Reklama

čtvrtek 12. října 2017

Už zase a opětKarel Růžička
11.10.2017 ZpravodajAlternativyZdola
 

Předposlední říjnový víkend postihnou české občany opět poslanecké volby. Budou samozřejmě, zvláště z hlediska kandidátů, jiné než poslední a budou, žel, opět stejné – z hlediska voličů.
Před čtyřmi lety byli voličům předkládány působivé sliby o přijetí zákona o celostátním referendu, o nápravě církevních „restitucí“, o schválení zákona o sociálním bydlení, o nápravě hospodaření státu, o důchodech, exekucích, školství, zdravotnictví, míru... Kdeže jsou. Některé už jsou vousaté – kupř. referendový a o sociálním bydlení, jiné zapomenuty – „restituční“, jen zlomek byl naplněn, a to často jen zčásti – EET ano, ale např. exekuce či důchody problematicky a veřejné rozpočty jsou i přes ekonomickou konjunkturu stále schodkové.Kouzelník Žito nepřijede. 

Tradiční strany se dále noří do bažiny nedůvěryhodnosti a občany obluzují politické projekty podnikatelů, kteří chtějí zisky z hospodářské činnosti rozšířit a opevnit ještě o profity z hospodaření státu a oblasti politické. Stát se pod vedením pragmatických, kariéristických, korupčních, intrikánských, demagogických a v konečném důsledku hloupých příživníků na té které ideologii stále více stává loutkou korporací a stále více se jeho demokratické struktury a právní charakter stávají iluzí, karoserií pro motor egoismu, skupinových zájmů a kořistění. Nepřijede však žádný sv. Václav, nepřemožitelný Jan Žižka, kouzelník Žito, blaničtí rytíři, Rychlé šípy, Ferda mravenec, aby tento marast napravili. Je to na občanech, voličích, aktivistech, členech stran, na úřednících, učitelích, dělnících, zemědělcích, technicích, živnostnících, manažerech, aby odvedli poctivě svoji práci a měli tak právo požadovat seriozní práci i po politicích, aby je tlačili do splnění slibů, do plnění potřeb a zájmů lidí a třeba je ve funkcích i nahradili a svými znalostmi a zkušenostmi z nepřikrášleného běžného života s nekompromisní zpětnou vazbou se pokusili napravit procesy, vazby a struktury, které opanovala touha po osobním bohatství, moci a statusu.


Pět možností


Žádný volič nestojí před volbou jen většího a menšího zla. Každý má pět možností:
1. nejít k volbám a dát signál lhostejnosti, ignorance;
2. jít k volbám a vhodit neplatný lístek jako znamení ochoty občansky se angažovat, leč bez možnosti uspokojivého naplnění;

3. jít k volbám, zvolit stranu, která je mu programem či personálně nejbližší, byť nemá šanci do sněmovny projít, a dát těmto kandidátům signál, že jejich působení není bez odezvy, stojí za pokračování a třeba od státu díky více hlasům obdrží i menší podporu;
4. volit a hodit to těm, kteří mají šanci na postup do sněmovny, byť jsou to gauneři, poměrně ovšem malí, takže zásadní změna nebude, jen kosmetická; a
5. hodit to vykutálencům nejvykutálenějším, aby bylo nejhůř, co je myslitelno, třeba s pofidérní výmluvou, že čím hůře, tím lépe, neboť tím dříve lidé snad procitnou. K lepší orientaci může každý využít volební kalkulačku na webu kohovolit.eu, která jej provede pomocí otázek na významné problémy jak skrz momentální volební sliby jednotlivých stran, tak přes uskutečněná hlasování konkrétních poslanců v minulosti, takže si lze ověřit svoji sounáležitost s tou kterou straou a poslancem bez mediální deformace, reklamních žvástů, ale i vlastních ideologických předsudků.
Každý volič by se však měl zamyslit nejen nad programy a hlasováními, sliby i jejich zamlčenými dopady, osobami poradců a mecenášů politiků, ale vůbec nad smyslem svých politických představ, přání a cílů a nad cestami, jak k nim dospět. Porovnat sliby, porovnat fakta, rozmyslet pomíjivé touhy a životní cíle, prkotiny a hodnoty, jejich podmínky a kontext, vytyčit si koridor a také rozmyslit cestu,  postup, mezikroky, stupínky k vizi konečného stavu. Tyto dva zdánlivě prosté myšlenkové procesy jsou obrovskému množství lidí zcela cizí. Nekonfrontují alternativy a tupě věří jediné předložené verzi, reklamnímu šotu, politickému mainstreamu, poutavé manipulaci. Obdobně nejsou s to pochopit, že mnoho cílových stavů nelze nastolit hned, ale mají vlastní vývojové faktory, dynamiku, klikatý výoj a jejich funkčnost závisí na okolních podmínkách. Zasadit jevy a přání do místa a času a nahlédnout tak existující politickou mapu s překryvem mapy svých požadavků. Neštymuje?Noví koně potřebují staré biče 

Volbami politika nekončí. Drtivou většinu politiků nestačí jednou za čtyři roky snažit se kamsi nasměrovat. Jejich intelektuální a morální výbava potřebuje neustále impulsy od občanů, aby nezvlčili – a ti, kteří to nepotřebují, naopak sami průběžný kontakt s občany vyhledávají. Podněty, návštěvy, petice, demonstrace, protesty – až příliš mnoho poslanců slyší (alespoň trochu) jen na důrazná upozornění. Volby jeden cyklus občanské participace končí a nový startují. I noví koně se musejí naučit poslouchat staré biče.

 - - -


81 komentářů :

 1. Už jsem se rozhodl. Zvolil jsem si partaj a zakoužkuju poslední čtyři kandidáty na kandidátce. Já nemám ani tolik problém s programy jednotlivých stran, jako s lidmi, kteří nám ho nabízejí. A ono se vážně těžko dá uvěřit otřepanému :"Stokrát jsme to posrali, ale po stoprvní to uděláme správně". A jde to napříč politickým spektrem.
  Nevadí mi ani tolik samotný Babiš, jako lidi kolem něj. I když třeba Telička nedávno oznámil konec spolupráce, pořád tam zbyli Jourová, Zlatuška, a mnoho dalších.
  Komunisté? Tím, jak si vloni potvrdili staronové vedení s Filipem a Dolejšem u mne klesli do kategorie Kalousků a Fialů.
  Je opravdu těžké vybrat partaj a lidi, pokud člověk sleduje jejich slova a činy alespoň několik let zpátky. Neočekávám modré z nebe. Je mi jasné, že bez tvrdé práce se žádné hmatatelné výsledky nedostaví. Ale jde o podmínky, za jakých ta tvrdá práce bude probíhat a její smysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Hricáku moc Vás lituji. To je neštěstí být takový nerozhodný , politicky neznalý člověk. To musí být těžké žití , když nevíte jak se rozhodnout. Kdo uvažuje selským rozumem nevolí havlisty , ani Babiše, ale Okamuru. Jeho názory jsou od ostatních pokrytců zcela průhledné a vlastenecké. Zkuste se nad tím pane Hricáku zamyslet. Děkuji Vám.

   Smazat
  2. Už jsem se zamyslel. Pročesejte internet a proklepněte si Okamurovu podnikatelskou minulost. Jsou tam věci, nad kterými se musíte přinejmenším zamyslet. A protože platí, že sviní se člověk nestává, ale rodí, mám důvod pochybovat i o Okamurově morálním profilu.

   Smazat
  3. Vadí-li vám pánové Filip a Dolejš, stačí je vykroužkovat. Zřejmě jste si nevšiml, že s návrhem na svolání PS kvůli lithiu přišel Josef Skála ...

   Smazat
  4. On pan Telička je něco jako Marvanová nebo Jourová bez sukní.

   Smazat
  5. Zlatuška už nekandiduje, neprošel ve vlastní organizaci, ani se moc nečílil a stáhnul se.

   Smazat
  6. Pane Hricáku, zkusil jste inventuru hlasování v poslanecké sněmovně https://volebnikalkulacka.cz/cs/inventura-hlasovani-2017/?s=1? Možná Vám to pocity malinko zobjektivizuje.

   Smazat
  7. 18:07

   Nic proti hrám a hračičkám - pokud inspirují nebo osvěžují mysl.
   Jenže myslet (a cítit) je nakonec vždycky něco jiného, něco víc (!) než jenom kalkulovat: to se hodí spíš do byznysu než do politiky.

   "V politice" je vypočítavých (kalkulujících) postaviček beztak už víc, než je zdrávo.

   V jednom má pan Hricák úplnou pravdu: občan se z politiky nemůže vyvlíknout; není kudy - dodal bych. Na to koneckonců implicitně upozorňuje i Karel Růžička.

   Kokotko

   Smazat
  8. Kokotko 18:07 nějak mi nedochází o jakých hračičkách mluvíte. Myslet také znamená snahu o to, logicky se na základě relevantních, věrohodných faktů rozhodovat. Politikou jsou všechny aktivity, které se dotýkají života či existence lidí, kde s jejich cítěním je nutné uvažovat, nebo ho i respektovat. V samotném politickém rozhodování, pokud jsme odpovědní, nemají vlastní pocity co dělat! Panu Hricákovi jsem pouze poradil, aby navštívil https://volebnikalkulacka.cz/cs/inventura-hlasovani-2017/?s=1 , kde může hlasovat o otázkách, které hlasovala poslanecká sněmovna v uplynulém období a porovnat, se kterými poslanci se ocitá a v jaké procentní shodě. Značně praktická, objektivizující pomůcka, zejména pro neinformované pocitáře. Dozvědí se, co vůbec bylo hlasováno, kdo byl pro a kdo proti. Hračičky nebo informace? Já např. zjistil, nijak překvapen, že v největší neshodě jsem s občanem Bělobrádkem, byť je z příbuzenstva.

   Smazat
 2. Vidím to podobně jako pan Hricák v něčem s ním naprosto souhlasím. Co se KSČM týká, taky jsem se naivně domníval, že se novým předsedou, po sjezdu (a právem), stane pan Skála a Kalouskův oblíbenec - Dolejš potáhne. Bohužel se nezměnilo vůbec nic, proto poprve, po dlouhé době komunisty nevolím. Spící Filip je tam taky na dvě věci. Uvidíme co dokáže Okamura ? Jiná možnost tady není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vadí-li vám pánové Filip a Dolejš, stačí je vykroužkovat. Zřejmě jste si nevšiml, že s návrhem na svolání PS kvůli lithiu přišel Josef Skála ...

   Smazat
  2. 8:19 Jestli jste si, vy nevšiml, je to právě pan Skála, kterého uznávám a o kterém píši, že měl být předsedou KSČM. Nestalo se, tudíž nevidím další důvod tuto stranu volit. Po volbách bude nadále pokračovat ve svém dosavadním programu, tj. v tichosti klinbat, hlavně si to nikde moc neposrat a vydržet u koryta další, skvělé čtyři roky.

   Smazat
  3. Skála je arogantní ...
   S komunisty, pracujícími nebo lidmi v nouzi a státem terorizovanými se netrápí.
   roste pro šibenici stejně jako Filip, Kalousek nebo Sobotka

   Smazat
  4. Skála je konjunkturalista - poučné: je to moc pěkný studijní případ vývoje stalinisty!

   Smazat
  5. Je to skutečný soudruh

   Smazat
  6. Jsou nekteri , kteri se ukajeji kritizovanim Televize , coz opravdu neni zadne umeni ...
   Daleko dulezitejsi je televizi vypnout a odhlasit...A tim Televizi sprovodit ze sveta snadno a rychle. Kdyz neni cumilu neni show.
   A ti podporuji ruzne Jandy a pomahaji zkvetat dalsim podobnym..Sleduji zvrhle pohadky atd...
   V krizovych situacich kdy jde o vse , pak neni mozne verit nikomu a obzvlaste politikum a uradum s historii absolutni PRORADNOSTI v kazde situaci. Tedy je nutne zalozit stranu a zvolit ji do cela vlady . A to rovnou pred volbami. Ovsem zvasty jsou pohodlnejsi , daleko pohodlnejsi tak cesta jista a vedouci k spatnym koncum se zajistuje..Se zminenymi politiky a urady o kterych se vi , ze jsou schopni vseho v poslusnosti a udrzeni u koryt.
   A tak se jiz objevili pomoci politiku a uradu dalsi /mimo treba cikanu a v brzke budoucnosti Islamistu/ nedlouho predtim cechy masakrujicimi ve stotisicich a jsou to Sudetsi Germansti Fasisticti Spoluobcane !!
   Snad k nam bude osud milostiv..

   Smazat
 3. Pan Růžička nabízí nějaké varianty, podle mého jde o jeho, subjektivní pohled. Členění může být různé, od nejjednoduššího volitelný/ nevolitelný, až po vymakané excelové tabulky, které jinde předkládá ANS.
  Z mého subjektivního pohledu, bych u růžičkova členění, vložil mezi body 3 a 4, ještě jeden:
  „Jít k volbám, zvolit stranu, která je mu programem či personálně nejbližší, a která má šanci do sněmovny projít.“
  Já jsem takovou našel v SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Říká se "Kdo chce z vlky žít, musí s nimi vít". Možná se najdou i na Okamuru nějaké prohřešky, jde o to jestli si z nich vzal ponaučení a chce změnu. Kdo jsi bez viny, hoď po mě kamenem. Není to moralizování, jenom úvaha proč do toho politického marazmu jde. Důležité je koho kolem sebe bude mít a jak ho jeho voliči budou tlačit k naplnění programu. Lidé by už měly pochopit, že za to co chtějí musí bojovat jedná se přece o jejich a jejich dětí životní perspektivy. Jsem před hrobem a nebydlím v Praze ale na každou akci jedu. Dlouho jsem pochyboval jestli dát opět hlas komoušům ale je potřeba dát hlas průbojnější nezavedené straně. Stárie razrůšim, novie pastroim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamura NEMÁ žádný program - a v tom perfektně ladí s duchem doby!

   Smazat
 5. Volby slouží k oblbování lidu. Jejich skutečným záměrem je přesvědčit ho, že je to on kdo vládne. Lid tuto formu své "vlády" přijal. Nezbavil se však své zodpovědnosti za výsledky takového vládnutí, protože to nelze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo zastupuje polistopadovou vládnoucí garniturou terorizované skupiny obyvatel a mlčící většinu, která na protest s havlistickým režimem nechodí k volbám?

   Smazat
 6. Já tedy k volbám půjdu! Mně k tomu stačí velmi málo. Stačí mně občas v bedně vidět takové politické velikány jako je Sobotka, Bělobrádek, Kalousek, Chovanec, Zaorálek atd. a je mně jasné, že k volbám tentokrát musím za každou cenu !!! Do seznamu velikánů jsem již nezahrnul Babiše, ne kvůli umělým mediálním útokům (jako Čapí hnízdo, nebo dnešní jednání slovenského ústavního soudu ke kauze Babiš pár dnů před českými volbami :-)). Měl být v mém úvodním seznamu kvůli bruselským velikánům Jourové a Teličkovi, ale právě jsem se dozvěděl, že prospěchář Telička se už s ANO právě rozloučil. Takže vzhůru (vpřed) k volbám :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šikovně to ten ústavní soud rozhoduje, kdyby to bylo jenom pár dní před volbama, tak by se to nemohlo patřičně rozvinout, ale když to je 8 dní tak budou mít novináři dost času se na tom napást. A zase povyroste Babiš o pár procent. Oni prostě absolutně nic nepochopili a pořád tou lebkou mlátí do zdi, že tentokrát snad už to prorazí. Neuvěřitelné.

   Smazat
  2. je vidět, že Československo rozbili rukou ruku v ruce kavárenští povaleči pražské a bratislavské kavárny a že jejich soudružský svazek žije stále ! Mají to ale marné !!! Tomáš Marný

   Smazat
  3. 12:18 - Slováci se chtěli osamostatnit a Češi jim v tom nebránili.
   O žádném rozbíjení čehokoli nemůže být řeč.

   Smazat
  4. 12:29 Katalánci se chtějí osamostatnit a Frankovi následovníci jim v tom nějak brání. Asi nemají madridskou a barcelonskou kavárenskou sebranku. Moravané (MNS) se chtěli trhnout také a jak rychle jim v tom zabránili :-)

   Smazat
  5. 12:37 - Ale já reagoval na to "rozbití" Československa, o Španělsku nepadlo ani slovo.

   Smazat
 7. Pokud to někomu ještě nedošlo, tyto volby budou tom, jestli přežijeme nebo ne jako národ v důsledku řízené islámské invaze. Ostatní věci jsou naprosto podružné. Takže přestat filozofovat, analyzovat, žvanit a rozumovat a volit jedinou stranu, která se proti islámské kolonizaci konzistentně a dlouhodobě staví, tj. SPD!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Výběr volitelných politiků je pro mě jasný. Právě se odhalují ti nevolitelní, co nejvíce piští proti projevu Zemana v PACE.

  OdpovědětSmazat
 9. 9,06
  Co tady tapetuješ pořád dokola ty svoje žvásty ty jeden ussáckej nesvépravnej fanatiku?!!!!!
  Kdyby nebylo ussáckejch okupantů,tak ty slimáky drží v Africe pod krkem pevnou rukou jejich místní vládci a nemáme jich plnou Evropu ty megatrotle!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ???!!!!!

   Smazat
  2. 9,36
   Čemu nerozumíš genitální bezmyšlenko?

   Smazat
  3. Touretteův syndrom

   Smazat
  4. 9,57
   Tenhle syndrom měl ty hypospadickej přemřelo třeba Einstein i Twain....jenže ti měli mozek,ty máš v palici průvan a nasráno,havlolatríno!!!!!.-D

   Smazat
  5. 8,44
   Honolulu a Horní dolní jsou dvě strany stejného blba,nikdo je nebere a s nějakou pochybnou žalobou se stejně žádný normální člověk nebude zabývat!!!!!!

   Smazat
  6. Sežeň si logopeda, lejnolahvárno, když na tebe tví rodiče neměli čas.

   Smazat
 10. Mám to rozmyšlené už dávno. Možnosti mám: nechodit, nehodit a hodit nějakému outsiderovi. Kdybych nešel, tak je to projev rezignace, když tam hodím prázný lístek nebo nic, tak je to frajeřinka bezúčelná. Takže si vyberu jednoho sympatického, kterému chci připspět stovkou, dá-li bůh a dostanou 1,5%, když nedostanou, tak je to stejné jako bych hodil prázdný papír. Ve všech případech se můj hlas rozpočte na ostatní. Mám vybráno.

  OdpovědětSmazat
 11. Všude všichni říkají že jsme xenofobní.Stavíme betónove překážky v Praze. Pročpak? Stačí volit strany, které ten islám tady nechtějí. Pseudostrany jako jsou piráti nebo ANS stvořeny Bruselem proti rozbití jednoty vžádném případě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ===============================================
   !? - JAK BLBEJ MUSÍ BEJT ČLOVĚK, ABY SI MYSLEL, ŽE V ČESKÝCH VOLBÁCH JDE O ISLÁM - ?!
   ===============================================

   Smazat
  2. Globalisté právě v těchto letech začali budovat Evropu podle Karnegiho strategického plánu, který předpokládá vývoj standardního evropského obyvatele tmavší pletí s nízkým IQ, který bude snadno ovladatelný. Anglie a Francie a Německo už vedou v mísení ras, je třeba zmermomocnit i ostatní loutkové vlády, včetně zemí Vyšegrádské čtyřky. Časem to otevřená Schengenská hranice umožní. Samozřejmě, že už dnes jde v těchto volbách především o islám!

   Smazat
  3. 12:30

   Ty trdlo! - vždyť ani to jméno nedokážeš správně opsat! To se hned pozná ušlechtilá rasa!

   Smazat
  4. 12:35 asi má IQ pod sedmdesát, stejně jako vy sám :-)

   Smazat
 12. Tyhle volby jsou zásadní pro náš národ a Českou zem volím SPD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezpartajní komunista12. října 2017 15:08

   A já volím KSČM a vykroužkuji Filipa a Dolejšího.

   Smazat
  2. 15:08 Ten pán se jmenuje Dolejš, ale vykroužkuj si koho chceš.

   Smazat
  3. Ano, pamatujte si, Dolejš podle vzoru ODS!

   Smazat
 13. Ty volby se v této podobě ale mohou stát i posledními.
  Pokud u nás co podstatného změní, (o čemž stále pochybuji), tak je prostě zakážou. A vymění tak lid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi ty mudrlante. Nejpozději za čtyři roky přijdou další volby a pak další...
   Kdo by je jako měl zakázat?

   Smazat
  2. 10:34
   Nezakážou, jen odloží, na později. To už v "demokratické" Evropě existuje. To jste nevěděl? Jak prosté.. Q.

   Smazat
  3. To jsem nevěděl.
   Kdy a kde v Evropě byly odloženy volby na později a jakou to mělo příčinu?

   Smazat
  4. Pro neználka 13:11: Švédsko!

   Smazat
 14. SDP rozhodně ano, KSČM taky dobrý, ale dost zajímavá je i strana SPO a i Realisté. Teď jsem několikrát poslouchal Robejška a dost dobré názory!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD, KSČM ani SPO v žádným případě, program Realistů jsem ještě nečetl.

   Smazat
  2. 11:53 Máš pravdu. Taky se vzhlížím v Kalouskovi, Bělobrádkovi, Herrmannovi, Fialovi, prostě ke všem. Četl jsem všechny programy a všichni mi zaručují blaho, i po smrti.

   Smazat
  3. já se rozhodnu až podle toho, komu Bakala přispěje největším darem. Doufejme, že ODS, TOP09 a ČSSD od něho tentokrát nedostanou úplně stejnou částku. To bych měl problém :-)

   Smazat
 15. Jelikož osmdesátka je už věk kdy si člověk pamatuje hodně věcí a nepamatuje co bylo včera, tak vím, že nějaké "volby", čili dva dny jakési demokracie, jsou jen maškarádou a chvilkovým vytržením z nudy nebo taky z kolotoče práce za málo.
  Proto se nijak netrápím kdo co chce či nechce a volím ty, které jsem dříve rád neměl. A je mi jedno zda tam je Filip nebo pepa, hořejš nebo dolejš. Zakroužkuju Grebeníčka, který je outsajdr mezi outsajdry, protože odjakživa fandím okopávaným.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jestli jsi v pohodě s takovejma zrůdama, jako je pak Grebeníček nebo paní Semelová, tak je vol, to je jasan. Je to tvoje svatý právo.

   Smazat
  2. 12:26 vy už zcela jistě tmavší pleť máte, že ? - viz příspěvek výše (12:30)

   Smazat
  3. Kateřina Konečná (KSČM) splňuje i mé estetické požadavky.

   Smazat
  4. 12:52 - no jestli je tohle tvoje hlavní kriterium voleb, tak co už.

   Smazat
  5. 12:52 - Hele, ty brepto, Kateřina Konečná není na volebním lístku KSČM, protože ani nemůže být. V současnosti je poslancem EU v Bruselu. A na estetiku se vybodni, důležitý je program partaje!

   Smazat
 16. Už běžte do hajzlu s těmi výmysly a přojde k volbám.

  OdpovědětSmazat
 17. Je vidět, že se někdo opravdu hodně bojí Babiše, když na něho nasadili pár dnů před volbama dokonce i slovenský Ústavní soud. Asi chtějí, aby zase zvítězil osvědčený Sobotka .-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prezident Zeman reprezentuje východní křídlo a oligarcha Babiš západní křídlo globalistů. Hodně štěstí. Bývalý havlista, kovaní soudruzi a političtí trafikanté Vám poví, že abyste se dostal na veřejnou funkci, tak musíte mít krytá záda stranou a nadnárodní vládou a volat pro instrukce.

   Smazat
 18. Doktoři a inženýři z Afriky nastupují v Neapoli na cestu do srdce Evropy: http://www.freeglobe.cz/Articles/25524-doktori-a-inzenyri-z-afriky-nastupuji-v-italii-do-autobusu-obohatte-se-a-ucte-video-.aspx

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: doufám, že všude dostanou i voličský průkaz - do příštích parlamentních voleb i v ČR

   Smazat
  2. 12:45 od Orbána by voličský průkaz zcela jistě nedostali, ale od takového Sobotky zcela jistě ano

   Smazat
 19. 12:35 Globalisté právě v těchto letech začali budovat Evropu podle Carnegieho strategického plánu, který předpokládá vývoj standardního evropského obyvatele tmavší pletí s nízkým IQ, který bude snadno ovladatelný. Anglie a Francie a Německo už vedou v mísení ras, je třeba zmermomocnit i ostatní loutkové vlády, včetně zemí Visegrádské čtyřky. Časem to otevřená Schengenská hranice umožní. Samozřejmě, že už dnes jde v těchto volbách především o islám!

  OdpovědětSmazat
 20. CENZORE ! TY JSI UPLNE OBYCEJNA SVINE, ktera mi nedovoli se obhajit proti nesmyslnostem od 10:45 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:23
   A ty jsi NEOBYČEJNÁ SVINĚ,KTERÁ ZBYTEČNĚ DEJCHÁ!!!!!!!

   Smazat
  2. Zacpává lidem hubu, protože není schopen obhájit svůj názor v diskuzi a má vštípeno mazat vše, co by mohlo, v rámci jindy nastoleného tématu, zpochybnit územní nároky Izraele, ekonomickou situaci v Rusku a připomínat omluvu přímo voleného prezidenta Srbska Tomislava Nikoliće za válečné zločiny.

   Smazat
 21. Volte radikalni NACIONALISTY, nebo pochcipate v bide a hladu.

  OdpovědětSmazat
 22. Obcane zivite prizivniky, kteri jsou nepotrebni a destruktivni a chystaji pro vas to, co je neunosne.

  OdpovědětSmazat
 23. Nedostatek ve kterem zijete, at uz pracujete, nebo jste duchodci, je velmi nespravedlivy a umele vytvoren, pro benefit vampiru prisatyh na vasem tele.

  OdpovědětSmazat
 24. 17:34 - ty dejchas NELEGALNE !

  OdpovědětSmazat
 25. 17:34 Že ty tím zapnutým Caps Lockem chceš myšlenkově vyrůst a odlišit se od redakčních trpaslíků, bohužel i tak to stále působí přízemně - narozdíl od zcestovalého Nicka Honolulu. Holt zápecník není kopečkář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:18
   Holt debil,kterej byl ve Východním Německu leda prstem po mapě má zas otevřenou flanděru Venzla Chrchla zase mele a mele a bleje....!!!!!

   Smazat
  2. Touretteův syndrom ....!!!!!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.