Reklama

neděle 29. října 2017

Vladimír Kučera na státní svátek na roztrhání


Lubomír Man
29. 10. 2017
Pokud jste někdy rozjímali na otázkou, který z redaktorů zpravodajství ČT je pro jeho vysílání osobou nejméně postradatelnou, dal vám včerejší slavnostní den jasnou odpověď. Je jí Vladimír Kučera, kterého jsem ve včerejším vysílání ČT viděl na obrazovce nejméně třikrát, tzn. ve třech pořadech. Možná ale, že těch pořadů, které vedl, bylo ještě víc, možná čtyři, či dokonce pět, ale já ho na vlastní oči viděl ve třech, protože jsem byl i venku na procházce, hlídal jsem dítě, dost jsem si i četl, takže přesně spočítat jsem si to nemohl.


Ale milí zlatí, ono to, že byl minimálně ve třech poměrně dlouhých pořadech, není všechno, on v nich měl i naprosto hlavní slovo. A to ne proto, že by toho ve všech těch pořadech nejvíc namluvil, ale proto, že si jako vždycky do svého debatního kroužku vybral jen ty besedníky, o kterých věděl, že budou hovořit tak, jak by hovořil on, kdyby na něj v debatě přišla řada. A není-li Vladimír Kučera jinak člověkem geniálním, pak ve výběru lidí pro své pořady, kteří dokáží svými ústy vyslovovat jeho myšlenky, géniem bezesporu je. (Mám dojem, že právě pro tuhle schopnost jej ČT zaměstnává). Nu, a protože vy jeho názory, které by se daly co nejstručněji charakterizovat jako druhorepublikové, už z dřívějška dokonale znáte a víte, že jiných se od něj dočkat nemůžete, nijak vás neelektrizuje, když je slyšíte znovu a znovu, třebaže splývají též z jiných úst, než z jeho. Je to nuda k ukousání, a kdyby redakce ČT našla někdy odvahu k oznámení, jaké procento diváků Kučerovy pořady sleduje, moc bychom se asi divili, že tak nízké číslo vůbec existuje.

A přitom: Jaké by to mohlo být oživení, kdyby si ČT – a o nejen do pořadů pana Kučery – zvala dnešní disidenty, přesněji řečeno ony všeobecně známé a vážené osobnosti, které se nesnášenlivostí a sprostotou dnešního mediálního mainstreamu v disentu ocitly? Třeba Petra Žantovského, Jana Petránka, Lenku Procházkovou, Zdeňka Zbořila, Erika Besta, Vlastimila Vondrušku, Ivana Davida, Karla Sýse a desítky dalších a dalších? Jak by to v dnes tak zatuchlé a neinspirující ČT začalo náhle duchovně jiskřit, a jak by v tom jiskření shořel nejen tak nepostradatelný Vladimír Kučera, ale i jeho mnozí kolegové a kolegyně, které se dnes na monitoru ČT tak hrdě i neoprávněně promenují.

Skutečně divný to čas, že můžeme o něčem podobném jen snít.

26 komentářů :

 1. Například takový rozumbrada Bělohradský dnes v televizi opruzoval celé poledne. Co kdyby se soudruh taky zapojil a zkusil se nechat do něčeho zvolit. Vašáriová to zkusila a pohořela. Evidentně problém není v nich, ale ve voličích, že, kteří už pravdoláskaře nesnášejí.
  Stejně únavný byl rozhovor o dálnicích. Dálnice toť kousek komunikace v naší společnosti. Musí a musí se to opravit i kdyby řidiči zhebli. Marnost nad marnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby byl stát (viz vlády, úřady) dobrými hospodáři, tak naše dálnice nejsou v dezolátním stavu. Např. viděli jste někdy v terénu na dálnici měřit tirákům zatížení jednotlivých náprav? Viděli jste někdy na těch stavbách a u subdodavatelů nestranné kvalitáře a kontrolory, zastupující nekompromisně zájmy objednatele-státu? To až jedna zaměstnankyně ředitelství silnic a dálnic se musela vzbouřit a poodhrnout oponu, abychom mohli nahlédnout do celého marasmatického systému. Samozřejmě, že se jí rychle zbavili.

   Smazat
  2. Bělohradského vyznamenal Zeman. Asi za to, že emigroval. Moc toho ten emigrant nevykonal. Na internetu nic zásadního nenajdete.

   Smazat
  3. Bělohradský to zkoušel taky a neuspěl. Loni v senátu to zkoušel se socdem a zelenými, ale převálcoval ho Růžička za TOP.

   Smazat
  4. Bělehradský je alespoň filozof, svého času míval poměrně kultivované a lucidní názory, teď jednoznačně zestárnul.,Ovšem Kučera není nic. Není především vůbec žádný historik. Je jen agitátor. Praxi má z komunistického ústavu zdravotní výchovy! Podle toho taky vypadá jeho argumentace na úrovni politickíého komisaře.

   Smazat
  5. Václav Bělohradský je globalistům sloužící krysa a Kučera zas prosudeťácká,proněmecká krysa...a proto je ČT vnucuje při každé příležitosti a proto "musí být Kartágo (ČT) ZNIČENO!!"

   Smazat
 2. Naprosto s vámi souhlasím, proto se na pořady vedené panem kmotrem Kučerou už drahnou dobu nedívám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kučera, Kučera? To je ten samozvanec, co si dovoluje vykládat podle sebe naši historii?

   Smazat
  2. Kučera se nechal oslovovat profesore, i když byl jen docent.

   Smazat
 3. ČTžumpa si na pravdu netroufá. Mají obrovskou praxi ve vytváření fantasmagorií , lží a především zamlčování informací a na tom prostituti z námi financované kanalizace nehodlají nic měnit ! Jejich trvalými "hosty" snad i s ubytováním jsou havloidpovaleči , protože to jim kdysi CNN a vlastně i CIA nařídily a změnit to může jenom převrat ve stoce LŽÍ- tedy ČTžumpě ! Hlavně že ty vlastizrádné fantasmagoriády chtějí platit !Štítím se jich , všech !

  OdpovědětSmazat
 4. A co Paroubek ve vládě Babiše? To už by bylo moc .....

  OdpovědětSmazat
 5. ten člověk mi připadá velmi nemocný a stále se divím, jak je možné, že neustále vystupuje na obrazovce, ale nelze se divit, většina redaktorů čt se zdá dosazena jako z rodiny nikoliv podle parametrů jak má redaktor čt vypadat a jak má hovořit. jsou tam dvě figury,Borek a Augustová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každému se nelíbí někdo jiný. Např mně se nelíbí ve Zpravodajství ČT hlavně ti, kdo na obrazovku nelezou a "jen" ten kanál řídí!

   Smazat
  2. Také vidím často Daniela Kroupu. Jeho synáček reprezentuje Post belum. Tato chlouba národa chce vyznamenat Mašíny. Jestliže Zemana nezvolí, dočkáme se toho příští rok. Mladý Železný při reportáži z Hradu tvrdil, že za rok bude vše radostnější. Asi myslí, že na Hrad se dostane některý z odporných kašparů.

   Smazat
 6. Tak ono to jsou převážně reprízy, ale málokdo si toho všimne, protože je to furt dokolečka. Ostatně si myslím, že nejvíce frekventovaný v čété bude Gottwald a Husák, protože ty opakované týdeníky taky byly dost hustě nasázeny. Zajímavé, že nikdy neopakujou ty od 1989, jakoby to nemělo žádnou vypovídací hodnotu. Proč třeba neopakují tehdejší politické besedy, těch bylo taky plno a to bysme se hodně zasmáli, kdyby nám osvěžili paměť. Ale asi to mají dovoleno jenom do listopadu a pak šlus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Veřejné knihovny vyřazují a za symbolickou cenu prodávají Respekty, Reflexy , popřípadě knihy z převratových dob.Je prospěšné, přečíst si prognózy, staré čtvrtstoletí, abychom věděli, jak rozumět těm dnešním.Tak dlouho jsme startovali na pozici tygra Evropy, že dnes stihneme akorát tak nanejvýš zařvat.

   Smazat
  2. Haha jen si vzpomente jak jsme to chteli Evrope osladit .Ted mame cukrovary v p..deli !!

   Smazat
 7. https://www.csfd.cz/film/253230-historie-cs/prehled/ Zvláštní je, že na čsfd není napsán přehled dílů, aspoň rámcově, kolik jich je do roka, ale asi nechtějí vzbuzovat závist historiků, kteří nepřijdou k lizu tak často.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Misto pracneho studia na UK je rychlejsi lezt havlistum v Čt do -vite kam .A hned mate super flek jako Kučera

   Smazat
 8. Tak začali to natáčet od 2008 a zatím vyplodili pouhých 386 dílů. Tak málo? To je bezmála jeden týdně. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447-historie-cs/

  OdpovědětSmazat
 9. Zkuste napsat čt svůj názor na pana Kučeru v Historii.cs. Porovnejte jeho moderátorské "výkony" s paní profesorkou Koldinskou a dozvíte se, že ten šmudla, který všude byl, všechno zná, co on si myslí, co on se učil - je jí vyrovnaným partnerem. Pak už se nebudete divit ničemu.

  OdpovědětSmazat
 10. Zabývat se Vladimírem Kučerou ( za mládí se mu říkalo Zachar) coby novinářem je ztráta času. Působení v ČT je dáno příbuzenskými vztahy, což je v naší veřejnoprávní organizaci normou. Jeho synovec Franěk (Čéďák) je dramaturgem (nebo alespoň od začátku byl) známého duševně masážního pořadu s Moravcem. Oba připutovali do
  ČT z bývalých novin F.Schlée (kdopak by si dnes na podivuhodného zbohatlíka vzpomněl, Kučera mu říkal Fíďa) Lidové demokracie,kde dělal Čéďák šéfredaktora.
  Když jak tyto noviny,tak Večerní Prahu Fíďa (předskokan pana Rittiga) odvedl do záhrobí, oba tehdy již velmi pravicoví novináři (navzdory normalizačnímu vystudování
  novinařiny) koukali, kde se chytit. Logickým řešením by byl Pivní kurýr s přihlédnutím k hodinám, stráveným ve výčepu v Panské ulici. Tam bych jim odbornost neupíral a naprostá neznalost cizích jazyků by také nevadila. Bohužel se dostali do ČT. Jak, to nevím a na ČT se už léta nedívám. Názory pana Kučery jsou mně dobře známy, jeho nenávist k dnešnímu prezidentu je již ze začátku devadesátých let a má podobu reakce rozběsněné nuly (abych citoval klasika).Kučera vřele podporoval rozbití
  Československa (asi proto, že se tam bál) a veškerým svým působením po převratu vymazal své působení před
  rokem 1989 (Práce, MF - na volné noze).Ruku bych Ti Zachare nikdy už nepodal, tak jako jsem v osmdesátých letech ignoroval M. Šloufa.

  OdpovědětSmazat
 11. Kdo je to prosím pan Kučera, znal jsem hodně Kučerů, ale na nějakého Vladimíra si nevzpomínám, že by byl nějak znám či dokonce významný. Nedělejte prosím z Kučery, chci říci z komára slona (nebo vola), zas až tak vysoko to s jeho chytrostí nedošlo, věřte, je to docela možná skromný a uvážlivý komár nebo dokonce až somár.

  OdpovědětSmazat
 12. Kučera, Kučera ? To je ten slepoň, žvanivý slimejš z "historie" pro blbé a ještě blbější ?
  Já ty prostituty z čt kanálu moc neznám.

  OdpovědětSmazat
 13. Aby se ČT mohla stát televizí skutečně veřejnoprávní, aby mluvila jakž takž česky, musela by být vystěhována daleko z Prahy. Ale kam?

  OdpovědětSmazat
 14. Byla tady řeč o jistém Bělogvardském, vlastně, Bělohradském. Je to profesionální blábolista, s mírně nesouvilými výkřiky.
  Svého času řekl občas něco rozumného, jenže vytrvalý severoatlantický vichr ho už ohnul až k zemi.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.