Reklama

úterý 10. října 2017

Velká americká lež o ISIS a SDF –„Kurdistán“ a nové války o naleziště plynu!

William Engdahl
10.10.2017   Zvědavec
Titulky hlavních západních listů v posledních dnech vítaly obsazení rozsáhlých polí zemního plynu v syrské provincii Dair Ez-Zor, jakoby to bylo vítězství Sýrie. Typický titulek zněl: „SDF opětovně dobyly naleziště plynu z rukou ISIS“. Všimněte si výrazu „opětovně dobýt“, který by měl znamenat, že se původnímu majiteli nalezišť, syrskému státu, podařilo znovu nabýt tento svůj významný národohospodářský zdroje z rukou teroristů ISIS. Pravý opak je skutečností.

Kurdské Syrské obranné síly (SDF), které nejsou podporovány Asadovou vládou v Damašku ale Pentagonem, izraelskou armádou IDF a dalšími silami nepřátelskými vůči damašské vládě Bašára Asada, právě teď tvrdí, že právě ony teď kontrolují tato klíčová syrská naleziště plynu osvojená texaskou společností Conoco Oil Company. Západní media standardně prezentují operaci v duchu, že: „…syrské síly podporované Spojenými státy uchvátily z rukou Islámského státu těžební kapacity Conoco na produkci plynu v ropné oblasti Dair Ez-Zor, a připravily tak radikály o důležitý zdroj příjmů“.

Za touto prezentací se skrývá ošklivá realita: americký Pentagon se předvádí jako loutkovodič jak teroristické ISIS, tak i SDF. Provincii Diar Ez-Zor a její ropná pole a naleziště plynu ISIS okupoval od roku 2014, čímž připravil Asadovu vládu o jeden z hlavních zdrojů příjmů a zdroj energetických potřeb země.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo 24. září letecké snímky, které ukazují výzbroj speciálních sil americké armády v místech severně od města Dair Ez-Zor, kde působí bojovníci ISIS. Fotografie ukazují, že jednotky americké armády umožňují volný průchod převážně kurdským Syrským demokratickým silám (SDF) přes bojové pozice teroristů Islámského státu, k čemuž prohlášení ruského ministerstva dodává, že: „jednotky SDF se pohybují po levém břehu řeky Eufrat, aniž by se setkaly s odporem ze strany bojovníků ISIS.“

Prohlášení ministerstva obrany v Moskvě dále uvádí, že: „nehledě na to, že se pozice amerických ozbrojených sil nacházejí v místech dislokace jednotek ISIS, neexistují ani náznaky toho, že by se chystaly organizovat bojová stanoviště“. Americký vojenský personál se patrně cítí uprostřed území, které kontroluje ISIS, absolutně bezpečně.

Jak uvedl francouzský blízkovýchodní expert se sídlem v Damašku Thierry Meyssan: „Pentagon zveřejnil v srpnu výzvu k podávání nabídek na nákup a přepravu zbraní a střeliva přednostně sovětské provenience v hodnotě 500 milionů. Prvních dvě stovky nákladních automobilů obdržela YPG (ozbrojené křídlo Sjednocené demokratické strany v Rojavě – pozn. překladatele) v Hasace z iráckého Kurdistánu v období 11. - 19. září, aniž by došlo k jakémukoli vojenskému napadení ze strany džihádistů (ISIS).“

Potvrzuje to, že jak Spojenými státy vycvičené a vyzbrojené kurdské síly SDF, tak i ISIS působí střídavě v zastoupení USA pro získání strategických oblastí Sýrie bohatých ropou a plynem poblíž hranic s Irákem, kde iráčtí Kurdové pod feudálním despotou Masúdem Barzáním právě s 92 procentní většinou podpořili vyhlášení Iráckého Kurdistánu, což je krok, který otevřeně podporuje izraelský Netanjahu a z pozadí i Washington. Jak napsal již v roce 2015 londýnský Financial Times, Izrael dovážel až 77 procent svých potřeb ropy z iráckého Kurdistánu, který kontroluje Barzání.

Dlouhodobý plán Pentagonu, jak poprvé v roce 2006 zmínil časopis US Armed Forces, na nezávislý stát Kurdistán podporovaný Spojenými státy a Izraelem, který by se rozprostíral na území Iráku, Sýrie a dokonce i Turecka a v konečném důsledku i Íránu, konečně objevuje na božím světle. Až dosud se tento plán spíše schovával v mracích více než šestileté války sponzorované Spojenými státy a financované Saúdskou Arábií proti legitimně zvolené vládě Bašára Asada, který představuje hlavní překážku plánované balkanizaci regionu.

Válka proti teroru nebo válka s pomocí teroru?

Pentagon lže, že Washington ve válce v Sýrii bojuje, aby zničil teroristy z ISIS. Fakticky jde o agresi USA, která je podle mezinárodního práva nezákonná, neboť se jedná o invazi do suverénní země v rozporu s Chartou OSN. Pentagon a CIA a jejich různorodí žoldáci-zabijáci byli mnohokrát obviněni z toho, že z Al-Káidy v Iráku a Sýrii vytvořili ISIS ve snaze zbavit se Asada a převzít kontrolu nad strategickými zásobami ropy a plynu a příslušnou přepravní infrastrukturou. V sázce je energetická budoucnost nejenom Sýrie, ale potenciálně i EU a Asie.

Nejedná se o unáhlený nápad „vzteklého psa Pentagonu“ generála Mattise využít syrské Kurdy, aby získali kontrolu nad klíčovými energetickými koridory v Sýrii poté, když předchozí americké plány utrpěly fiasko. Kořeny této myšlenky třeba hledat v článku plukovníka Ralpha Peterse, který vyšel v časopise US Armed Forces Journal v roce 2006. Peters přišel s plánem radikálního překreslení hranic celého Blízkého východu, tak jak se vytvořily po skončení 1. světové války. Ve svém materiálu Peters argumentuje: „Svobodný Kurdistán, táhnoucí se od Diyarbakiru přes Tabríz, bude nejvíce prozápadním státem mezi Bulharskem a Japonskem.“ Dále pokračuje tvrzením, že: „nejvíce do očí bijící nespravedlnost v notoricky nespravedlivém prostoru mezi Balkánem a Himálajemi je absence nezávislého kurdského státu. V územích přiléhajících k Blízkému východu žije mezi 27 miliony a 36 miliony Kurdů.“ Peters dokonce zahovořil o pravděpodobném referendu k otázce nezávislosti iráckých Kurdů, v němž by „se téměř 100 procent iráckých Kurdů vyjádřilo pro nezávislost.“ Takové referendum se právě uskutečnilo, přičemž 92% podpora nezávislosti evokuje spíše sovětský styl sčítání hlasů, nehovoře o zastrašování a výhrůžkách potencionálně nesouhlasícím voličům ze strany ostrých hochů Barzáního klanu, jako o tom přicházely zprávy. Barzání sám díky korupčním praktikám i prostřednictvím rodinných příslušníků nashromáždil několika miliardové bohatství.

Letos v létě před summitem G20 v Hamburku americký prezident oznámil, že omezuje financování válečných operací CIA a Pentagonu proti džihádistickému teroru v Sýrii a na Blízkém východě. Dnes se jasně ukazuje, že místo výcviku a vysílání do boje proti Asadovi bojovníků ISIS a podobných teroristů, což je bitva, kterou džihádističtí žoldáci po vstupu Ruska do konfliktu v září 2015 těžce prohrávají, byly americké finanční prostředky přesunuty kurdským vojenským brigádám tzv. Syrských demokratických sil (SDF).

Po Trumpově oznámení obdržely kurdské SDF z USA obrovské dodávky zbraní, včetně kulometů, minometů, protitankových zbraní, obrněných vozidel a technického vybavení. Zmocnění k poskytování výzbroje kurdským SDF podepsal Trump v květnu. Jak informovala turecká tisková agentura Anadolu, v průběhu června bylo vypraveno 348 nákladních vozů s vojenským materiálem. Podle údajů této agentury obsahuje seznam zbraní dodávaných Pentagonem 12 000 kalašnikovů, 6 000 kulometů, 3 000 granátometů a asi 1 000 protitankových zbraní.

Nyní je zřejmé, že americké dodávky zbraní sílám kurdské SDF byly směřovány na novou válku proti Syrské arabské armádě Bašára Asada, na válku, která má zabránit Asadovým vojákům znovu dobýt své území bohaté na ropu a plyn kolem Dair Ez-Zoru.

Začátkem září síly Asadova armáda podporovaná Hizballáhem a s ruským vzdušným krytím ​​nakonec prolomila obležení centra syrských zásob ropy a plynu Dair Ez-Zor, které po tři roky pevně držela ISIS. Současně s tím Spojenými státy podporované a nyní i silně vyzbrojené síly kurdské SDF obsadily ​​bohatá naleziště plynu severně od Dair ez-Zoru. Zvláštní vyslanec prezidenta USA pro globální koalici proti ISIL (ISIS, IS, Daeš) Brett H. McGurk se 18. srpna sešel s místními kmenovými vůdci, které zřejmě uplatila ISIS, aby jí slíbili poslušnost. Nyní údajně následují tok peněz a probíhá jejich přeorientace na americké kurdské síly SDF, opět ovšem proti Asadovi.

Zcela nedávno USA ustanovily bývalého bojovníka ISIS teroristu Ahmada Abu Khawlu velitelem jejich nově vytvořené Vojenské rady Dair Ez-Zor řízené americkými zvláštními silami. Abu Khawla je odsouzený zloděj, vyděrač a všeobecně gauner. Nevadí, zda slouží ISIS nebo SDF, podstatné je sledovat tok peněz.

Kvůli nedávným úspěchům Syrské arabské armády a spojeneckých sil, podpořených ruskými vzdušnými silami, bitva ovšem přerůstá přímo v konfrontaci USA-Rusko, což v žádném případě nepřispívá k světovému míru. Opakovaně ve své historii sehrávali syrští a iráčtí Kurdové roli pěšáků v soukromé hře daleko mocnějších zemí Západu, hru o ovládnutí obrovských energetických zdrojů celého Blízkého východu a spolu s tím o ovládnutí velké části světa. Nakonec ale tahle hra stejně nevyjde, i když si napřed ještě vyžádá nesčetné lidské oběti. The Big ISIS and SDF Lies of the US—‘Kurdistan’ and New Gas Wars vyšel na katehon.com.

6 komentářů :

 1. Stejně usa teroristi a jejich loutky prohrají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevidím to tak jasně, oni Rusové dají hodně na umělecký dojem, takže pro ně je důležité, že osvobodili 80% obyvatelstva, že Američani si zaberou 90% ropných těžišť, to je sice bude trošku trápit, ale hlavně, že se domluví. Vy ropu, my obyvatelstvo. Jsou to takoví dobráčtí medvědi. Sami tam odpracovali 90% bojů a smetanu slízne Američan. No, už to skoro vypadá, že se nezmění a až za nima přijde Madla s tím, aby se koukali rozdělit o nerostné bohatství, tak jí dají vybrat. Mně tenhle přístup přijde směšný a to nechci říci rovnou ubohý. A opakují to pořád, osvobodili Poláky a co? Jsou to pro ně pořád nevětší nepřátelé, žádná vděčnost. A my?

   Smazat
  2. Hele ty chytráku z 15:49. Ty rozumíš Rusům asi jako Koza petrželi. Rusům nakonec každý musí zaplatit co jim dluží. Přečti si další články jaký vliv získávají Rusové a naopak Amíky již nikdo nebere vážně.

   Například Rusové jsou známí tím, že drží slovo a často si hlupák myslí, že on je chytrý když slovo poruší, ale nakonec ho to dožene a nikdo mu nic nedá a ani nevrátí - přeci slovo se nemusí dodržovat.

   K souboji civilizací: Rusko nově připojené dotuje (např. Krym - okamžitě staví nákladný Most - západ, který tvoří kolonie by pouze rozkradl co jde, co není přišroubovaný, jako na Ukrajině) a snaží se tam vybudovat státnost. Toho západ chytře využil a nastražil do periferií pasti (například Banderovský projekt), skrze které čerpá zdroje z Ruska. Jenže to jsou procesy trvající celé generace, nyní již Rusko o tom ví a činí potřebná protiopatření. Teď by se rád západ Ukrajiny zbavil a hodil náklady na obnovu zničené země na Rusko, ale Rusko to jen tak na své náklady obnovovat nebude, bude to něco za něco.

   Smazat
 2. MOC NĚJAK TOMU PŘESTÁVÁM ROZUMĚT! Tedy málo! Kurdové proti Turecku, Kurdové proti Sýrii, Kurdové proti Iráku, Kurdové proti Iranu. To je jako u nás za husitských válek - proti všem. To asi nebude cesta ke sjednocení národa Kurdů, škoda, mají na to jistě právo, ale musí se sami mezi sebou umět domluvit, jinak je to jako české maňásková politická scéna. Samozřejmě všichni víme, že tam, kde se objeví bota US vojáka, nic neroste, ale za to tečou prachy, prachy a prachy pro US kapitál. A proto byly přece USA stvořeny a proto musí ostatní skákat jak USA pískají. To už si představoval i Napoleon, pískal si Marseillaisu, pak přišel Hitler a pískal si Deutschland, Deutchland über alles. Tak nevím, ale Merkelová si píská to co Hitler a daří se ji - díky našim politickým loutkám - které, pospěšte si, běžte volit!!! Přece jsme sluhy a služkami Čtvrté říše!
  Díky! soc dem, ODS, TOP 09 a zejména lidovci se tuží s líbánkami s postnacisty! Žižka by si věděl rady, jenže on si sedí na koni vysoko nad Prahou a netuší, co za svoloč se pod kopyty jeho koně hemží. Tak občánku, zdar a sílu, běž si zvolit zase tu kamarilu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byl jsem také dost skeptický a nerozhodnutý komu dát hlas. Pak jsem náhodou na internetu shlédl koncert Daniela Landy a skladba Hrrr na ně a reakci přítomných mladých lidí a dostal jsem naději.

   Smazat
  2. Mladí lidé se chystají po Zelených, TOP09 a Věcech veřejných volit něco podobného - tentokrát to budou Piráti. Popravdě nějaké velké naděje v tom nevidím. Jedinou mou nadějí je to, že mladí obecně nemají velký zájem chodit k volbám.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.