Reklama

pondělí 16. října 2017

V Sýrii byl objeven sklad DAEŠ se zbraněmi západní produkce

16. 10. 2017       zdroj
Příslušníci syrské armády objevili velký sklad teroristické skupiny DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Ruské federaci zakázána) s cizími zbraněmi ve městě Majádín v provincii Dajr az-Zaur. Oznámil to podplukovník syrských vládních vojsk Rami Mauvas v rozhovoru pro RT.
"Byly zde obrovské sklady, řekl Mauvas. Jsem jednoduše ohromen množstvím zbraní, které jsem viděl".


Podle jeho sdělení byly v prostorách skladu uloženy tisíce zbraní a střeliva různých typů izraelské, americké a západní výroby.

14.října oficiální představitel Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov oznámil, že operace, zaměřená na likvidaci teroristů skupiny DAEŠ v Majádínu, byla úspěšně dokončena.

Podle jeho sdělení se úderným jednotkám syrské armády podařilo zcela město osvobodit od teroristů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Židovsky šmejdi nejsou o moc lepši nežli fašisti s USA ! Podporuji Isis kde se dá a naháni do Sýrie žoldáckou sebranku z celého světa !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael se v Syrském konfliktu chová pragmaticky. Sýrie byla izraelským soupeřem od samého počátku státu Izrael. Několikrát byla Sýrie v roli agresora, tak že cokoliv co oslabí izraelského nepřítele je pro Izrael dobré. Nemusí se nám izraelský postup líbit, ale izraelci jsou ve skutečné válce. A nic nezabrání další agresi lépe, než rozvrat potenciálního agresora. Jinak, je snazší bojovat s izolovanými skupinami, než homogenním státem.
   Neomlouvám izraelský postup, ale snažím se ho pochopit. Navíc, oni nemusí řešit infiltraci muslimských radikálů po likvidaci islámského státu. Na rozdíl od Bruselu vědí co chtějí, resp. nechtějí a podle toho i jednají.

   Smazat
 2. Fasisti von USA jsou horsi nezli HitlerJugen und Fasisten von Deutchland. Musim s Monikou souhlasit, je to dobra ceska pani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měl byste si uvědomit, že mezi těmi zbraněmi západu jsou i zbraně Č E S K Ě !!!!!!!!

   Smazat
  2. Vůbec bych se nedivil kdyby tam byla munice i z Vrbětic.

   Smazat
 3. Obrovsky dar Svedske vlady Islamskym a jinym Teroristum. Policie bude nosit Burky !!Saria zakony se zavadeji.
  Terorista v uniforme a pod burkou pak muze strilet a strilet koho chce a jak dlouho chce a ani tisic kamer a svedku nic nezjisti...

  OdpovědětSmazat
 4. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím "umírněných", kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní "umírnění" (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na pochopení jednání jednotlivých stran působících na blízkém východě je zapotřebí nejdříve rozklíčovat finanční zájmy zúčastněných stran. Hledej stopu peněz...
   Američané mají rozsáhlá těžební práva uhlovodíků v Iráku a Kataru. Aby se uhlovodíky změnily v peníze je zapotřebí je dostat k solventnímu zákazníkovi. Od samého počátku tvrdím, že hlavním důvodem války v Sýrii je vznik koridoru pro potrubí z Perského zálivu do Evropy. Kdyby se tohle podařilo, byla by vážně ohrožena role ruských dodavatelů. A protože Asad odmítl jít proti Rusům, musel být odstraněn.
   Nedělám si iluze o motivech jednotlivých stran. Na obhajobu Rusů nutno dodat, že z morálního hlediska jim západ jejich angažmá v Sýrii značně usnadňuje.

   Smazat
  2. Hricáku,děláš ze sebe chytrýho, ale pochopil jsi na celém tom problému jen to, co po tobě chtějí, aby troubové chápali a přitom máš tendence furt dokola někoho poučovat...
   Izrael je xindl nejhrubšího zrna a jen k dělání bordelu po celém světě a pokud neexistoval, bylo problémů secsakra o poznání ve světě míň...
   On i se svojí věrchuškou si říká "o přeshubu" a nejspíš ji i brzy dostane,to si piš...

   Smazat
 5. Vladimir Hricak

  S ideologii Israele je to vice komplikovane. Jsou okupanti na cizim uzemi Palestiny. Israel udelal totalni genocidu Palestincu a ukradl jim vse .... a toto bude mit jeste dohru....bohuzel.

  Jedinne zlo tam dole zacalo Israelem - ne palestinci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si Dějiny státu Izrael. Na prvopočátku bylo současné vyhlášení Izraele a Palestiny. Bohužel, všechny arabské země v okolí to odmítly uznat a společně vyrukovaly na židy s cílem je vyhladit. Tím byl započat řetěz válek, násilí a teroru. Dnes už se ví jenom jedno jistě. První židovsko - arabskou válku zahájili arabové. V dalším násilí to bylo proměnlivé a každá ze stran argumentuje svými argumenty.
   Zastáváte se Palestinců. Byli to právě oni, kdo jako první hodil pomyslným kamenem. A o jednom jsem přesvědčený. Pokud by dnes Izrael neokupoval Palestinu, už by pravděpodobně vůbec neexistoval. Arabové nijak netajili tím, že jejich cílem je židy vyhladit. A mnozí z nich se této myšlenky dodnes nevzdali. Teherán např. argumentuje při obhajobě svého jaderného programu právě izraelským arsenálem a jejich špičky Izraeli nejednou jadernými zbraněmi vyhrožovaly.

   Smazat
  2. "První židovsko - arabskou válku zahájili arabové."= tim, ze Izrael napadl jako prvni egypska letiste a skoro vsechny letadla jim rozbil. Tak zahajili arabove Zidovsko-arebskou valku.

   Smazat
  3. Přečti si nejdřív něco o tom

   Smazat
 6. Ano Izrael, stačí se podívat na mapu. Jak veliké území bylo Izraeli přiznáno po II. Světové válce a kolik území má obsazeno do této doby. Když i bratřík USA tlačí na to, aby Se Izrael stáhl z okupuvaného území.
  Sedmidenní válku take nezačali okolní státy z plezíru, ale protože si Izrael zabíral území po libosti, druhá věc je, že spoustu holin dokázali izraelští osadníci zurodnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šestidenní, když už. Ale fakt je, že Egypt a Sýrie před ní intenzivně zbrojily. Izraelcům bylo jasné, že by vznikající přesile nemuseli odolat. O pár let později, při Yom Kippurské válce čekali na první ránu a málem to projeli.
   Jak jsem již poznamenal výše. Kdyby nebylo izraelské agrese, bylo by ještě Izraele? Arabové by je rozhodně nešetřili a opakovaně vytrubovali do světa, že židy vyhladí.
   Snažím se vystupovat nestranně, ale v mých očích jsou muslimové o dva řády horší, než židé. Nepřímo mi dává za pravdu stoupající muslimská rozpínavost a terorismus. A že jsou někteří židé bestie? Určitě ano, ale kolik jim podobných najdeme mezi křesťany a ateisty? O muslimech se raději nebudu vyjadřovat.
   Židům ke cti slouží pracovitost. Jsou v ostrém kontrastu se svými arabskými sousedy.

   Smazat
  2. Hricáku,to,že židi mají rozdílný vztah k práci než Arabové,je neopravňuje,že se budou srát do všeho po celém světě,rozeštvávat,napadat všechny okolo s USA za zády a krást a podvádět,vraždit a vyhánět Araby ze svých území !!!
   Jinak,většina židů jsou pracovití asi tak,jako naši romové,akorát s tím rozdílem,že nejsou až tak hodně degenerovaní a daleko líp jim to myslí a proto taky i špekuluje a podvádí,než těm romům.

   Smazat
  3. Tak jinak. Znate neco, v cem jsou arabove opravdu dobri? Umeji vyvynout a vyrobit auta, letadla, nebo jine technicke zarizeni? Mozna umeji vyrabet kozi syry a intenzivne se modlit. Ale to je asi tak vsechno.

   Smazat
 7. Co chtít po západních teroristech Česká munice z Vrbětic bude už vystřílena.

  OdpovědětSmazat
 8. Docela poučná diskuze. Ani ne tak o věci, jako o schopnosti některých zjistit si potřebné, vědět, myslet a teprve potom psát. Abych nebyl příliš mimo - pravdě má nejblíž pan Hricák.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.