Reklama

.

.

neděle 29. října 2017

Veteráni ATO oznámili, že jsou připraveni bránit jednotu Španělska


29. 10. 2017 zdroj a zdroj
Organizace Všeukrajinský svaz veteránů ATO (antiteroristickou operací Kyjev nazývá bojové akce na Donbasu - pozn. Lenta.ru) vystavila na své stránce na Facebooku zprávu, v níž oznámila, že formuje prapor na obranu jednoty Španělska, který bude připraven vyrazit na základě první žádosti, a také přislíbila podporu španělskému králi Filipovi VI.


"Když se v roce 2014 objevila hrozba separatismu na východě Ukrajiny, občané Španělska bok po boku s ukrajinskými dobrovolníky a se zbraní v ruce bránili naši svobodu a nezávislost. Podpořit španělské bratry, když podobná hrozba vznikla ve Španělsku, je naše svatá povinnost", píše se v prohlášení, zveřejněném na stránce organizace.

Je tam také uvedeno, že "snahy rozštěpit španělský stát jsou zločinem proti demokracii a Evropě". "300 ukrajinských dobrovolníků je připraveno jít do Španělska, aby to zastavili", je uvedeno v příspěvku.

Své provolání veteráni ATO uzavřeli větou "Іспанія понад усе!" (Španělsko nade vše!).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Komentářů netřeba.

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně teď snad Katalánci pochopí jak funguje demokracie.

  OdpovědětVymazat
 3. Fašouni by šly masakrovat civilisty a tak nějak by fungovala Evropská armáda.

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud to Španělsko přijme, vrací se do fašistického období. Bude to znamenat nebezpečí pro celou Evropu a zahájení občanských válek v Evropě. Opakovala by se totiž historie s tím rozdílem, že ne u Madridu nýbrž u Barcelony by se bojovalo za Prahu. Lidé jsou nepoučitelní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je otázka, zda to bude moci odmítnout. Ale zatím si myslím, že španělská vláda di válku nepřeje, ovšem někdo jiný asi jo!

   Vymazat
 5. Jo, Ukrajinci mají osvědčený recept, jak bojovat proti separatistům. Ještě by mohli Španělům poradit, jak upravit jazykový zákon a že by bylo dobré zablokovat výměnu zboží s Katalánskem. V tom jsou také zkušení. A sestřelit nějaké letadlo nad Katalánskem by také bodlo.

  OdpovědětVymazat
 6. Nějak mi to připomíná stav před II.SV, Španělskou republiku a generalissima Franca.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně také. Severní oblasti Španělska - Katalánsko, Aragonie, Baskicko, Asturie sehrály obrovskou roli v boji proti Francovi. Franco se těmto oblastem mstil po celou dobu vlády.

   Vymazat