplně blbí?Učitelé gramatiky polib si.

  OdpovědětSmazat
 10. Hold budou u us sektoru hlídat a jak něco z něho vyleze tak to zlikvidovat.

  OdpovědětSmazat 11. Loudile, článek začíná perfektně. Tak 70 let socialismu v Evropě že mělo devastující účinky na národy? Ano? Tak třeba jaké? Takovou jedovatou slinu hned na začátku, sis mohl odpustit. Myslím, že možným důsledkem islamizace EU bude likvidace té západní kapitalistické dekadence. To teda socík nepodporoval. Spíše nás ale převálcují i s tou dekadencí. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto patří do článku Pohodlné vymírání.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.