Reklama

.

.

středa 4. října 2017

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017

Rajko Doleček
4.10.2017


Před nadcházejícími volbami nám do redakce poslal svoji úvahu pan profesor Rajko Doleček, 92letý nestor české endokrinologie a známý popularizátor zdravého životního stylu, člověk, který i ve svém pokročilém věku zaujímá pevné občanské postoje:Žijeme v zemi, která je na tom ekonomicky celkem docela dobře, prakticky nikdo nehladoví, na ulicích se nestřílí, penze i platy se včas vyplácejí, lidé cestují do zahraničí. Ale mohlo by být ještě lépe. Dovoluji si uvést svou úvahu před letošními volbami, jako úvahu pravoslavného věřícího levicového a vždy
bezpartijního intelektuála.

Naše kupní síla je podstatně nižší než u obyvatel sousedního Německa (viníka za druhou světovou válku), Rakouska, některých zemí Evropské Unie (EU). Řada lidí si uvědomuje, že za starého„předlistopadového režimu“ nebylo vše zcela špatně řešeno. Náš státní dluh se od konce 20.století nápadně zvýšil (do té doby byl zanedbatelný). I do té doby byla korupce, ale nesrovnatelně menší než dnes. Vzniklo téměř dokonalé zdravotnictví, asi jedno z nejlepších na světě, bezplatné školství. Stavělo se více cenově přijatelných bytů. Žili jsme v míru, i když ten mír mezi tzv.kapitalistickým a socialistickým světem byl nejednou na vážkách. Byla zajištěna práce více méně pro každého, byly větší „sociální jistoty“. Ale bylo PODSTATNĚ méně svobody, z politických důvodů nemohli lidé studovat co by chtěli nebo vůbec nemohli studovat na „vyšších“ školách. Řada lidí byla odsouzena, když nesouhlasila a dávala to najevo s režimem. Byly i popravy. Byli zastřeleni i lidé, kteří prchali přes hranice. Existovaly minimální možnosti cestování na Západ. Tisk i informace povšechně byly pod přísnou stranickou kontrolou.

Za starého režimu jsme byli prakticky satelitem SSSR, ale i dnes máme do jisté míry také sníženou suverenitu pro své členství v organizaci NATO, v rámci které se účastníme i zcela protiprávních až kriminálních akcí proti suverénním státům, i když v nich zatím naštěstí vůbec neničíme a nezabíjíme. Špatné ale je, že tyto akce jako členové NATO nevetujeme, i když bychom to teoreticky mohli.

Zářným příkladem je teroristická NATO agrese proti Jugoslávii, bez povolení Radou bezpečnosti OSN, těsně po našem vstupu do NATO (1999), na základě prokázaných výmyslů a dezinformací. Škody, vzniklé Jugoslávii, včetně obrovských škod na infrastruktuře země, na jejím CIVILNÍM obyvatelstvu i průmyslu během jejího ničení, byly podle mezinárodních odhadů na úrovni téměř 100 (!) miliard amerických dolarů a přes 10 000 mrtvých a zraněných přímo následkem 78 dnů i nocí bombardování. Budou to někdy členové NATO agrese a jejich organizace nějak kompenzovat ? Asi sotva.

Proč jsme se nepokusili vetovat zcela protiprávní NATO agresi proti Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii, se statisíci mrtvých i zmrzačených, s obrovským ničením a obrovským růstem nenávisti, například mezi sunnity a šíity v Iráku i Sýrii? Uvědomují si skuteční šéfové NATO, že zničení Libye jako státu, umožnilo do značné míry i „invazi“ afrických uprchlíků do Evropy, které trosky kdysi prosperujícího a úspěšného státu Libye už nemohly zadržet. Zdalipak někdo kritizoval NATO, že jeho akce prakticky zcela zničily diplomatickou „chloubu“ zvanou Helsinská dohoda (1975) o nevměšování do vnitřních záležitostí suverénních států?

Akcentuje se rozsah nemalé pomoci, kterou nám poskytuje Evropská Unie (EU), ale významně méně se mluví o rozsahu prostř19edků, které od nás putují v rámci odlivu kapitálu opačným směrem, v rámci platby za práci nyní již cizím, námi již dříve, někdy i nevhodně prodaných, majetků, včetně průmyslu i bank. Není nějak ohrožena i existence našeho „národního“ státu, pod diktátem bruselské elity a jejich plánů centralizace a i jistého „odnárodnění státu“?

Nejsou zprávy šířené našimi medii (televize, rozhlas, část tisku) poněkud „zglajchšaltované“? Jak je možné, že téměř většina toho, co udělá náš prezident Miloš Zeman, je doprovázena až téměř nenávistnou kritikou. A také veliká většina toho, co se týká Ruska, je téměř jednoznačně nepřátelsky kritická. Jako by naše media, někteří naši i zahraniční státníci, zcela ZAPOMNĚLI na krásné latinské rčení, které by i dnes mělo (muselo !) platit, pokud chceme mít SKUTEČNOU demokracii: AUDIATUR ET ALTERA PARS! (Ať je slyšena i druhá strana !).

Bude někdy někdo souzen za snad BILIÓNOVÉ ztráty „našeho národního majetku“ v rámci, dalo by se říci „loupežné privatizace“ devadesátých let 20.století, kdy se jaksi „zrodily“ i dnešní miliardové majetky.
Během nastávajících voleb by si to všechno měl volič uvědomit a podle toho volit.

Prof.Dr.Rajko Doleček,DrSc.
profrajkodol@seznam.cz

36 komentářů :

 1. Nikdo nehladoví! Tak proč reklamy v televizi na vybírání peněz, pro hladové české žáky, kteří nemají na svačiny a obědy. Proč velkolepé show Kuře na sbírání peněz pro potřebné chudé české děti. Na hranicích se střílelo. Každý kdo ji chtěl přejít ilegálně, byl cedulemi a jinak upozorněn, že jde do pásma, kde může přijít o život. 90% zastřelených na hranicích zemřelo při přestřelce. Jestliže, pohraničníci zadrželi narušitele, nepopravovali ho na místě. Jestliže se chtěl někdo prostřílet na Západ, byla to jeho věc a musel počítat s tím, že mu to nemusí vyjít. Takových mi líto není. Navíc ve velké většině utíkali lidé před zákonem, defraudanti, vrazi, zloději, kteří byli až po sametu omylostněni a stali se politickými. To jen tak na doplnění. Jo mohu jezdit po celém světě ale kde na to mám za 20 tisíc měsíčně vzít? To jen tak na doplnění.

  OdpovědětVymazat
 2. Argumenty o zavřené hranici je také potřeba vidět v kontextu doby. Kdyby byly podmínky kapitalistických států férové a všichni, kdo se chtěli přestěhovat na západ zaplatili školné a zdravotnictví a další sociální výhody, byly by možná i otevřené. Když si pustíte pár Československých filmových týdeníků zjistíte, že vše bylo daleko více fair play i vůči kapitalistickým zemím. Ty se odvděčili např.tím, že když byla výhodná spolupráce ČSSR a Ghany- my jeřáby a oni banány, vše musel ukončit vojenský puč v režii CIA. Netřeba pokračovat, že?

  OdpovědětVymazat
 3. 14:23 LZES, my sli illegalne pres hranice, protoze se nam vysmali, kdyz jsme zazadali o pas nebo vyjezd !
  Z tech, co to zazrakem dokazali, ani jeden nemel kriminalni zaznam !
  Takovym odpornym zpusobem vy nakladate s realitou a potom jeste pridate nejakou nalepku.
  Hanba vam !
  Vy mate v sobe tolik zloby a nenavisti k emigrantum, ze je to zarazejici. To zase nemate na najem , ze ano ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukni - https://archiv.ihned.cz/c1-65836420-jak-se-kradlo-v-cizine-komunisticke-ceskoslovensko-patrilo-mezi-preborniky-v-prumyslove-spionazi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Západ poté co odvrhl církev a středověk, začal budovat společnost založenou na vědeckém pokroku. Náboženská tolerance umožnila soustředit tzv. mozky, jakým byl např. i náš Honza Komenskej a mnozí další - v Amsterodamu! Tam pak dorazili ze Španělska taky židovští finančníci, kteří cejtili, že věda a pokrok = zisk! Proto měli takovou převahu nad žluťáky a ještě větší nad negrama když jejich lodě vyrazili dobývat svět! U nás zůstali jen bigotní fanatici jako páter Koniáš co pálili knihy! S tím se ale daleko dojít nedalo:)

   Proto byla střední Evropa, pod Habsburkama tak zaostalá! - https://ekonom.ihned.cz/c1-64796390-rakousko-uhersko-nemelo-budoucnost-prezivalo-z-ceskych-dani-upozornuje-historik-proks

   Nikdy jsme se nemohli měřit se Západem, jak už jsem Ti ukázal dříve, pokud tvůj nepříliš schopný ozek zaznamenal (páč zuřivě se vzpěčuje informacím které mu nedávaj moc nadějí), ani za tzv. západními zednáři upletené "demokratické" ČSR!! - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html

   Po odsunu Němců, kteří jsou jak víme mimořádně tvořiví a pilní (nemaje kolonie jako Nizozemci, Belgičané, Francouzi a Britové) jsme museli logicky ještě hlouběji klesnout. A za komoušů po roce 48 pak vyhnali i zbytek těch talentovaných lidí na Západ a proto pak tam museli žebrat nebo posílat průmyslový agenty trapně krást technologie! A to je ten kontrast dvou modelů - progresívní anglosaský pak ten náš, východoevropský katolicko-bigotní nebo dokonce posledních 70 let rusácko-komoušský primitivismus!

   Vymazat
  2. 14.57 -zas otravuješ a obtěžuješ na diskuzi svýma kidama? Nemuseli jste utíkat nikam a dnes by z tebe nemusel být otrapa, věčně dolézající na české weby. Proč dolejzáš exulante? Utekl jsi, tak teď dřep tam, kam jsi utekl, a drž hubu. Teď už nejsi Čech - nejsi nic. Prasopes. A otravná veš. Myslíš si, když nebudeš psát pod potrhlým pseudonymem, že tě nikdo nepozná? Jednou pro vždy odprejskni z českých diskuzí. Pořád jen žvaníš o nenávisti k emigrantům.Ano, je to na místě. Mladí chachaři tenkrát utíkali, jako když krysy opouštějí potápějící se loď. Jen za lepším a lepším, hlavně doma ať dělají ti ostatní - my nic. Ano, nesnášíme tuhle vychcanou havěť.Kdo neutíká před hrůzami války, je hajzl, srab a mizera. Každý má dát všechny síly tomu národu, kde se narodil, kde žral první chleba a mlíko, kde ho rodiče přebalovali z posraných plen a vypiplali ho. S krysama se nikdo přátelit nebude, s tím počítej.

   Vymazat
  3. 14.57 Necítím žádnou zlobu k emigrantům. Vybrali si sami byl to jejich život a jejich rozhodnutí. Byli a jsou mi fuck. Jsem podnikatel a na nájem mám. Pracoval u mě člověk, který se vrátil ze západu. Pomohl jsem mu. Utekl přes hranice, protože přepadl se zbraní poštu a šli po něm. Po revoluci tvrdil, že ty peníze potřeboval na protikomunistický odboj. Samozřejmě kecal. Stal se členem KPV. Tak mi tady něco nepodsouvejte!

   Vymazat
  4. Já mám tuhle havěť, která utíká z vlasti a od rodin buď před trestem, nebo v pozici krysy opouštějící potápějící se loď, taky na háku, to jest úplně na háku. Dobytek, kterej přepadne poštu by měl dřepět v lapáku, a ne se prohánět světem a oblbovat soustrastný ( nebo vychcaný) typy. Ale nepochopil jsem - co vám jako podsouvám 15.39 - konkretně - co jsem vám podsunul tím, že jsem napsal tomu mrzákovi z Améru, kterej všechno na ČR a našich občanech vidí jako blbý a křivý, a přitom neustále a denně leze na naše diskuze, že je mizera a hajzl. Aby sem nelezl. Co jsem vám tím podsunul? Asi jste kapku přebral - ne?

   Vymazat
  5. 16.12 Spletl jste se!

   Vymazat
  6. 14:57 To je moc vtipné, že "ani jeden nemel kriminalni zaznam". Jistě ho neměl ani ten, který přepadl poštu nebo někoho zabil. Stejně, jako ho neměli neplatiči alimentů a agigenti, vracející se domů. Podívejte se na životopisy těch "nevinných", kteří byli v 50.letech popraveni. Uvidíte, kolik z nich bylo opravdu politických a kolik bylo vyškolených diverzantů a vrahů. Ne nadarmo se mluví jen o Horákové, která byla mezi těmi 254 popravenými jedinou vyjímkou.

   Vymazat
  7. Pokud byl někdo bez záznamu, mohl se celkem snadno dostat za západní hranici. Ačkoliv se dnes blábolí o nemožnosti cestovat na Západ, existovalo i v minulém režimu několik cestovních kanceláří, kde si člověk mohl koupit zájezd do světa. Za koruny! Pokud někdo utíkal přes zelenou hranici, byl to téměř vždy nějaký kriminálník.

   Vymazat
  8. 14:57 na cestovní pas byl, tuším nejpozději od roku 1974, zákonný nárok. K vycestování „na západ“ byla podmínkou „výjezdní doložka“ povinně vydávaná každému, kdo prokázal, že má na cestu finanční krytí. Např. prokázal pozvání s materiálním pokrytím pobytu, vlastní devizové prostředky, nebo devizový příslib státní banky, na který měl každý občan nárok jednou za dva nebo tři roky. Dál byl nárok na vystěhovalecký pas pro každého, kdo měl splněnu povinnost základní vojenské služby a odpracovaná léta úměrně k dosaženému vzdělání. O ten nikdo příliš nestál, protože v západních demokraciích ztrácel výhodnější statut uprchlíka. Leda byl politicky významnou osobností, vyhlášený odborník atd. atp. Faktem je, že „kvalita“ emigrace, proti bezprostředně poúnorové, v menší míře posrpnové, značně upadala. Musím přiznat, že většinou emigrantů opovrhuji, když odcházeli využívat možností tam, kde se oni ani jejich předci většinou o nic nezasloužili. Tedy, vyžírkové a bezohlední, když v padesátých letech způsobili problémy, rodině, přátelům, známým i zaměstnavateli. To byl také důvod, proč jsme s kamarádem od emigrace (pohodlnou cestou) v roce 1958 upustili. A to jsme předpokládali, že se při nejbližší amnestii „z vandru“ vrátíme. Nelituji. Bylo by dobře, aby negramoti buď mlčeli, nebo si ke svým projevům znalosti doplnili. 14:23, jsi obrázkem málo schopného člověka, on kdo umí, nefňuká.

   Vymazat
  9. Emigrace ze státu, který mi není sice politicky po chuti a mé znalosti jsou chabě a pohodnoceně využívány, protože velké peníze přece patří úspěšným (psychopatům?), se rovná zradě mé vlasti. Musím se snažit změnit parazitický systém v systém, kde všem lidem lze žít lidsky. K čemu jsou mi statisíce měsíčně a milionová a nákladnější nová auta, vybavená množstvím toho, co k jízdě ani k pohodě za volantem nepotřebuji? K čemu by mi bylo jako řediteli podniku to, co navzdory skutečné zásluze o prosperitu nedostanou mí nejlepší pracovníci, protože každý rozpočet je omezený? Proč se mpeníze utápějí na investičních účtech v bláhové nadějí, že ty ohádkové výnosy přece zase musí přijít, ač pro ně z podstaty věci nejsou podmínky, pokud se nefalšují finanční a měnová data? Hlouí jsou ti, kteří příliš utrácejí za své pohodlí a o to méně jsou ochotni přispět ke společně potřebných věcem? Proč asi se létá na byznys meetingy, když by měl stačit videopřenos? Milí občané, kdyb jste věděli, jak je svět řízen a kým, tak byste v náhlém pochopení zůstali s otevřenou pusou zírat na náhle se objevivší realitu, která je zcela jiná než to, co ji záměrně pokrývá. To, co se dějěj na finančních trzích, neslouží k objektivizaci cen, ale k tvrdé redistribuci zdrojů malých nezávislých hráčů k těm syndikobvaným velkým, protože pouze velký hráč může být trendmakerem a vydělávat na ostatních. Takovou zemi chcete? Pokud ne, tak volte AlianciNS, která disponuje potřebnými analýzami i koncepční syntézou a reformní strategií.

   Vymazat
 4. 14:47 - tak je to vy "Einsteni" !
  Dali jste jim hodnotnou technologii za plevel, ktery roste v Africe ! To aby jste nevypadali
  jako "RASISTE" !
  A potom v 90-tych letech jse se zrekli hodnotneho prumyslu a prodali jste ho velmi pod cenu.
  Samozrejme, ze my jsme blby emigranti a vy jste intelektualni elity.
  Radej bych se narodil oslem v ZOO Praha, nez byt jeden z vasich ekonomu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak už konečně odprejskni ty kryso smradlavá! Jak potkan! Neustále to sem leze a poleze - co to tady žvaníš? Ty tady nežiješ a nikdy žít nebudeš, ani v rakvi sem nepřicestuješ. Nikdo tě tady nechce. I svoje rodiče jsi tady nechal na pospas osudu ty zmetku podělanej - proč jsi utíkal - za lepším? Aha, tak to jo. Práce ti smrděla -co? A ještě k tomu pracovat na vlastní národ, který potřeboval každou ruku! Jsi hnusnej prevít - koho tady napomínáš? Čeho že jsme se zřekli? Ty jsi utekl jak smradlavý tchoř a zřekl ses úplně všeho, i svého jazyka, svých spoluobčanů, rodiny, všeho! Ty nás nebudeš poučovat ty prašivej emigrante. Neustále to sem leze - budeš lézt na české diskuze dokud nechcípneš? Nebo konečně dostaneš rozum, a skončíš dřív? Cpi se na americké diskuze -ale sem ne!

   Vymazat
  2. Ad 15:12 - zoufaleji komentovat už to nešlo?

   Vymazat
  3. Naprosto přesné, hajzlové se na západě naučili kurvárny se kterými jsme my ubožáci neemigranti neměli žádné zkušenosti( viz. ta svině 10 tinásobek)a ještě se vydávali za naše zachránce.

   Vymazat
 5. Moje babicka vyrustala ve Vidni.
  Vzala si Cecha a cely zivot pracovala od nevidim do nevidim v CSR. Nikdy nic NEUKRADLA !
  Nebyla zadny defraudant , nebo kriminalnik - (14:23)

  Kdyz citila, ze je s ni konec, tak prosila komouse, aby ji povolili jeste jednou videt Viden, kde vyrustala.

  Pamatuji si, jak upracovanyma rukama stirala slzy, kdyz ji to NEpovolili.
  To byl strasne nelidsky a odporny rezim, ten "socialismus", nebo co to bylo.

  Vzajemne vztahy mezi lidmi v Cesku jsou pricinou zbytecneho zla, a to se odrazi i v ekonomii, kde jsou porusovany pracovni zakony - po vzoru predatorskeho kapitalismu 19-teho stoleti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaň žvanit, žvatlat, a neustále nás napadat ty kryso exulantská. Opustils tady všechno, tak drž zobák! ODPREJSKNI! Zas už se tady producíruješ? Vždyť ty ani nedokážeš nechat české diskuze a české lidi na pokoji ty potrate hnusnej exulantskej!

   Vymazat
  2. No babička zřejmě nic neukradla, ale ruku do ohně bych za ni nedal, když vidím tak přiblblého vnuka. Třeba by tam tenkrát dělala naší vlasti ostudu...(já jen, že na hrubý pytel, hrubá záplata- to se říká v naší zemi)

   Vymazat
  3. Já jsem dítě politického vězně, nikdy jsem nebyl v žádné straně, za komoušů jsem nechodil na žádné akce a nikdy jsem nebyl u voleb. Čedokem jsem v 67 byl ve Francii a v 81 v Itálii. V 83 jsem na devizový příslib jel Škodou 120 do Španělska a pak každých pět let jinam na tzv západ. Nerozumím těl ilegálním přechodům hranic. Zajímavé by bylo kolik lidí za komoušů odešlo na západ a kolik z toho pěšky přes hranici.

   Vymazat
  4. 15:35 mohl bys informovat ve kterém roce a kde? Moje máti jezdila za nevlastními sourozenci (emigranty) do Bundesu od roku 1966 bez problémů tak, jak uznala za vhodné utrácet. Pokud se nechtěla nechat příliš hostit, tak to zrovna levné nebylo.

   Vymazat
 6. 15:30.. Tvuj prispevek je velmi VULGARNI, a to je zakazano !
  Tvuj prikaz, kdo mluvit muze a kdo nesmi, je ciste NACISTICKY, nedemokraticky, totalitarsky.

  Diskutuji za ucelem nasmerovani politicke inklinace ceskych obcanu smerem , ktery vyhovuje nam, a ne vam.
  To jim prinese blahobyt. S vami jen nedostatek a utrapy.
  Vsimni si, ze jsem ti to vysvetlil slusne.
  Mas protiargument ? Nemas !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo jste ti nám? Co jste zač? Myslím, že tady došlo k velkému odhalení.

   Vymazat
  2. 16:17 on Ti to 15:30 nandal sice drsně, ale pravdivě. Myslím si v principu totéž, jen s tím rozdílem, že nevidím důvod proč korektně nediskutovat.

   Vymazat
 7. To je velmi osvezujici, ty vase vulgarni emoce !
  A inspirativni !

  1) Nejsem chachar, Ostravu neznam !
  2) Nikdy jsem nevykradl zadnou postu !
  3) Nikdy mi nenapadlo se vratit !

  Ty si vymyslis nesmysly a lzes !
  Jsi sprosty jako dlazdic, a to my dela radost, nebot to vzteka cenzora !

  "Odprejskavat" nikam nebudu, protoze mam ceskou narodnost a ty ji NEMAS !

  Kup si tranculizer pro zdivocele osle (uklidnovac) a zapij je snapsem Chachare - ja se vratim hned, jak si vyridim povinnosti.
  (Muj byvaly nick vznikl ve meste z ktereho jsem zacal psat. Ty nemas zadny.)

  OdpovědětVymazat
 8. Staci jedna moje veta a vase indoktrinace se vam zhrouti jako papundeklove domecky v Hurricanu, a vas krevni tlak jde prudce nahoru.
  Porad mi Chachare z Ostravy, nemel bych muj byvaly nick vymenit za nick Hurrican ?
  Ahoj vecer, ty bolacko na tvari Ostravy a promin mi dve gramaticke hrubky .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč bývalý nick ? kdo by honollula nepoznal i tak? No teda, že by mi šel tlak po přečtení Honolula nahoru? To bych na tom musel být opravdu špatně. Domýšlivost a chvástání nic víc nic míň. A reagovat na ty přiblbliny? Tož promiňte. Tož poprvé a naposled. K.

   Vymazat
 9. Československá církev pravoslavná aktivně bojovala proti fašizmu.
  Církev katolická fašizmus podporovala a dnes hýbe západní ,,křesťanskou,, politikou.*

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím pana doktora, jsem stejně starý, stav věcí u nás bych hodnotil ale méně optimisticky a budoucnost bych viděl spíše v odpoutání se od vlády oligarchů, zastoupených politickými maňásky ve vládě a parlamentu, ve vystoupení z NATO a vyhlášení neutrality a ve vystoupení z EU. Těch miliard co přitečou z EU je více jak 6 krát méně, než těch co z ČR odtečou. Stali jsme obyčejnými sluhy a služkami EU.

  Připojuji dotaz na pana dr. Davida: co je to za psychiatrickou dg., když lidé nediskutují k tématu, ale hledají jen pole možnosti se slovně a současně nesmyslně exhibovat, s cílem pocítit osobní vítězství z urážení a ponižování druhých. Pro sprosťáctví znám dg. "koprolalie", ale toto je asi jiná duševní porucha. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 11. 16:57... pouze se ptam.
  Nepomahal jste nahodou zatknout, toho politickeho
  vezne nejakym udanim ?

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Doleček zpravte si náladu : you tube Delije i navijači sparte . Přeji hodně zdraví a děkuji za pravdivé informace o válce v Jugoslávii .

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Doleček je s platem samozřejmě spokojen ale mi lůza s našimi platy jen přežíváme. Uvažovat nad volbami nemusím nechci tu migranty nechci přijít o Český stát volím SPD.

  OdpovědětVymazat
 14. Rajko je hlavně srbský nacionalista. Mám ho docela rád, ale o tom co je tady "dobré", by psát neměl.

  OdpovědětVymazat
 15. Ano, lidé byli na hranicích stříleni, poněvadž vážně porušili řadu zákonů a ohrozili bezpečnost země. Ale proč se nikdo neptá, proč ti lidé neodcházeli legálně, proč se jednoduše nevystěhovali? Bylo to složité, bylo to zdlouhavé, přesto možné a legitimní. Jenže to by pak museli státu uhradit vzdělání a sotva by mohli převézt našmelené peníze, šperky, cennosti, že?...

  OdpovědětVymazat
 16. Zdravím Vás pane doktore,článek je podle mého názorů dobrý,vystižný a vyrovnaný.Možnosti dokonalejší analízy těchto dvou systému v krátkém článkun jsou velice omezené.V tom socialistickém to byl diktát jedné strany a nebylo na výběr,pokud jste se angažoval jinou cestou,tak jste se ocitl ve vězení.Ve své podstatě brutalita byla jen k udržení moci jedné strany,ale bída a hlad nebyl. V tom kapitalistickém je bída a hlad,protože to je podstata tohoto systému.Peníze na prvním mistě,zisk,zisk a zase zisk a to za každou cenu.Nenažranost tohoto systému nezná hranice a proto jsme měli bombardování Jugoslávie,arabské jaro,Libyi,Sýrii,Jemen,Irák,Afghanistán,Pakistán....11 záři roku 2001,vyhlášení boje proti terorismu,mnohými odborníky zpochybněna oficielní verze,jednalo se o řízenou demolici.Obětovat 3000 lidských životů k vyhlášeni války proti terorismu...raději se zdržím komentáře. Mohli bychom pokračovat v dalších desítkách zemí kde se USA a jeho spojenci vměšovali.Scénař je pokaždé stejný,jde o ovládnutí dané země k vlastnímu ekonomickému prospěchu a to vždy pod záštitou tak moc znásilněného slova demokracie.Srdečně Vás zdravím a přeji Vám pevné zdraví.
  Vangelis Vasilakos

  OdpovědětVymazat
 17. Díky pane R. Vdolečku
  Václav

  OdpovědětVymazat