Reklama

pátek 13. října 2017

V Číně se dnes píše historie, my jen stále více - "vyhníváme"

Jaroslav Loudil
13. 10. 2017
V Číně pokračuje celonárodní pracovní nasazení takové intenzity, jaké svět  neviděl od časů stavby egyptských pyramid.  Čínský národ Chanů v počtu 1300 milionů jedinců pracuje na tři směny  s jediným cílem , porazit Spojené státy. Odebrat jim světovou pozici číslo jedna  ,která jim nepatří. Získaly ji totiž skoro bezpracně , když zdecimovaly 7 milionů místních Indiánů, kterým pak ukradli co mohli . Okrádat mrtvé je ovšem hnus. Pak se  díky své geografické poloze  vyhly dvěma světovým válkám , na kterých opět nechutně zbohatly. Jejich ekonomika rostla nejrychleji právě ve válečných letech. Nakonec  USA ze zdecimované Evropy vysály ještě nejlepší mozky, mohly si je zaplatit. U nich se nebombardovalo. Naopak  USA bombardovaly , Hirošimu, Plzeň, Prahu.

Čína nechce USA porazit vojensky . Ona je porazí prací, nasazením, obrovským organizačním umem a inteligencí. Čína svou novou pozici buduje v potu tváře , jí osud nic nenadělil zadarmo jako USA.  Proto je čínská snaha poctivá , co má  a bude mít nevyhrála v loterii. Její bohatství pochází výlučně z tvrdé chlapské  práce.  Polovina světové spotřeby cementu a skoro polovina spotřeby oceli se ročně spotřebuje v Číně ve stavebnictví. Existuje Čína a pak už jen - "zbytek světa".

 Zatímco u nás neustále - "koumáme nad naší kvalitou demokracie"  a Ústav pro zkoumání totalitních režimů  bádá, kdo před 62 roky byl aktivním a kdo neaktivním agentem STB  či zda Jan Masaryk spadl z okna sám, či ho někdo  vyhodil, tak Čína se už dostala před nás . Ji nezajímá minulost,  ji zajímá jen současnost a budoucnost.

Až Čína vystřídá USA , bude svět spravedlivější a bezpečnější.  USA totiž jak známo šíří demokracii na hlavních svých tanků.  Napadají malé země, vyměňují násilím jejich vlády a dosazují tam své ubohé servilní loutky a podržtašky na zvracení.  Čína naopak svůj systém nikomu nevnucuje, i když je nejúspěšnější na světě. Pokud má někdo zvláště z rozvojového světa zájem , podělí se s ním o své zkušenosti jak mít 30 let  v kuse růst HDP o 10 % ročně a jak udržet v zemi o velikosti Evropy  a čtyřnásobku obyvatel USA sociální klid a stabilitu. 

Přeji čínské, 5000 let staré civilizaci úspěch . Znovu bude po zásluze první . Dali nám všem : papír, kompas, střelný prach, kormidlo, jedno z písem, vodní pohon, tavbu oceli , rakety, brýle, hedvábí, seismograf, ohňostroje, ....atd. atd. V Číně se dnes píše  historie. My jen stále více - "vyhníváme".

https://www.youtube.com/watch?v=x9rCOoYjfp4
https://www.youtube.com/watch?v=l4KaztHGkZA
https://www.youtube.com/watch?v=dB_CsmisYPc
https://www.youtube.com/watch?v=_QndP_PCRSw

15 komentářů :

 1. Vynikající a pravdivý článek.

  OdpovědětSmazat
 2. Vážený autore!
  Čína už před několika lety v REÁLNÉ ekonomice US předstihla. V těch obvykle prezentovaných číslech statistických hodnot HDP totiž US má ten objem nafouknut tzv.finančním sektorem, což jsou čísla jen a pouze virtuální.

  OdpovědětSmazat
 3. No až bude Čína první, tak si snad nemyslíte, že USA sklapne a bude se chovat jako ten druhý. To teprve by začalo tango, takže spíše čekejme, že k tomu, aby Čína byla první mocnost na světě nikdy nedojde, protože USA to nikdy ani náznakem nedovolí. Zatím se jenom rozcvičuje na Rusku a až se bude domnívat, že je v kondici, tak vlítne na Čínu. A že v kondici není, pozná až příliš pozdě. Pro USA, pro celý svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:09 Zřejmě jste dosud nepochopil, že USA je v současnosti v situaci "kolosu na hliněných nohou", podobné té, kterou si prošel SSSR před svým rozpadem v roce 1991.
   Čína, to je budoucí centrum řízení světa, ať se Vám to líbí nebo nelíbí !
   L.S.

   Smazat
  2. 16:09 Pane, parazit je vyžral a zda něco povolí USA, na to se jich nikdo nebude ptát. USA ovládl hnus, který lže a krade.

   Smazat
  3. USA se rozcvičuje na Rusku ? Tak to je fór. USA už jen v zoufalosti dělá cokoliv, aby se alespoň virtuálně na burzách udržela jako světová jednička. V USA pracuje 10 % obyvatel v průmyslu a zemědělství. Zbytek jsou služby, státní aparát a armáda. To je ekonomika ? To už je dnes pouze burzovní bublina, která je těsně před prasknutím.Oni to ví, proto dělají takový bordel ve světě, to je jejich poslední možnost záchrany. Jenže Rusko a Čína obzvlášť nejsou Afghánistán, ani Irák, ani Libye. Už nemají koule ani na Kima, jen žvaní.

   Smazat
  4. Perfektní článek. A navozuje to paralelu s tím, jak "to správné jádro EU" vysává mozky ze zbytku EU a samozřejmě i dalších. Jeden z nenápadných důsledků vstupu do EU.

   Smazat
 4. Věřím, že Čína porazí Mordor.

  OdpovědětSmazat
 5. Krasne napsane, velmi mi to pobavilo. Dik

  OdpovědětSmazat
 6. Již před dvěma roky jsem psal: Kdyby mě bylo 30 odešel bych do Číny /byl jsem tam dvakrát/ naučil bych se čínsky a měl bych perspektivu. Kdyby mě bylo 50 odešel bych do Ruska, doučil bych se Ruštinu kterou trochu zvládám a dožil bych krásně život. Protože mi bude 74 musí čekat jestli náhodou ta pravda a láska zvítězí abych dožil v klidu. Teď jsem vyděl náhodou koncert Daniela Landy a ty davy skandujících mladých lidí mi dodaly naději. Volím SPD v naději že snad zlikvidují ty zvrhlé parazity.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by vám bylo 7 a vrátil se na obecnou školu, tak doporučuji se naučit základy české gramatiky, viz.: Teď jsem vyděl náhodou...

   Smazat
  2. 22:24 Že jste ho ale utřel, Vy velikáne! Asi neumíte víc, než okopávat kotníky, co?

   Smazat
 7. Dobrý článek mají výhodu velké země a přes miliardu lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pěkný den, ona to není jen Čína (u nás totalitní) je to Indie, která se sice bojí Číny.Kde je Brazílie aj státy. To se vysávala Venuzuela, kdy "demokratický kapitál" vysával bohatství. Platil Venezuele 9 dolarů a dál prodával skoro za 150 dol.Co je to ropa z břidlic? Není to ropa kradená v Sýrii? Najednou není! Časem uvidíme.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.