Reklama

.

.

sobota 7. října 2017

Už zbývají jen tři dny k odchodu Čechů ze Sudet – tak tomu bylo v říjnu 1938. “Mír podle Mnichovské dohody” – VIDEO

Pozorovatelka
7.10.2017 AE News  


Před pár dny bylo výročí podepsání Mnichovské dohody (29.9.1938) a za pár dní bude výročí, kdy vypršela lhůta, do které měli Češi opustit Sudety (10. října 1938). K této události Česká televize odvysílala dokument “Mír podle Mnichovské dohody”, který považuji za málo známý a proto v těchto dnech hodný shlédnutí.


Odsun Čechů ze Sudet – lhůta k odchodu byla 10. 10. 1938

Za pozornost dále stojí, že vznikl ve Velké Británii a že jeho tvůrcem je Čech, režisér Jan Němec, první manžel Marty Kubišové. Ten se spolu s Martou přátelil i s Václavem a Olgou Havlovými a později v reakci na rok 1968 emigroval. Přesto dokument, který natočil k padesátému výročí této zrady českého národa, není žádnou oslavou Západu, ale naopak je laděný až neuvěřitelně antibritsky a antizápadně. Těžko říct, co autora, který v té době na Západě žil už cca dvacet let, vedlo k samotnému vytvoření dokumentu na toto téma a co k postojům, které v něm vyjádřil – možná to bylo čiré vlastenectví. Ale možná také zklamání ze země, která od doby Mnichova pohled na český národ zřejmě nezměnila a nadále Čechy považuje pouze za slovanský plebs (viz nedávný verdikt soudu k zabití Čecha v Británii, ke kterému i ministr Zaorálek požadoval důkaz, že verdikt neměl souvislost s národností oběti) .

Každopádně pohled na tuto největší zradu českého (československého) národa západními spojenci optikou člověka, který utekl před Sověty (kteří jediní tehdy chtěli Československu pomoci a nakonec i pomohli) se ukazuje být velmi realistickým.Bez ohledu na autorství a okolnosti tohoto konkrétního dokumentu však je důležité si tuto událost obzvláště v naší současnosti připomínat. Dnes už totiž víme, že tehdejší (řízená) německá rozpínavost neměla jiný cíl, než útok na Rusko. A spolu s ním genocidu všech Slovanů, tzn. i všech národů východní Evropy. A od roku 1989 ve východní Evropě vidíme podobný proces, ovšem v tzv. “sametové” podobě – privatizace přírodních zdrojů a fabrik, zaměstnávání lidí za minimální mzdy či jejich propouštění a přesun k existenci na sociálních dávkách, nekvalitní potraviny k tomu, léky a další… Prostě “dvourychlostní” Evropa s tím, že anglosaský Západ si beze změny udržuje pozici nadřazeného národa. A co je nejhorší – opět je Rusko agresorem, před kterým je nutné se bránit a to nejlépe tak, že s vojenskými základnami na území států VÝCHODNÍ Evropy…

Jak se to říká? “Kdo se nepoučí z historie, ten ji musí znova zažít”

-Pozorovatelka- 07.10.2017

19 komentářů :

 1. At´ si toto video pustí Hreman s Bělobrádkem, uvidí v něm jejich krajany, jak v Chebu šíleně řvou a vítají Adolf Hitlera.
  Jirka P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=to1oPU5hd_Q

   Vymazat
 2. SSSR byl jednoznačně agresor, napadl Polsko, Finsko, Rumunsko, pobaltské země,... S nacisty první 2 roky války čile spolupracoval, dodával jim suroviny apod. Až podraz SSSR Německem v roce 1941 vedl k zahájení Velké vlastenecké války. A agresorem je Rusko dodnes.

  Je úsměvné jak o zradě Československa západem kvičí jakési "pozorovatelky", které neustále horují za zradu Ukrajiny a pobaltských zemí, která ostatně už nastala nedodržením Budapešťského memoranda západem.
  Ale co čekat od pizdy která označuje sovětskou invazi v roce 1968 a následnou okupaci "pomocí".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:48 O historii je třeba dost vědět, když chci o ní něco napsat nebo říci ....

   Opravdu jste takový "blbec" nebo si jen myslíte, že někoho na NR svými bláboly "přesvědčíte" ?!

   Vymazat
  2. 12:05
   Napsal jsem snadno doložitelná fakta. Svým bezobsažným prděním je nezměníš.

   Vymazat
  3. 12:05 Ty víš úplné hovňajs.Radí ti Janda a ty jenom píšeš,co ti nařídí,otrapo!To ,co provádělo Hitlerjungen a nacisti na hranicích,to si ty ani ve své bujné fantazii nemůžeš představit!

   Vymazat
  4. 12:18 Budu vám vděčen, když mi sdělíte zdroj těch "snadno doložitelných fakt" ...

   Vymazat
  5. 12:58 Zřejmě jste se spletl, Váš příspěvek se měl týkat 12:18 a ne 12:05

   Vymazat
  6. Nóta vlády SSSR, předaná polskému velvyslanci v Moskvě ráno 17. září 1939
   17. září 1939
   Pane velvyslanče,
   polsko-německá válka odhalila vnitřní rozvrácenost polského státu. V průběhu deseti dnů válečných operací ztratilo Polsko veškeré své průmyslové oblasti a kulturní centra. Varšava, jako hlavní město Polska, již dále neexistuje. Polská vláda se rozpadla a neprojevuje příznaky životaschopnosti. To znamená, že polský stát a jeho vláda prakticky přestaly existovat. V této souvislosti přestaly platit dohody, uzavřené mezi SSSR a Polskem. Ponecháno samo sobě a bez vlády se Polsko stalo vhodným prostorem pro různé nepředvídatelné a překvapivé situace, které by mohly představovat hrozbu pro SSSR. Z tohoto důvodu, přes svoji dosavadní neutralitu, nemůže sovětská vláda nadále neutrálně pohlížet na tyto skutečnosti.
   Sovětská vláda také nemůže nečinně přihlížet, jak rodilí Ukrajinci a Bělorusové, žijící na území Polska, ponecháni napospas osudu, zůstali bez ochrany.
   Z tohoto důvodu vydala sovětská vláda nařízení Hlavnímu velení Rudé armády, aby to vydalo vojskům rozkaz překročit hranice a vzít pod svou ochranu životy a majetek obyvatelstva Západní Ukrajiny a Západního Běloruska.
   Současně je sovětská vláda připravena přijmout veškerá opatření k tomu, aby osvobodila polský národ od nešťastné války, do které byl tento vržen jejími nerozumnými vedoucími představiteli a dát polskému národu možnost žít v míru.
   Přijměte, pane velvyslanče, naše ujištění o naší naprosté úctě.
   Národní komisař pro zahraniční záležitosti SSSR V. Molotov.
   Zvláštnímu a zplnomocněnému velvyslanci Polska panu Grzybowskemu.
   Polské velvyslanectví.
   Moskva.


   Vymazat
  7. Souhlas. Polsko rozpoutalo II.světovou válku napadením vysílačky v Gleiwitz. Dnes si nárokují reparace od Německa,a nejen. Nenávidí Rusy za to, že měli podíl na posunu hranic Polska a stydí se za zábor německého území a současnou hranici na Odře a Nise..Dobře vědí, že platí- Schlesien ist auch unser..A tk čekám, kdy se ozve Německo a začne náprava sovětských zločinů v roce 1945

   Vymazat
  8. k 11.48- souhlasím, trefné. Škoda poválečné restaurace Česko-Slovenska. Agresor, Sovětský svaz, měl obsadit Slovenský štát, jako poražený stát,Protektorát měl zůstat protektorátem. Protože Topolánkova vláda uznala samostatnost Kosova, na stejném principu měly tzv.Sudety zůstat součástí Německa. Škoda jen obyčejných ruských vojáků, kteří nesmyslně padli v bojích v bývalém Protektorátu.

   Vymazat
  9. 11:48 se zadostiučiněním čtu, jak „kvičitel“ vytrvale, ke všem otázkám, prokazuje hlubokou neznalost spolu s neschopností logické úvahy, což ho samozřejmě vězní v prostoru soudobé propagandy. Patrné to je už z toho, že není schopen popsat souslednost událostí, na které odkazuje, natož vzít na vědomí fakta, která ilustrují jak chování tehdejších mocností, tak jeho důvody. Měl by vysvětlit Hitlerův postup vůči Sársku, Britsko Německou námořní dohodu, ánšlus Rakouska, okleštění Československa, zábor Čech a Moravy ... Možná by neškodilo připomenout, že na základě paktu Ribentrop Molotov zábor, který s porážkou polské armády SSSR uskutečnil, nepřesáhnul původní hranice carského Ruska. Pak už jen zbývá tvrdit, že sovětská věrchuška netušila, kam se Hitler nakonec obrátí a měl by, blbec 11:48 také vědět, kdy, kde a za jakých okolností byl tehdejší SSSR ve válečném konfliktu s Japonským císařstvím. Pak ať posuzuje morálnost či nemorálnost jednání mocností. 11:48 je omezenec, který se znovu a znovu, každým příspěvkem z omezenosti dokonale usvědčuje.

   Vymazat
  10. 13:27 meziválečný posun hranic Polska na východ byl výsledkem neschopnosti nakonec bolševického Ruska uhájit teritorium carského Ruska v původní hranici, jak platila před První světovou válkou (Finsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko ... Curzonova linie). Vítězstvím ve Druhé světové válce SSSR tuto ztrátu korigoval a Polsku zajistil kompenzaci posunem jeho hranic na čáru, danou výsledky bitvy u Grunwaldu.
   Finsko, Finsko! Kéž bychom byli se domohli, nebo nám byla dopřáno „finlandizace“.

   Vymazat
  11. Z dnešních postojů a chování Polska bych dodal jen-škoda. Stateční Poláci měli smlouvu s Německem již v roce 1934 a spolu s Anglií a Francií plánovali napadení SSSR. Jejich politika vůči Německu po Versaille byla, dle mého názoru, jednou z příčin Hitlerova politického vzestupu.

   Vymazat
  12. 11:48 je odporny lhar.
   - SSSR si z Polska vzal pouze to, co mu Polsko v roce 1919 sebralo, dal nesli.
   - S nemci spolupracovali mnohem mene, nez s nimi spolupracovali zapadni bankeri a prumyslnici
   - Nas predevsim prodali zapadni zednari jako zakusek Hitlerovi, aby posilili jeho zbrojni potencial a obratili jej na Vychod, coz je takova konstanta evropske Historie: anglicti z.-zednari postvou Nemecko k utoku na Rusko, od Napoleona, pres prvni svetovou, pres Lenina, pres Hitlera az k Merkelove (akorat dnes se tahle zednarska mafie presunula vic do USA, dalsi anglo-z. zeme)...
   - Rusko prakticky nikde nebylo agresorem za poslednich 100 let.

   V roce 1968 sem k nam prisla cela Varsavska smlouva, a poslal je sem ukrajinsky zid Brezhnev, stejne jako byli puvodem ukrajinsti z. i Chruscev, Andropov a Gorbachev - akorat Stalin se vymyka, ten byl pro zmenu z Gruzie, a celkem uspesne branil z.-bolshevikum ve zniceni Ruska a Slovanu obecne...

   Ostatne cele SSSR byla ve skutecnosti Velka Ukrajina, celou dobu tomu ukrajinsti chazari vladli a pachali z toho ta nejhorsi zverstva, tajnou policii NKVD Cheka a velitelstvi Gulagu.

   O to pikantnejsi je, jak se Zapadni smejdi vsichni pridavaji opet na stranu z.-oligarchicke a nacisticke Ukrajiny, toho posledniho pozustatku a jadra SSSR, proti krestanskemu a konzervativnimu Rusku, ktere v SSSR nejvice trpelo...

   (Rozdil mezi nacismem a vlastenectvim je zrejme ten, ze zatimco Vlastenectvi je Laska k Vlasti, Nacismus je nenavist ke vsem ostatnim. Hranice je tenka a da se snadno prekrocit. Ovsem v tomto ohledu zcela evidentne prozatim Rusove jsou Vlastenci, zatimco Ukrajinci jsou Naciste.)

   Vymazat
 3. 12:18
  Jaký fakta ty výblitku ussacký propagandy !!!!!
  Fasisti v Pobaltí dělají bordel dodnes masivně podporovaný ussackejma okupantama,jenže tyhle fakta jsi ty havlobanderovskej vohone vynechal!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Dnes stojíme též před velkým nebezpečím jak nás eu vcucne zaveze zemi migranty tak už nikdy nebude ČR jako dřív.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude. Tedy nebude. Jen místo sudetských Němců zde budou jiní, kteří posílí řady těch, kteří přišli z východního Slovenska po válce. Co je a bude lepší, je jasné. Jen místo hrobů ruských vojáků budou hroby jiných. Kdo sklízí vítr, seje bouři..

   Vymazat
 5. Nesmíte nechat tak vytáčet.Ignorant zřejmě nesnáší vše polské a nevěří hrdinům, kteří přispěli k pádu Rakousko-Uherska, vzniku Československé republiky a nářkům nad odtržením Sudet. Bude to asi zahořklý člověk, bez vlasteneckého cítění a jen s elementárním vzděláním.

  OdpovědětVymazat