Reklama

.

.

neděle 1. října 2017

VKS Ruska zničily v Sýrii téměř 2500 teroristů za 10 dní


1. 10. 2017   zdroj
Vzdušné a kosmické síly (VKS) Ruska zničily v Sýrii během 10 dnů vzdušnými údery téměř 2500 extremistů. Agentura RIA Novosti informovala, že to oznámil v sobotu 30. září oficiální představitel Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov.


Prohlásil, že "v důsledku přesných raketových leteckých úderů VKS Ruska jsou od 19. do 29. září potvrzené ztráty teroristů 2359 zabitých a zhruba 2700 raněných osob". Mezi zlikvidovanými teroristy je 16 velitelů na různých úrovních a také více než 400 osob původem z Ruska a zemí SNS.

Představitel ministerstva dodal, že v průběhu náletů bylo zničeno 67 opěrných bodů teroristů, 27 tanků, 21 raketometů, 51 skladů munice, 149 automobilů s kulomety a 17 "džihádomobilů".

Konašenkov poznamenal, že teroristické skupiny DAEŠ a Džabhat an-Nusra (obě jsou v Rusku zakázány) utrpěly nejvážnější ztráty za několika měsíců. Poukázal na to, že jejich pokusy u útok na západě i na východě Sýrie skončily fiaskem.

Zástupce Ministerstva obrany RF zdůraznil, že v současné době syrská vojska s podporou VKS dokončují na východě provincie Dajr az-Zaur operaci na likvidaci skupiny teroristů DAEŠ, která čítá 1 500 osob a která vtrhla do Sýrie z území Iráku.

Dříve bylo 30. září oznámeno, že syrská vládní vojska a spojenecké síly odrazily mocný útok teroristů DAEŠ na silnici Palmýra - Dajr az-Zaur.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Velice dobré zprávy čím dřív budou zničeny tím líp.

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělé, ať žije Rusko....

  OdpovědětVymazat
 3. Syrska armada nech su ako Spartania!!! Bez zlutovania a ziadneho zajatca.Pretoze IS (americka armada)ta vrazdi bez sucitu.Situacia ktora je momentalne v Syrii je velmi priazdniva co nasvecuje aj mnozstvo uspechov jednak VKS Ruska a bojaschopnost ale aj moralka Syrskej Armady.Tusim ze v Pentagone musi byt pomerne dost dusno...PORAZKA stoji ped dverami.ALACH AKBAR SYRIA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych až takový optimista nebyl. Je pravděpodobné, že ruské síly v Sýrii jsou v situaci závodu s časem, kdy mohou mít problém s výkonem týlu a logistikou vzhledem k jistě omezeným možnostem v objemu nejmodernější výzbroje i vzdálenostem. Závod s časem je dán zcela jistou aktivizací „západního“ bloku, který nepochybně disponuje dostatkem technicky vyspělých bojových prostředků, zázemím vojenských základen i tím, že může hrozit blokádami i vzdušnou převahou. Náklady vojenských aktivit VKS v Sýrii už také nemusí být pro RF dlouho únosné. Chápu, že ruské zdroje podávají informace jak touto formou, tak tohoto typu. Nic od nezávislého vojenského analytika.

   Vymazat
  2. Putlerstan bude zničen, putleroffský propagandě již záhy dojde dech! Jejich hrdlořezům už došel dávno, jen se to ještě daří skrejvat ...

   Vymazat
  3. 7,05
   To víš,a ty tvý ussácký hovna jsou už 20 let v prdeli,jako Baťa s dřevákama!!!!!!!!
   Ani s čokovopicema si nedovedou poradit,ale okupovat všude po světě to jim od konce II.světový války jde,podnárod mizernej!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  4. 8:07 Vám rudí hazlici nakopou mariňáci tu vaši kosmatou komoušskou prdel vždycinky a všady spolehlivě:)))

   Vymazat
  5. 8,38
   Nooooo,ty čokovopičí věčně zlitý smradlavý vohoni z USSA????
   Leda ve tvejch vlhkejch snech,zmrde teplomilnej!!!!!!!!.-DDDD

   Vymazat
  6. Rusové spěchají i z toho důvodu, že amíci odvážejí své vycvičené a vyzbrojené teroristy do bezpečí.

   Vymazat
  7. 8:55 Zas si tu rudá hyeno votvíráš od russácých pěnou do koupelny otrávených zdechlin páchnoucí mordu na svobodného amerického orla? Ale jen z bezpečné dálky, co :))

   Vymazat
 4. Já bych také takový optimista nebyl, zdá se, že USA se velice aktivizovaly, vražda už druhého vysokého ruského velitele je bezesporu velkou porážkou Rusů a signalizuje, že se tam něco zadrhlo i přes tyto optimistické zprávy.
  Heriot

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbečkům spikleneckejm se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Vymazat
 5. Prý po 19.9. se musel urychleně rozšířít arlingstonský hřbitov...důvod 850 mrtvých isiláků/us armády/ v iglibu...

  OdpovědětVymazat
 6. Je pěkné, že ruská armáda nezahálí. Bohužel i náborová střediska CIA a Pentagonu nezahálí a přísun nových džihádů do masomlejnku vesele pokračuje. Hlavně je zajímavé, jak se tam nasouvá těžká technika, jak džihádičky disponují více tanky a děly než celá naše slavná armáda a pořád jim to někdo stačí přisouvat. A co teprve munici? Je vidět, že po východní Evropě je toho ještě stále dost, když dostanou slimáci na prdel a hned mohou spustit ofenzívu jinde. Je to jako boj s hydrou. Jedno rameno usekneš a dvě narostou.Kdopak to asi podporuje, financuje a zásobuje? Jinak vcelku potěšující zpráva jak se smradláci vydávyjí ke svému Zasraláhovi.

  OdpovědětVymazat
 7. Alespoň je jasné, proč Merkelová stále přitvrzuje na sankcích proti Rusku.
  Ty tisíce zabitých džihádistů přece budou jí a Německu moc scházet!
  K dosažení ještě vyšších hospodářských výsledků, i v obohacování genofondu tamních árijských domorodců.
  ----
  A pak se kdos ještě podivuje nad tím, jak je možné, že jsou Němci "schopni" (opakovaně) volit Merkelovou? Vždyť oni si takto vyvolili i Hitlera!

  OdpovědětVymazat
 8. The information you share is very useful. It is closely related to my work and has helped me grow. Thank you!
  laravel quiz , bottle flip

  OdpovědětVymazat
 9. Da Zdravstvujet VKS

  OdpovědětVymazat
 10. Všichni ti, kteří v diskuzi vystupují se slovním aparátem typu „Putlerstan bude zničen, putleroffský propagandě, s čokovopicema, Vám rudí hazlici nakopou mariňáci tu vaši kosmatou komoušskou prdel, čokovopičí věčně zlitý smradlavý vohoni z USSA????“, Leda ve tvejch vlhkejch snech,zmrde teplomilne“ atd. atp., jsou nutně podřadnou a pravděpodobně nepočetnou kategorií, což je patrné z naprosto nenápaditých, i když vytrvalých vstupů do diskuzí. Do jisté míry je možné, že jde o řízené i placené aktivity sil určité politické orientace, což by ovšem svědčilo o nízké morální úrovni takové party. Za posledních 27 let jsem ale byl donucen pochopit, že i to je možné.

  OdpovědětVymazat