Reklama

.

.

středa 4. října 2017

Vidlemi to začíná, „humanitárním“ bombardováním končí

Jaromír Petřík
4. 10. 2017       JaromirPetrik
Skupina blogerů a diskutujících prožívá doslova extázi, jak nějaký rozzuřený občan zaútočil v Radkovicích u Hrotovic na Třebíčsku na komunistické auto, které tam přijelo agitovat za KSČM (ZDE). Citujme raději ze samotného článku a z příspěvků: „Já nejsem příznivec násilí, ale v tomto případě si komunisté nezaslouží žádný soucit.“ 

Nemohu si pomoci, ale už v této větě si autor protiřečí a jak by řekl MUDr. Vodvářka – učebnicové užití oxymóronu. Ostatně, MUDr. Vodvářka nezůstal v diskusi stranou – cituji: „Myslím si, že hnát je pryč vidlemi je to nejmenší, co je jim možné udělat... (jinak samozřejmě neschvaluji fyzické napadení kohokoliv).“ Tedy, mám obavu, že jde o další učebnicový oxymóron...

Jaroslav Konáš: „Mně se zmíněný útok vidlemi zdá jako kritika velmi věcná a velmi adresná.“

Bylo by to všechno úsměvné, kdyby... kdyby se dotyční nezaklínali demokracií západního typu jako svojí mantrou. Pokud jsem demokratem, tak přece nemohu kohokoliv hnát s vidlemi, pokud zastává jiný názor než já. Ostatně, autor svůj výklad demokracie upřesňuje slovy: „No kdyby komunisté zaútočili na moje auto, tak by to byli zločinci. To je naprosto jasné.“

Podle toho to potom ve světě vypadá. Když chtěly samostatnost země bývalého SSSR, tak se Západ činil jak mohl, aby podpořil jeho co největší rozpad. V případě Srbska samostatnost Kosova dokonce podpořil „humanitárním“ bombardováním.

V případě Ukrajiny, na které došlo k nelegitimnímu, násilnému puči v rozporu nejen se západním právem, ale i ukrajinskou ústavou, místo odsouzení pučistů a jejich postavení před soud, je Západ uznal za nové legitimní vládce a podpořil vyslání vojsk proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítli tyto pučisty uznat za svoje nové vládce a v referendu se vyjádřili pro samostatnost. Na Krymu naštěstí nedošlo k vojenskému napadení civilního obyvatelstva (dle pučistů jsou civilní obyvatelstvo teroristé) a jako s teroristy s nimi musí být zacházeno. 

Samozřejmě, že ani na Krymu Západ legitimní referendum neuznal. Zástupci Krymu, kteří toto referendum pořádali, byli zvoleni v řádných a legitimních volbách a v nelegitimních pučistech v Kyjevě neměli partnery k jednání.Zajímavý výklad západního práva, kdy násilný pučista, který se dostane k moci v rozporu s ústavou svojí země je pro Západ legitimní, ale vůle lidu Krymu projevená v referendu je nelegitmní.

Takže,v případě SSSR či Srbska musí dle Západu dostat národnosti, které to požadují samostatnost, v případě Ukrajiny obyvatelé ruské národnosti samostatnost dostat nesmí.

Nyní jsem zvědavý na případ Katalánska ve Španělsku, kde si zřejmě většina Katalánců přeje samostatný stát.

Západ je najednou bezradný. Zřejmě neví, zda Madrid zasypat „humanitárními“ bombami jako v Srbsku a tak čteme slova-cituji: „V této konfrontaci je španělská vláda v právu. Brání v Katalánsku jeden ze základů demokracie: Politici se musí podřídit zákonům a rozhodnutí soudů,“ konstatuje deníkFrankfurter Allgemeine Zeitung -Zdroj.

Západ si uplaťnováním práva podle svých politických zájmů totiž pěkně zavařil.

Nedůvěra občanů vůči EU se stále zvyšuje (viz Brexit) a svádět všechny problémy na Putina a Rusko, též příliš nezabírá.

Tedy zabírá, ale pouze na „demokraty“, kteří schvalují útok vidlemi na delegaci KSČM.

Ale kdyby komunisté zaútočili na jejich auto, tak by to byli zločinci. To je dle těchto „demokratů“ přece každému naprosto jasné. Mně, ale bohužel ne...

30 komentářů :

 1. O demokracii mají někteří občané opravdu velmi zkreslené informace a názory. Když není po jejich, tak se fyzicky napadá.

  OdpovědětVymazat
 2. ...v dnešní době, může být antikomunistou jen blb..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:45 ..ono to platilo i v době minulé. Viz např.Petr Cibulka a řada bývalých disidentů, dnes vrcholných politiků a političek. Zřejmě je antikomunismus spojen s nějakou mozkovou poruchou, jako u McCaina.

   Vymazat
  2. 4.41, 18.45 nechoďte tak daleko, všimněte si jak se na NR vyjadřují zarytí antikomunisté, jaký slovník užívají. Proč je pro ně charakteristické hulváctví, nesnášenlivost nejen ke komunistům, sprosťáctví, opravdu opravdu postižení. Pro ty, kteří mi chtějí za má slova vynadat do komunistických sviní - nejsem komunista!

   Vymazat
 3. Je to tak. Je to do očí bijící, ale přesto to mnoho lidí nevidí, nebo nechce vidět.Doufám že jednou se naplní ono kdo čím zachází tím taky schází.Myslím si, že naše generace je ztracená. Byli jsme oblbnutí mamonem, naše děti- generace dnešních mladých si zažije jaké to je být individualista, a teprve až oni budou staří, třeba se jim otevřou oči, co je v životě důležité, a něco se bude dít.My 40tníci jsme dohráli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím z jakých poměrů pocházíte,ale kdybyste poslouchal co vám vaše rodiče a prarodiče vyprávěli(pokud tedy vůbec),tak byste v tom měl jasno.Ale oni asi hold žili po staru jak máte vy mladí ve zvyku říkat.Jenže oni byli na rozdíl od nás a vás moudří a šetrní.

   Vymazat
 4. Velice pěkně podané, srozumitelné a alarmující. Ale proč alarm? Demokracie? To je to o čem se přemnoho mluví, hodně se hledá, ale ještě nikdy nebyla porozena. A nemyslím si, že by současní politruci byli jiní, než ti z časů socíku. Jen kopou v jiný barvách, ale stále jsou to titíž mocichtiví, které uspokojuje zadupávaní plebejců do země. Snad jen kradou neskonale více, než ti dřívější. A proč dnes do komunistů kopat? Byli na hanbě více jak čtvrt století, dnes by tam měli odejít aspoň na čtvrt století ti, kdož jsou odpovědní za rozkradení státu, zdevastování českého zemědělství, školství, za to, že jako národ vymíráme, že máme nezaměstnanost, bezdomovce, žebráky, vysokou kriminalitu a převysokou sebevražednost. Na hanbu patří tedy nyní soc. dem. ODS, TOP 09 a lidovci - někdejší spoluvladaři z dob socíku. KSČM by slušela pozice silné opozice třeba k ANO. Probůh, jak chceme porodit demokracii s 200 stranami v krajích a 30 partajemi, které se cpou do parlamentu. Vždyť to jsou partaje pro koryta a ty jsou pro nové politruky! Proč mají občané živit takový parasitismus, když továrníci a statkáři volají po pracovních silách, třeba z dovozu z muslimských zemí. JEDNA STRANA NA VLÁDNUTÍ A JEDNA STRANA V OPOZICI STAČÍ, KONEČNĚ BY BYLO VIDĚT DO JEJICH KARET.

  OdpovědětVymazat
 5. Demokracie je dáma plachá,
  že ji spatřil kdekdo tlachá.

  OdpovědětVymazat
 6. Jejda, jejda, co to zde ctu ?
  Nekdo vzal na Komouse vidle ?

  Zpivejte se mnou pro neho zdravici !

  "Zdrav bud priteli naaas ! Zadrav bud priteli nas !
  Vsechno se teteli, vsechno se sma !
  Slava, Slava, Slava ", atd.

  A ted si panove vyberte, co je mensi zlo !
  V Barcelone jsou neo-marxiste a v Madridu jsou stoupenci Bruselu a Merkerove.

  Evropa prichazi do pokrocile civilizace, ktera zavrhuje moralizovani a hypokracii. V pravu je ten, kdo ma lepsi vojaky.

  OdpovědětVymazat
 7. Přesně, jak píše Vlastimil Vondruška. My se dnes stále připravujeme na minulou válku. Ale tak už v demokracii bývá a také díky tomu si každá demokracie, po té co dosáhne svého vrcholu, naprosto zaslouženě sletí až na samé dno. Lid si totiž, po euforii z vítězství demokracie a po jejím budování, po určitých letech tzv. hodí šlofíka a nechá demokracii, jak si bláhově myslí napospas "profíkům" nebo dobře hovořícím kavárenským intelektuálům a přestane své "elity" kontrolovat. A ti se pak honí buď jen za penězi a stát a lid je jim šuma fuk nebo diskutují o nesmrtelnosti chrousta, o genderové problematice, o pomáhání bližním z jiného světa, ale i vyděračům, kteří přicházejí nás sem jenom vydírat a vyjídat, přestože náš dluh, ať taký nebo onaký, neustále roste nebo o jiných "strašně důležitých" věcech. Když přijdou volby, tak přestože velká většina lidu má z nově příchozích a zcela nepřizpůsobivých vyděračů, oprávněný strach, tak volí člověka, který třeba jenom dobře vypadá a mluví a mluví tak jak si lid i přeje, ale nikdo si už nezjistí, jaké například vítačské a sluníčkářské pamflety ještě nedávno stvořil nebo dával podepisovat svým podřízeným v ústavu. Když tedy člověk nepřemýšlí koho volit a volí jen očima nikoliv rozumem, pak každá demokracie musí dříve nebo později dopadnout tak, jak dříve nebo později dopadnuly ty předcházející. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 8. Ten Ziegler je regulerní blb a nenávist k tomu, co se nenávidět smí, je tak akorát, na co jeho mozeček stačí. Aspoň že se neskrývá v anonymitě, není špatné znát diagnózu exotů, s kterými člověk může přijít do styku.
  Přijde mi však komické vytýkat režimním kývalům, že se svou praxí protiví demokratickým principům, byť se jimi vzývaný režim zaklíná. Podivovat se nad jejich nedemokratičností je jako podivovat se nad absencí panenství u prostitutky.
  Snad nejsme malé děti a z poznané praxe umíme už vyvodit, že tento režim má k demokracii tak daleko, jako měl ten předešlý ke komunismu. Přičemž stejně jako pochybuji, zda předešlý režim(většina jeho činovníků) měl za skutečný cíl komunismus, jsem si jist, že ten stávající demokracii za cíl rozhodně nemá a dělá vše pro to, aby "lidské zdroje" reálně neměly šanci cokoli zásadního rozhodovat a ohrožovat tím podstatu systému, spočívající v konzervativním rozdělení na vládnoucí třídu a poddané.

  OdpovědětVymazat
 9. Demokracia a ludske prava,komu to este nedoslo,vzdy to bola len zasterka ako rozbit vychodny blok,myslim ze sme vtedy boli moralnejsi, slusnejsi,citlivejsi,sudrznejsi.Komunisti, kto si dobre pamäta vystrihali pred devastujucim kapitalizmom ,len narod sa dal zblbnut falosnym pozlatkom,agentami zradcami a tak sme tam kde sa väčšine ludi ani nesnivalo.

  OdpovědětVymazat
 10. Opravdu "si ZŘEJMĚ většina Katalánců přeje samostatný stát" ...
  - Dost možná, pravděpodobně, asi - ale "zřejmě"?! -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co se vám na tom nelíbí.
   Zřejmě tomu nerozumíte.

   Vymazat
  2. 20:20 Vaše pochybnost je zřejmě dána tím, že se zúčastnila necelá polovina obyvatel. Ale přitom je jasné, že velká část nehlasujících podlehla zastrašování, nebo jí byla účast policií přímo znemožněna. A je možné předpokládat, že bez těchto překážek by hlasovali ve stejném poměru, jako ti zúčastnění. Pak je slovo "zřejmě" oprávněné.

   V každém případě je po referendu vůle Katalánců mnohem "zřejmější", než u nás bylo "naprosto jisté" přání občanů odtrhnout Slovensko.

   Vymazat
  3. 5:12
   Píšete: "...přitom je JASNÉ, že velká část nehlasujících podlehla zastrašování, nebo jí byla účast policií přímo znemožněna."
   Je mi líto, ale to je jenom další kategorické ("jasné"!) tvrzení, které sotva můžete empiricky ověřit.

   Ale co když je to jinak?:

   "...I když je odpůrců samostatnosti více, nemůžou se srovnávat s mocí ulice. Demonstrace proti nezávislosti se sice konají, ale nejsou jednotné a jednotlivé skupiny se na nich odmítají dohromady účastnit. Toto hnutí prostě nemá stejnou kohesi jako hnutí požadující nezávislost Katalánska. ..." -

   http://casopisargument.cz/2017/10/05/mlcici-vetsina-katalancu-je-proti-nezavislosti-neumi-se-ale-sjednotit/

   Vymazat
  4. 13:14 "Jasné" je to ze záběrů dokonce i v ČT, ukazující blokování a obsazování volebních místností policií včetně likvidace odevzdaných hlasů. Stejně tak byly zveřejňovány hrozby zatýkáním a zdůraňování nezákonnosti referenda.

   Tvrzení, že odpůrců samostatnosti je více, je velice pochybné. Stačí si položit prostou otázku: "Proč svůj odpor nevyjádřili v referendu?". Na to přece žádné hnutí ani sjednocování nepotřebovali. Neúčast není hlasem "proti".

   Vymazat
  5. 15:15

   Jasné je pouze jedno: vyjadřujete své sympatie a přání a máte sklon je zaměňovat za realitu. Argumentovat záběry televize - notabene když se mi to náhodou zrovna hodí do krámu - je nešťastné.
   A o zákonnosti nabo nezákonnosti referenda nerozhodují komentátoři nebo propagandisté, přinejmenší tak dlouho ne, dokud je Španělsko právním státem.

   Já tu neargumentuji ANI pro ANI proti, pokud jde o nezávislost Katalánska - to jen, aby bylo JASNO! Argumentuji proti zaujatosti.

   Vymazat
  6. (17:29 - přesnější než zaujatost bude předpojatost)

   Vymazat
  7. 17:29 Já nejsem ANI zaujatý, ANI předpojatý. Jen předkládám fakta a z nich vyvozuji logické závěry. Například pokud přijmu hypotézu, že většina Katalánců je proti odtržení, tak je naprosto nesmyslné zakazovat referendum. V takovém případě by měla Španělská vláda jedinečnou příležitost utnout všchny snahy o odtržení právě povolením referenda. Ale skutečnost je přesně opačná, proto je logické předpokládat, že většina Katalánců je pro odtržení. Kde je v této úvaze nějaká předpojatost mi opravdu uniká.

   Vymazat
 11. Všichni jsme si rovni - v tom že se demokraticky shodneme na tom koho vyobcujeme. Aneb jak se rodí fašismus.

  OdpovědětVymazat
 12. Byly jen 3 demokracie, athenska, taborska (husitska) a socialisticka. Ta posledni asi nejlepsi, protoze proti jejim chybam mel clovek aspon 5 bezplatnych zpusobu jak se branit. Ted neni ani jeden.

  OdpovědětVymazat
 13. Jen kapitalismus se maskuje za slovo demokracie aby to bylo pro hloupé přijatelný.

  OdpovědětVymazat
 14. Různí primitivové vyčítají komunistům nečinnost. Nechat se honit s vidlemi by se nenechal ani soudruh Lenin. Daný stav lze srovnat s dobou nacistické okupace. Pro opozici měli jen Osvětim.

  OdpovědětVymazat
 15. Kdyby byli už čtvrtstoletí tak naháněni a haněni kalousci jako komunisti, tak bych jim fandil.
  Za jejich vlády jsem je moc nemiloval, protože to už byli většinou Ukomunisti.
  Dnes jsou komunisti v roli štvané zvěře, a tak je budu volit.

  OdpovědětVymazat
 16. Pokud se v případě Katalánců někdo odvolává na zákon, dovolím si jenom připomenout, že komunisté měli v roce 1989 také své zákony. A ty, podobně, jako ve Španělsku něco povolovaly a něco zakazovaly.
  Tak že z mého pohledu velmi hloupý argument pro obhajobu Madridského postupu.
  Nějak se to západu zamotává. Tolik protichůdných příkladů, že si toho musí všimnout i ten jejich nejzarputilejší zastánce

  OdpovědětVymazat
 17. Diskuse je tady celkem zbytečná.

  Za prvé, hlavní vychvalovač moravcského vidlonosce se jmenuje Ziegler. Je to náš, jihočeský blb, víme o něm.

  Pokládá za vhodné představovat se slovy "Jsem rád za rody vladařů z Rožmberka a knížat Schwarzenberských."
  (Zdroj: https://ziegler.blog.idnes.cz)

  Diagnóza je tedy i po stu letech shodná jako ve Švejkovi. Blb.

  Za druhé. Zde neřeším ideové pozadí, jen "riziko násilí". Z tohoto hlediska, nějaké vidle jsou sranda. Už dnes tak proskribovaný Peroutka psal v Budování státu něco ve smyslu, že mít titulky našich novin patřičnou ráži, tečou ulicemi Prahy potoky krve. Nažeňte dav lidí do slepé uličky - a pak už je jedno, jestli jsou černí nebo bílí, Syřani nebo Češi. Když budou vidle, vezmou vidle. Vidle jsou sranda, a kdyby opravdu šlo do tuhého, většina z nás se pořád ještě nenechá zaříznout jak jehňata. Naše střední generace má tu spornou výhodu, že ještě většinou umíme aspoň sborku a rozborku vz. 58, na druhé straně, kolik jich v republice ještě zbylo. Většinou budou dávno někde v Sýrii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby komunisty někdo vidlemi zabil, pochybuji, že se u nás najde soud, který by vrahy odsoudil.

   Vymazat
 18. Snad poslení pravý komunista byl p. Ransdoft. Ti ostatní jsou jen připosraní partjníci.

  OdpovědětVymazat